Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 1 mesaje
    7 Mar 2007, 14:12
    0 1
    Eu abia acum citesc mesajele voastre despre aceasta tinctura.O cunosc de acum 2ani (locuiesc in spania-madrid)cind am venit in vacanta am vazut-o in plafar.Ieri mi-a adus cineva din tara 2sticle si in seara asta incep si eu sa iau.Mi se pare mai interesant luat dimineata dar eu oricum nu pot pt ca sint nevoita sa conduc aproape toata ziua.Cm cit se poate slabi facind bine dieta(doar mincind fructe si legume?)Lapte iaurt,lapte batut se poate bea?
  •  
    • 30 mesaje
    7 Feb 2008, 12:14
    0 0
    Eu mi-am cumparat o sticla mica de 50 ml si intentionez sa mai imi iau daca observ ceva rezultate.
    Ieri m-am cantarit am ajuns la maximul de greutate din viata asta si vreau sa spun ca pana la 25 de ani nu am avut mai mult de 64 Kg. Din septembrie 2005 si pana azi 7 februarie 2008 am ajuns la 75 Kg.
    Am luat aseara din greseala o lingurita fara apa apoi am baut apa, dar n-am asteptat 10 minute pana sa mananc. In dimineata asta am luat o lingurita cu aprox 1/2 cana apa si e mult mai rau dar nu ma las.Sincer nu cred ca putea lua mai mult de 5 lingurite pe zi.Daca ar fi sa ajung la greutatea mea ar trebui sa slabesc 11 kg iar pt greutatea ideala 17 kg.
    Sincer si 8-9 kg cat ati zis voi ca poti slabi mi-ar fi de ajuns.
    Dar cred 50 ml care le am daca i-au 3 linguri pe zi imi ajunge 3 zile,daca se vede si o scdere de 1 kg il voi acest tratament.Pe prospect scrie ca poti avea senzatii de oboseala ma bucur ca voi va simtiti energizate.
    Efect dupa 2 lingurite burta s-a facut mai moale, nu am pofta de mancare.
    Pt mine acesta este un inlocuitor pt ceaiul verde care dupa consum ma simteam rau vreo 3 zile,cred ca aveam crampe iar mie personal spirulina imi provoaca pofta de mancare, orice capsule nu mi se dizolva in stomac in consecinta am constipatie.
    Am incercat impachetari la cald (in folie, plus paturi) si am folosit supliform,numai dupa 2 impachetari intr-o saptamana am slabit 1 kg.Nu am timp sa fac dus in fiecare zi ci odata la 3 zile si atunci ma si exfoliez ca sa iaba efect.
    Mi s-a terminat repede supliformul si am incercat si zat de cafea.
    Supliformul nu imi place cum miroase nici mie, nici la prietenul meu deci am nevoie de un anticelulitic bun.
    Astept sugestii,nu am mai mult de 75 lei noi.
  •  
    • 1 mesaje
    25 Feb 2008, 19:09
    0 0
    buna..sunt andreea..si am inceput si eu de o saptamana cura cu elixir..sper sa functioneze caci am incerat ogramada de diete..pana la vara vreau sa slabesc ca altfel nu pot sa ma expun in public mai ales la plaja..oricum am incredere in elixir..cu toate ca are gustul cam nasol..dar merge..momentan am 64 de kg si 1.67.sper sa ajung la 55..SPER..si as vrea sa stiu daca dupa ora 18:00 am voie sa mai manac ceva..sau nu trebuie sa mananc nimik..asept raspuns..multumesc
  •  
    • 3 mesaje
    6 Apr 2008, 17:57
    0 0
    Am o intrebare cam banala dar nu vreau sa gresesc, Am citit pe net aproape tot despre tinctura de soc numai ca nu inteleg ceva: in 1 zi se ia o lingurita tinctura la ora 18, a 2a zi 2 lingurite la aceeiasi ora s.a.m.d pina la a 7 zi. Ce fac in a 8 a zi iau 7 lingurite sau incep iar cu una?
  •  
    • 73 mesaje
    8 Apr 2008, 11:46
    0 0
    Buna Claudia, Anca a spus ca doza de 7 lingurite, se mentine 30 de zile. Te pup.
  •  
    • 32 mesaje
    11 Apr 2008, 19:04
    1 0
    in mao clar nu e ceea ce am cumparat eu de la farmacie!eu am luat tinctura de soc pe care am dt 5 lei dar nu e bun!trebuie sa cumpar elixir din fructe de soc!imi poate spune cineva ce gramaj are o sticla? mersi!
  •  
    • 2 mesaje
    6 Mai 2008, 22:08
    0 0
    Ba o gasesti la plafar in centru(sub pasaj)-Iasi.Eu acolo am gasit,este si tinctura si elixir.......
    Mult succes.
