credeti in fermece? va dau sfaturi

  •  
    • 80 mesaje
    16 Iun 2004, 13:45
    1 1
    Draga ivona 4love,cert este ca cineva v-a facut ceva, adica a stricat sporul casei voastre.de le asemenea lucruri(par legat cu ata, unghii taiate si puse in carpe,carpe rosii si negre)te astepti numai la lucruri iesite pe dos.ITI DAU UN INDICIU. GANDESTE-TE LA CINEVA CARE A INTRAT IN CASA,SI TI-A PUTUT LOUA CEVA DIN CASA, SAU TI-A TAIAT DIN PAR.DEPINDE DACA TU SUSPECTEZI PE CINEVA TE ROG SA IMI SCRI PTR A ITI DA MAI MULTE DETALII..TE PUP DULCE SI IMI CER SCUZE DE INTARZIERE.
  •  
    • 80 mesaje
    16 Iun 2004, 13:53
    0 0
    Draga monky, tu ai o problema intradevar..AI cununiile legate.cred ca de sotia lui.altceva ce as putea sa iti spun dute la o vrajitoare,ca fapt divers asa..nu te lasa dusa de vorbele lor,apoi imi scri si iti spun ce sa faci.
  •  
    • 80 mesaje
    16 Iun 2004, 14:05
    0 1
    draga Carmelia este posibil sa nu fi scapat de ele ptr ca ai inceput sa te gandesti la ce ai patit ba chiar ne-ai povestit amanuntit..prin asta este posibi sa invoci spiritul magiei negre si sa nu dispara asa ca te rog sa mergi la biserica si sa uiti asta pentruca iti doboara moralul ..ai reusit odata sa scapi poti si a doua oara..chestiile astea stii cum sunt(ai vazut ce sentimente ai cand iti aduci aminte de o persoana draga care a murit,asa este si cu astea iti provoaca neliniste).te pup
  •  
    • 1033 mesaje
    16 Iun 2004, 17:03
    0 0
    multumesc, madena...dar sincer mi.e teama sa ma duc !!! trebuie sa imi fac mult curaj pt. asta !!!

    multumesc inca odata !!!
  •  
    • 21 mesaje
    16 Iun 2004, 22:51
    0 0
    madena......pe mine m-ai uitat?am gasit un pic de raspuns la ce-am citit la celelalte fete.aia cu parul legat....
  •  
    • 457 mesaje
    17 Iun 2004, 07:13
    0 0
    Dragã brrozy, nu a uitat pe nici una dintre voi dar din pãcate madena, nu a avut timp, dupã examen a venit puþin la mine la servici cam 2 ore dar nerorocirea de internet nu funcþiona aºa cã nu a putut rãspunde decât la cãteva. Pomit cã am sã o mai aduc sã vorbeascã cu voi asta cât de curând.
    Vã pup.
  •  
    • 21 mesaje
    18 Iun 2004, 14:51
    0 0
    k... o sa astept.
  •  
    • 80 mesaje
    21 Iun 2004, 15:44
    0 0
    draga Brrozy,sa stii ca nu gasesc msg tau mai scrie-mi odata si iti raspund.....astept....!!!
  •  
    • 21 mesaje
    21 Iun 2004, 17:27
    0 0
    mmm!am patit si eu chestii de genul asta.de cand eram copil am auzit prin casa vorbindu-se desprea asta.sora mea cica ar avea cununiile legate...
    ..mi-am amintit ca in clasa a5a,eram la scoala .aveam la mine o iconita pe acre o purtam mereu,era iconita de la botez.am gasit in ea niste fire de par oubian...erau ca un smoc...stiu ca le-am aruncat la cosh atunci .
    stie cineva ce influenta au avut sau in ce scopuri"bine" intentionate a fost pus acolo?
    era mesajul scris de la DIALIN20(= o colega de la care intru eu pe net...nu mi-am dat seama)sczue ca te-am incurcat.te pupic
  •  
    • 80 mesaje
    21 Iun 2004, 17:39
    0 0
    brrozy, nu cred ca este vorba de farmece, mai de graba de mintea unui copil rau facator poate a fost o intentie sau o gluma prosteasca din partea unui coleg/colege.
    Daca tu crezi ca are vreo reactie asupra ta scrie-mi.
  •  
    • 21 mesaje
    22 Iun 2004, 21:11
    1 0
    madena nu stiu dc era vb de un copil rau intentionat.....fiind legate si cu fir....apoi in acsa stiu mereu ca vb mama ca avem farmece.au trecut de la acest eveniment cam...9 ani....ar fii multe legate de subiect.stiu ca noi cica aveam farmece facute de o vecina...acre anul trecut am auzit si eu ca ar fii facut...cu niste lumanari luate de la cimitir....am auzit-o pe mama cum ii zicea unei alte vecine cum ac cea care ne afce noua farmece iar fii zis mamei acum activa ani sa mearga in cimitir dupa lumanarile asta ca "sa-l potoleasca pe taat.."..acum nu stiu nici eu ce sa mai zic
  •  
    • 112 mesaje
    23 Iun 2004, 16:41
    0 0
    Edyth, ne dai detalii?
  •  
    • 442 mesaje
    23 Iun 2004, 18:09
    0 0
    Medena, stii ce se intampla?
    Am mai gasit asemenea chestii si in bucatarie, adica somoioguri de par legate in carpa sau ata, si, ce mi-a sarit in ochi si m-a speriat, o carpa maricica legata in mai multe noduri de la un cap la altul...
    Si stii ce am mai sesizat? Noaptea de multe orise aude mobila trosnind, se aud pasi pe hol la mine in casa, si de cateva ori chiar am vazut asa, ca un fel de silueta in umbra in fata geamului de la camera mea. Edau destul de dees cu aghiazma in casa, si mai ard tamaie, lumanari... Snu pot sa spun ca imi e frica, dar sunt intrigata...

