credeti in fermece? va dau sfaturi

  •  
    • 150 mesaje
    7 Mai 2005, 16:56
    0 0
    Stelia, eu nu am primit nimic..

    Am primit doar confirmarea ca au ajuns banii...
    Poate primesc si eu un semn cine stie..

    Pupici!
  •  
    • 578 mesaje
    8 Mai 2005, 08:45
    0 0
    teolinda draga, asta am primit si eu!
  •  
    • 150 mesaje
    8 Mai 2005, 18:46
    0 0
    Stelia, despre confirmarea de la posta zici tu, nu? am cerut confirmare de primire pt mandat.

    Pupici, scuze ca tot insist!
  •  
    • 578 mesaje
    9 Mai 2005, 08:57
    0 0
    Nu, de la manastire, confirmarea ca a ajuns contributia mea si ca ei se roaga ca Dumnezeu sa-mi indeplineasca gandurile bune!
  •  
    • 150 mesaje
    10 Mai 2005, 13:44
    0 0
    De asta ziceam si eu.. ca nu am primit asa ceva de la manastire, desi de la posta am primit confirmarea.... s-o fi ratacit pe drum..
  •  
    • 17 mesaje
    28 Mai 2005, 22:20
    0 0
    Cum recunosti daca cineva tzi-a legat cununiile sau daca tzi-a facut farmece?Eu sincer am multe probleme
  •  
    • 318 mesaje
    29 Mai 2005, 15:53
    0 0
    Ce inseamna legatul cununiilor?
  •  
    • 2292 mesaje
    1 Iun 2005, 13:48
    0 0
    Inseamna ca o imputita care nu a avut ce face s-a dus pe la vrajitoare si a facut vraji pentru a nu te mai marita never ever!!!
    Asta inseamna....
  •  
    • 50 mesaje
    3 Iun 2005, 19:24
    0 0
    fetelor, cunoasteti pe cineva care sa dezlege vraji?
  •  
    • 50 mesaje
    3 Iun 2005, 19:25
    0 0
    eu vreau sa aflu mai multe despre magie. Mi se intampla o gramada de lucruri ciudate....
  •  
    • 449 mesaje
    4 Iun 2005, 03:17
    0 0
    mai fetelor! voi chiar credeti in asa ceva? serios acuma. va rog sa-mi raspundeti pentru ca mie mi se pare absurd.
  •  
    • 50 mesaje
    4 Iun 2005, 07:34
    0 0
    da, eu cred. Am trecut prin lucruri pe care nu le pot explica.
  •  
    • 150 mesaje
    4 Iun 2005, 21:10
    0 0
    Niouka, cel mai bine ar fi sa mergi la biserica si sa vorbesti cu preotul, nu la nu stiu ce vrajitoare, ca raul nu se scoate cu rau.
    Tine-ne la curent, da?
    Doamne ajuta!
  •  
    • 9835 mesaje
    4 Iun 2005, 22:11
    0 0
    duminica seara a inceput sa ne cada faianta din baie!!!

    aolika, aolika.... ce rau imi pare mie... si-asa voiam una noua si frumoasa...

    soacra-mea, repede, cum a aflat: "cum asa, din senin? vai, e lucru necurat la mijloc"



    auziti la ea, e "lucru necurat" sa cada o faianta pusa acu' 28 de ani, pe care o mai si zdranganise de-o luase gaia masina nostra de spalat, care vibreaza asa de tare cand stoarce de trebuie sa ma sui cu fundu' pe ea, sa n-o ia la vale!!!

    dar ca ei i-a cazut faianta pusa acum un an nu i s-a mai parut ciudat, s-a prins imediat ca mesteru' nu lucrase bine

