credeti in fermece? va dau sfaturi

  •  
    • 80 mesaje
    7 Apr 2004, 13:18
    2 0
    daca aveti impresia ca cineva va face rau, nu mai asteptati va ofer informatii despre magie.va pupik
  •  
    • 213 mesaje
    7 Apr 2004, 13:26
    0 0
    tr
  •  
    • 80 mesaje
    7 Apr 2004, 13:34
    0 0
    fiecare cu parerea ei, iti respect parerea.poate ca o sa cunosti si tu pe cineva care trece prin asa ceva.nu iti doresc sa treci tu prin asa probleme,dar orice este posibil.astept raspuns
  •  
    • 11438 mesaje
    7 Apr 2004, 13:38
    0 0
    Eu cred...am patit-o pe pielea mea si sincera sa fiu imi este foarte frica de asa ceva....se pot intampla lucruri foarte dureroase si urate prin porcarii de genul...dar eu am reusit sa rezolv situatia numai si numai prin slujbe si biserica multi ani..si nici acuma nu sunt sigura ca s-a terminat...
    Dar...prefer sa nu vorbesc despre asta...
  •  
    • 80 mesaje
    7 Apr 2004, 13:48
    0 0
    imi pare rau ca treci prin asta. ai facut bine ca ai mers la biserica si sa nu renunti la D-zeu.dar nu este o idee rea sa mergi la o vrajitoare batrana,nu la toate profitoarele.poti sa cumperi niste ierburi sa iti descante...te costa cam 150 mii lei planta iar la descantat 300 mii lei. sa nu crezi in carti incearca sa te minta. gandeste pozitiv.mult noroc, fii tare
  •  
    • 213 mesaje
    7 Apr 2004, 14:03
    0 0
    ytt
  •  
    • 11438 mesaje
    7 Apr 2004, 14:03
    0 0
    am incetat sa ma mai gandesc c-ar fi adevarat de multi ani...dar repercursiunile inca le mai simt...nu merg la vrajitoare...am mers numai la biserica si e drept ca mi-am dat si-n carti...dar am crezut..si n-am crezut...
    In orice caz...chestia cu vrajile mi le-au spus niste calugari...si s-a dovedit c-ar fi adevarat...
  •  
    • 80 mesaje
    7 Apr 2004, 14:04
    0 0
    nu mai dai nici un semn de viata.sau ti-a pus capac C..
  •  
    • 11438 mesaje
    7 Apr 2004, 14:05
    0 0
    Andra..si biserica este de acord ca exista si culmea...exista si slujbe speciale de inlaturare si chiar si exorcizare...stiu ca suna infiorator...dar din pacate exista...si mai ales ca se si practica...
  •  
    • 80 mesaje
    7 Apr 2004, 14:10
    0 0
    ANDRA eu cred ca nu ai ce face,eu am un singur stapan Acela ce a creat lumea
  •  
    • 683 mesaje
    8 Apr 2004, 12:27
    0 0
    am si eu o curiozitate, trebuie sa va spun ca nu cred in farmece, dar vreau sa inteleg fenomenul!
    Cum te manifesti cand esti... "fermecat"?
    Ce inseamna chestia cu cununiile legate?
    Cam atat!
  •  
    • 48 mesaje
    18 Apr 2004, 23:05
    0 0
    cununii legate... dupa cum mi s-a spus, mai de mult (acum vreo 21 de ani), eu am cununiile legate. si, daca ar fi sa iau totul chiar in serios, s-ar putea sa fie adevarat. am 40 de ani si nu m-am casatorit.
    am avut un prieten, 8 ani, dar parca era un facut, cand era liniste intre noi nu aveam liniste cu cei din jur, cand era liniste in jurul meu (adica in familie) eram in certuri cu el. pana la urma ne-am despartit. am incercat apoi sa incep o alta relatie, dar... nu s-a putut. cam asa ceva inseamna cununii legate.
    merg foarte mult la biserica, dau acatiste, citesc multe carti religioase, am fost la multe manastiri, recunosc ca am fost si rar la cineva sa-mi dea in carti (si, c este culmea este ca multe s-au cam realizat), dar, in rest, am credinta ca probabil Dumnezeu are un plan ptr mine. cu toate, ca, sincer, fetelor, nu e deloc bine sa fii singur.
