Subiect tabu

  •  
    • 195 mesaje
    16 Iul 2016, 11:20
    0 0
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:
    Nu mă doare că sunteți contra,

     

    mie mi se falfaie. poti sa faci sex si cu o omida.

      numa' nu te mai trambita atat.  vezi tu vreun heterosexual sa se bata cu caramida in piept in viartual,  ca-i heterosexual???

     

    Văd heterosexuali care au aceleași probleme ca si persoanele gay. Problema expusă de mine pe acest topic, o pot avea și persoanele hetero.

     

    pai vezi ca nu esti cu nimic speciala!?

     poti sa traiesti linistita, in gradina ta, sa ti-o tragi cu cine vrei. 

    tu doar vrei sa fi bagata in seama. restul e apa d ploaie.

     

    Dar nu îmi doresc să fiu vreo specială. Eu am cerut o părere pe o anumită tema, și desigur că s-au dus părerile pe lângă subiect.
  •  
    • 10065 mesaje
    16 Iul 2016, 22:10
    0 0
    Tot indragostita, Lebada ?

  •  
    • 195 mesaje
    17 Iul 2016, 06:01
    0 0
    ViktorC said:Tot indragostita, Lebada ?

     

    Nu, nu. Acum nu sub influența dragostei
  •  
    • 10065 mesaje
    17 Iul 2016, 12:36
    0 0
    Lebada_neagra said:
    ViktorC said:Tot indragostita, Lebada ?

     

    Nu, nu. Acum nu sub influența dragostei

     

    Sa inteleg ca episodul "fii a mea" luara sfirsit ?

     

  •  
    • 195 mesaje
    18 Iul 2016, 10:20
    0 0
    ViktorC said:
    Lebada_neagra said:
    ViktorC said:Tot indragostita, Lebada ?

     

    Nu, nu. Acum nu sub influența dragostei

     

    Sa inteleg ca episodul "fii a mea" luara sfirsit ?

     

     

    Da, de câteva luni.
  •  
    • 3765 mesaje
    18 Iul 2016, 17:13
    0 0
    adicatelea tipa era casatorita, cu familie, copil, catel si purcel...si te-a lasat cu limba-n aer?
  •  
    • 970 mesaje
    18 Iul 2016, 18:01
    0 0
    Lebada_Neagra,
    Este moral? Nu. Este pacat? Probabil. Desi nu este un pacat capital. Ce inseamna a fi gay? In cazul de fata, un act de curaj.
    Curajul de a accepta ca esti diferit, curajul de a recunoaste asta, curajul de a infrunta toate consecintele derivate din faptul ca esti asa.
    Personal nu cred ca cineva isi schimba orientarea sexuala doar pocnind din degete, nu este o alegere si nici o optiune; pur si simplu se naste cu lucrul asta.
    Probabil daca as cunoaste in realitate un gay(barbat) ar fi cel mai bun prieten al meu, m-as simti in totala siguranta cu el;daca gay ar fi la genul feminin, pe naiba, m-as gandi o data, de doua ori daca sa ne intalnim sau nu. Sper sa imi intelegi punctul de vedere.
    Cu toata sinceritatea iti spun: la naiba, fa sex cu cine vrei! Atata timp cat te daruiesti total, altfel rezultatul va fi doar tensiune, frustrare si un partener nemultumit.
    Te intrebi daca "sunt de acord cu gay-i"? Nu. Te intrebi daca "incurajez gay-i"? Pe dracu, nu! Dar te accept, pentru ca si tu ma accepti pe mine.
    Revenind la subiect, te cred pe cuvant cand spui ca e 100% ca si tine, doar ca spre deosebire, isi doreste sa evite infruntarea. Nu e pregatita. Asa ca nu, nu se merita inca de la bun inceput.
    Acest mesaj a fost editat de către GirlOnline: 18 Iul 2016, 18:02
  •  
    • 3765 mesaje
    18 Iul 2016, 18:13
    1 0
    GirlOnline said:Lebada_Neagra,
    l. Ce inseamna a fi gay? In cazul de fata, un act de curaj.
    Curajul de a accepta ca esti diferit, curajul de a recunoaste asta,

     de fapt gay inseamna sa faci sex cu cineva de acelasi sex cu tine. restul sunt frectie cu zeama de dude, de ochii privitorului.

    ne place sa transformam o situatie intr-o mofluza incrancenare.

    io totusi sunt curios, daca noi suntem animale, ca toate animalele de pe pamantul asta, cum se inmultesc gay??  cum isi perpetureaza specia?? oare prin fotosinteza??