    bey, io nu zic ca n-or fi lucruri nasoale pe lumea asta... dar hai sa nu cautam dinadins raul acolo unde nu este.
  •  
    • 666 mesaje
    4 Iun 2005, 22:48
    0 0
    Ma oboseste psihic subiectul asta si am alergie de cate ori aud cuvantul ,,farmece".
    Cred ca e doar un mod de a gasi pe cineva vinovat de ,,ghinionul" care a pus stapanire pe noi.
    E mai usor sa zici :,,am farmece,mi s-a facut ceva " ,decat sa accepti realitatea si sa ridici fruntea sus si sa mergi mai departe....
    Daca as crede cu tarie in asa ceva pai as innebuni ,noaptea cand imi pocneste frigiderul ,televizorul ,calculatorul ,mobila,etc,etc.....baaa ...uneori mi se pare ca ,,aud si voci" si mai vad si umbre prin casa ..
    May fetelor.....maturizati-va .....exista ..,,da" sau exista ,,nu" .
    Vrei sa crezi in asa ceva .....ok,nu faci altceva decat sa ti le induci ..
    Ignorandu-le ele vor trece neobservate ......
    Aici se pare ca se aplica metoda placebo(chiar daca n-are legatura cu vreun tratament)
    Pana nu il vad eu p'ala *rau* ca apare dupa usa si spune ,,bau" eu nu cred....e pierdere de timp iar viata e atat de scurta sa ne-o consumam cu asemenea bagatele ca ........e chiar pacat.
    Va spun asta pt. ca si eu am fost tentata sa cred la un moment dat ca *am* asa ceva ....dar te distruge psihic lucrul asta si devine obsesie ........pana cand te saturi ,si de stat cu fundul in sus prin biserici si de mers la diverse *babe* cu *har* si revii cu picioarele pe pamant incet ,incet.Doar daca accepti ca nu sta in puterea ta si a nimanui sa schimbe cursul vietii,care este scris undeva in stele .....si are un scop bine definit si pus la punct de Divinitate........
    Mai mult nu pot sa aprofundez ca nu sant in masura sa fac asta ...ii las pe cei in bransa sa o faca ,daca e cineva pe aici.....
    Eu.........asa vad lucrurile ...
  •  
    • 72 mesaje
    7 Iun 2005, 09:10
    0 0
    Draga Marty 69,

    Da, este pacat, mare pacat pentru cel care iti face "raul", dar il face din diverse motive. Eu iti doresc din tot sufletul sa nu cunosti "raul" niciodata.
    Raul exista la fel ca si Binele.
    Cu drag, Irina
  •  
    • 666 mesaje
    7 Iun 2005, 09:53
    0 0
    Irinuca draga,daca tu ai cunoaste macar pe sfert viata mea ai vedea ca mai mult ,,raul" a zabovit in ea decat binele si de aceea am spus ce am spus acolo.
    Eu insumi trec de cativa ani incoace printr-un cosmar care pare ca nu mai ia sfarsit.Dar am obosit sa mai cred in asa ceva ca oricum tot ce am incercat n-a dus la nici un rezultat.Si-atunci mi s-a parut normal sa iau viata asa cum e ,sa accept asta ca pe ceva ,,dat" de la Dumnezeu si sa-mi duc crucea mai departe ,pt. ca dupa ce am incercat in fel si chip sa ma ajut singura am constatat ca nu detin vreun secret universal si ca totul e controlat de Divinitate sau de cine-o vrea ....sa controleze viata mea.
    E prea mult pt. mine ......vreau sa traiesc in lumea reala si sa nu mai interpretez orice intamplare din viata mea ca pe ceva ,,facut" ca o iau razna definitiv.
    Ceea ce am scris acolo a fost mai mult un dialog cu mine .
    Daca vreuna din cele care sustin aceste teorii s-au si ,,vindecat" de ,,raul" facut, sa scrie aici si sa dea detalii exacte poate ma mai convinge ...altfel ,nu vad cum sa mai cred .....ca poti lupta cu asa ceva.
    Nu ca n-as crede ca exista oameni care umbla cu ,,cioara vopsita" .......dar ma intereseaza VINDECARILE ......de alea vorbesc eu .....
  •  
    • 451 mesaje
    7 Iun 2005, 12:47
    1 0
    Cu poti sti daca la cineva i s-au facut farmece sa fie inebunit si orbit dupa altcineva?
    Cineva din anturajul meu are ceva simptome suspecte.
  •  
    • 11438 mesaje
    7 Iun 2005, 16:25
    0 0
    eu marty...eu m-am vindecat..
    cum???? prin credinta ...si cu asta am spus totul
  •  
    • 214 mesaje
    13 Iun 2005, 08:57
    0 0
    Marty69 as dori si eu te rog un raspuns pe privat dar nu pot trimite nimic.Iti las adresa mea de mail bleulady@yahoo.com.Merci mult