Iubire fara atasament

  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 13:05
    0 0
    poate nu la partea cu castiguriel e problema?
    poate e de lucru la cheltuieli?
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 13:11
    0 0
    Pai Bianca, in acest caz ... trebuie sa lucrezi la increderea in tine. Nu trebuie sa tii firme gramezi-gramezi. Incepe cu una mititica pe care sa te poti concentra. Dupa ceva vreme, zica eu, iti vei putea da seama daca poti duce un volum mai mare de lucru. Spun asta din experienta. Eu am contabilitatea a doua firme cu productie si vanzare. Stii si singura ce implica asta. Aici trebuie sa lucrezi in primul rand.
    Poate chiar trebuie putintica grija si la cheltuieli, ca doar esti economist nu ?
  •  
    • 1495 mesaje
    3 Apr 2007, 13:16
    0 0
    eu sunt de parere ca sa ai incredere in tine trebuie sa-ti infunti temerile Iar daca nu ai curaj sa incerci ceva mai mult atunci chiar ca trebuie sa lucrezi la partea cu cheltuielile.Nu te intinde mai mult decat ti-e plapuma
  •  
    • 156 mesaje
    3 Apr 2007, 13:24
    0 0
    sexxxy esti tare,inseamna ca ai multa incredere in tine;iti doresc in continuare succes!
    Da milady pana la 30 ani am stat la parinti,la 32 ani m-am casatorit....
  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 13:29
    0 0
    sa intelegem ca pana la 30 ani ai stat doar in casa parintilor, sau si pe banii acestora?
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 13:30
    0 0
    Bianca, inseamna ca ai multe de recuperat. De aici si toata indignarea ta fata de prietena. Pune mana si fa ceva cu viata ta. DE URGENTA !!! Pentru ca daca nu vei face niste schimbari majore vizavi de persoana ta ... temerile tale se vor adanci si nu cred ca-ti va fi mai bine. De asta si esti asa de prapastioasa ... pana la 30 de ani cu parintii ... acolo este un mediu sigur. Dar iaca te-ai casatorit si ai plecat din acel mediu. Personal, cred ca ai avut niste socuri vizavi de ceea ce credeai tu ca sunt prietenii, lumea in general.
    Timpul nu este pierdut ... hai ... putin curaj. Promit ca nu vei muri.
  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 13:37
    0 0
    lasa crixxxz-o ca si eu am stat cu parintii pana la 30 de ani. dar de la 18 ani de cand m-am angajat, mama nu a stiut niciodata ce leafa am. participam la cheltuielile casei cu cota egala cu parintii, restul de bani era treaba mea ce faceam cu ei.
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 13:41
    0 0
    Da, Carmen. Dar nu cred ca este cazul Biancai.
  •  
    • 1495 mesaje
    3 Apr 2007, 13:43
    0 0
    si eu lucrez de la 19 ani, si facultatea mi-am platit-o sg ca am ales sa merg la o fac particulara.
    Tata de mica mi-a tot spus sa nu am incredere in nimeni si sa nu contez pe nimeni, sa am singura grija de mine ca e cel mai bine, asa nu voi fii dezamagita stie tata ce stie
    gandeste-te ce stii tu sa faci mai bine si iese bani din aia si incearca sa aplici
  •  
    • 78 mesaje
    3 Apr 2007, 13:52
    0 0
    Io asa, io pe dincolo, sunt tare cool ce sa mai, tu asa, tu pe dincolo, vai de capul tau.

    Am facut rezumatul topicului.