  •  
    • 970 mesaje
    18 Iul 2016, 18:17
    0 0
    Draga cititorule,
    In viata mea n-am vazut un animal gay, dar daca o sa am parte de premiera asta, o sa te anunt. Cu siguranta .
    Intre timp, daca ti se intampla tie, fa-le poza, nu cred pana n-ai dovezi .
  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2016, 18:37
    1 1
    http://www.zooland.ro/homosexualitatea-in-lumea-animala-3880
    Cel mai mare procent de homosexualitate se gaseste in lumea animalelor, uite link-ul de mai sus!
    Asa se duce dracului omenirea, la naiba!
  •  
    • 3765 mesaje
    18 Iul 2016, 18:48
    0 0
    GirlOnline said:Draga cititorule,
    In viata mea n-am vazut un animal gay, dar daca o sa am parte de premiera asta, o sa te anunt. Cu siguranta .
    Intre timp, daca ti se intampla tie, fa-le poza, nu cred pana n-ai dovezi .

     

     

    imi esti datoare! vanduta!

  •  
    • 970 mesaje
    18 Iul 2016, 21:54
    1 0
    Macar acum stiu de unde vine nick-ul "lebada_neagra", de altfel sa stii ca m-am intrebat. Mersi de link, white_storm.
  •  
    • 151 mesaje
    10 Aug 2016, 17:16
    1 1
    Lebada_neagra said:Înainte de a începe să povestesc, rog homofobii sau persoanele care au ceva cu comunitatea LGBT, să îmi ocolească postarea deoarece chiar am nevoie de sfaturi utile.
    Bun...

    Încep prin a vă spune că sunt o tipă care are o relație de un an și ceva, cu o altă tipă. Ea are 29 de ani, eu 23 de ani. I-am propus să ne mutăm împreună cu riscul să ne asumăm relația și toate problemele care vor apărea, deoarece părinții noștri nu știu, ca și în majoritatea cazurilor de genul. Eu sunt dispusă să discut cu ai mei despre acest subiect, deși nu îmi este ușor sau comod, însă ea a spus din start că nu vrea să facă acest pas din diferite motive: mama ei, frica, s.a. 
    Îi înțeleg toate aceste temeri într-un fel pentru că trec prin aceași situație ca și ea. Ceea ce nu înțeleg eu, este faptul că atunci cand iubești cu adevărat. treci și marea, urci și muntele. Nici mie nu îmi este ușor. În caz că vă gândiți că are îndoieli în privința orientării ei sexuale și de aceea nu vrea să își asume o relație cu mine, vă spun că este gay 100%.
    Sunt mai mică ca ea și totuși am planuri serioase de viitor. Îmi doresc o parteneră cu care să am o relație serioasă și cu care să mă mut. Ca orice alt cuplu, indiferent de orientare, că tot un om care simte, iubește, trăiește sunt și eu.
     
    Voi ce părere aveți? Îmi pierd timpul cu o astfel de relație care nu îmi garantează niciun viitor, sau pot face ceva în privința asta?

     

     

     

    Traiesti intr-o societate obtuza, care detesta si hartuieste:

     

    - persoanele non-hetero

    -persoanele necasatorite

    -persoanele fara copii

     

    Partenera ta, fiind mai in vârsta , probabil ca stie foarte bine la ce se expune, si are dreptate.

    Mai bine sa-ti vezi de viata ta in liniste, la adapost de huiduielile gloatei .

    Cat priveste familia ta... ce pot sa spun, doar ca generatia de pensionari din ziua de azi (adica peste 55 ani) , traieste si se hraneste, printre altele din... ce zice lumea ? Sunt ingroziti de gura lumii, de râsul lumii, de bârfa lumii si n-o sa le scoti asta din cap cu niciun chip. 

     

    Daca ati fi trait in Olanda, Belgia sau alta tara din zona, chiar nu ar fi fost vreo problema . Dar in conditiile actuale din România, e imposibil sa duci o viata linistita daca esti altfel decat marea masa amorfa.

     

    Societatea actuala accepta cu usurinta "sfânta" familie compusa dintr-un mascul abrutizat de bautura, care-si snopeste nevasta pe unde apuca, si la betie isi agreseaza urmasii, sau mai rau...

    Societatea in care traiti, accepta tacit avortul . Aceleasi femei care avorteaza fara mila, dau matanii adanci prin biserici si ar arunca cu pietre in voi , daca ar sti ca sunteti altfel, ba v-ar da si lectii de moralitate despre facutul copiilor si bucuria maternitatii ...

    Aceeasi societate priveste cu adanc dispret persoanele necasatorite, fac bancuri pe seama lor, le batjocoresc in fel si chip, ba, mai mult, propriile neamuri (cu copii), ii pandesc pana la moarte si dincolo... ca sa le ia agoniseala.

