Iubire fara atasament

  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 12:33
    0 0
    buey canibale,
    du-te de manianca in pnm daca nu-ti place nu citi ce puii mei esti asa sa nu zic cum hai lasa-ne mai ca esti rasuflat de tot si du-te unde ziceam...
    etc

    scuze de off la off-ul lui
  •  
    • 1495 mesaje
    3 Apr 2007, 12:33
    0 0
    zina bianca . eu am 25 de ani,am terminat o facultate,lucrez full time ca si contabila la o firma austriaca, in timpul liber pun unghii false iar in wk lucrez ca si hostesa si animatoare.Imi plac banii si-i fac singura, iar ajutor sau imprumut nu cer decat la tata si bunica mea
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 12:36
    0 0
    Bianca, in cazul in care nu suntem cu toti castigatori la loto, toti avem momentele noastre bune si mai putin bune. Multi avem probleme cu cheltuielile de pe timpul iernii, dar asta nu este un motiv suficient de bun sa te superi pe prietena ta. Oricum, ea te-a ajutat, ti-a impus oarecum o conditie, iar tu acum trebuie sa-ti arati tie in primul rand ca poti face in asa fel incat sa nu mai ajungi in aceeasi situatie.
    Asa ca ... toata aceasta patanie ar fi trebuit sa te invete ceva in plus fata de ceea ce ai descoperit tu deja.
  •  
    • 125 mesaje
    3 Apr 2007, 12:38
    0 0
    mah fato de ce stai tu pe un forum si te intrebi?cu ce plm te ajuta pe tine asta?du-te tanti si munceste daca spuneai ca nu ai bani?freci menta pe aici..
    carmen let me blow..
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 12:38
    0 0
    Contabila, manichiurista, hostesa si animatoare, sexxxxy ? :o
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 12:39
    0 0
    Canibal, don't be an animal.
    Now, go play nicely.
  •  
    • 156 mesaje
    3 Apr 2007, 12:40
    0 0
    Ba da ophelia m-a refuzat pe viitor ca daca ea nu stie cum stau cu banii atunci cine?; si da tot am cersit bani in stanga si in dreapta si ei ULTIMA persoana;atunci hai sa fim in lumea asta individualisti,nu?
  •  
    • 125 mesaje
    3 Apr 2007, 12:41
    0 0
    azi esti in toane bune crix..de ce te porti asa frumos cu mine?
  •  
    • 1021 mesaje
    3 Apr 2007, 12:42
    0 0
    Bianca, faptul ca ti-ai ajutat prietena acum 16 ani cand era cazuta, nu inseamna ca trebuie sa-ti 'plateasca' pentru asta o viata intreaga.
    Te-ai gandit ca siguranta materiala pe care o are, este singura care ii ofera senzatia de protectie? Ca s-ar putea sa se simta abandonata din cauza celor intamplate in familia ei?
    Plus ca atunci cand faci ceva pentru prieteni, o faci pentru ca vrei, pt ca la intalnirea cu tine insati sa iesi OM. Nu o faci pentru ca ai pretentii, pentru ca trebuie contorizat care, ce anume a facut pentru celalalt si nu cumva sa ramana unul mai in urma cu datoria!
    Nu-ti convine cum se poarta celalalt cu tine? Nu cred ca sunteti lipiti cu super glue... fa pasi si invata ce e de invatat de acolo.
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 12:42
    0 0
    Pentru ca nu mai are rost sa ma cert cu useri noi, useri vechi care poarta haine noi etc. Sau cel putin acum nu vad nici un motiv suficient de bun sa ne luam la tranta.
  •  
    • 13679 mesaje
    3 Apr 2007, 12:43
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 12:44
    0 0
    zinabianca, bine ca nu numai ea stie cum stai tu cu banii, bine ca stii tu asa bine cum sta ea!

    crixxxz, cineva vrea jupuiala. de la tine, in mod express.

    arde-l! fa-l vegetarian!

    noi te sustzinem... daca e cazu'. da' cred ca nu-i
  •  
    • 1495 mesaje
    3 Apr 2007, 12:44
    0 0
    da crixxx, si imi place mult ce fac si sper sa pot sa fac astea cat mai mult timp imi place sa pun unghii, imi place sa dansez si imi place sa fac si promotii si ies si bani frumosi din astea pe langa salariul ce-l am de la firma
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 12:45
    0 0
    Milady, la un moment dat ... societatea asta de 2 lei ... te poate demoraliza suficient de tare, dar nu trebuie sa te lasi doborat, din aceleasi motive : daca eu n-am grija de mine, nimeni nu va avea.
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 12:47
    0 0
    Carmen, mai shed o leaca.
    Sexxxy, la mai mare !!! Iti spune o sora de-a ta contabila.
  •  
    • 1495 mesaje
    3 Apr 2007, 12:51
    0 0
    mutumesc la fel crixxx
  •  
    • 4359 mesaje
    3 Apr 2007, 12:53
    0 0
    Noah, o declaratie de dragoste, ce frumos, fie ea si pentru latura mea feminina Stiam eu ca orgasmele indiferente nu pot lasa pe nimeni rece
  •  
    • 13679 mesaje
    3 Apr 2007, 12:55
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 13:01
    0 0
    Asta cam asa este Milady. In ultimii patru ani am trecut prin niste schimbari majore ... am plecat din orasul meu, m-am mutat in altul in care nu cunosteam mai pe nimeni, am inceput cu un job cam prost platit, am crescut in firma respectiva, a crescut si salariul, a venit apoi un mare stress pe capul meu, am renuntat la job si la bani ( ), mi-am schimbat jobul si tot asa. Acum sunt ... asa si asa ... nici prea - prea, nici foarte-foarte.
    Dupa toate astea, am reusit sa invat cateva lucruri si principalul : sa am grija de mine !!!
    Si Bianca, am 25 de ani.
    Asadar, inteleg ca vrei sa te detasezi de anumite situatii, de anumite persoane, dar nu trebuie sa o judeci pe prietena ta.
  •  
    • 156 mesaje
    3 Apr 2007, 13:03
    0 0
    Da,crixxxz doar la 34 de ani am aflat asta,milady eu am mai zis si pe alt topic ca sunt economista,de-aia zic ca nu am incredere ca pot tine firme,ca as putea avea bani cacalau,mi-e frica ca daca nu fac bine ceva (in cazul in care as tine firme)vine controlul si dupa aia eu platesc amenda ani buni
    Sotul e in constructii dar lucreaza la un patron si vine tarziu si e foarte obosit,deci el cade din discutie sa mai lucreze ceva.
    Si eu imi duc mult de lucru de la servici acasa nici nu stiu ce as mai putea lucra,de-abia reusesc sa fac si eu o mancare ca-s moarta de oboseala.