ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 3 mesaje
    8 Apr 2005, 10:20
    0 0
    pentru marty69.cred ca te pot ajuta in ceea ce priveste greutatea ta.
  •  
    • 666 mesaje
    8 Apr 2005, 10:21
    0 0
    Eu m-am imbarligat,(vaai ce urat vorbesc)cand am auzit-o pe Teo intr-o emisiune, cum ridica la rand de elixir borsul si primul lucru care l-am facut a fost sa-mi fac provizii......mai draga..
  •  
    • 578 mesaje
    8 Apr 2005, 10:22
    0 0
    cum?! m-ai putea ajuta si pe mine?! mai trebuie sa scap de 5 kg., si nu mai reusesc!
  •  
    • 666 mesaje
    8 Apr 2005, 10:22
    0 0
    Alina ....loveste-ma .....
  •  
    • 666 mesaje
    8 Apr 2005, 10:24
    0 0
    Stai asa .....sa nu fie herbalife ca l-am prestat ..of,of mai mai si p'asta .....
  •  
    • 1026 mesaje
    8 Apr 2005, 17:21
    0 0
    Carrie, shit happens Vorba ta, nu-i capat de tara, ce mama naibii! Vezi tu ce faci...
    Diete sa tot gasesti pe acilea totul e sa te tii de ele
    Io ma duc diseara la gym iarasi (a treia oara pe saptamana asta). Vreau sa va spun ca m-am ingrasat nitel Nu stiu cum mi-a reusit performanta dar ma bucur!!
  •  
    • 1530 mesaje
    8 Apr 2005, 18:00
    0 0
    No, Carrie, nu-s in tema, asa ca nu ma bag, sa nu spun ceva, o prostie. Sper ca esti ok.

    Marty, imi pare rau ca nu deshide adresa.... o sa incerc luni sa fac pe alt site, sa vedem daca asa mere, ok?

    No, va tzuc si week-end placut. Numa' ce mi-am luat portia de alcool si imi vine sa triluiesc
  •  
    • 573 mesaje
    8 Apr 2005, 23:13
    0 0
    Carrie ce zapacita esti!
    Chestia cu borsul e adevarata.Dar v`re-un medicament d`asta minune pt. slabit stie cineva?Parca-s vrea sa slabesc mult si repede,stiu ca nu e bine dar vad eu ce fac dupa.
    Va sarut pe toate!
  •  
    • 666 mesaje
    9 Apr 2005, 10:23
    0 0
    Laura ,ce bine ar fi sa existe un asa medicament....
    Daca il aflii da-mi si mie de veste ...
    Intre timp haideti sa mancam mai putin fetelor si sa vedeti voi ce bine o sa ne fie...
  •  
    • 573 mesaje
    9 Apr 2005, 10:39
    0 0
    Pe linga dieta si mincat mai putin,se intelege.
  •  
    • 666 mesaje
    9 Apr 2005, 11:21
    0 0
    Nu, Laura, nu pe langa dieta.Pai daca mai tii si dieta si iti mai impui si alte restrictii ajungi o umbra .
    Eu vobeam de alimentatia in cantitati mult mai mici decat in mod obisnuit dar fara sa iti refuzi ceva ce-ti place.Stii de ce am adoptat genul asta de alimentatie ?Pentru ca nu exista un sfarsit ca la alte diete.E un mod de viata si in felul asta nu mai stai cu gandul la sfarsitul dietei cand iti propui sa manaci ceea ce este interzis in timpul ei.Si-atunci ne-refuzandu-mi nimic (dar in cantitati mici)subconstientul meu nu mai are de ce sa se revolte dupa incetarea asa-zisei diete,, minune".
    Crede-ma ca am incercat cam tot ce se afla pe piata si mi-am dat seama ca nu exista nici o metoda care sa te si mentina asa cum vrei dupa ce termini dieta.Si inca ceva ,tu ai observat ca toate medicamentele sau elixirurile pt. slabit impun si o restrictie alimentara???
    Pai daca nu poate sa faca nimic fara restrictii ,mai bine imi impun eu restrictiile si fara sa mai cheltuiesc banii pe tot felul de porcarii,nu???
