Iubire fara atasament

  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 10:10
    0 0
    E drept ca mancam destul de multa carne;sotul lucreaza in constructii ca muncitor 10 ore pe zi,deci nu prea pot sa-i dau doar paine cu gem si cu lapte.
  •  
    • 9367 mesaje
    5 Apr 2007, 10:12
    0 0
    mai nene, 6.800.000+bonuri, economist?

    mi se pare foarte putin.
  •  
    • 9367 mesaje
    5 Apr 2007, 10:14
    0 0
    ete ce sa zic, mancati carne. daca ati manca branza cu rosii crezi ca ar fi mai ieftin?
    ca de paine cu gem zilnic nu se pune problema.
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 10:29
    0 0
    Da,acum mi s-a marit cu legea aia care zice ca minim 8.800.000 trebuie sa dea la o persoana cu studii superioare daca lucreaza pe postul ei;poate ai auzit de legea asta.
  •  
    • 9367 mesaje
    5 Apr 2007, 10:30
    0 0
    tu in ce oras lucrezi?
    ca si cu legea aia tot mi se pare putin, in pnm!
  •  
    • 815 mesaje
    5 Apr 2007, 11:20
    0 0
    bre bianca ce mai faci? mai traiesti ca parca mi-e dor de tine
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 11:35
    0 0
    In cluj,bre si mie mi-e dor de voi,sunt totusi suparata ca am aruncat 16 ani de prietenie pe apa sambetei.
  •  
    • 9367 mesaje
    5 Apr 2007, 11:50
    0 0
    lasa bre ca si un televizor se mai strica, iti pare rau ca-ti placea cum se vedea la el...
    dar decat sa-l repari, mai bine il arunci si iei unul nou.
    stiu ca nu e acelasi lucru, dar nimic nu tzine o veshnicie pe lumea asta...

  •  
    • 815 mesaje
    5 Apr 2007, 11:54
    0 0
    bre..gandeste-te ca nu ai pierdut nimic..doar ai castigat multa experientza si ai invatzat ca nu toate sunt chiar asa de roz in viatza asta si nu se merita sa pui pe nimeni deasupra ta..nah..trebuia sa inveti asta de mai demult dar mai bine mai tarziu decat niciodata
    ce-mi faci prin cluj pe acolo?
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 12:45
    0 0
    Ce noroc ca va am fetelor!
    Da,nimic nu tine o vesnicie pe lumea asta;da,am invatat sa nu pun pe nimeni inaintea mea;pana la 30 de ani cat am stat la parinti am fost tare in siguranta ca-s tare de treaba,de cand m-am mutat singura m-am facut si eu putin mai realista.
    La ce te referi jessica,la cum imi petrec timpul liber?
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 12:48
    0 0
    Acuma revenind la subiect,serios ca nu mai vreau sa am pretentii de la nimeni ca nu-i bine;de la prietenele ce nu le consideram asa apropiate aveam si mai putine pretentii si cu ele sunt bine mersi si in ziua de astazi.
  •  
    • 815 mesaje
    5 Apr 2007, 12:55
    0 0
    nu bianca..pur si simplu..ce faci in cluj..acolo locuiesti..sau la parinti sau ce imi cauti acolo..si daca tot ai adus vorba..da..ce faci in timpul liber?
  •  
    • 5364 mesaje
    5 Apr 2007, 12:59
    0 0
    Ce ti-am spus Carmencita ... in casa parintilor exista sentimentul acela de siguranta ... iar dupa ce s-a maritat ... a cam lovit-o realitatea in fata. Da' nu-i timpul pierdut.
    Bianca, baga anunturi la ziarele locale sau pe internet.
  •  
    • 4359 mesaje
    5 Apr 2007, 13:18
    0 0
    acum serios, eu cred ca doar daca nu vrei nu poti face cati bani ai nevoie, din momentul in care ai un anume nivel.
    si numarul 2, eu nu astept niciodata pe nimeni sa ma ajute cu nimic, sunt mai incapatzanat si vreau sa reusesc totul prin forte proprii . Si surprinzator, imi reuseste.

    si jessica_eva, vezi ca ti-am dat un mesaj privat.
  •  
    • 815 mesaje
    5 Apr 2007, 13:28
    0 0
    uu..nebunule..invi..stai sa vad ce mesaj de dragoste mi-ai trimis
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 13:51
    0 0
    Da jessica,aici locuiesc;si parintii mei locuiesc in cluj dar nu locuim impreuna,eu locuiesc in casa bunicilor mei,casa e trecuta pe numele tatalui meu,e tare scump sa stai la casa,am incercat sa o vindem dar e casa comuna cu sora tatalui meu,deci curte comuna si nu am reusit sa o vindem sau daca o vindeam luam bani putini pe partea noastra;avantajos e daca am vinde-o toata dar matusa mea nu vrea sa vanda partea ei;de fapt nici eu nu vreau in proportie de 75% ca nu pot sa-mi dau cateii ;in timpul liber mai nou ma plimb singura prin oras sa fiu eu cu mine,sa ma descopar,am asa o perioada de singuratate;ieri am mers de la servici pe jos cu o prietena ce lucreaza langa serviciul meu,am facut o plimbare prin parc,m-am relaxat.
    Da crixxxz m-a lovit al naibii realitatea in fata,mersi o sa incerc sa dau anunt in ziarele locale;o sa caut cum a zis si carmensylva la firmele de contabilitate.
    Va pup.
  •  
    • 815 mesaje
    5 Apr 2007, 13:59
    0 0
    bianca de cate ori nu am avut cu cine sa ies nici nu mai stiu..ca am cam ramas fara prieteni de cand a plecat prietenul la faculatate ca i-am neglijat pentru el(o mare prostie aprop si nah..m-am gandit de multe ori sa ies singura ca nu mai suportam sa stau in casa,dar inca nu am incercat..daca zici tu ca e bine..am sa incerc
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 14:00
    0 0
    E bine asa cum esti invisible,bine macar ca mi-am dat si eu seama de treaba asta si conteaza vorba lui crixxxz ce voi face de acum incolo,adica trebuie sa ma bazez intai pe mine.
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 14:03
    0 0
    Eu stau singura pe banca in parc si cate o jumatate de ora,ma uit la porumbei,ma mai intalnesc din intamplare cu cineva,bat strazile in lung si lat,ma uit prin magazine,odata cand am luat ceva premiu am mers singura la restaurant chinezesc si m-am indopat bine ;nu-i chiar asa rau,dar e naspa totusi sa fi singur;da,mare prostie sa neglijam prietenii din partea noastra,dar de obicei asa se intampla;se iese mai mult ori cu prietenii din partea lui ori cu prietenii din partea ei.
  •  
    • 156 mesaje
    5 Apr 2007, 14:08
    0 0
    Si mai nou caut si ceva carti,articole despre detasare ;nu vreau sa fiu insensibila,indiferenta,de aceea vreau sa citesc mai mult despre asta;e chiar o tampenie sa fim indiferenti la ceilalti,la ce li se intampla.