    Rezumatul e valabil de altfel pentru absolut fiecare topic pe care se napustesc adavaraciunile super adavaraciuni. Spor la tocat!
  •  
    • 1829 mesaje
    3 Apr 2007, 13:54
    0 0
    eu iti inteleg pe deoparte dezamagirea....adica decat sa-ti fi dat banii aia si sa zica ce-a zis, mai bine zicea ca n-are.....asa te-a facut sa te simti nasol gratis,ceea ce un prieten foarte bun nu face, daca nu pe alte considerente, macar din bun simt......e ca si cum dai o palma unui om deja cazut jos.....

    fetelor acum hai sa fim sincere ca oricare am fi dezamagite de un asemenea comportament, eu una as fi fost.... un prieten care-ti vrea binele si il intereseaza persoana ta nu-ti face asa ceva.....nu exista reguli, dar tine de bun simt....adica eu sunt pe principiul ca prietenilor le dau si camasa de pe mine daca au nevoie si nu am pretentii din partea lor, nu contorizez ce fac eu pt ei si ce fac ei pt mine....si totusi daca vreodata in viata asta am sa am nevoie (nu neaparat de bani) de un umar pe care sa plang iar persoana respectiva imi intoarce spatele, eu una as fi foarte dezamagita....chestia e ca nu ma mai bazez pe nimeni sa ma traga la liman cam de pe vremea adolescentei si tot din cauza prieteniilor false am preferat sa-mi ling ranile singura sau sa inghit in sec daca n-aveam bani.....dar nu cred ca e normal...la urma urmei prietenul la nevoie se cunoaste, egal ce nevoie are (baneasca sau afectiva)

    zano eu pe tipa asta n-as considera-o cea mai buna prietena a mea, pt ca e cam egoista si probabil ca nu e prima data cand da semale dintr-astea, d-aia a si fost ultima prietena careia i-ai cerut ajutorul si nu prima!!!!!....spre binele tau ar fi sa nu te mai bazezi pe nimeni si asta ti-a fost o lectie.....asa cum iti ziceau si evele inaintea mea, daca nu castigi de-ajuns, gospodareste-ti mai bine banii iar cu tipa eu as pastra eventual relatii amicale, atat......
  •  
    • 3548 mesaje
    3 Apr 2007, 13:58
    0 0
    masquerade pai asa e-ntre muheri tu fataaaaa
  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 13:58
    0 0
    ce sa facm masquerade, daca te-as cunoaste as da exemple cu tine.
    asa... ma descurc si eu cu ce am!
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 14:00
    0 0
    Uhm, am spus ceva la nelocul lui ?!? Am exagerat cu ceva vreuna din descrierile legate de mine ? Uhm ... cand va iau la misto ... n-am suflet, cand dau exemplu ce am facut eu cand n-am avut pe nimeni anume aproape .... ma laud. Hmmmm, cred ca trebuie sa revin la starea initiala ... misto non stop.
  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 14:09
    0 0
    neah, recitind bag seama cva nu cu mine sau crixxxz are masquerade ceva, are cu sexxxi.
    cred ca e de ciuda ca sexxxi stie sa puna unghii false si ea nu!
  •  
    • 1495 mesaje
    3 Apr 2007, 14:18
    0 0
    i cant belive my eyes! mi-am fct si eu o prietena sau prieten pe aici ))
    m-am gandit si eu ca de mine zice, dar ce sa-i faci daca pot sa fac fac
    sc sc sc sc
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 14:31
    0 0
    Pana mea ... cand vad postari unde nu este nimeni nominat .. incep sa-mi pun intrebari .... Ohh well ... al the same.
  •  
    • 156 mesaje
    3 Apr 2007, 14:49
    0 0
    Da,carmensylva am stat si pe banii parintilor.
  •  
    • 5364 mesaje
    3 Apr 2007, 14:53
    0 0
    Bianca, baby-steps ... si vei trece peste. Nu mai conteaza ce ai facut, cu cine si de ce ... conteaza ce vei face de acum incolo.
  •  
    • 9367 mesaje
    3 Apr 2007, 14:56
    0 0
    zinabianca, eu zic sa faci o luna lista cu ce cheltuiti voi, tragi linie la sfarsit si vezi cum stati fata de venituri. daca rezultatul e cu minus, trebuie redus pe undeva, ceva. functie de prioritati.