.

  •  
    • 2009 mesaje
    3 Aug 2006, 10:37
    0 0
    Sotule, dupa cate am citit, tu dai vina doar pe ea, iar oful tau e ca nu vrea sex!
    Dar dragoste vrea?
    Cand faci SEX, te simti folosita, murdarita, omul de langa tine te vede doar ca pe o jucarie sexuala.
    Incearca sa te apropii de ea cu dragoste, aratai ca o iubesti, fa-o sa se simta cu adevarat femeie.
    Du-te acasa cu o floare, nu neaparat scumpa, sarut-o patimas, strange-o in brate ca sa simta ca o doresti.
    Daca tu fugi in pat, in timp ce ea spala vasele, si astepti sa vina sa-ti plateasca uiumul, fii sigur ca nu mai pupi tu nimic.
    Stai mai bine langa ea in bucatarie, vorbeste cu ea, fa-te util, spune-i ca inca este frumoasa, sopteste-i la ureche ca o doresti, apoi ia-o in brate si duceti-va amandoi in dormitor.
    Ea iti trimite semnale prin refuzul ei de-a face sex cu tine, ceva ii lipseste, ii lipseste tandretea, dragostea, cuvintele frumoase soptite.
    incearca sa-ti amintesti cum erai inainte de casatorie, patima cu care o imbratisai, patima cu care o sarutai. Asta ii lipseste.
    Iar daca nu mai gasesti putere in tine sa-i oferi o particita din sufletul tau, ea se va indeparta de tine.
    In privinta asta, noi femeile suntem fragile, avem nevoie de dragoste, de tandrete, de " te iubesc", ca sa putem sa ne deschidem. Nu ne este usor sa recunoasteam asta, dar refuzul de-a face dragoste de aici vine.
    Ai analizat-o pe ea, dar pe tine te-ai analizat? Poate te-ai plafonat, te-ai rutinat, ai uitat sa fii bun si tandru.
    Nu-ti cheltui banii pe detectivi, mai bine incearca sa reaprizi focul pasiunii, plimbati-va singuri prin parc, vorbeste-i mult, stai mai mult pe langa ea, du-te si iao de la servici, indiferent cat de tarziu sta.
  •  
    • 626 mesaje
    3 Aug 2006, 10:39
    0 0
    guess- de cati ani sunteti casatoriti?
    Cand o relatie merge bine sexului nu i se da o asa de mare importanta dar, cand ceva scartie la capitolul sex atunci clar problemele sunt legate de comunicare, intimitate,incredere etc
  •  
    • 2831 mesaje
    3 Aug 2006, 10:46
    0 0
    Rose, exagerezi. Nu toate femeile sunt la fel. Iar pe asta cu "femeia se simte murdarita cand face sex" de unde pisici ai mai scos-o??? Imi smulg parul din cap cand aud asemenea afirmatii!!!! Sincer!!!!

    El isi cunoaste sotia cel mai bine. Daca ar incerca sa fie putin mai atent la nevoile ei n-ar mai fi acum pe forum. El stia care va fi reactia noastra. A vrut doar sa-si confirme o decizie pe care a luat-o deja. Fie ca va incerca sa repare lucrurile fie ca se va folosi de asa-zisa neputinta pentru a-si justifica actiunile viitoare.
  •  
    • 1037 mesaje
    3 Aug 2006, 11:11
    0 0
    angel,esti maritata?
  •  
    • 2831 mesaje
    3 Aug 2006, 11:23
    0 0
    Da iubita. Are vreo relevanta?
  •  
    • 2009 mesaje
    3 Aug 2006, 11:32
    0 0
    Angel, cand esti casatorita de mai multi ani iar sotul tau nu vrea de la tine decat o partida de frichineala, sigur te simti murdarita - asta daca te respecti ca femei, daca esti genul careia ii place una scurta, atunci te simti bine-
    Ei au 12 ani de la casatorie, deci ea nu mai alearga dupa distractie de-o clipa, ea vrea mai mult de la sotul ei.
    Dupa 12 ani -sau 21 in cazul meu- nu mai accepti o simpla frichineala cand ii se scoala sotului in lipsa de alte activitati, ai nevoie de tandrete, de preludiu, dupa o zi de munca la servici si acasa ai dreptul sa ceri ceva pentru sufletul tau.
    Cand vei ajunge la varsta mea, vei intelege care este diferenta intre sex si dragoste
  •  
    • 13679 mesaje
    3 Aug 2006, 11:32
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2831 mesaje
    3 Aug 2006, 11:43
    0 0
    Rose, no offence, dar ti-am depasit varsta. Presupun ca ai in jur de 40 de ani. Pe cea biologica doar. Nu vorbim despre varsta aici ci despre perceptie. Si ma ingrozesc cand vad cat de deformanta e perceptia unora.

