ce faci cand nimic nu te mai motiveaza??

  •  
    • 1530 mesaje
    6 Apr 2005, 12:47
    0 0
    Marty, uite link-urile aici, tot ced trebuie e sa ai adresa de mail pe yahoo, ca sa te poti inscrie. Si scuzoaiele mele, era venusyana titlul... Sper ca nu apar spatii in linkurile de mai jos...

    http://groups.yahoo.com/group/Venusyana/
    h ttp://groups.yahoo.com/group/venusyana1/
    http://groups .yahoo.com/group/venusyana2/
    http://groups.yahoo.com/g roup/venusyana3/
    http://groups.yahoo.com/group/venusya na4/
    http://groups.yahoo.com/group/venusyana5/
  •  
    • 666 mesaje
    6 Apr 2005, 13:20
    0 0
    Aoleu,maiculita da' ce te-ai napustit asupra mea asa ...??

    Cum ziceam fiecare cu gusturile lui.Pe mine m'ai pierdut la faza cu Sandra Brown.Nici in adolescenta nu agreeam genul.In schimb mi-ai atras atentia cu ,Arta de a conversa ,de I.Vulpescu si Petrecerea Francescai.
    Am intrat pe yahoo dar nu as vrea sa ma bag la descarcare pt. ca abonamentul meu nu include asta.Decat navigare si mail-uri.
  •  
    • 1530 mesaje
    6 Apr 2005, 13:49
    0 0
    pai asta-i problema, ca eram in "edxplozia hormonala" si nu prea aveam cu cine sa vorbesc si pe cine sa intreb ce si cum si ma inspiram dintr-o carte de Brown

    Singura probl cu Vulpescu si cealalta carte ar fi ca nu sunt pe net. Pot sa iti trimit "Veronika se hotaraste sa moara". Daca poti sa arunci o privire pe grupuri si sa imi spui ce te intereseaza, de acolo iti pot tirimite orice...
  •  
    • 666 mesaje
    6 Apr 2005, 15:23
    0 0
    Borgia ...dragutica .... cum esti mereu..

    Harry ,,Poker",citeste fetita mea .Mie mi-a placut jocul.Le am pe toate.Dar m-am cam plictisit.Acum am trecut pe NFS underground 2.



    Am ceva probleme cu mail-ul .De cand mi-am instalat internetul prin RDS nush' ce vrea calculatoru' meu cu mine ca mi-a zis un ,,maiastru" din'asta in computere ca tre' facut ceva in el ca sa poata ,,citi" toate site-urile in care intru.Nu ma pune sa-ti explic mai mult ca m-a bagat in ceata si atunci cand mi-a zis cum e cu treaba asta .

    Mai nou nici pe mail nu pot sa intru ca nu vrea ,,cookies" .Mi-a zis Fahnel ,cum sa fac ,am facut dar iar face figuri.Cand vrea cand nu vrea .Ma cam streseaza .Nici nu stii ce se mai blocheaza calculatorul cateodata de'mi vine sa ma urc pa el......
  •  
    • 1530 mesaje
    6 Apr 2005, 16:35
    0 0
    pai io is de mintea copiilor is moarta dupa "Parry Hotter"