    Si iar ajungem la ce-ti spuneam ,ca nu-ti trebuie altceva decat putina determinare si control alimentar .La mine mai merge o chestie.De cate ori mananc,imi imaginez ca am mancat f. mult (chiar daca doar am gustat).De aici se creeaza impresia ca e suficient si tot asa....
    Nu stiu daca m-am facut inteleasa ,cert e ca la mine asta functioneaza.Pupici
  •  
    • 666 mesaje
    9 Apr 2005, 16:46
    0 0
  •  
    • 1026 mesaje
    9 Apr 2005, 19:22
    0 0
    Uite ca sunt eu pe aici, si, chiar daca sunt pe picior de plecare, iti raspund totusi. De la bun inceput s-a vazut ca fostul tau sot nu procedeaza cum trebuie fata de fetita. Nu e toata lumea anormala, dar el este.
    Gandeste-te ca nu are cum sa procedeze ca un tata bun din moment ce a indraznit sa va paraseasca pe amandoua fara motive. E dus putin cu pluta si ii place sa epateze.
    Nu trebuie sa ai pretentii de la el. Sa inchizi legatura cu el si fetita iarasi nu este ceva normal si legal pana la urma. Stai linistita, poate ca fetita va incheia cu el. Eu asa am facut. L-am vazut pe tatal meu cam 3 ani dupa care l-am mai vazut pentru prima data dupa 7. A fost decizia mea, plus nu o suportam pe aia cu care statea el si cu care s-a casatorit pana la urma.
    In privinta lui nu ai ce face...Poti sa incerci sa vorbesti cu el dar nu cred ca vei rezolva ceva. Ce ti se pare tie ca o raneste pe fetita, poate lui nu i se pare, de fapt nu "poate" ci "sigur".
    De la el sa nu ai pretentii.
    Trebuie sa vorbesti cu fetita pana la urma si sa ii explici anumite lucruri. Cum sa vorbesti cu ea din pacate nu-s eu in masura sa iti dau sfaturi.
    Dar subiectul despre tatal ei si putoarea aia trebuie deschis si explicat mai pe indelete.
    Stai linstita acum, calmeaza-te, plimba-te si nu reactiona sub impuls. Lasa putin lucrurile sa se linisteasca.
    Te pup! Ai grija!!
  •  
    • 573 mesaje
    9 Apr 2005, 23:00
    0 0
    marty,eu ma gindesc ca doi oameni se despart atunci cind nu se mai inteleg,sau atunci cind nu se mai iubesc.Atunci cind se despart doar pt .ca nu se mai inteleg,ma gindesc ca mai poate exista iubire intre cei doi.Daca se despart pt.ca nu se mai iubesc,atunci ma gindesc ca nu se mai poate face nimic.Asta asa,ca o introducere...incercam sa-mi dau seama ce-o fi in capul lui.
    Si ma mai gindeam ca tu zilele trecute ai spus ca trebuie sa chemi "computer service" ca EL plateste,sau cam asa ceva,daca-mi aduc aminte bine.Inseamna ca a ramas o relatie mai mult decit..."ex" sau pur si simplu doar fetita si tatal ei-relatie.Nu prea stiu sa ma exprim acuma,dar cred ca intelegi ce vreau sa spun,pt.ca tu esti fata isteata.Parerea mea,AIA nu vrea ca el sa tina legatura cu copilul,ii este frica ca el sa nu se razgindeasca si sa se apropie prea mult de voi si sa-l piarda.Ii este frica sa nu se intoarca la voi.Simte ca in sufletul lui,tot voi sinteti,si-l poate pierde oricind.Eu asa cred.Poate el,are sau a avut niste momente de nebuneala...e posibil sa-i treaca,sa vezi.Sint convinsa ca si-n sufletul lui se dau "niste lupte".Nu e usor sa aruci 18 ani la cos.Stiu ca e greu prin ce treceti.Cred ca trebuie sa stai calma si sa judeci totul la rece.Sa nu faci vre-o prostie sa sa-l indepartati de voi,pentru ca...nu se stie.Poate faceti craciunul impreuna...eu sint cam pocita la gura.
  •  
    • 573 mesaje
    9 Apr 2005, 23:03
    0 0
    Eu nu stiu de cit timp sinteti divortati si daca cu AIA e cu acte.
