ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 666 mesaje
    4 Mai 2005, 17:49
    0 0
    Si-acum vine moi cu inghetata in castronel si pap in timp ce va citesc mesajele.......ca sant o shmechera...
    Pe bune ..acum,....nu s-a putut mai fetelor ......ca am fost la ziua de nastere a unei cunostinte si face neshte prajiturele de-ti rupi hainele de pe tine ...
    Da' de maine gata ca mi-am luat si painica hipoglucidica si imi place la gust ....asa ca .pe cai .....de maine ...
  •  
    • 704 mesaje
    4 Mai 2005, 19:28
    0 0
    Pai draga marty...nu mai stiu..cate kg ai la ce inaltime...?Hai sa incepem un pic de ordine in viata...si inghetata si prajiturile..normal ca nu poti renunta dintr-o data ..e ca si cu tutunul..dar hai..incearca...zi aici in fiecare zi ce tentatii ai avut..si cum ai inchis ochii..hai..incet...Apropo..cata inghetata ai mancat?O lingurita..sau cat de mare era castronelu?

    Cornelia draga..nu mai bine si sper sa nu suferi prea tare cu dieta..a orice dieta e mai grea..tu ai mai tinut diete nu?Cat ai slabit maxim cu o dieta?
  •  
    • 666 mesaje
    4 Mai 2005, 22:08
    0 0
    Cranky,pai cred ca am 64kg la 1.69....
    Eu, cand o sa ma fac mare, vreau sa am cu aprox. 5kg mai putin ,dar pana atunci mai e destuuuuul......... ca eu sant ,,mica de tot "( ) inca (la neuroni probabil)

    Acum ,fara gluma ,mi-ar place sa slabesc cele cinci kg. dar am mai facut-o cu cativa ani in urma si aratam ca naiba.Eu am conformatie osoasa si in partea de sus a corpului sant mai slaba ......e ..si cand slabesc de acolo slabesc prima data ....
    Sa vezi tu ce-mi ies ochii si mi se fac cearcane si din ,,pept" ce mai ......,,pentru bube... exista alifiii.." sti tu ..cam asta ramane...
    Si cred eu ca pe undeva prin subconstientul meu imi este frica sa nu arat din nou asa si de aici lipsa de motivatie si ambitie....dar oricum nu predau armele si o sa incerc cel putin sa limitez anumite alimente ,,daunatoare"
  •  
    • 704 mesaje
    4 Mai 2005, 22:35
    0 0
    Eu am cu un cm mai mult ca tine si cu 20 kg mai mult...te inteleg de ce inca mananci inghetata..mai ai pana la cota de avarie..sper sa nu ajungi acolo...Papa tu si pt mine inghetata aia!
  •  
    • 666 mesaje
    4 Mai 2005, 23:18
    0 0
    Am papat-o si fu'se buna .
    M-a mai ajutat si zanica mea putin si gata am terminat-o ,ca sa-mi iau de-o grija.
    Sa stii ca daca ai cu mult mai multe kg de dat jos, ai mai multa ambitie ,decat daca ai de dat doar cateva .Eu eram mai ambitioasa cand aveam cu 15 kg mai mult decat acum.
    Eu, una n-am fitze de anorexica cum mai vad pe aici cate-o pushtoaica de'asta care are 50kile si ar mai da jos 10 .
    E si varsta intr-adevar, dar mie, de cand ma stiu nu mi-a placut sa arat ca un sac de oase .De ce nebunia asta nu stiu.... ca barbatii tot dupa femeile care au carnitza pe ele se uita.. si ar alege pt. ei...
    Nu te-am intrebat ce inseamna pt. tine 20kg ...sau te incadrezi si tu in categoria celor care se considera mult prea obeze doar pt. cateva kg in plus....!!!Ar fi pacat.
    Eu acum am terminat de mancat aproape o paine de 200gr hipo. si sant si mai infometata asa ca mai bine o las moarta si cu asta si revin eu la salatzelele mele si la programul meu de inainte de sarbatori.
