Subiect tabu

  •  
    • 1890 mesaje
    22 Feb 2016, 21:00
    2 0
    Lebada_neagra said:
    Oare tu mi-ai citit postarea cu atenție?' Nu văd circul și nici showul. Concluzia era că eu vreau ceva de viitor iar ea încă nu e pregătită. Nu văd unde este tam tamul. Mă întrebi ce fel de viitor. Un viitor pe care îl ai și tu și oricine altcineva.

     Mi se pare ciudat, nu cred ca se poate compara viitorul unui cuplu heterosexual cu unul homosexual. Poate in alta tara (unde cred ca sunt mai indiferenti, poti sa te cuplezi si cu ursul ca nu le pasa!) sa gasiti toleranta, aici nu prea vad. Si apoi ce, nu puteti avea relatii intime decat "maritate"??

  •  
    • 195 mesaje
    22 Feb 2016, 23:28
    0 0
    ViktorC said:Deci, in ce stadiu sinteti draga lebada .

    Va mai luati sau te-ai lasat lipsita ?

    Da' sincer , ca io urmaresc cu mare interes .

     

    Ne mai luăm dacă acceptă până la urmă.
  •  
    • 195 mesaje
    22 Feb 2016, 23:30
    0 0
    scorpion112 said:
    Lebada_neagra said:
    Oare tu mi-ai citit postarea cu atenție?' Nu văd circul și nici showul. Concluzia era că eu vreau ceva de viitor iar ea încă nu e pregătită. Nu văd unde este tam tamul. Mă întrebi ce fel de viitor. Un viitor pe care îl ai și tu și oricine altcineva.

     Mi se pare ciudat, nu cred ca se poate compara viitorul unui cuplu heterosexual cu unul homosexual. Poate in alta tara (unde cred ca sunt mai indiferenti, poti sa te cuplezi si cu ursul ca nu le pasa!) sa gasiti toleranta, aici nu prea vad. Si apoi ce, nu puteti avea relatii intime decat "maritate"??

     

    Păi un cuplu hetero de ce nu are relații intime și fără să se căsătorească? Mă refer așa la nesfârșit. Cu toții avem nevoie de oficializare.
    Acest mesaj a fost editat de către Lebada_neagra: 22 Feb 2016, 23:31
  •  
    • 195 mesaje
    22 Feb 2016, 23:34
    1 0
    De ce să nu se compare viitorul? Tot oameni care se iubesc sunt în relațiile homosexuale. Singura diferență este cum suntem văzuți. În rest relațiile tot atracție, sentimente, iubire etc cuprind.
    Acest mesaj a fost editat de către Lebada_neagra: 22 Feb 2016, 23:35
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Feb 2016, 00:08
    0 0
    Lebada_neagra said:De ce să nu se compare viitorul? Tot oameni care se iubesc sunt în relațiile homosexuale. Singura diferență este cum suntem văzuți. În rest relațiile tot atracție, sentimente, iubire etc cuprind.

     
    unele mai cuprind si pacate ! 

  •  
    • 195 mesaje
    23 Feb 2016, 07:12
    1 0
    anda22-7 said:
    Lebada_neagra said:De ce să nu se compare viitorul? Tot oameni care se iubesc sunt în relațiile homosexuale. Singura diferență este cum suntem văzuți. În rest relațiile tot atracție, sentimente, iubire etc cuprind.

     
    unele mai cuprind si pacate ! 

     

    Și cuplurile hetero au păcate.
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Feb 2016, 10:07
    0 0
    Lebada_neagra said:
    ViktorC said:Deci, in ce stadiu sinteti draga lebada .

    Va mai luati sau te-ai lasat lipsita ?

    Da' sincer , ca io urmaresc cu mare interes .

     

    Ne mai luăm dacă acceptă până la urmă.

     
      Ai  grija  ca  asta  e jmecher , ar  vrea  sa  te  ia  si  el!:

  •  
    • 10065 mesaje
    23 Feb 2016, 10:51
    0 0
    pitipoanca69 said:
    Lebada_neagra said:
    ViktorC said:Deci, in ce stadiu sinteti draga lebada .

    Va mai luati sau te-ai lasat lipsita ?

    Da' sincer , ca io urmaresc cu mare interes .

     

    Ne mai luăm dacă acceptă până la urmă.

     
      Ai  grija  ca  asta  e jmecher , ar  vrea  sa  te  ia  si  el!:

     

    Doar nu crezi ca ii mai e "frica de baubau " .