    UIte o lista mai micuta cu cateva carti pe care le am pe calc - ti le pot trimite pe mail, daca vrea sa mearga
    Ende,_Michael_-Povestea_fara_sfarsit
    Brown, Dan - Fortareata Digitala,
    Brown__Dan_-_Ingeri_si_Demoni,
    Brown, Dan - Codul lui Da Vinci,
    Grisham__John_-_Avocatul_strazii,
    Simone de Beauvoir - Al doilea sex vol. 1, Coelho,_Paulo_-La_raul_Piedra_am_sezut_jos_si_am_plans, Veronika se hotaraste sa moara;
    George Orwell - 1984,
    John Steinbeck - La rasarit de Eden;
    Huxley,_Aldous_-_Geniul_si_zeita;
    Steindhardt__N_-_Jurnalul_fericirii;
    Van Vogt, Jucatorii Non-A;
    A.E._van_Vogt_-_Star_Cluster;
    Tutea_cugetari memorabile;
    Cioran_schimbarea_la_fata_a_romaniei;
    Arnold_Van_Gennep-Riturile_de_trecere; Octavian Paler - Aventuri solitare; Caminante; Desertul pentru
    > totdeauna; Umberto Eco - Insula din ziua de ieri; Numele
    > trandafirului; primele 4 carti din Harry Potter (in engl) si in rom,
    > toate cele 5 vol de pana acum Jurnalul lui Bridget Jones; Larry Niven
    > - Lumea Inelara; Joseph Heller - Catch; Austen, Jane - Mandrie si
    > prejudecata; Hesse, Hermann - Jocul cu margele de sticla; Pierre
    > Albert & Andre Jean Tudesq - Istoria radio-televiziunii; Preston B.
    > Nicholas & Peter Moon - Proiectul Montauk Experimente in timp; Montauk
    > Revizitat Aventuri in sincronicitate;
    > Dan, Brown "Codul da Vinci"
    > Camus, Albert - Caderea; Ciuma; Strainul; Alighieri, Dante - Divina
    > Comedie Arthur Clarke: daca te voi uita vreodata pamant, al doilea
    > rasarit, bucla inchisa, de-a v-ati ascunselea, expeditia spre pamant,
    > fantoma adancurilor, fantanile paradisului, gradina din rama, razboi
    > pe rama, intalnire in zori, leul din comarre, mania lui Dumnezeu,
    > mostenire, odiseea spatiala 2001, 2010, 2061,3001, orasul si stelele,
    > rendezvous cu rama, rezistenta la rupere, sentinela, sfarsitul
    > copilariei, superioritate
    >
    > Asimov: eu robotul, fundatia 1,2,3,4,5,6,7, o piatra pe cer, prima
    > lege, risc, robotii de pe aurora, robotii si imperiul, sa ne unim,
    > satisfactie garantata, schimb cinstit, sentimental puterii, soarele
    > gol, toate necazurile lumii, ultima intrebare, victorie involuntara
    >
    > Plus ceva Plesu - minima moralia
    > Stephen King - Stephen King: apocalipsul 1, 2, 3; carrie, dolores
    > clayborne, misery, orasul bantuit, salems lot, shining.
    >
    > Terry Pratchett -trilogia nomilor 1 camionul, 2 excavatorul, 3 nava
  •  
    • 666 mesaje
    6 Apr 2005, 16:56
    0 0
    M-ai lovit direct in genunchi..

    Sant foarte incantata .Numai sa vrea mail-ul meu.Te pup si te iubesc Borgico....
  •  
    • 666 mesaje
    6 Apr 2005, 17:01
    0 0
    Am uitat sa-ti precizez sa nu-mi trimiti SF-uri .Am fost candva fan,cand inca imi mai placea sa visez cu ochii deschisi la lumi paralele.

    Intre timp ,neuronii m-au parasit rand pe rand si cred ca mai am unu' singur ,mititel si mai rasturnat.Deci te rog tine cont si de aspectul asta ....
  •  
    • 3526 mesaje
    7 Apr 2005, 09:07
    0 0
    au, mamaaaaaa, si eu am carti in pc... le-am pierdut numarul, zau. voi reactualizalista si ti-o voi trimite marty.

    mey gagici, azi mi-am luat pachet, va voi citi linistita.

    borgia, i love you
  •  
    • 666 mesaje
    7 Apr 2005, 09:30
    0 0
    Pofta mare ,Carrie....(adica pofta mica am vrut sa spun)hi,hi,scuze....

    Thanks,thanks ,thanks.........sper sa-mi pot folosi mail-ul ,ca sant disperata .
    Imi vine sa-mi rup hainele de pe mine de nervi........
  •  
    • 1530 mesaje
    7 Apr 2005, 12:41
    0 0
    Marty, vezi ca incep sa trimit. Nu stiu ce vrei din lista, da' fac o selectie: fara SFuri (nici io nu is cu ele, da ii placeau cuiva si le-am luat repejor pt "dansu"), da nu rezist si iti trimit si Jurnalu' lu Bridget Jones, prima carte, poate te-o amuza. Asa ca... is pe vine: Numele trandafirului si Insula din ziua de ieri de Umberto Eco; G. Orwell - 1984; La rasarit de eden al lui Steinbeck; Usa interzisa de Liiceanu. Si mai trimit, numa' sa imi spui daca ai primit, ok?