    Societatea accepta fara probleme casatoria intre un tataie bogat si o domnisoara ingenua, accepta de asemenea: facutul copiilor ca o sursa de venit , exploatarea copiilor in loc de scoala, umilirea batrânilor, moartea cu zile prin spitale, umilirea persoanelor cu handicap , promovarea unor "meserii" dubioase ... si multe altele.

     

    Dar n-o sa vezi niciodata o manifestatie si strangere de semnaturi pentru a stopa toate cele de mai sus.

    In schimb, au initiat petitie si au iesit in strada pentru ca sa scrie in Constitutie ca familia e facuta dintr-o femeie si un barbat.

    (in spiritul asta, eu, ca femeie vaduva, ma vad in afara legii...)

     

    Cam asta e situatia. Asta e lumea in care traiti.

    Dar sunteti tinere, aveti viata in fata. Poate soarta và va indrepta spre o lume mai buna, unde veti putea trai nestingherite.

    De ce sa va complicati existenta inutil intr-o societate care nu este pregatita si nici nu va fi prea curand ... marturisind ceva ce nu va priveste decat pe voi ?!

     

    Cu drag,

    coana_mare

     

     

  •  
    • 1890 mesaje
    11 Aug 2016, 10:35
    3 1
    coana_mare said:

    In schimb, au initiat petitie si au iesit in strada pentru ca sa scrie in Constitutie ca familia e facuta dintr-o femeie si un barbat.

    (in spiritul asta, eu, ca femeie vaduva, ma vad in afara legii...)

     

    Cam asta e situatia. Asta e lumea in care traiti.

    Dar sunteti tinere, aveti viata in fata. Poate soarta và va indrepta spre o lume mai buna, unde veti putea trai nestingherite.

    De ce sa va complicati existenta inutil intr-o societate care nu este pregatita si nici nu va fi prea curand ... marturisind ceva ce nu va priveste decat pe voi ?!

     

    Cu drag,

    coana_mare

     Mi-a placut tot ce ai scris pana acum, se vede clar  in toate postarile  ca ai o adanca experienta de viata dublata de o exprimare frumoasa care tradeaza o instruire solida, nu din "almanahe". Nu pot sa fiu de acord insa cu ultima postare. Intr-adevar, poate suntem o societate inchistata, tot ceea ce spui mai sus e perfect adevarat (ma refer la mariajele neadecvate, ororile care se petrec intr-o familie "normala" etc), dar homosexualitatea e impotriva firii. Uita-te in cartile de psihiatrie editate pana in revolutie. Toate eticheteaza homosexualitatea ca o deviere, o tulburare psihica, o boala nicidecum ca o alternativa la "normalitate", in genul "se poate si asa". Sa zicem ca lumea a mai evoluat si s-au facut studii si bla-bla-uri. Tot in anormalitate intra.

    Dar acum, boala psihica, tulburare, deviere sau cum vrei s-o iei, fie la ei acolo! Sint de acord cu incheierea unui acord intre parti, dar nu casatorie. Mi se pare ca jigneste institutia casatoriei, ba, mai mult, o crasa bataie de joc. Sa faca ce-or vrea in dormitor dar nu tam-tam-uri cu surle si trambite!
    Iar cu infierea de copii, nici gand! Pai cum se duce copilul acela la scoala, vede colegii ca au tata si mama si la el familia e compusa din doi tati sau doua mame?? Nu va fi tinta tuturor glumelor rautacioase???

    In concluzie, nimeni nu arunca cu pietre, nimeni nu-i marginalizeaza, dar si ei trebuie sa procedeze mai cu discretie, tinand seama ca, inca, (Doamne fereste!), sunt minoritari.

  •  
    • 386 mesaje
    22 Aug 2016, 10:49
    1 1
    Ca in toate povestile de iubire trebuie sa intalnesti omul potrivit- barbatul ori femeia- ca sa poti invinge o lume care oricum circula in sens opus tie, tie gay, tie credincios, tie ateu, tie divortat, tie amanta, tie autistic samd samd. Nu doar asta e subiect tabu in Romania...ohooo de ar fi doar asta! Mai toate subiectele sunt tabu. Cata ipocrizie in a nu arata cu degetul pedofilii, tatii care si violeza fiicele, care-si bat copiii si femeile, care abandoneaza familia, cata putina sensibilitate la adevarata suferinta a celor oropsiti, saraci, violentati...Romania a rezolvat toate problemele , a ramas doar a cuplurilor gay...
  •  
    • 12208 mesaje
    22 Aug 2016, 10:52
    1 1
    Sunt foarte multe de spus pe subiectul asta ....
  •  
    • 3765 mesaje
    23 Aug 2016, 16:50
    0 1
    ce-o mai face lesbiana de serviciu!?
  •  
    • 195 mesaje
    28 Aug 2016, 21:55
    0 0

    Traiesti intr-o societate obtuza, care detesta si hartuieste:

     

    - persoanele non-hetero

    -persoanele necasatorite

    -persoanele fara copii

     

    Partenera ta, fiind mai in vârsta , probabil ca stie foarte bine la ce se expune, si are dreptate.