     

    Cum de-altfel, din cite am inteles tine sa intemeieze o familie, sa intre in posesia unui prunc frumos si inteligent , deci ... I'm here !

     

    Glumesc desigur ... dara nu ... nu-mi permit a spune nu , de mi-s rugat frumos , fireste .

     

  •  
    • 1890 mesaje
    23 Feb 2016, 11:10
    3 0
    Lebada_neagra said:
    Și cuplurile hetero au păcate.

     Or fi avut pacate, nu zic nu, dar chiar daca sunt in genunchi, sunt pe cale.

    Pe mine, una, homosexualitatea nu ma convinge. Pana acum doua-trei decenii homosexualitatea aparea in cartile de psihiatrie ca boala psihica alaturi de pedofilie, gerontofilie, zoofilie si alte rococo-uri ale unei minti deviate. Brusc, a capatat amploare, se fac asociatii, organizatii, serbari, zi nationala, drapel, imn si lege in parlament. Homosexualitatea tinde sa devina pandemie si, incep sa cred ca pune in pericol si viitorul familiei clasice, adica formata din barbat si femeie cum e de la taica Adam incoace. Din partea mea, ce faceti in intimitatea dormitorului va priveste personal, de ce simti nevoia sa dai si legitimitate?? Sunt cupluri hetero care traiesc in concubinaj zeci de ani, unele mai fac si copii si nu se mai agata cu dintii de un certificat roz.

  •  
    • 11561 mesaje
    23 Feb 2016, 12:57
    0 0
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    Lebada_neagra said:
    ViktorC said:Deci, in ce stadiu sinteti draga lebada .

    Va mai luati sau te-ai lasat lipsita ?

    Da' sincer , ca io urmaresc cu mare interes .

     

    Ne mai luăm dacă acceptă până la urmă.

     
      Ai  grija  ca  asta  e jmecher , ar  vrea  sa  te  ia  si  el!:

     

    Doar nu crezi ca ii mai e "frica de baubau " .

     

    Cum de-altfel, din cite am inteles tine sa intemeieze o familie, sa intre in posesia unui prunc frumos si inteligent , deci ... I'm here !

     

    Glumesc desigur ... dara nu ... nu-mi permit a spune nu , de mi-s rugat frumos , fireste .

     

     Bre , da  ce  de  calitati  ai!!!:

  •  
    • 514 mesaje
    23 Feb 2016, 13:37
    0 0
    Dupa consult, am pus pe masa medicului o moneda de 50 de bani. Medicul, simtindu-se ofensat, m-a intrebat:
    - Asta e pentru mine sau pentru asistenta?
    - Ce intrebare e asta!? Pentru amandoi!
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Feb 2016, 13:51
    0 0
    radiosantz said:Dupa consult, am pus pe masa medicului o moneda de 50 de bani. Medicul, simtindu-se ofensat, m-a intrebat:
    - Asta e pentru mine sau pentru asistenta?
    - Ce intrebare e asta!? Pentru amandoi!

     Bre , da  calic  mai  esti!!
      Nici  o "scurta"  nu  mai  costa  cat  ai  dat  mata!!!

  •  
    • 615 mesaje
    23 Feb 2016, 14:24
    2 1
    Daca era considerata boala psihica acum 100 de ani, asta nu inseamna ca asa si este. La fel cum si fumatul a fost considerat sanatos la inceput, si alte normalitati printre care sclavia, rasismul, inferioritatea si lipsa drepturilor femeii, copilului etc. Ce nu inteleg eu e de unde atata incrancenare ca X e homosexual, nu poti trai linistit daca vecinii tai sunt un cuplu de femei/barbati casatorite(i)?
    Din cauza homosexualilor a decazut familia clasica? Uite aici o statistica, rata divorturilor pe Europa e mai mare de 60% in multe zone, tot din cauza lor o fi?

    http://www.descopera.ro/dnews/13728161-harta-divortului-in-lume-care-este-situatia-in-romania-foto

    Ma amuza cum niste idei personale ajung sa fie considerate o mentalitate generala.
    Din contra, eu nu cunosc pe nimeni in viata reala interesat de orientarile sexuale ale altora si am prieteni homosexuali. Ce treaba sa am eu cu preferintele oamenilor?
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Feb 2016, 14:29
    3 0
    amizade said:Daca era considerata boala psihica acum 100 de ani, asta nu inseamna ca asa si este. La fel cum si fumatul a fost considerat sanatos la inceput, si alte normalitati printre care sclavia, rasismul, inferioritatea si lipsa drepturilor femeii, copilului etc. Ce nu inteleg eu e de unde atata incrancenare ca X e homosexual, nu poti trai linistit daca vecinii tai sunt un cuplu de femei/barbati casatorite(i)?
    Din cauza homosexualilor a decazut familia clasica? Uite aici o statistica, rata divorturilor pe Europa e mai mare de 60% in multe zone, tot din cauza lor o fi?