    N-am nimic cu tine. Daca tu vrei sa te simti murdarita doar ca sa-ti demonstrezi ca inca mai ai respect fata de tine, be my guest. N-o sa te invat eu acum la varsta asta. Nici n-o sa te contest. E alegerea ta.

    Sa-ti spun doar ce m-a invatat pe mine viata si scolile prin care am trecut. Ca nimic nu e gratis, ca nimic nu ni se cuvine de drept, ca nimic nu e realmente interzis (cu mici exceptii). Si am mai invatat ca daca stau sa astept sa mi se ofere ceva mi-ar trebui vreo cateva vieti. Asa ca fie imi iau singura, daca pot, fie cer si dau ceva in schimb.

    Din nou, fiecare isi percepe propria realitate asa cum il ajuta propriile puteri. Pacat doar ca puterile unora se irosesc mult prea devreme.
  •  
    • 18346 mesaje
    3 Aug 2006, 11:49
    0 0
    isi cunoaste sotia??

    pai nu e chiar asa...
    se mira ca ea mai vrea tandrete!pai are oare orgasm tipa?as fi curioasa sa stiu asta si daca da, de cate ori pe an ,cat urmareste el orgasmul ei sau descarcarea lui.

    ce ati sarit repede cu amantu!da, mi-as lua si eu unul ,daca sotul meu ar veni cu din astea:la saltea femeie,unu,doi,unu,doi,am terminat...poti sa speli vasele in continuare....
    probabil aberez ,dar m-e rau deja cand vad atat inconstienta!

    si daca i-o facut sex oral ,e spre binele lui,ca a avut orgasm cum n-o sa mai aiba,pt ca saraca.....ar tr sa se imbete k sa faca asta!

    lasa detectivul,ca daca vrei sa mai salvezi ceva din relatie nu asa salvezi....adu-ti aminte cum ai cucerit-o la inceput.....studiaza si tu,mai intreaba pe aici.....

    lasa teatru ,ca nush daca o sa mearga,ci cumpara-i ceva ce ii place!

    femeia nu e c.urva daca vrea sa fie iubita!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 18346 mesaje
    3 Aug 2006, 11:51
    0 0
    vezi daca mai poti salva ceva ,nu mai veni cu acuzatii.se pare ca iti pasa ca de aia ai venit aici...
    incearca!
  •  
    • 2831 mesaje
    3 Aug 2006, 12:03
    0 0
    Fetelors, asa e cum spuneti voi. Carpe Diem.
  •  
    • 259 mesaje
    3 Aug 2006, 12:30
    0 0
    Honda, hai puiule, mai posteaza ceva...numai atata potzi? sau ai seful prin preajma? M-ai facut sa rad cum nu s-a mai intamplat demult...esti mortal,serios.
    Hai, ca am ochii lipitzi de monitor, in asteptarea postarilor tale...
    Cat despre sotz- ce-ai semanat, aia culegi...by the way...nu ai masina de spalat in bucatarie? nu de alta, dar potzi sa o programezi pe centrifugare si....
  •  
    • 427 mesaje
    3 Aug 2006, 12:43
    0 0
    guest_33,mi se pare destul de ciudat faptul ca in 12 ani nu ai reusit sa-ti cunosti sotia, sa stii ce ii face placere si ce nu....cred ca nu i-ai acordat de fapt atentie, daca nu stii toate astea....