    Sint casatoriti?Nu cred.
  •  
    • 666 mesaje
    10 Apr 2005, 09:49
    0 0
    Oana,Laura,Simina ,imi cer mii de scuze ca nu v-am raspuns dar chiar nu credeam ca va mai fi cineva pe fir la sfarsit de saptamana.
    Aseara oricum a venit o prietena pe la mine cu o sampanie (era ziua ei)si eu care nu pun in gura alcool decat foarte rar am baut cu ea fara probleme si-am stat cinci ore de vorba .Cum ma simt azi nu ma intrebati .....imi vine sa vars si-mi plezneste capul...
    Ma rog o sa-mi treaca ....
    Santeti minunate toate si va multumesc pentru aprecieri.Inseamna mult pentru mine.
    In principiu el se poarta destul de frumos cu mine ,nu stiu daca face eforturi dar asa se poarta .Am fost la un pas sa-l sun ieri si sa-l rog sa inceteze cu prostiile astea.Chiar si pe ea a vrut sa o sune fetita dar n-am lasat-o eu .Daca o vedeati cum plangea ,mi se rupea sufletul.Biata de ea are cosmaruri cu nefericita aia .Viseaza ca o taie in bucati cu cutitul.Va dati seama ce e in sufletelul ei??Si inconstientul asta vine si sapa mai adanc in inimioara ei.Si doar mereu i-a spus cat o uraste .Nu stiu de ce nu intelege.Iar eu tac ,si-mi calc mandria in piciore, Ati vazut ca incepusem sa-mi revin cat de cat sau cel putin incercam si nu credeam ca mai poate sa ma faca sa plang dar probabil ca blestemul asta este abia la inceput.Intotdeauna exista loc de mai rau.
    Fetelor ,inca o data va multumesc pt. ca santeti alaturi de mine .
    Va iubesc...
  •  
    • 666 mesaje
    10 Apr 2005, 10:10
    0 0
    Uneori imi doresc sa ma ,,teleportez" in alt spatiu ,in alta dimensiune si sa fac sa dispara tot trecutul si orice legatura cu monstrii astia doi.....
  •  
    • 573 mesaje
    10 Apr 2005, 17:49
    0 0
    Sti ce as face eu marty?As renunta la toti banii si cadourile lui.El este acum si-n caruta si-n teleguta.Cind are chef de AIA,e cu aia,cind are chef de voi,e cu voi.El stie ca oricind e binevenit,pt.ca de...el e cu banii si depindeti de el.Eu i-as taia craca de sub picioare.Atunci isi va da seama ca VA PIERDE.Si-atunci se poate intimpla sa-i vina mintea la cap.Daca-i vine.Daca nu,viata merge inainte.Vei avea constiinta impacata ca ai incercat totul.Pina cind ai tu de gind sa suferi?Nu crezi ca meriti sa fi fericita?Nu crezi ce e timpul?Gasindu-ti tu fericirea,linga tine si puiul tau va fi linistit si fericit.Si nu e greu,crede-ma.Important este sa te hotarasti sa pui punct.
    Parerea mea.Sper ca nu te-am suparat cu ceva.Eu doar am incercat sa "intru-n pielea ta" si asta a iesit.Te sarut!
  •  
    • 666 mesaje
    10 Apr 2005, 19:28
    0 0
    Laura,nu ma superi cu nimic fetitza...Esti in sufletul meu chiar daca n-ai trecut prin asta si e mare lucru sa poti sa simti durerea ,necunoscand-o.
    Dimpotriva .Ceea ce gandesti tu ,gandesc si eu si este visul meu cel mai mare .Nici nu stii cat imi doresc sa ma rup de el definitiv si sa ma descurc singura.
    Cce.Fara ajutor nimic nu poti face.Ma rog la Dumnezeu mereu sa -mi gaseasca drumul si sa ma eliberez.M-am saturat de lacrimi ,nu stiu de unde imi mai gasesc putere ...
    Te pup si-ti multumesc Laura .....
  •  
    • 573 mesaje
    10 Apr 2005, 20:43
    0 0
    Sa-ti ajute Dumnezeu marty.
    Eu nu stiu,esti din Bucuresti?