ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 666 mesaje
    13 Apr 2005, 20:39
    0 0
    Eu dau cu capu" in pereti cam de cand m-am nascut.Ultima oara am facut-o sambata dupa cum stiti din cauza lu',,Romeo si Julieta",may.

    Sub genericu" ,: ce caut eu in viata mea ???Daca dau drumu' la foiletonu' vietii mele o sa ziceti ca v-ati nascut sub o stea norocoasa.Asa ca fetelor ,fruntea sus Maine poate fi mai rau .Credeti-ma !Intotdeauna se poate mai rau.Nu vreau sa va expun viata mea ,ca va deprim definitiv.

    Carrie ,ce-i fetitza cu tine ?Nu-mi place sa te vad asa .Zau.
    Doar tu ne mai ridicai moralul pe aici.Esti sarea si piperul ,domne...
    Lasand gluma ,imi doresc ca orice ti-ar merge haios acum sa se duca pe pustiuri si sa revii la dispozitia ta naturala.
    Mie mi-esti tare draga si mai sant cateva eve care te indragesc pe aici si tu stii ca asa e ...
  •  
    • 666 mesaje
    14 Apr 2005, 20:05
    0 0
    Carrie ....acum stiu de ce ..esti asa indispusa .Da' n-am stiut ca gripa poate avea asemenea ,,efecte adverse".....
  •  
    • 666 mesaje
    14 Apr 2005, 20:08
    0 0
    Distress ne-ai amenintat ca ne spui cum a fost pe la sala si .....niente...
    Sau ai facut febra si la degetzele ....??
  •  
    • 8 mesaje
    14 Apr 2005, 21:15
    0 0
    Fetelor, citesc de azi dimineata mesajele voastre...ce pot sa spun... imi pare sincer rau pentru tine Marty si ma bucur ca ai totusi moralul ridicat; m- a impresionat povestea ta si sincer, am simtit o strangere de inima ca si cum mi s-ar fi intamplat mie; felicitari pentru kg pierdute, la mine nu prea merge cu ciugulitu', ma chinui cu r. disociat si cu capsule de concentrat de otet de mere...
    Va pup pe toate!
  •  
    • 666 mesaje
    14 Apr 2005, 22:00
    0 0
    Esti draguta Mara .
    Eu ,sincer m-am cam saturat de ,, povestea vietii mele".O simt ca pe o caracatita enorma care m-a cuprins de sus in jos si zilnic ma lupt sa scap de ea.
    In legatura cu dieta ,sa stii ca depinde f. mult si de starea ta emotionala in care te aflii ,ca sa o incepi .Si mai depinde daca ti se potriveste la momentul cand ,,dai" peste ea.
    Am tinut si eu candva regimul disociat si mi se pare beton dar n-am avut acum dispozitia necesara sa-l tin .
    Are totusi restrictii .
    Daca da rezultate ,anunta-ne si pe noi iar daca nu tot asa trebuie sa faci .
    Poate reparam ceva......
    Te pup si eu...
  •  
    • 8 mesaje
    14 Apr 2005, 23:29
    0 0
    Usurel da' merge; in 3 sapt. am slabit vreo 4 kg (am citit pe alt topic ca Laura6999 a slabit 8 kg in 14 zile), "mi s-a urcat la cap" si am bagat ciocul in restrictii vreo 2 sapt.; acum l-am inceput de luni si sper sa mai slabesc o tira.
  •  
    • 8 mesaje
    14 Apr 2005, 23:48
    0 0
    Oricum, cred ca depinde si de organism; si mai e ceva: nu pot sub nici o forma sa renunt la cafeaua cu zahar, nu sufar gustul zaharinei. Ma bucur ca am reusit sa dau jos ceva pentru ca am incercat si dieta Atkins si n-am reusit decat sa intru in depresie; am renuntat la ea intr-o noapte cand n-aveam somn si-am mancat un pachet de biscuiti de la bebelusa mea cu jumatate de borcan de dulceata... asta e!
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 08:26
    0 0
    Vaai Mara ,ai lasat bebele fara biscuiti.....
    Astea sant efectele de care-ti vorbeam atunci cand ai un regim strict.

