Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 99 mesaje
    19 Feb 2004, 18:50
    0 0
    Dragele mele,
    Daca aveti cumva probleme cu stomacul, uitati de aceasta cura. Eu am reusit sa ajung de la o mica gastrita la ulcer.
    Intai vedeti daca stomacul vostru suporta.
    Bafta si aveti grija si de sanatate, nu numai de silueta!

    Maca
  •  
    CNP
    • 9 mesaje
    20 Feb 2004, 08:57
    0 0
    mdc2212 multumesc pentru raspuns; astazi voi cumpara acest elixir;
    Pupici, Cristina
  •  
    • 1101 mesaje
    20 Feb 2004, 12:56
    1 0
    Cu placere!!!

    Totusi eu sunt incantata...ieri la sala m-am cantarit si am 50,5 kg...cand am inceput sa iau tinctura aveam 52-53 kg...

    Regim nu pot sa zic ca am tinut, dar am fost la sala odata la 2 (max3 zile).

    daca ai probleme cu stomacul trebuie sa ai grija la orice iei, nu numai la tinctura asta!!!
  •  
    • 136 mesaje
    2 Mar 2004, 14:33
    0 0
    A mai avut cineva rezultate cu acest elixir "minune"? Mesajele de la inceput sunau asa de promitator incit eram sigura ca direct la Plafar ma duc diseara, dar mai spre sfirsit... fetelor, pareti din ce in ce mai dezamagite. Ce se mai aude?
  •  
    • 2234 mesaje
    2 Mar 2004, 14:39
    0 0
    nu cred ca e dezamagire. e buna. dar eu nu asteptam slabire instantanee de la ea. cred ca de asta au parut unele dezamagite. fara regim de viata controlat si miscare nu exista minuni in ceea ce priveste silueta. are in schimb un efect de detoxifiere a organismului, rezolva problema constipatiei, si asocaita cu cele de mai devreme ajuta mult in slabire. eu am luat 2 saptamani. nu imi placea gustul: adica era un gust de tuica 100%. evident ca il luam diluat, dar tot nu imi placea.
  •  
    • 218 mesaje
    11 Mar 2004, 14:35
    0 0
    Ieri am incheiat 1 luna de cura cu tinctura de fructe de soc, timp in care am consumat 2 sticlute.La care am adaugat regim alimentar (fara paine, dulciuri, carne, fainoase, alcoolice)+ mers pe jos cca.4 km/zi.
    Rezultat : 5 kg mai putin. Nici nu ma asteptam la mai mult.
    PS. Am uitat sa adaug ca este nevoie de MULTA ambitie.
    Succes!
  •  
    • 258 mesaje
    14 Mar 2004, 11:29
    1 0
    Nu stiu daca eu am suficient de multa ambitie, in conditiile in care am, totusi, o greutate acceptabila - 53 de kilograme la 1, 68! Asa ca nu am fost foarte stresata de greutate! Am consumat o sticluta din aceasta licoare, dar chiar nu am simtit nici o ameliorare. Nu am dat jos nici un kilogram si nici nu am simtit o imbunatatire a starii mele de spirit. Am citit, insa, primele mesaje ale "evelor" si mi-am zis sa mai incerc...poate, de data asta, sa am mai mult noroc! Un lucru este sigur - fiecare organism reactioneaza cu totul diferit. Si, in fond, fiind un produs natural, nu are nici efecte secundare. Poate doar o gastrita, un disconfort la stomac si lista poate continua....
  •  
    • 2234 mesaje
    15 Mar 2004, 01:06
    0 0
    sa fim serioase, nu o sa faci gastita sau ulcer pentru ca ai baut si tu intr-o luna 200 ml de tarie, si aia diluata. chiar nu exista efecte secundare. pai daca ar fi pe asa eu propun sa nu mai iesim din casa ca cine stie cu ce ne capatuim.
  •  
    • 167 mesaje
    15 Mar 2004, 10:39
    0 0
    Eu tocmai am terminat o sticla de Elixir si vreau sa va spun ca nu am slabit nici un gram desi am tinut si regimul indicat pe prospect(fara carne si dulciuri,etc.). Poate e din cauza varstei caci am observat ca nu mai dau asa usor kg jos ca acum 10 ani. Am 32 de ani,1.65 si 53 kg dar la 50 ma simt mai bine si de aceea vroiam sa dau astea 3 kg jos. Eu ma ingras intotdeauna iarna.
  •  
    • 683 mesaje
    15 Mar 2004, 11:16
    0 1