  •  
    • 159 mesaje
    4 Mai 2005, 23:34
    0 0
    Cranky draga eu sunt tare nedumerita!!! Tu ce regim tii acum ,ca te vad peste tot si stii despre orice regim .Care il tii?
  •  
    • 3526 mesaje
    5 Mai 2005, 08:54
    0 0
    neatza fetelor, va sarut din biroul meu de kkt. asa, v-am citit, sunteti bine, dati-le draq de kile, noi sa fim sanatoase, nu?
    asa, eu nu stiu cat voi mai intra pe eva, caci se pare ca biroul se va inkide intr-o zi doua, deci... de imi gasesc in alta parte de munca cu acces la net, mai vorbim, de nu.. nu stiu ce sa zic, ca mi-ati devenit drage si nu prea le am cu vorbele.
    in fine, o sa imi lipsiti.
    va pup.
    mari
  •  
    • 704 mesaje
    5 Mai 2005, 10:37
    0 0
    @ sosoina..sunt peste tot pentru ca imi place ce se scrie acolo si sunt de acord cu principiile expuse...Nu chiar pe ste tot..la monti la atkins si la ce faci cand nimic...tin monti dar respect si ceva din atkins..personalizez///sper sa mearga...Iar sincer intru si pt suport..ca e bine sa iti zica cineva ce faci bine sau rau..
  •  
    • 704 mesaje
    5 Mai 2005, 10:43
    0 0
    @ martydraga mea..din pacate nu sunt si eu o grasa inchipuita..am 170 si 85 de kg..so...dar eu o iau cu oasi mici..vreau sa ajung macar la 75 si apoi...o iau usor spe 70..deja mai putin mi se pare ACUM de neatins..desi acum 6 ani aveam 60 de kg.SI eu sunt de acord cu tine...cu cele care au 50 kg si vor 40...e aberant..e o deformare a viziune de sine.E maladiv deja..
  •  
    • 552 mesaje
    5 Mai 2005, 10:46
    0 0
    Buna fetele! Cranky, sa stii ca am tinut nenumarate diete. Cu ce sa incep? Dieta disociata, de 2 sapt, cu o zi catofi fierti, o zi 4 oua puii mei, fara sare, fara paine, etc... bleah! Cel mai bine mi-a mers asta si am dat 8 kile in 2 sapt dar....dupa aceea, ce crezi? Am pus la loc! Si chiar mai mult. Asta ptr ca tot timpul dietei imi ploua in gura dupa toate cele. Apoi am tinut supa de varza. Alta porcarie: 2 kile in 13 zile. Si m-am chinuit, nu gluma! Apoi aia de 13 zile, cu spanac fiert si telina si friptura de vita la gratar, cu portia. Mare chin! 2 kile in alea 13 zile de masurat mancarea. Si tot asa, an dupa an, am tinut regimuri peste regimuri, cu rezultate pe termen scurt si adaugari de kile la greu dupa aia... Pana m-am saturat. Si am hotarat, ajutata de o foarte buna prietena, ca nu are rost sa mai tin diete dupa ureche. M-am dus la tipa asta si am luat taurul de coarne. Si nu am de gand sa ma opresc pana nu ajung la 61 de kile.

    Marty, cred ca trebuie ff serios sa iti explic ce ai de facut cu kilele alea 5, ca tu, cu inghetata, nu faci nimic

    Carrie mama, nu te ingrijora, simt ca ai toate sansele sa fie bine! Succes!
  •  
    • 704 mesaje
    5 Mai 2005, 10:54
    0 0
    Da cornelia te inteleg si eu am tinut maj dietelor descrise de tine..SI cu tentatiile cum sta la dieta cea noua?Cand vei avea voie s gusti si tu o inghetata?ce zice nutritionista?