    Acum imi savurez cafeaua.......tot cu zahar ....ca altfel nu se poate...

    Sant si inainte de ,,scufita" ....aia rosie bre.....si imi cam vine sa mananc din pereti ....
  •  
    • 3526 mesaje
    15 Apr 2005, 09:15
    0 0
    ei marty, fetelor, nu era vb de gripa.. m-au lovit si pe mine problemele de corazon, dar trece. greu al draq, dar trece.
    intre 2 reprize de urlat si de batut covoare m-a luat si gripa, ca la mine asa e, cand vine una vin toate. macar asa sa mai dau si eu jos, dar ioc nene.
  •  
    • 1021 mesaje
    15 Apr 2005, 10:14
    0 0
    Neatza, fetele matinale!!
    Azi e a doua zi dupa prima mea zi de aerobic Si ma simt bine, mai ales ca azi am observat ca nu mai pocnesc niste pantaloni pe mine, pe care nu-i puteam inchide acu vreo 2 saptamani. Ceea ce imi da o dispozitie destul de buna. La sala am fost absolut incantata de ora, de instructoare si de faptul ca e aproape de casa, ceea ce imi permite sa merg pe jos pana acasa, vreo 2 statii de autobuz. A doua zi dupa aerobic a fost prima dimineata de nu stiu cat timp, in care am reusit sa ma trezesc la ora la care a sunat ceasul si nu dupa juma de ora.
    Un alt motiv pentru care am o dispozitie excelenta e ca azi ma duc sa-mi iau catelul, puiutul. Si nu mai am rabdare!!!!
    Pe de alta parte, ma tot gandesc ca scriind aici pe forum cu voi, pe de o parte e o sustinere puternica sa nu renunt la dieta si sport, insa mi-e sa nu devina o obsesie, sa ma gandesc toata ziua la asta. Si asa cantarul e o atractie pentru mine, desi am ajuns la concluzia ca e cam stricat, cred
    Apropos.. are cineva idee cam cat costa un cantar electronic, ca vreau sa intru si eu in randul lumii moderne, nu sa raman in antichitate
    Marty, cred ca iti inteleg sentimentul referitor la povestea vietii tale povestita si repovestita pe forum. Intr-un fel te ajuta, dar in acelasi timp ai senzatia ca tot vorbind despre asta, te afunzi si mai mult in amanunte, in sentimente si senzatii, nu? Ca si cum ai trece de mai multe ori , ca intr-o bucla continuua, prin evenimente deja traite... cel putin cred.
    Dar stii ceva? e povestea si viata ta, poti ce face ce vrei cu ea... sa o impartasesti sau nu, sa ceri ajutor doar cand vrei tu, la fel si sfaturi. Pentru ca tu stii cel mai bine ce si cand ai nevoie.
    Pupici la voi si sa aveti o zi faina!
    Carrie, oricum, cu probleme sau nu, ai un "corazon" de nota 10, care bate, spre deosebire de unii si altii... Nu renunta la el orice ar fi!
    Inca niste pupici la voi
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 10:39
    0 0
    Ei, Carrie ,se pare ca te-ai inscris si tu in randul femeilor.Aveam eu dreptate cand ziceam ca viata e o c........
    Sant convinsa ca o sa-ti revii ...pt. ca ..meriti...
    La capitolul curatenie ,eu am ajuns la geamuri si deja m-am saturat.
    Ma ,,doare toate unghiile" bre...


    Distress bravo ,asa sa faci ,nu te lasa.Da-l incolo de cantar .....
    In privinta ,,povestii vietii mele" ai dreptate foarte mare si nu stiu cum as putea sa nu mai pun la suflet tot.

