Subiect tabu

  •  
    • 1841 mesaje
    30 Aug 2016, 00:52
    0 0
    Desi faptul e consumat si relatia s-a incheiat, am tinut neaparat sa postez ca sa iti transmit cateva cuvinte de incurajare. Nu pune la suflet vorbele auzite pe aici, intelege-i pe cei care nu pot sa accepte orientarea ta, indiferent daca reactia e scandalizata, ofensatoare sau libidinoasa, toate sunt slabiciuni ale oamenilor si toti le avem, poate nu pe astea dar pe altele. Apreciez foarte mult eleganta cu care ai postat; cum nu te-ai coborat nicio clipa la nivelul celor care aruncau cu noroi si in general bunul simt de care ai dat dovada.

    Cu privire la relatia ta, exact ca in orice cuplu, cand cei doi incep sa isi doreasca lucruri diferite n-ai decat doua optiuni, ori unul face compromisul, ori o luati pe cai diferite neexistand una de mijloc. Vad ca voi ati luat-o pe carari diferite si imi pare rau ca n-a functionat. Te felicit pentru ca stii ce vrei si nu esti dispusa sa compromiti ceva atat de important pentru tine, daca stii ca acest compromis te-ar face nefericita. Cred ca pana la urma si fosta ta partenera a facut la fel. Amandoua ati fost practic confruntate cu o alegere: renunt la ceea ce vreau de dragul partenerei sau ma mentin pe pozitie cu riscul pierderii relatiei. Si ati ales sa renuntati. Nimic rau in asta, desi sunt convinsa c-a fost foarte greu.

    Pana la urma atunci cand renunti la o relatie ca in cazul tau asta se intampla pentru ca undeva la nivel subconstient simti ca n-o sa obtii niciodata ceea ce vrei cu adevarat, mai multe lucruri lipsesc. Altfel ai fi luptat mult mai mult si ai fi compromis si mai multe, daca simteai ca exista o fundatie foarte solida. E clar ca undeva in subconstient ai inteles ca acea fundatie nu exista intre voi asa ca ai decis sa renunti la a investi, si asta e foarte bine atata timp cat ai simtit ca faci ceea ce trebuie pentru fericirea ta personala pe termen lung.

    Mult succes sa treci cat mai usor peste despartire si sa cunosti pe cineva care sa te faca fericita si sa te simti iubita, care sa vrea aceleasi lucruri ca tine iar relatia sa nu fie o constanta negociere, ci sa curga lin si sa te bucure in fiecare zi. 
  •  
    • 3765 mesaje
    30 Aug 2016, 11:10
    0 0
    Lebada_neagra said:
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:

     

    In schimb, au initiat petitie si au iesit in strada pentru ca sa scrie in Constitutie ca familia e facuta dintr-o femeie si un barbat.


     

     

     

    Un răspuns foarte competent. Apreciez modul de a scrie și de a oferi o părere.

     

    acum am vazut textu, ca d-abicei nu citesc ce scrie coana mare/pasrea spin

    o intrebare la fel de competenta. cum intetionati sa va inmultiti?  pentru ca stii, societatea  este formata din oameni si asta inseamna perpetuarea speciei.

    io as propune fotosinteza si schimbul de clorofila.

     

    La fel cum se înmulțesc cei care nu pot face copii

     

     

    aia care nu pot face copii sunt de doua feluri.

    unii care nu pot face si se multumesc cu o viata in doi sau in cel mai fericit caz adopta un copil. si al doilea tip, care nu pot sa faca dar fac tratement. si in fianal tot intre ei se fut sa iasa un copil.

    despre prima parte insa ma indoiesc ca statul va da spre adoptie un copil unui cuplu  homosexual. asta cel putin in romania. si asta pentru inca vreo 50 de ani.

  •  
    • 3765 mesaje
    30 Aug 2016, 11:13
    0 0
    outofhere said:Desi faptul e consumat si relatia s-a incheiat, am tinut neaparat sa postez ca sa iti transmit cateva cuvinte de incurajare.

     

    sunt curios daca ai mai scrie aceleasi cuvinte daca ai fi citit ca partenera ei este maritata. cu sot, copil, catel ....si purcel.

  •  
    • 1841 mesaje
    30 Aug 2016, 11:48
    0 0
    igivansenior said:
    outofhere said:Desi faptul e consumat si relatia s-a incheiat, am tinut neaparat sa postez ca sa iti transmit cateva cuvinte de incurajare.