    nu vreau sa te judec gresit, vreau doar sa-ti spun ca intr-un cuplu trebuie sa existe in primul rind comunicare din toate punctele de vedere, daca voi nu sunteti pe aceeasi lungime de unda, cum ai vrea sa se simta bine, cum ai vrea sa te doreasca !?

    femeile trec prin diverse faze in functie de varsta, de la sexul salbatic de la inceput pe parcurs incep sa se rafineze, sa doreasca mai mult, mai multa atentie, mai multa tandrete...

    exista carti de specialitate( desi nu sunt adepta lor) in care poti vedea tehnici de cucerire, tehnici de a face sex, s.a.m.d..., insa tu trebuie sa comunici direct cu sotia ta sa vezi ce ii lipseste, ce ar dori, pentru ca dorintele si preferintele difera foarte mult de la persoana la persoana, de la moment la moment
  •  
    • 5531 mesaje
    3 Aug 2006, 13:08
    0 0
    Mamelucul asta de model de sot este foaaarte raspandit ...din pacate!

    Nevasta nu mai vrea sex. Dar munceste toata ziua de ii sar capacele, vine acasa, se ocupa de 'bucatareala' dar nu ii mai ramane timp de restul (sau poate e chiar dezordonata, nah, nu le putem avea pe toate).
    Domnul vrea sex. Isi asteapta sotia acasa (apropos, tu "sotule" muncesti undeva sau freci menta p-acasa?), o admira in timp ce ea ii pune masa (in chilotii fiind), in timp ce ea strange masa, apoi isi coafeaza ciucurelul si se duce in pat asteptand ca ea sa termine corvoada zilnica.

    Dar el adoarme intre timp. Normal ca obosesti cat timp astepti ca altul sa isi termine treaba.
    Cand ea termina toate cate are de facut, vrea sa doarma. Firesc...

    Ea nu mai vrea sex cu el pentru ca, probabil, nu stie decat sa te urce pe ea si .. da-i si lupta...
    El are nevoie de orgasm o data la doua zile..poate ca si ea..dar poate ca ea il primeste o data pe an. Ca deh..fara tandreturi si preludiu ...

    Unii spun ca este posibil ca ea sa il insele.
    Stiti ce spun eu?
    Cu un asa barbat, ar fi i.dioata sa n-o faca!

    PS 1 - aproposito, nu-i lasi si ceva bani pe noptiera cand o faceti? B'oule!
    PS 2 - ia ghici, sunt nevasta-ta sau nu?
  •  
    • 2009 mesaje
    3 Aug 2006, 13:13
    0 0
    Zau ca as vrea sa fii tu nevasta Sotului, ca mare dreptate ai!
    Si tot el cel care se vaita....
  •  
    • 8667 mesaje
    3 Aug 2006, 13:14
    0 0
    dubi...ai ceva sa ne marturisesti?
  •  
    • 259 mesaje
    3 Aug 2006, 13:16
    0 0
    Dubiouspoem, tare bine-ai pus-o, bravo.
    By the way, PS 2 ???
  •  
    • 5531 mesaje
    3 Aug 2006, 13:18
    0 0
    Yes, I want to confess Bitterica

    Il astept pe sotul cu replica.
    Si, intre timp, daca i se urca hormonii la cap, sa-si mai juleasca si coatele prin baie, pe dupa usa!
  •  
    • 8667 mesaje
    3 Aug 2006, 13:20
    0 0
    dubi...mi-ar placea sa fi tu sotia...nu de alta...dar sa avem si celalalt pnct de vedere
  •  
    • 5531 mesaje
    3 Aug 2006, 13:26
    0 0
    Nu raspund la asta pana nu scrie sotu' bou' baltii!

    Sunt sau nu sunt nevasta-sa ... tot vreau sa-l fac cu nervii! Ca nu suport genul asta de p.utza bleaga