    Te rog mult, daca se poate, scrie-mi pe privat,
    Multumesc
  •  
    • 24 mesaje
    28 Mar 2005, 13:32
    0 0
    ce
  •  
    • 578 mesaje
    28 Mar 2005, 13:57
    2 0
    offf, dragele mele! eu nu prea credeam in asa ceva! insa mama mea e foarte speriata pe chestiile astea...a tot gasit smocuri de par prin curte, intr-o dimineata, la prima ora, a gasit pe pragul usii 2 gheare de pui negru de gaina ...intr-o alta zi, cand se aplecase sa faca nu-stiu-ce, a observat ca sub ea se asezase o broasca...mama era speriata rau! sa mai spun ca de cativa ani se tot chinuie sa faca sfestanie si nu reuseste: ba nu poate preotul, ba se intampla altceva! tata are probleme destul de grave de sanatate, mama e mai mereu bolnava, fratele meu e "orbit" de dragoste pana in masura in care nu-i mai pasa de ceilalti, si, bineinteles, iubitele lui sunt numai tipe egoiste, iar de mine ce sa mai spun?! cunosc multi oameni, insa cand sa se lege ceva...dispar in ceata! ca sa nu mai spun de proiectele mele: par f. realizabile, insa exact cand sa se-mplineasca se intampla ceva si pica totul! asa ca...in ultima vreme am inceput sa ma intreb daca mama nu are dreptate!
  •  
    dru
    • 57 mesaje
    28 Mar 2005, 14:13
    0 0
    Buna evelor.Si eu cred in farmece si imi este foarte frica de ele (inca de mic copil am vazut la tara tot felul de lucruri).Cred cu tarie ca rugaciunea si mersul la biserica(in special la slujbele de maslu) te pot scapa de farmece. Credinta in Dumnezeu va aduce liniste si pace sufleteasca si lucruri bune.Va doresc toate cele bune.
  •  
    • 578 mesaje
    29 Mar 2005, 09:53
    0 0
    carmelia, dragi eve, spuneti-mi si mie unde sa merg, la ce biserica, la ce preoti ca sa aflu daca e ceva necurat la mijloc si sa pot face ceva in privinta asta!
    va multumesc!
  •  
    dru
    • 57 mesaje
    29 Mar 2005, 10:36
    0 1
    Daca esti din Bucuresti iti recomand Biserica Sfantul Antonie (pa langa Sec.13POl)-martea este maslu sau Biserica Sf. Vasile (pe Polona).Important este sa crezi in Dumnezeu si sa te rogi pentru dezlegarea de farmece.
  •  
    • 578 mesaje
    29 Mar 2005, 11:05
    0 0
    ok, multumesc mult! stii si vreun preot cu care pot discuta?
  •  
    • 150 mesaje
    30 Mar 2005, 13:46
    0 0
    Stelia, uite aici un articol din Formula As: http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=656&&idart=6073&&numecap=Spiritualitate&&cc=sf.%20ciprian