     

    sunt curios daca ai mai scrie aceleasi cuvinte daca ai fi citit ca partenera ei este maritata. cu sot, copil, catel ....si purcel.

     

    Bineinteles ca nu, as scrie alte cuvinte. Pentru ca toate cuvintele sunt personalizate pe povesta pe care o citesc, eu raspund la ce-a scris fata aici, nu adaug speculatii prea multe.

  •  
    • 3765 mesaje
    30 Aug 2016, 12:15
    0 0
    outofhere said:
    igivansenior said:
    outofhere said:Desi faptul e consumat si relatia s-a incheiat, am tinut neaparat sa postez ca sa iti transmit cateva cuvinte de incurajare.

     

    sunt curios daca ai mai scrie aceleasi cuvinte daca ai fi citit ca partenera ei este maritata. cu sot, copil, catel ....si purcel.

     

    Bineinteles ca nu, as scrie alte cuvinte. Pentru ca toate cuvintele sunt personalizate pe povesta pe care o citesc, eu raspund la ce-a scris fata aici, nu adaug speculatii prea multe.

     

     

    daca ai fi citt cam tot ce a scris ea, ai fi  vazut ca-i vorba despre o relatie cu o femeie maritata, care dupa ce si-a facut nevoile cu ea s-a intors la familie.

  •  
    • 1841 mesaje
    30 Aug 2016, 12:18
    0 0
    igivansenior said:

     

    daca ai fi citt cam tot ce a scris ea, ai fi  vazut ca-i vorba despre o relatie cu o femeie maritata, care dupa ce si-a facut nevoile cu ea s-a intors la familie.

     

    Nu voi reciti cateva zeci de pagini ca nu am atata timp, insa eu am inteles cu totul altceva, nu ca e maritata, ci ca nu vrea sa isi recunoasca orientarea in fata familei. Famile in sensul de parinti, frati etc.

  •  
    • 3765 mesaje
    30 Aug 2016, 12:46
    0 0
    ma indoiesc de faptul asta.
  •  
    • 1841 mesaje
    30 Aug 2016, 13:10
    1 0
    igivansenior said:ma indoiesc de faptul asta.

     

    te indoiesti pentru  ca presupui / speculezi sau pentru ca ai citit tu negru pe alb ca femeia aia era maritata cu un barbat si avea copii?

  •  
    • 195 mesaje
    30 Aug 2016, 13:59
    0 0
    Nu era măritată.
    Acest mesaj a fost editat de către Lebada_neagra: 30 Aug 2016, 14:03
  •  
    • 195 mesaje
    30 Aug 2016, 14:02
    0 0
    outofhere said:Desi faptul e consumat si relatia s-a incheiat, am tinut neaparat sa postez ca sa iti transmit cateva cuvinte de incurajare. Nu pune la suflet vorbele auzite pe aici, intelege-i pe cei care nu pot sa accepte orientarea ta, indiferent daca reactia e scandalizata, ofensatoare sau libidinoasa, toate sunt slabiciuni ale oamenilor si toti le avem, poate nu pe astea dar pe altele. Apreciez foarte mult eleganta cu care ai postat; cum nu te-ai coborat nicio clipa la nivelul celor care aruncau cu noroi si in general bunul simt de care ai dat dovada.

    Cu privire la relatia ta, exact ca in orice cuplu, cand cei doi incep sa isi doreasca lucruri diferite n-ai decat doua optiuni, ori unul face compromisul, ori o luati pe cai diferite neexistand una de mijloc. Vad ca voi ati luat-o pe carari diferite si imi pare rau ca n-a functionat. Te felicit pentru ca stii ce vrei si nu esti dispusa sa compromiti ceva atat de important pentru tine, daca stii ca acest compromis te-ar face nefericita. Cred ca pana la urma si fosta ta partenera a facut la fel. Amandoua ati fost practic confruntate cu o alegere: renunt la ceea ce vreau de dragul partenerei sau ma mentin pe pozitie cu riscul pierderii relatiei. Si ati ales sa renuntati. Nimic rau in asta, desi sunt convinsa c-a fost foarte greu.

