ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 666 mesaje
    10 Apr 2005, 22:49
    0 0
    Simina ,sa stii ca nu le am cu bautura deloc .Prin cate am trecut n-am luat nici macar un calmant ,tocmai ca sa previn vreo dependenta cu care as fi putut ramane.Iar in privinta alcoolului ,cei care ma cunosc imi zic deseori ca sa ma tachineze ca sant pocaita (nici nu fumez).Chiar si ex-ul aprecia la mine faptul ca nu am vicii de nici un fel glumind deseori pe seama mea spunand ca nu sant paguba la casa omului.
  •  
    • 573 mesaje
    10 Apr 2005, 23:24
    0 0
    Te inteleg marty,si-ti respect dorinta.Eram doar curioasa.Nici un altfel de gind.
    Va doresc o saptamina plina de lucruri frumoase,oriunde v-ati afla!!
  •  
    • 246 mesaje
    11 Apr 2005, 10:31
    0 0
    Marty sa nu te superi pe mine, Dar tu nu ai muncit niciodata? Nu ai carte de munca?
    La firma sotului n-ai avut nici o functie?
    Ai grija de fetita, mergi la psiholog cu ea impreuna cu sotul. O consiliere familiala, chiar tarzie...dar vad ca este necesara pt toti.Daca vrei sa-ti reunesti famila dar si pt fetita...
  •  
    • 666 mesaje
    11 Apr 2005, 11:17
    0 0
    Catalin am avut serviciu acum 1.500 de ani cam 4 ani dar societatea la care lucram s-a desfiintat iar la el la firma n-a vrut sa-mi faca ,carte de munca pt. ca deja ,,chestia" se bagase in viata lui inclusiv in actele firmei si fiindca o mintise ca el numai e impreuna cu mine nu putea sa ma lase sa figurez in nici un fel acolo.Am fost si asociata cu el dar i-am cedat actiunile ,ca sa evit un divort cu circ pe termen lung.
    Consilierea psihologica ,acum nu-si mai are rostul mai ales in privinta lui.E deja pierdut.Iar daca te intrebi cum de am stat fara serviciu atatia ani ,afla ca pt. el sotia trebuia sa stea acasa si sa aiba grija de copil.Cand te intelegi bine cu sotul si-ti spune ca pt.el familia e sfanta ,il cam crezi.Stiu ca am gresit dar cu el nici nu se putea altfel.Trebuia sa fie ca el sau deloc.Acum n-as mai repeta aceleasi greseli .Ramane sa ma redescopar...
  •  
    • 666 mesaje
    11 Apr 2005, 19:58
    0 0
    Gata cu lamentarile...
    Spuneti-mi fetelor cum va merge cu dieta....?
    Eu cred ca am slabit 4 kg..Inca cinci si o sa fie super...
  •  
    • 578 mesaje
    12 Apr 2005, 11:34
    0 0
    wow! felicitari! tot vreo 5 mai am si eu de dat jos! sper sa reusesc! desi mi-e din ce in ce mai greu....din cauza ca nu mai am timp sa-mi pregatesc minutios mesele
  •  
    • 666 mesaje
    12 Apr 2005, 12:07
    0 0
    Stelia n-ai ce sa pregatesti minutios.Mananci ce ai in frigider.Dar putin si dupa sapte seara nimic sau cel mult fructe sau legume ,un iaurt.
    Ai sa vezi ca e mult mai putin stresant decat orice dieta.Aici poti sa zici ca se aplica zicala ,,mananci ca sa traiesti, nu traiesti ca sa mananci".
  •  
    • 1530 mesaje
    12 Apr 2005, 15:00
    0 0
    Salut, fetelor,

    Io n-am prea fost "de dieta" zilele astea. Socu' ala ... mama lui, kk-dus da' nimic altceva in rest. L-am cam lasat.

    Marty, ma bucur ca ai reusit sa dai 4 kg. Nu ma bucura vestile, insa. Nu stiu ce sa mai spun... Imi pare rau ca te framanti atata. Si imi pare rau ca n-am eu firma mea, te-as fi luat cum-necum, te luam pe sus si tot te faceam sa accepti. Inceputul e greu, fir-ar sa fie! Daca ai gasi pe cineva care sa te sustina ar fi super - vorbesc de serviciu: stiu cum un "bobarnac" te poate arunca in hau. Si cum o sansa data la timpul potrivit te poate ridica de-acolo.
    Tot ce imi vine in cap in ceea ce priveste relatia fetitei cu ex-ul tau e sa ii spui ca desi tatal ei nu mai e sotul tau, ei ii va fi mereu parinte. Desi face prostiile astea, desi o lasa pe tanti aia sa-si intinda capcanele cum doreste ... eu sper ca o sa isi revina si ca o sa incerce sa vada situatia prin ochii copilului. Ai grija de tine, te tzuc

    Carrie, ce mai spui, tu?
  •  
    • 3526 mesaje
    12 Apr 2005, 16:13
    0 0
    mah, acu ma opream aici, ma kinui de ceva vreme, dar... m-a trimis sefu cu treaba in oras si am halit o bere. vreau sa va zic ca e blonda ca mine, da e mai buna. si ma seaca de aia am luat-o si pe a doua, sa vad, care e mai desteapta dintre noi doua?

    va iubesc.si maine.
  •  
    • 1530 mesaje
    12 Apr 2005, 16:51
    0 0
    No, Carrie, draga, dupa doua blonde.. mere si-o bruneta ... ce zici? O Silva bruna... mei, salivez pe tastatura, nu-i frumos sa faci pofta oamenilor in timpu' serviciului!