    Mai bine sa-ti vezi de viata ta in liniste, la adapost de huiduielile gloatei .

    Cat priveste familia ta... ce pot sa spun, doar ca generatia de pensionari din ziua de azi (adica peste 55 ani) , traieste si se hraneste, printre altele din... ce zice lumea ? Sunt ingroziti de gura lumii, de râsul lumii, de bârfa lumii si n-o sa le scoti asta din cap cu niciun chip. 

     

    Daca ati fi trait in Olanda, Belgia sau alta tara din zona, chiar nu ar fi fost vreo problema . Dar in conditiile actuale din România, e imposibil sa duci o viata linistita daca esti altfel decat marea masa amorfa.

     

    Societatea actuala accepta cu usurinta "sfânta" familie compusa dintr-un mascul abrutizat de bautura, care-si snopeste nevasta pe unde apuca, si la betie isi agreseaza urmasii, sau mai rau...

    Societatea in care traiti, accepta tacit avortul . Aceleasi femei care avorteaza fara mila, dau matanii adanci prin biserici si ar arunca cu pietre in voi , daca ar sti ca sunteti altfel, ba v-ar da si lectii de moralitate despre facutul copiilor si bucuria maternitatii ...

    Aceeasi societate priveste cu adanc dispret persoanele necasatorite, fac bancuri pe seama lor, le batjocoresc in fel si chip, ba, mai mult, propriile neamuri (cu copii), ii pandesc pana la moarte si dincolo... ca sa le ia agoniseala.

    Societatea accepta fara probleme casatoria intre un tataie bogat si o domnisoara ingenua, accepta de asemenea: facutul copiilor ca o sursa de venit , exploatarea copiilor in loc de scoala, umilirea batrânilor, moartea cu zile prin spitale, umilirea persoanelor cu handicap , promovarea unor "meserii" dubioase ... si multe altele.

     

    Dar n-o sa vezi niciodata o manifestatie si strangere de semnaturi pentru a stopa toate cele de mai sus.

    In schimb, au initiat petitie si au iesit in strada pentru ca sa scrie in Constitutie ca familia e facuta dintr-o femeie si un barbat.

    (in spiritul asta, eu, ca femeie vaduva, ma vad in afara legii...)

     

    Cam asta e situatia. Asta e lumea in care traiti.

    Dar sunteti tinere, aveti viata in fata. Poate soarta và va indrepta spre o lume mai buna, unde veti putea trai nestingherite.

    De ce sa va complicati existenta inutil intr-o societate care nu este pregatita si nici nu va fi prea curand ... marturisind ceva ce nu va priveste decat pe voi ?!

     

    Cu drag,

    coana_mare

     

     

     

    Un răspuns foarte competent. Apreciez modul de a scrie și de a oferi o părere.
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Aug 2016, 22:21
    0 0
    Lebada_neagra said:

     

    In schimb, au initiat petitie si au iesit in strada pentru ca sa scrie in Constitutie ca familia e facuta dintr-o femeie si un barbat.


     

     

     

    Un răspuns foarte competent. Apreciez modul de a scrie și de a oferi o părere.

     

    acum am vazut textu, ca d-abicei nu citesc ce scrie coana mare/pasrea spin

    o intrebare la fel de competenta. cum intetionati sa va inmultiti?  pentru ca stii, societatea  este formata din oameni si asta inseamna perpetuarea speciei.

    io as propune fotosinteza si schimbul de clorofila.

  •  
    • 195 mesaje
    29 Aug 2016, 00:52
    0 0
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:

     

    In schimb, au initiat petitie si au iesit in strada pentru ca sa scrie in Constitutie ca familia e facuta dintr-o femeie si un barbat.


     

     

     

    Un răspuns foarte competent. Apreciez modul de a scrie și de a oferi o părere.

     

    acum am vazut textu, ca d-abicei nu citesc ce scrie coana mare/pasrea spin

    o intrebare la fel de competenta. cum intetionati sa va inmultiti?  pentru ca stii, societatea  este formata din oameni si asta inseamna perpetuarea speciei.

    io as propune fotosinteza si schimbul de clorofila.

     

    La fel cum se înmulțesc cei care nu pot face copii