  •  
    • 213 mesaje
    7 Mai 2008, 20:02
    0 0
    am luat si eu tinctura asta de soc, nu neaparat pt slabit cat pt detoxifierea organismului, am ajuns la a doua sticla... am facut o pauza de vreo 2 saptamani.. e adevarat ca nu am luat o la ora 18(desi nu vad care ar fi ideea), dar eu nu am slabit nici un gram de la ea..sunt ametita mai degraba si am stari de caldura si chiar pofta de mancare, ceea ce nu aveam inainte de cura asta cu soc... poate sunt eu mai ciudata.. sau au patit si alte eve la fel??
  •  
    • 2 mesaje
    13 Mai 2008, 17:46
    0 0
    Cred ca de la alcool simti"goliciunea"in stomac,cat despre starile de caldura si eu le am ,mai rau e ca tre sa beau si o cafea dupa sa pot sa conduca pana acasa.....nu am ce sa fac.....Nu stiu e parca as bea tuica.....poate devin de pendeta de alcool,sunt in a 8a zi.Oricum e groaznica,am o stare de voma dupa.Ce e drept trece dupa cam o ora da...de abia astept sa se incheie luna.Daca o sa rezist atat....ca e cam mult alcool........
  •  
    • 21 mesaje
    14 Mai 2008, 17:34
    0 0
    Fetelor, am cumparat astazi eu si cu o colega acest elixir, am sa va spun de maine in colo cum ne vom simti, sper sa fie de bine...........
  •  
    • 32 mesaje
    8 Iun 2008, 23:19
    0 0
    imi iau si eu maine!yayy
    si dak nu,atunci poimaine
    tre' sa slabesc pt ca pe 29 plec la mare si nu numai din cauza asta.din cauza amenoreei secundare[chist]m-am ingrasat mult.si inestetic...am o fata...de obeza!!
    in fine,voi ati mai tinut aceasta cura?
    haideti,fetele!optimism si vointa!
    va poop
  •  
    • 32 mesaje
    9 Iun 2008, 16:42
    0 0
    mi-am cumparat 2 cutii astazi de 200ml.va rog,mai postati mesaje in legatura cu acest elixir.
    sper sa slabesc
    va poop,D.
  •  
    • 742 mesaje
    9 Iun 2008, 20:00
    0 0
    si eu, si eu vreau, ma duk maine sa caut la plafar. Mai trebuie sa ma abtin de la ceva in afara de asta? vreo 3 kg vreau sa dau jos. oricum de renuntat o sa mai renunt si la dulciuri, grasimi, cat pot de mult si,in plus vreau sa suplimentez cu sport, macar o data la 2 zile.
  •  
    • 222 mesaje
    10 Iun 2008, 10:08
    0 0
    ok..am intels cum functioneaza elixirul...iei treptat o lingurita la ora 6 seara...pana ajungi la 7...bun...
    chestia e ca am inteles ca e un laxativ usor...cand incepe sa isi faca efectul..eu am o mica problema..lucrez cu publicul si baia de la locul firmei e utilizata de mai multi insi si oricat ar incerca femeia de serviu sa o faca curata nu pot sa ma duc la baia aia....
  •  
    • 32 mesaje
    10 Iun 2008, 20:57
    0 0
    oh,ce ma bucur ca ati raspuns!
    poi...trebuie sa ne abtinem de la carne,grasimi,proajeli...si...dulciuri.
    oricum,nu cred ca are cv daca mai mancam o prajitura sau cv de genu'
    tot ce-mi doresc e sa functioneze...

    succes!
    va poop,D.
  •  
    • 32 mesaje
    11 Iun 2008, 15:16
    0 0
    eu sunt la a 3a zi si deja am cu un kg in minus
    yayy
    voi?:>
    va poop,D.
  •  
    • 742 mesaje
    11 Iun 2008, 18:51
    0 0
    Am luat si eu.. are ceva dak l-am luat in prima zi la 18:15 (k am uitat de el) si a doua zi la 18:05 ? sau trebe la 18 fix? si de papat am papat carnita, dar cam atat.. adik nu mare lucru, park mi-a cam taiat pofta de mancare mie
  •  
    • 32 mesaje
    12 Iun 2008, 12:55
    0 0
    nu cred k are cv..ca eu a trebuit sa ies in oras si l-am luat la ora 15 si cv..:">
    eh..eu mananc dulciuri..nu exagerat,dar nici nu ma abtin.si totusi..in mod normal nu as fi avut 50kg.yayy
    abia astept sa ajung la 7 lingurite/zi.
    succes
    va poop,D.
  •  
    • 32 mesaje
    12 Iun 2008, 12:56
    1 0
    nici eu nu prea mai am pofta de mancare.
    dar lasa ca e bine
  •  
    • 140 mesaje
    12 Iun 2008, 14:12
    0 0
    am luat si eu elixir de soc,am tinut o luna cura si nu am slabit deloc,pt celulita eu folosesc biomed slip de 3 ori pe saptamana cand e cald tare afara sa transpir bine,nu va mai amagiti cu elixiruri,tincturi si alte pastile.se stie prea bine cum se slabesteieta si sport.pupici .mai bine va luati hainute,bijuterii si altele.bafta.