    Io ma duc sa bag o pipa.
  •  
    • 3526 mesaje
    12 Apr 2005, 16:57
    0 0
    nu mah, ca ma da peste cap, dupa 2 blonde merge totdeauna si a 3a. iaiiiiiiii, in seara asta ma simt bine, si vreau sa kefuiesc, de nimic nu imi pasa, nici de banii, pe care-i cheltuiesc.
  •  
    • 666 mesaje
    12 Apr 2005, 17:33
    0 0
    Borgi,ma bucur ca te citesc.
    Ti-am zis ca-i nashpetarie socu' ala .La mine nici macar efectul....... care este....... nu l-a avut.
    Aproposito, mi-am reparat mail-ul .Singurica meey.!Nu stiu ce-am facut ,da' atata l-am butonat la security and privacy pana i-am dat de capat.Cat o sa ma tina o sa vad eu.
    Pacat ca nu santem din acelasi oras ca poate ne vedeam.
    Carrie ,mai lasa-ne si noua bere ,ca nu se cade sa bei asa pe shest,singurica...
  •  
    • 1530 mesaje
    13 Apr 2005, 10:21
    0 0
    Marty, ura! pt mail, esti maestra! Pai ai atunci poti sa intri pe adresa aia de pe yahoo pe care am pus cartile? Daca nu, iti trimit again pe adresa ta.
    No, daca ajungi prin Bucale da un semn pe forum

    Mey Carrie, aipetrecut pan' la urma? Ca io am luat caramele de la Poiana ... bad, bad girl Borgia!
  •  
    • 666 mesaje
    13 Apr 2005, 10:54
    0 0
    Haolica, Borgia.... chiar ca nu stiu daca voi ajunge in urmatorii 500 de ani in Bucuresti sau in orice alt loc.
    Si sant ,,bolnava" de calatorii.

    Si eu am facut ,,prostii".......
    Am ,,gustat" cam o tableta de ciocolata neagra.Preferata mea.

    Da' cine'a zis ca sant perfecta ...???
    Pana ma fac mare ,dau eu jos si restul ....
    Dupa ce-ti scriu mesajul ma duc sa ma auto-pedepsesc cu neshte genuflexiuni .....
    Iar cu berea aia m-ati inebunit mancatiash.....
    Eu nu beau decat vara ,da' cred ca ma vad nevoita sa rup traditia si sa intru in randul femeilor .....normale..
  •  
    • 1021 mesaje
    13 Apr 2005, 13:04
    0 0
    Wow!!
    Un subiect pe care l-am citit ca pe "codul lui da vinci"... si nu pot sa spun decat "jos palaria" in fata fetelor de aici. Sunteti minunate!
    Marty, nu pot sa-ti urez decat tot binele de pe lume si multa forta in continuare. Am citit cu atentie tot ceea ce ati scris pana aici si voiam doar sa-ti spun ca desi nici tie nu-ti pare, ai indr-adevar o putere extraordinara. Deasemnea, ai tot dreptul ca din cand in cand sa te simiti deprimata, ai voie sa mai plangi si sa te simiti mizerabil. Dar uite ca ai avut puterea sa te trezesti in fiecare dimineata si sa mergi mai departe, sa ai o fetita frumoasa si desteapa (o"cunosc" de la topicul celalalt, cel cu viata sexuala ). Si sunt convinsa ca vei avea aceeasi putere si in continuare, indiferent ce "minunatii" iti vor mai iesi in fata.
    Mult succes si ceva noroc, ca ajuta uneori!
    P.S. O sa ma povestesc si eu cu voi de cura de slabire, daca ma primiti, dar asta era un mesaj special pt marty si nu vreau sa le "combin"
    Pupici!
  •  
    • 666 mesaje
    13 Apr 2005, 14:31
    0 0
    Bine ai venit Distress
    Multumesc pentru ca incerci sa ma intelegi.Asta e .....santem multe care trecem prin asta si putine avem curajul sa cerem un sfat.
    Eu, cred ca o luam razna daca
  •  
    • 666 mesaje
    13 Apr 2005, 14:54
    0 0
    Nu stiu ce are calculatorul meu.....

    Voiam sa spun ca nu stiu cum faceam fata daca nu gaseam sprijin la aceste minunate fete ....
    Viata nu e usoara iar uneori avem nevoie de sprijin ca sa putem merge mai departe.
    Dar hai sa vedem cu ce noutati ne,,lovesti" tu ....
  •  
    • 1021 mesaje
    13 Apr 2005, 15:23
    0 0
    Pai noutatea este ca azi ma duc la prima ora de aerobic !!! dupa nu stiu cati ani de pauza sportiva
    Am emotii si am nevoie de neste sfaturi ce sa fac sa nu fac o febra musculara de toata frumusetea
    Iar la regim ce sa zic... ma tin destul de tare de aproximatic o saptamana si ceva, mai putin aseara cand am fost ispitita cu inghetata.. initial am rezistat eroic, dar apoi, la 12 noaptea, cine statea cu cutia in fata si baga plina de satisfactie?? Io, evident.. bine ca nu l-am terminat totusi
    Va pup si o zi faina mai departe... promit sa scriu mai pe seara daca mai pot dupa ora de aerobic
  •  
    • 3526 mesaje
    13 Apr 2005, 16:18
    0 0
    ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??
    marty scuze, is eu in pasa fff nasoala. deci nimic. imi dau capatzana de pereti rau. da rau de tot, tui gatu masii de viata. asta fac eu.
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 16:26
    0 0
    Carrie,ne pare rau sa te vedem asa!