    Poate daca m-as muta din oras si n-ar mai tine legatura nici fetita cu el dar nu pot sa-i fac asta .Dincolo de toata drama asta ea il iubeste .
    Sper ca nu va plictisesc cu problemele mele dar ele exista si-mi fac viata grea......
  •  
    • 3526 mesaje
    15 Apr 2005, 10:45
    0 0
    mey, io va sarut.
    Distress, lasa naibii cantaru' ala. io sar intr-un picior si imi dau seama cat am pe ala (cate kile) si inmultesc cu 2 si ata ete.

    marty, in randul muierilor eram eu, dar mai la coada. si nu ne plictisesti,cel putin pe mine nu, te citesc, imi urla sufletul dar nu stiu ce sfaturi sa dau, pe cuvantul meu. of.
  •  
    • 1021 mesaje
    15 Apr 2005, 10:50
    0 0
    da' bre, carrie.... da' cu capu' ce faci? ca asta e unu' si atarna pe fiecare picior .... deci sa-l taiem
    martynici io nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau sincer.. dar ma gandesc cu mult drag la tine, desi poate nu ajuta prea mult si sincer, te admir !
  •  
    • 1530 mesaje
    15 Apr 2005, 10:54
    0 0
    Neata, dragelor!

    Marty, never say never! Vorbind de Buc. Si vad ca "executi" caloriile cu gratiue la spalat de geamuri. Cah, nu is harnicuta... ma fofilez cu gratie

    Moi molfaie un mar. Dupa ce.... hhhmm... mda, ma abtin sa va spun ce am papat ca mic dejun Is vinovata de ultraj la propria silueta si ma doare drept in.... nu stiu unde Azi m-am trezit cu draci. Da' imi place ca-i frumos afara si miroase frumos de la flori devin poetica, mey! Ca sa marturisesc, e vina vinului rosu' de aseara, cabernet-nu-mai-stiu-cum. Is o tara mahmura. Da' ma tratez. Stiti voi, TGIF (Thank God is friday )

    Spiry, mey, imi furi butoiu cu melancolie??? Nu-i mumos! Chit ca-s singura (again, as always), is mai ok acu' - sa ma fi vazut de sarbatorile de iarna... uf... le urasc!!!!

    Distress, ma bucur sa te citesc si p-aci! Pai blavo pt aerobic! Si cutu - numa' bine sa gasesti motiv de plimbare
  •  
    • 3526 mesaje
    15 Apr 2005, 10:59
    0 0
    Distress, hai sa nu imi fac iluzii ca as avea ceva in cap sa atarne.
  •  
    • 1021 mesaje
    15 Apr 2005, 11:15
    0 0
    Borgia, si io ma butzur ca bausi vin rosu, mi-ai facut pofta
    carrie, macar de-un "creer" pane tot s-o gasi
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 12:18
    0 0
    Ceau Borgicuto...da' rara mai esti la vedere maica...
    Ziceai ceva de calorii consumate??Da' ce zici ca din timp in timp ma opresc ,,sa mananca si gura mea ceva",ca sant inainte de scufita bre.....

    Distress n-ai pt ce sa ma admiri fetitza ...sant varza dar ma prefac ca nu vad ...
    Instinctul de supravietuire ......mama lui....

    Carrie ,tu imi umpli ziua numai cand te citesc ...e si asta un fel de a ma face sa mai uit de a'le mele.

    Cum ziceam ...va iubesc....
  •  
    • 3 mesaje
    15 Apr 2005, 14:42
    0 0
    Draga Marty, din fundul prapastiei nu exista decat un drum: in sus. Oricat de negru ti s-ar parea totul e SIGUR ca intr-o zi se va lumina. Depinde in mare masura de tine, nimic nu se poate face nefacut, dar se poate transforma in bine. Iti doresc mult succes si curaj. Te imbratisez sincer.
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 14:59
    0 0
    Multam' Sophia .
    Sant impresionata de implicarea emotionala de care dati dovada fetelor...

    Si eu te imbratisez si iti doresc numai bine .
  •  
    • 1530 mesaje
    15 Apr 2005, 15:52
    0 0
    No, Marty, apoi ma cert cu fetele alea care recomanda una-doua Regenon si Xenical, "ia, neamule, ca slabesti in 3 zile 15 kile". Si cu banii pe care-i dai la Xenical pe 2 luni... heheeee... cate poti sa faci... Si tot cu regim tre asociate, asa ca nu vad unde-i castigu'!
    Mda, in rest visez cu ochii deschisi. Si is fericita ca-i vineri.

    Carrie, no, iti dau si tie vin, vlei? sa nu ma doara capu' numa' pe mine! Apoi las' ca-i semn bun, daca doare inseamna ca-l am inca pe umeri