  •  
    • 9835 mesaje
    19 Apr 2004, 22:37
    0 1
    Criana, "legatura" cred ca exista mai mult in capul tau, sub forma unui blocaj psihic.
    Daca in loc sa umbli pe la biserici cu acatiste si pupat poala popii, ti-ai descatusa in schimb feminitatea, cred ca ai avea mai multe sanse sa gasesti un partener de viata.
    Sambata am fost la o ruda, care a chemat preotul sa-i sfinteasca casa. Dupa slujba, care a inclus un fel de descantece contra vrajilor si blestemelor, l-am intrebat pe popa cum e cu vrajitoria: exista, sau ba?
    Mi-a dat un raspuns de o stupiditate crasa:
    "Pai bineinteles! Daca exista rugaciuni impotriva vrajilor, exista si vraji!!!" M-am lamurit atunci ca biserica incurajeaza superstitiile...
  •  
    • 131 mesaje
    20 Apr 2004, 03:46
    0 0
    Sincer, mi se pare infiorator cat de usor poti obtine astazi informatii despre unele dintre cle mai grele blesteme...suficient sa dai search pe orice motor de cautare cat d cat bun si inveti de la cum sa "robesti" pe cineva pana la moarte, am gasit si cursuri online de la wicca la mind control samd...ma intereseaza si m-a interesat ocultismul in general,mi s-a spus ca as avea si "potential" dar si acum regret ca am citit(repet, doar CITIT)acele pagini, au avut un efect cu care inca ma lupt, dupa vreo 2 ani de mers la biserica samd...Dupa parerea mea...STAY AWAY
  •  
    • 213 mesaje
    20 Apr 2004, 16:42
    0 0
    trr
  •  
    • 9835 mesaje
    21 Apr 2004, 15:17
    0 0
    Andra, sa stii ca am remarcat si eu (in slujba aia de sfintire a casei la care am participat) ca preotul a subliniat:
    "...si sa se ridice de la voi orice blesteme, mai ales cele ale parintilor." Acum vii si tu, care imi trezesti curiozitatea: cum e chestia asta cu blestemele parintilor care nu se rezolva decat daca acestia isi iarta copiii? Nu mai inteleg nimic, poate din cauza ca nu imi pot imagina o mama care sa vrea raul propriului copilul... Crezi cumva ca e vorba de cuvintele spuse la suparare? Ceva de genul: "Fir-ai tu sa fii, Georgica! Iar ti-ai rupt pantalonii in fund!"???
  •  
    • 80 mesaje
    21 Apr 2004, 17:58
    2 0
    nu va speriati fetelor. luptati in continuare si ganditi pozitiv ;farmecele iti pot imbolnavii minte si gandirea ,stati deoparte de ele.farmecele vin de la o persoana care iti vrea raul si poate chair daca treci printr-o perioada critica tu poti gandi ca ai farmece si atunci ramane ca o obsesie care iti face rau,poti chema raul doar prin gandindu-te si firea ta devine slaba si usorcredula.mai sunt si cazuri cu argintul viu el are o exprimare directa in corp si nu exists tratament. daca e facut de vrajitoare doar ele pot dezlega cu magia alba.va pup
  •  
    • 213 mesaje
    22 Apr 2004, 12:28
    0 0
    trt
  •  
    • 509 mesaje
    22 Apr 2004, 12:51
    0 0
    Andra, daca din curiozitate ai aplat sa ti se interpreteze un vis se chiama ca il ai stapan pe satan?))) ca eu daca ma amuz cu descifratul de vise nu mi-s satanista?

    dar preotul care deschide cartea in biserica este de asemeni satanist?))

    aici e mult de teoretizat...
  •  
    • 509 mesaje
    22 Apr 2004, 12:53
    0 0
    medena, vezi ca mai ai un privat de la mine, si citeste cu atentie celalt mesaj pentru ca nu mi-ai raspuns..citeste si vezi tu