Subiect tabu

  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 11:38
    0 0
    In planurile ei de viitor nu include asta. Nu i-am zis ,,gata, hai ca maine vreau sa ne mutam sau sa mergem la starea civila,, Eu i-am spus dorinta mea in viitorul apropiat, iar ea nu da semne ca ar fi pe aceeasi unda cu mine
  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 11:39
    0 0
    pitipoanca69 said: Cu siguranta lucrurile nu se vor schimba in ceea ce ne priveste , iar decizia partenerei tale , care are retineri in acest moment , are putine sanse sa fie alta!
    Probabil ea se simte mai confortabil in "umbra" , personalitatea ei , nepermitandu i sa infrunte "ochiul soacrei"!!!

      
    Mai degraba ochiul mamei ei si al celorlalti. Eu una sunt dispusa, dar nu pot lupta de una singura. 

  •  
    • 12208 mesaje
    21 Feb 2016, 11:41
    0 0
    Chiar nu e cazul sa o grabesti , in nici-o relatie nimic nu e batut in cuie si in cele mai multe cazuri pe parcurs oamenii se mai schimba , unii evolueaza intr-o alta directie decat chiar si ei si-au propus , repet , ai putina rabdare , nu o forta sa dea un raspuns , sau sa ia o decizie definitiva caci se poate sa o pierzi .....Eu asa zic .
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 21 Feb 2016, 11:42
  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 11:44
    1 0
    gabriela42 said:Chiar nu e cazul sa o grabesti , in nici-o relatie nimic nu e batut in cuie si in cele mai multe cazuri pe parcurs oamenii se mai schimba , unii evolueaza intr-o alta directie decat chiar si ei si-au propus , repet , ai putina rabdare , nu o forta sa dea un raspuns , sau sa ia o decizie definitiva caci se poate sa o pierzi .....Eu asa zic .

    Asta incerc sa subliniez, nu o grabesc, doar discut cu ea in legatura cu planurile de viitor. Iar in planurile ei de viitor nu ar da semne ca ar merge mai departe. Ar fi minunat daca si-ar schimba viziunile in timp  

     

  •  
    • 12208 mesaje
    21 Feb 2016, 11:51
    0 0
    Un pic de rabdare , traieste-ti viata cat mai frumos ,bucura-te de relatia voastra si fa ceva sa evoluezi ca si om , citeste cat de mult poti pentru ca este perioada acumularilor !
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2016, 11:54
    0 0
    sa ne chemi la cununie. sau macar la primul botez.
  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 11:54
    0 0
    Cu siguranță asta fac, evoluez profesional, dar vreau să evoluez și sentimental. Profesional ține doar de mine, sentimental și de persoana de lângă mine.
  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 11:57
    0 0
    igivansenior said:sa ne chemi la cununie. sau macar la primul botez.

     

    Sigur! Lasă-mi un mail să îți trimit la momentul potrivit o invitație.
  •  
    • 12208 mesaje
    21 Feb 2016, 11:57
    0 0
    De acord , da-i timp si vei vedea singura cum va fi relatia .
  •  
    • 11561 mesaje
    21 Feb 2016, 11:58
    0 0
    igivansenior said:sa ne chemi la cununie. sau macar la primul botez.

     Nu  vrei  sa  fii  Nas???

  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2016, 11:58
    0 0
    Lebada_neagra said:
    igivansenior said:sa ne chemi la cununie. sau macar la primul botez.

     

    Sigur! Lasă-mi un mail să îți trimit la momentul potrivit o invitație.

     

    imiplaclesbienele@gmail.com

     

    sa nu uiti de botez.

  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 11:58
    0 0

    Acest mesaj a fost editat de către Lebada_neagra: 21 Feb 2016, 11:59
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2016, 12:00
    0 0
    pitipoanca69 said:
    igivansenior said:sa ne chemi la cununie. sau macar la primul botez.

     Nu  vrei  sa  fii  Nas???

     

     ba da ba da.

    sa traiasca nasul mare.......o sa fie nunta cu cantec si dar?

  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 12:01
    1 0
    igivansenior said:
    Lebada_neagra said:
    igivansenior said:sa ne chemi la cununie. sau macar la primul botez.

     

    Sigur! Lasă-mi un mail să îți trimit la momentul potrivit o invitație.

     

    imiplaclesbienele@gmail.com

     

    sa nu uiti de botez.

     

    Cum să uit? Esti invitatul de onoare.
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2016, 12:03
    0 0
    o sa vin imbracat in negru dar sa nu ma confunzi cu popa. sau cu batman.
  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 12:07
    0 0
    igivansenior said:o sa vin imbracat in negru dar sa nu ma confunzi cu popa. sau cu batman.

     

    Ok.
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Feb 2016, 12:09
    0 0
    da' iti place sa ai ultimul cuvant chiar daca spui o prostie.
    apropo, in situatia ipotetrica a unei nunti, mama ta ce rol are, soacra mica sau soacra mare??
  •  
    • 11561 mesaje
    21 Feb 2016, 12:15
    0 0
    igivansenior said:da' iti place sa ai ultimul cuvant chiar daca spui o prostie.
    apropo, in situatia ipotetrica a unei nunti, mama ta ce rol are, soacra mica sau soacra mare??

     Ce  rau  esti , nu  asta  i  rolul  Nasului!
    Ia  ti  si  tu  dracu  alt  costum , sau  ia  ti  un  patrafir   , sa stii o  treaba!!!

  •  
    • 195 mesaje
    21 Feb 2016, 12:17
    0 0
    igivansenior said:da' iti place sa ai ultimul cuvant chiar daca spui o prostie.
    apropo, in situatia ipotetrica a unei nunti, mama ta ce rol are, soacra mica sau soacra mare??

     

    Elucideaza-ma te rog, ce prostie am spus? Sunt curioasă.
  •  
    • 10065 mesaje
    21 Feb 2016, 12:23
    2 0
    Eu unu excud ca o relatie sa fie incadrata la "planuri de viitor". Lucrurile nu stau chiar asa, cel putin din punctul meu de vedere . In plus, o rasturnare de situatie o poti aduce chiar tu, tu care ti-ai dorit mai mult . Avind in vedere ca situatia e ceva mai piperata, e cit se poate de firesc (cred eu) a intimpina obstacole ceva mai greu de depasit .

    Sa presupunem ca ia parte la "planul de viitor" si da cu "da" in toate de dragul de a o face si nu ca cu adevarat astfel simte de moment . Oare sa iesi in cistig de cauza de realizezi peste un timp ca nu fu decit vorbe goale ?
    Si asta la modul general vorbind, fenomenul e des intinlit in relatii unde de o parte se doreste mai mult, ba chiar totul de se poate, iar de cealalta parte ... ceva mai lejer . Cite juraminti, cite promisiuni nu se fac apoi is incalcate cu buna stiinta ... Ohooo ...

    Iote, io avui o draguta ce-i placea show-ul la nebunie, cu moftul de a ma auzi urlind in public in gura mare c-o iubesc , ca bla bla bla ... Pai stai bre oleaca ... in primul rind convingete ca-i intr-un cu totul adevarat , si doi la mina, insisti cu chestii ce deloc nu ma coafeaza . Deci ... Show doresti ? Foarte bine, doar nu ma doare gura de urlu ca disperatu daca asta te face sa te simti bine insa , intrebarea e cit adevar e in toata povestea ...