    Buna, fetelor
    Am citit toate mesajele voastre despre slabit si m-am gandit ca cel mai bine ar fi sa va cer voua sfatul. Caut un produs natural care sa ma ajute sa slabesc, nu mananc mult, nu manac dulciuri, nu manac seara, nu grasimi, cu toate astea m-am cam ingrasat vreo 5 kg pe care vreau sa le dau jos. Eu nu am timp sa fac sport pt ca sunt plecata de dimineta si ajung seara pe la 7-8 acasa, cand sunt f obosita. Trebuie sa mentionez ca sunt studenta si am si 2 joburi, unul full altul part-time. Prin urmare cand ajung seara acasa sunt terminata, nu mai am chef de alergat, aerobic si altele. Imi dati si mie un sfat de slabit, va rog?
  •  
    • 167 mesaje
    15 Mar 2004, 11:35
    0 0
    Eu m-am ingrasat in iarna asta din cauza mancatului aiurea. La servici halesc sandwichuri pentru ca sunt usor de carat dupa tine. Iar cum si eu lucrez f. mult nu prea mai ajung sa mananc acasa cruditati sau salate. Ma refer la acelea fara maioneza. Sunt zile in care lucrez la ambele joburi si acasa stau doar 4-5 ore.
  •  
    • 167 mesaje
    15 Mar 2004, 11:35
    0 0
    Si cred ca painea nu prea ne ajuta atunci cand vrem sa dam jos kilogramele in plus.
  •  
    • 258 mesaje
    16 Mar 2004, 10:37
    0 0
    Roxanica 1710..., era doar o gluma cu gastrita! E clar ca nu ar avea ce sa se intample, doar daca bei o sticluta de tinctura...oricum, multumesc pentru raspuns!
  •  
    • 1 mesaje
    29 Mar 2004, 07:50
    0 0
    am inceput si eu de sase zile cura cu tinctura de fructe de soc, dar nu prea pare sadea rezultate (in sensul ca nu-mi reduce pofta de mancare. oricum, sper sa dea rezultate in timp.
  •  
    • 562 mesaje
    29 Mar 2004, 12:45
    0 0
    Fetelor!!! cu tincura de fructe de soc m-am convins. O fi ea buna la altceva, dar la slabit singura metoda care da rezultate este regimul alimentar. Eu m-am convins. Cred ca toate celelate pastile, tinctura si mai stiu eu ce sunt asa pentru psihic ca vezi doamne slabim. Nu este adevarat. Slabesti daca nu mananci.
  •  
    • 2234 mesaje
    29 Mar 2004, 13:14
    1 1
    nu am reusit niciodata sa inteleg cum de va imaginati ca puteti slabi fara sport si dieta. eu am folosit tinctura pentru detoxifierea organismului. de asemeni am folosit si cura de argila in scopul asta. ma scuzati ca va spun dar ma minunez in continuare de naivitatea unora care cred ca pot manca normal, si pot slabi doar pentru ca iau o pastiluta sau un siropel magic. pai ce credeti ca se intampla cu mancarea? se evapora ca prin minune? nici gand, se depune unde nu vrem noi. asa ca sport si dieta. puteti folosi remedii de genul acesta dar ajutatoare, nu sa va bazati pe ele in exclusivitate.
  •  
    • 2234 mesaje
    29 Mar 2004, 13:16
    1 0
    nu sunt de acord cu chestia asta: slabesti daca nu mananca=i!!! cum nanaiba de va vin mai fetelor ideile astea. eu de cand sunt nu m-am infometat, ideea e sa mananci ce trebuie, cand trebuie si cum trebuie nu sa nu mananci.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2004, 09:59
    0 1
    Pentru constipatia ta incearca ceaiul NaturaVit, la mine a dat rezultat. Sper sa te ajute si pe tine.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2004, 12:08
    0 1
    Eu am incercat tincutura asta, pe langa faptul ca nu a avut rezultate imi dadea si o stare de ameteala (din cauza alcoolului)! Insa am auzit si eu de persoane la care a avut efect! Depinde probabil de organism!
    Pentru constipatie recomand ceaiul antiadipos! Este un remediu foarte eficient!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2004, 19:29
    0 0
    Fetelor, reteta cu soc nu produce diaree? DIn ce numar al revistei AS ati luat-o ca as incerca si eu?