    http://www.descopera.ro/dnews/13728161-harta-divortului-in-lume-care-este-situatia-in-romania-foto

    Ma amuza cum niste idei personale ajung sa fie considerate o mentalitate generala.
    Din contra, eu nu cunosc pe nimeni in viata reala interesat de orientarile sexuale ale altora si am prieteni homosexuali. Ce treaba sa am eu cu preferintele oamenilor?

     
      E  clar  ca  valorile  morale , culturale , educationale  sau  schimbat  profund  in  actuala  societate , lucruri  care  alta  data  erau  considerate  lipsa  de  educatie  sau  bun  simt , devin  acum  virtuti  si motive  de  mandrie!!!
      S  a  ajuns  in  situatia  in  care  afi  educat  si  cu bun  simt  este  echivalent  cu  a  fi  prost!!!
      Spalarea  de  creiere  e  in  plin  proces , ca  si  idiotizarea  generala!!

  •  
    • 2 mesaje
    23 Feb 2016, 14:37
    0 0
    Lesbienele cu fund de vadana, tunse scurt si cu inceput de mustata sunt moartea... pasiunii.
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Feb 2016, 14:48
    0 0
    admin_ieva said:Lesbienele cu fund de vadana, tunse scurt si cu inceput de mustata sunt moartea... pasiunii.

     Buna  Ziua  Adminule!!!
      Ce  facem  cu  cafeneaua  parasita???
    Proprietarii  au  lasat  o  de  izbeliste , au  "tepuit"  clientii!!
      Hai  s  o  demolam!!
      O  zi  buna  sa  ai!

  •  
    • 514 mesaje
    23 Feb 2016, 15:04
    0 0
    Io inteleg femeiele care vor sa devina limbiste , ca deee !! nu sunt atatia barbati pe acest pamant iar uni dintre ei sunt slab dotati si nu inteleg nimic ... Dar pe hommo popo nu-I inteleg deloc , cred ca din cauza efectelor de la Cernobil , in loc de maciuca le-a crescut un lindic mai mare
  •  
    • 4346 mesaje
    23 Feb 2016, 15:20
    0 0
    Lebada_neagra said:
    anda22-7 said:
    Lebada_neagra said:De ce să nu se compare viitorul? Tot oameni care se iubesc sunt în relațiile homosexuale. Singura diferență este cum suntem văzuți. În rest relațiile tot atracție, sentimente, iubire etc cuprind.

     
    unele mai cuprind si pacate ! 

     

    Și cuplurile hetero au păcate.

     
    sigur ca da...dar pacatul homosexualitatii e pacat de moarte...pacat pt care Sodoma si Gomora au fost rase de pe fata pamantului  


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 23 Feb 2016, 16:36
  •  
    • 514 mesaje
    23 Feb 2016, 15:48
    1 0
    anda22-7 said:
    Lebada_neagra said:
    anda22-7 said:
    Lebada_neagra said:De ce să nu se compare viitorul? Tot oameni care se iubesc sunt în relațiile homosexuale. Singura diferență este cum suntem văzuți. În rest relațiile tot atracție, sentimente, iubire etc cuprind.

     
    unele mai cuprind si pacate ! 

     

    Și cuplurile hetero au păcate.

     
    sigur ca da...dar pacatul homosexualitatii e pacat de moarte...pacat pt care Sodoma si Gomora a fost rasa de pe fata pamantului  

     

     

    Ai dreptate si tu Anda , poate mai aveau loc acolo si Catolici , si restu care propavaduiesc cuvantu domnului indiferent de conjunctura lucrurilor far a tine seama de lumea in care traim ... Oricum , io te consider un fel de islamista prin felu in care ne consideri pe noi ceilalti altel decat tine ... Ptiu sa nu te deochi !! 

     

     

     

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către radiosantz: 23 Feb 2016, 15:49
  •  
    • 514 mesaje
    23 Feb 2016, 16:00
    1 0
    Si mai cred despre tine Anda , ca ai har divin cand spui toate aceste cuvinte , noi muritori de rand numim ejaculare precoce ...