    Carrie, you made my day! Ca de mult n-am auzit "cuvintele magice" Da ce' am facut, apropos, poate il impresionez si pe Fat Frumos si-mi spune si el acelasi lucru

    Io am inceput sa iau elixir din fructe de soc de 2 zile (ok, ieri am uitat sa iau 2 lingurite, tot una am luat). Problema e... scuze pt limbaj, da' asa e... m-a kk intr-o veselie.... Auoleu!
  •  
    • 1530 mesaje
    7 Apr 2005, 12:44
    0 0
    Of, n-a ajuns mailul! Mi-a dat failure notice.... mi-a venit o idee: fac o adresa pe yahoo, iti dau parola si trimit acolo, poate asa merge...
  •  
    • 1530 mesaje
    7 Apr 2005, 12:48
    0 0
    OK, avem adresa cartimarty@yahoo.com, cu parola primavara. Si iti trimit acum mailul again, ok? Sper ca merge asa Pup!
  •  
    • 252 mesaje
    7 Apr 2005, 12:52
    0 0
    Marty, cu datul jos al kg stau bine. Acum am ajuns la 57,5, dar sa stii ca mananc pe saturate, dar sunt atenta la ce mananc. De fapt ti-am spus. Nici nu cred ca as rezista altfel, merg pe jos cam vreo 2 ore pe zi si imping si carutul in acelasi timp. MI-am gasit alta sala la 5 min de mine de mers pe jos, mult mai moderna, tipul de acolo stie emgleza, deci ne intelegem, mi-a explicat exact ce sa fac. Mai greu cu abdomenele, de fapt niciodata nu mi-au placut si nu am fost « tare » la capitolul asta. Oricum, ma simt minunat, plina de viata, numai seara cad lata de oboseala si adorm de pe la 11.
    Mersi pt cele 2 site-uri cu fitness, am gasit acolo tot ce imi trebuie, o sa adaug incet incet si alte exercitii la ce mi-a zis ala.
    Cat despre hepatita, ar trebui sa te duci NEAPARAT sa iti faci analiza, la fel si fetiata ta. La urma urmei, ar fi de datoria lui sa va plateasca analiza. Ma mir ca nu s-a gandit pana acum, si hai, daca nu pt tine, macar pt aia mica…daca tot zice ca o iubeste, etc. Te-ai interesat sa vezi cat costa ?
    Te pup
  •  
    • 3526 mesaje
    7 Apr 2005, 13:37
    0 0
    borgia, eu iubesc ca asa simt eu, no reasons. iaiaiaiiiiiiiii
    si pe marty, si pe toate fetele.
  •  
    • 573 mesaje
    7 Apr 2005, 15:22
    0 0
    Fetelor sinteti minunate!Marty,hai sa-ti spun o poveste,Povestea mea.Pe cind fetita mea avea v`re-un anisor(acum are 7),eu fiind singura iar nevoile cit casa,ajunseseram sa nu prea mai stiu ce-i cu mine.Dupa lungi calcule si socoteli,m-am hotarit cu ajutorul unui imprumut sa-mi cumpar un camion,la noi in zona lemnul si cheresteau fiind la putere.L-am cumparat si bineiteles am angajat un sofer.La scurt timp,mi-am dat seama ca ma fura.Eram si mai disperata,pt.ca imprumutul il facusem girind casa cuiva,iar banca venea peste mine.Mi-am dat seama ca alta iesire nu am si m-am dus frumos si mi-am luat cele 2 grade de care aveam nevoie,C si E(B-ul il aveam)si la scurt timp iata-ma lucrind pe tir.Bineinteles ca altfel mi-a mers treaba,mi-am achitat datoriile iar acum fac si comert.Dar pina sa ies la liman,am muncit "ca un caine".Cind altii se trezeau eu eram satula de munca si de frig.Am avut momente cind nu mai aveam putere nici sa vorbesc,nici sa sper...eram ca un zombi,parca eram setata,munca,munca si iar munca,ma simteam pierduta.Si incepeam sa ma gindesc la draga mea Ioana,fetita mea.Imi spuneam ca ma asteapta si ma iubeste,ca are nevoie de mine,daca mi-am dorit-o si am facut-o nu am voie sa gresesc,trebuie sa lupt.Si atunci se intimpla o minune,imi sarea somnul si eram plina de energie.Incepeam sa sper,sa visez sa stiu ca vor veni vremuri bune si pt.noi.Meritam asta!Si nu pot sa-ti spun ce simteam cind ajungeam acasa si-i simteam inimioara batind linga a mea cind o imbratisam.Imi dadea putere!Imi incarcam bateriile.Aveam lacrimi de fericire.Si-mi era dde ajuns.O luam de la capat.Atrecut vremea,m-am pus "pe picioare"si m-am gindit ca eu,intr-o buna zi nu voi mai fi,si-atunci fata mea v-a ramine singura pe lume.Tata nu are.Si-atunci m-am hotarit sa-i fac un fratior.Am nascut un baietel,Ionut,care are acum 4 anisori.Iti dai seama ca acesti 2 copiii sint lumina ochilor mei.Intr-o buna zi cind vor intelege vor fi mindri de mama lor.Niciodata nu le-am aratat,nu i-am lasat sa vada momentele mele de slabiciune si disperare.Ei stiu ca mama lor e puternica si asa vor fi si ei.Ei stiu ca au un stilp linga ei,de care se pot ancora in caz de furtuna,peste care nimeni nu trece.I-am invatat in acelasi timp,sa se bucure de ce au in loc sa se plinga de ceeace nu au.Fetitei mele,cind era mica ii dadusem o gentuta care trebuia sa o poarte peste tot,sa se invete cu responsabilitatile de mica.Nu a pierdot-o sau uitat-o niciodata pe undeva.Acum intelegi de ce am spus:nu exista"nimic nu te mai motiveaza"?
    Nu ai voie sa spui asta.Daca nu aveai copii,poate,Fetita ta trebuie sa te vada puternica,sa te vada tare.Sintem un exemplu pt.copiii nostri.Asa gindesc eu,mai ales ca sintem mamici singure.Sper ca nu te-am suparat cu ceva.Eu nu vreau decit sa-ti dau curaj,sa treci mai repede peste aceasta perioada.Uite,daca vrei,eu stau la munte,te invit in vara asta la mine.Cu printesa ta se intelege.O vacanta,stau si la casa.E frumos,mai uiti de probleme,discutam,mergempe la slanic-moldova,lacu-rosu...daca vrei.Va sarut pe toate,creed ca v-am impuiat capul.
  •  
    • 3526 mesaje
    7 Apr 2005, 15:27
    0 0
    laura, jos palaria,ma inclin in fata ta.