    Pana la urma atunci cand renunti la o relatie ca in cazul tau asta se intampla pentru ca undeva la nivel subconstient simti ca n-o sa obtii niciodata ceea ce vrei cu adevarat, mai multe lucruri lipsesc. Altfel ai fi luptat mult mai mult si ai fi compromis si mai multe, daca simteai ca exista o fundatie foarte solida. E clar ca undeva in subconstient ai inteles ca acea fundatie nu exista intre voi asa ca ai decis sa renunti la a investi, si asta e foarte bine atata timp cat ai simtit ca faci ceea ce trebuie pentru fericirea ta personala pe termen lung.

    Mult succes sa treci cat mai usor peste despartire si sa cunosti pe cineva care sa te faca fericita si sa te simti iubita, care sa vrea aceleasi lucruri ca tine iar relatia sa nu fie o constanta negociere, ci sa curga lin si sa te bucure in fiecare zi. 

     

    Mulțumesc mult pentru cuvintele tale și pentru că ți-ai răpit din timpul tău să îmi scrii ceva cu sens. Am citit pe aici că cineva ti-a spus că era măritată. Nu avea cum să fie măritată din moment ce tipa era gay. Ea doar nu dorea sa oficializeze relația cu mine din cauzele spuse anterior.
  •  
    • 195 mesaje
    30 Aug 2016, 14:10
    0 0
    igivansenior said:
    outofhere said:Desi faptul e consumat si relatia s-a incheiat, am tinut neaparat sa postez ca sa iti transmit cateva cuvinte de incurajare.

     

    sunt curios daca ai mai scrie aceleasi cuvinte daca ai fi citit ca partenera ei este maritata. cu sot, copil, catel ....si purcel.

     

    Confunzi topicul Nu este vorba de povestea mea în ceea ce spui.
  •  
    • 3765 mesaje
    30 Aug 2016, 14:42
    0 0
    outofhere said:
    igivansenior said:ma indoiesc de faptul asta.

     

    te indoiesti pentru  ca presupui / speculezi sau pentru ca ai citit tu negru pe alb ca femeia aia era maritata cu un barbat si avea copii?

     

    speculez  pentru ca asa lasa sa se intrevada.

    cand spui ca te intorci la familie, ca om matur, tu ce intelegi? ca te intorci la mami si la tati in casa?

  •  
    • 195 mesaje
    30 Aug 2016, 15:16
    0 0
    Fabulezi.
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Aug 2016, 15:25
    0 0
    Hi, Lebada.

  •  
    • 195 mesaje
    30 Aug 2016, 15:42
    0 0
    ViktorC said:Hi, Lebada.

     

    Hello
  •  
    • 3765 mesaje
    30 Aug 2016, 15:54
    0 0
    Lebada_neagra said:Fabulezi.

     

    si fabula se trage din adevar.

  •  
    • 195 mesaje
    30 Aug 2016, 22:11
    0 0
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:Fabulezi.

     

    si fabula se trage din adevar.

     

    Ok. Crezi ce vrei.
  •  
    • 3765 mesaje
    30 Aug 2016, 22:22
    0 0
    Lebada_neagra said:
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:Fabulezi.

     

    si fabula se trage din adevar.

     

    Ok. Crezi ce vrei.

     

    cred ce vad si citesc.

    imi pare rau ca nu ti-a mers relatia si a trebuit sa se intoarca la familia ei.

     ai mai incercat  sa relationezi cu altcineva?

  •  
    • 195 mesaje
    1 Sep 2016, 12:36
    0 0
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:Fabulezi.

     

    si fabula se trage din adevar.

     

    Ok. Crezi ce vrei.

     

    cred ce vad si citesc.

    imi pare rau ca nu ti-a mers relatia si a trebuit sa se intoarca la familia ei.

     ai mai incercat  sa relationezi cu altcineva?

     

    Nu îți voi face jocul tău stupid. Știi bine că de la început mi-ai ironizat postarea, așa că fii cu bun simț si vezi-ți de treabă. Cine doreste poate citi că de aceea e public totul, și desigur că tu vei ieși cel care pune minciuni pe aici. Sănătate multă!
  •  
    • 843 mesaje
    1 Sep 2016, 15:26
    0 0
    A găsit una mai frumoasă,mai deșteaptă și mai buna ca tine! Accepta faptul ca esti mai uratica de felul tau si cauta-ti o partenera pe măsură! O butch girl e tot ceea ce meriti!