  •  
    • 552 mesaje
    5 Mai 2005, 11:31
    0 0
    Stii care-i treaba? Ca e uimitor, dar nu imi mai ploua in gura! Mai, tipa a zis ca dupa ce ajung la greutatea de 61, si dupa ce raman acolo 3-4 luni fara probleme, pot sa mananc ce vreau, cata inghetata vreau si un raft de ciocolata! Bine, nu in fiecare zi.... Se pare ca te obisnuiesti atat de tare cu modul asta de alimentatie, ca nu o sa mai poti sa mananci ca apucata...
  •  
    • 552 mesaje
    5 Mai 2005, 12:14
    0 0
    Cranky, unde esti, fetitza?
  •  
    • 578 mesaje
    5 Mai 2005, 13:45
    0 0
    carrie draga, sper sa ai acces la net cat mai curand, pt. ca o sa-mi fie tare dor de tine!!!
    sa inteleg ca tot sunt sanse sa te mai muti in capitala? eu una tare mi-as dori!
    te pup si sa ne-auzim de bine!
  •  
    • 704 mesaje
    5 Mai 2005, 19:36
    0 0
    Uite aici cornelia! deh i-a apucat harnicia pe aiai la serviciu si nu am avut timp de nimic..dar acush sunt acas la mine si beau un ceai cu zaharina si lamaie...e asa bun ca ma mai duc sa imi fac unu!
  •  
    • 246 mesaje
    5 Mai 2005, 19:54
    0 0
    Pt Marty!
    Tu ai facut fixatie pe (ex)sotul tau si pe asazisa amanta.
    Te asigur eu ca un barbat cand inseala nu se opreste la una...doua...
    O inseala si pe amanta cu amanta amantei
    Tie iti lipseste un barbat care sa-ti arate ca se poate si fara Bibilica al tau, si chiar este mult mai bine.
    Eu am incurajat si sustinut multe femei care credeau ca Pamantul se invarte in jurul sotului!
    Ei, surpriza, sunt barbati si femei , doar atat!
    Nu dati prea tare... ca plec imediat!!!
  •  
    • 578 mesaje
    7 Mai 2005, 09:49
    0 0
    fetelor, ati disparut de pe subectul asta?!
  •  
    • 136 mesaje
    7 Mai 2005, 11:14
    0 0
    Buna marty69, sincera sa fiu eu nu am citit decat pana la paguna 5 nu am avut rabdare pana la sfarsit.... dar, te-ai gandit vreodata la farmece ? crezi in ele ? daca "ILEANA COSANZEANA" este asa cum spui si l-a "imbrobodit" in halul ala pe sotul tau eu zic ca cel mai bine(in cazul in care esti dispusa sa-ti recastigi sotul si sa-l primesti inapoi) este sa lupti pentru el. Am un coleg de servici care a stat cu cineva 5 ani, dupa ce l-a parasit aproape 2 ani nu s-a m-ai atins de alta femeie(fizic), dupa doi ani de impotenta a cunoscut o fata(dupa spusele lui a incercat cu vre-o 20 in acest timp si nimic), care credea in farmece si l-a rugat sa o lase sa il ajute, sa stea langa el pentru ca se indragostise de el, astfel a mers la o biserica si au urmat sfaturile unui preot, acum(dupa aproape un an) isi pregatesc nunta si chiar se gandesc un copil. Nici eu nu credeam in farmece dar am auzit foarte multe povesti cu barbati care plang in fata fostelor si spun "te iubesc dar nu pot sta cu tine", incat am inceput sa cred si eu. Iti doresc mult mult noroc in continuare si ai mare grija de tine si de micuta.
  •  
    • 704 mesaje
    7 Mai 2005, 12:26
    0 0
    Stelia, uite pe aici sunt. Tu ce faci.ce dieta mai tii?Cum te simti psihic vorbind?Si pentru ca suntem pe topicul asta...cum stai cu motivatia?
  •  
    • 578 mesaje
    7 Mai 2005, 12:55
    0 0
    da...mai tin regim...toata lumea zice ca se vede ca am mai dat jos...nu pot decat sa ma bucur! motivatia?! hmmm...da, inca mai sunt motivata!