credeti in fermece? va dau sfaturi

  •  
    • 1928 mesaje
    7 Apr 2005, 10:17
    0 0
    mah, parca-ti fi in secolul trecut...ce naiba va tot intreceti in sfaturi despre vrajitoare si vrajitorie?!? acum feng-shui e la moda si discutiile despre karma. daca ceva nu merge, sau trozneste mobila, inseamna ca energiile s-au blocat pe undeva. faceti schimbari prin casa, luati-va ceva dragut de imbracat, puneti flori proaspete intr-o glastra, zambiti din suflet si nu uitati ca faptele bune si faptele rele deopotriva se intorc la cel ce le-a initiat. karma pura.
  •  
    • 666 mesaje
    7 Apr 2005, 10:27
    0 0
    ....exact....
  •  
    • 578 mesaje
    7 Apr 2005, 11:19
    0 0
    adica sa cautam in noi increderea de a trece peste tot ce-i rau?! teoretic e ok, dar practic se poate?!
  •  
    • 666 mesaje
    7 Apr 2005, 11:52
    0 0
    Stelia ,dupa umila mea parere ,trebuie sa devii ignorant sau ,,nesimtit" ca sa nu te mai afecteze toate cate se intampla.Ori asta e cel mai greu si risti sa nu vezi ,,fericirea" cand se afla in viata ta.
    Desi ,poate parea o fuga de realitate dar trebuie cumva sa-ti trezesti instinctul de supravietuire macar, daca nu pe cel de ,,luptator".
  •  
    • 3526 mesaje
    7 Apr 2005, 11:59
    0 0
    Stelia , se poate, cum a zis si Marty, si eu am si am avut destule, dar... nu se vede, nu? oare de ce? ignoranta si nesimtire, asta e. doare al draq, dar nu ai ce face. in fine, mahmureala asta imi da batai de cap si la cap.
  •  
    • 578 mesaje
    7 Apr 2005, 12:07
    0 0
    da carrie, am observat ca esti o persoana puternica...e vreun secret, sau ai o reteta anume? cum reusesti?
  •  
    • 3526 mesaje
    7 Apr 2005, 12:15
    0 0
    nu e nici un secret fetitza, tu ai zis-o. sunt puternica de la mama natura, Dumnezeu, eu stiu, or de la necazuri. viata in general te intareste. eu cand citesc pe aici fete, ca tine, imi vine sa urlu. serios.
  •  
    • 578 mesaje
    7 Apr 2005, 12:27
    0 0
    imi pare rau sa avem astfel de efecte asupra oamenilor...
    e adevarat, viata te intareste...ce e nasol e ca eu simt ca am multe de daruit oamenilor de langa mine...dar din pacate astept si o oarecare siguranta...incerc sa am incredere in oameni...da' cred ca aleg io prost...sau siguranta pe care o ofer eu ii impinge pe ceilalti practic sa-mi insele increderea...nu stiu ce sa cred!!!
  •  
    dru
    • 57 mesaje
    7 Apr 2005, 13:46
    0 0
    Stelia iti faci prea multe probleme. Ia si tu oamenii asa cum sunt, fii un pic mai nesimtita, gandestete mai mult la tine si spune-ti mereu ca maine poate fi mai rau de atat sau ....mai uratel poate ca maine nu va mai fi...
  •  
    • 1377 mesaje
    7 Apr 2005, 14:21
    0 0
    stelia, mi-am adus aminte de ce spunea o buna prietena a mea la un moment dat. isi spunea ei, in oglinda (pe la vreo 22 de ani): "Nu voi mai fi niciodata la fel de frumoasa si la fel de tanara ca astazi!"
    si o spunea cu atata bucurie si cu atat pofta de viata!!!!
    nu am uitat clipa aceea niciodata! a fost un izvor de inspiratie in cele mai dificile momente

    ce mai astepti?
    sa ce?
    deschide-ti sufletul, lasa temerile deoparte si daruieste! nu conteaza ce fac ceilalti! fii fericita si radiaza in jurul tau! nu astepta nimic in schimb. fii asa pur si simplu
  •  
    • 578 mesaje
    7 Apr 2005, 14:31
    0 0
    tot ce stiu e ca...cu cat ma straduiesc mai tare sa iasa totul bine, cu atat iese mai prost....si culmea, tot eu sunt gasita vinovata! dar nu e bine nici cand nu fac nimic...
  •  
    • 1377 mesaje
    7 Apr 2005, 14:44
    0 0
    pai fa asta =>
  •  
    • 299 mesaje
    7 Apr 2005, 14:57
    0 0
    Mie farmecele astea mi se par niste prostii. Nu cred in ele.
  •  
    dru
    • 57 mesaje
    7 Apr 2005, 14:59
    0 0
    cameleon, poate ca nu ai vazut lucruri... la viata ta. exista si nu cred ca-i nevoie sa aflii ca exista atunci cand ti se intampla tie.Daca ai vedea slujbe de dezlegari te-ai cruci.