    acu, back to business: ai afacere cu cherestea??? si eu vreau. cu asa ceva ma ocup, adica cumpar din tara ptr export.
  •  
    • 1530 mesaje
    7 Apr 2005, 16:19
    0 0
    Laura, chiar ca jos palaria! Felicitari! Asta iti spune moi, moale ca o diaree ... ok, hai, ca o piftie, si mai vaicareata ca un cantec de ferastrau am luat-o pe aratura de la elixirul ala de soc Do you still feel the same, Carrie?

    M-am tratat cu 2 fursecuri miam, cu cacao si vleau un mochacino mare cu frisca si cioco de l Gregory's Cred ca ma tratez cu unul dupa serv. Asa. De draci. Pt ca merit
  •  
    • 3526 mesaje
    7 Apr 2005, 16:24
    0 0
    yes, i do. da am inceput sa vorbesc in araba. si cica, ma cred singura normala in toata astenia asta si nebunu la fel zice de el.
  •  
    • 578 mesaje
    7 Apr 2005, 17:34
    0 0
    laura, felicitari! esti o luptatoare! insa povestea nu face decat sa-mi confirme ca TREBUIE gasita o motivatie ca sa faci ceva, mai ales ceva care-ti solicita vointa la max!
    si pt. ca suntem la diete, va spun ca am reusit sa scad 7 kg. in 2 luni (aproximativ)...de ani de zile tin diete...dar niciodata n-am reusit sa scap vizibil de kg.! si n-as vrea sa ma opresc aici (desi mesele de Pasti ma cam sperie)...dar ca, pentru a ma mobiliza, mi-a trebuit o motivatie f. puternica - la mine au fost nervii, supararea; am vrut (si vreau) sa demonstrez unor persoane ca sunt buna (in orice sens vreti voi sa intelegeti), si daca pt. ei/ele conteaza atat de mult exteriorul, ok! schimbam aspectul! daca doar asa pot sa reusesc! si, de ce sa nu recunosc, ma ajuta si pe mine sa ma simt mai bine!
    succes tuturor!
  •  
    • 1026 mesaje
    7 Apr 2005, 17:49
    0 0
    Super povestea ta, Laura! Esti tare, ce sa mai! Nu stiu de unde ai avut asa putere, "cineva" ti-a dat-o!

    Ma fetelor, ce tot vorbiti, ma, voi aici? Faceti declaratii de dragoste, beti soc si va cacaciti (pardon de expresie) pe voi
    Parca as lua si eu niste soc din asta
    Insa pana ajung eu la el, incerc sa dau cu fructe.
    Am cumparat din Romania niste tarate pentru "zile negre" Le amestec cu miere si le mananc? O fi bine asa?

    Marty, ai primit cartile de la Borgia? Te-ai hotarat asupra unei carti/gen de carte?
    Am descarcat si eu de pe Venusyana Codul lui Da Vinci! Citesc la el in disperare, cand sunt pe metrou.
    Va pup!