  •  
    • 578 mesaje
    7 Apr 2005, 15:53
    0 0
    draga cameleon, sa te apere Dumnezeu!
  •  
    • 1377 mesaje
    7 Apr 2005, 16:36
    0 0
    mai, farmece, nefarmece, dar eu am asistat la o slujba, intr-o manastire, in care o tipa, pe la vreo 20 de ani( avea o fata angelica), a intrat la un moment dat intr-o criza...
    s-au luptat 3 barbati cu ea sa o tina locului (era un pic peste 1.50 si firava) si nu vreau sa imi aduc aminte ce sunete scotea si cum facea...
    brrrr...
    chiar as vrea sa gasesc o explicatie stiintifica pentru treaba asta. oricum, resorturile psihicului uman sunt foarte complicate si firave...
  •  
    • 666 mesaje
    7 Apr 2005, 17:51
    0 0
    Evya, imi amintesti de o emisiune pe care am vazut-o pe un post de televiziune italian cu cativa ani in urma.Filmarea se facea intr-o sala tip amfiteatru foarte mare, unde lumea se adunase ca la un fel de intrunire religioasa .Nu erau altceva decat catolici.Pe scena se aflau cativa preoti care citeau din biblie si spuneau rugaciuni.
    Fetelor ,de la bebelusul din brate pana la persoanele in varsta ,cam un sfert din sala facea spume la gura si rageau ca niste fiare.Imaginile au fost cutremuratoare .Incercam sa gasesc o ratiune pt. ceea ce vedeam acolo si nu reuseam.Cred ca n-o sa uit niciodata imaginile alea.....
  •  
    • 74 mesaje
    7 Apr 2005, 23:29
    0 0
    Draga..LINXY,tu iti ghidezi energiile dupa moda?Sa-mi fie cu iertare,dar daca gandesti asa ..inseamna ca nu ai ai inteles nimc din tot ce ai citit despre feng -shui...mai incearaca.Si inca ceva,apropo ca ziceai ca parca am trai in secolul trecut....sa sti ca intoadeauna trecutul e legat de prezent si viitor.Am si eu o intrebare,tu ai avut vreodata vraji sau ai vazut puterea raului?....nu cred ca aceste energii malefice trec doar cu puterea gandului,sau mai rau schimbandu-mi mobila prin casa...hahaha ma faci sa rad.Roaga-te la bunul D-zeu,nici sa nu treci vreodata prin asa ceva.Parerea mea este ca fara credinta,esti un om mort...nu ai nimic(asta chiar avand toti banii lume)...rugaciunea te face mai bun,mai intelept si mai om..apoi facand lucrul asta,ajungi sa-ti cureti carma.TE ROG EU FRUMOS,MAI CITESTE...SI APOI VINO SA NE DAI PESTE NAS...ASTA ASA CA TOT ESTE LA MODA....
  •  
    • 578 mesaje
    8 Apr 2005, 09:48
    0 0
    Dumnezeule, tot citesc ce povestiti voi si ma cutremur! Eu inca nu pot crede cat de rai sunt oamenii...daca as mai fi asistat si la asemenea scene probabil ma declaram infranta! nu stiu daca sunt suficient de puternica sa lupt cu o asemenea forta a raului...Dumnezeu sa ne apere!
  •  
    • 74 mesaje
    8 Apr 2005, 11:21
    0 0
    Draga Stelia!Ma bucur ca nu ai intalnit asa ceva..si iti doresc din tot sufletul sa te ocroteasca Dumnezeu.Pt este atata putere in acest rau incat are puterea de a face un om care are coloana vertebrala si esteeste foarte echilibrat sa devina o leguma.Singura arma este credinta..dar ea trebuie sa fie foarte puternica.Nu conteaza ca o sa cazi(spiritual)sau cat de des...importatnt este sa lupti in continuare cu si mai multa credinta...sa stii ca raul este foarte siret...nu se duce la cei slabi sau necredinciosi sau pacatosi....Se duce acolo unde este credinta mai mare(stiai ca are puterea de a ispiti un preot sau de a intra in altar?)Uita-te la Patimile lui Isus..acolo ia forma unui sarpesi se urca pe mana lui Isus pt al ispiti...poate sa-ti intre pe psihic,in cuvant pe fizic...Poate am sa-ti povestesc odata prin cate am trecut si ce am putut sa vad..sau mai bine nu..pt atunci chiar te-ai cutremura.Limiteaza-te la credinta pe care o ai...si nu cere urcare spirituala daca nu esti pregatita sa treci la un alt nivel(s-ar putea sa vezi niste lucruri care te-ar face sa-ti doresti sa nu te fi nascut)am mai spus cu cat te rogi mai mult(atat pt tine cat si pt alte persoane)cu atat il enervezi mai tare.Ferice de cei ce nu au intalnit asa ceva!