Din dragoste de pisici

  •  
    • 8578 mesaje
    28 Iun 2012, 09:00
    0 1
    Iubitoarelor de pisici, imi puteti spune si mie de ce urla o pisica ca un copil mic?? Azinoapte, a tot plans o pisica afara si prima data am crezut ca si o fii uitat vecina vreun copil p afara dar nu, era doar o pisica, care plangea exact ca un copil. M a speriat putin, apoi am inchis geamul ca sa pot dormii.
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    28 Iun 2012, 09:44
    0 0
    avea chef! d'aia urla mata in noapte!
    samoa, felicitari! si pt pisicute si pentru gestul de a adopta doua bucati mature. sa va bucurati unii de altii!
  •  
    • 4208 mesaje
    28 Iun 2012, 10:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13597 mesaje
    28 Iun 2012, 11:24
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    29 Iun 2012, 12:30
    0 0
    Au venit  pisicile, aseara. Am zis ca-s timide, dar Siri ( aia cu frac), dupa ce m-am tarat doua ore pe sub pat, chitaind  la ele, a iesit si se managaia (mai bine zis se impungea) de mine si de mobila, de-am zis ca pana la urma o sa se loveasca. Cealalta e speriata rau, nu mananca nimic, nu bea apa, dar m-a lasat s-o mangai putin. Nu stiu ce sa-i fac, macar sa bea putina apa
    Azi dimineata pe la 4, Spoty ( aia imbracata in costum de camuflaj), s-a bagat sub pat si mieuna cu o voce de pisoi mic, o chema pe Siri.  
  •  
    • 13597 mesaje
    29 Iun 2012, 12:39
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    29 Iun 2012, 12:40
    0 0
    Lăsa i castronasul cu apa si mâncare si pleacă de acasă, poate când e singura se apropie..o sa se acomodeze numai ca are nevoie de timp, mai ales ca nu sunt pui
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    29 Iun 2012, 13:43
    1 0
    joplin said:Cora, de obicei cand sunt in calduri miauna asa. Poate erau doi motani care se certau. Cica pisicile evita pe cat pot bataile, incearca sa se impresioneze prin tinuta si sunete.

    Beo, piticotul tau ce mai face? E bine?  

     hei, acum am observat intrebarea ta.

    este bine. ne-am indragostit iremediabil toti. este un mat teribil, jucaus, mancacios si alintat. mananca aproape orice. are parteneri de joaca puii de gaina si o testoasa de apa.

    stii cum e ...nu ne mai inchipuim viata fara el...micutul fly.

  •  
    • 9724 mesaje
    29 Iun 2012, 14:20
    3 0
    De la ultima postare, am facut urmatoarele: m-am bagat sub pat, la colega calico. Am povestit nitel cu ea si am inceput s-o mangai. Dupa vreo 10 minute, s-a ridicat, se invartea pe langa mine si ma impungea cu capul. Apoi a iesit de-acolo, s-a dus direct la bolul cu cocoroade, a mancat putin, a baut apa si a fugit la litiera. Dupa aia si-a reluat locul sub pat.
    Pe Siri am pus-o pe o pernuta la geam si am inceput s-o perii. Nu va zic cat par a putut sa cada de pe ea, s-a umplut peria imediat. N-am vazut in viata mea animal mai recunoscator decat ea. M-a lins pe mana libera, cat timp am periat-o, s-a intors cu burta in sus, s-o perii si pe burta. Am periat-o putin si pe Spoty, dar ea n-a fost foarte impresionata.
    I-am facut si poze in timp ce-o periam, sa le trimit la organizatie, sa stea oamenii aia linistiti, ca s-au acomodat , cat de cat.
    Me happy!

    Am pus 3 poze, daca doriti sa le vedeti :  http://s1172.photobucket.com/albums/r573/Faramita1/
    Acest mesaj a fost editat de către samoa: 29 Iun 2012, 14:51
  •  
    • 13597 mesaje
    29 Iun 2012, 17:04
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4208 mesaje
    29 Iun 2012, 19:18
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    29 Iun 2012, 20:15
    0 0
    sunt superbe! ce frumos sta siri la pieptanat!
    eu trebuie sa gasesc tot felul de tertipuri sa o pacalesc pe a mea ca sa stea sa o pieptan macar putin, pe spate. de burta ei nu m-am atins cu peria niciodata
    cand a inceput sa nu mai stea la pieptanat am crezut ca are vreo problema, o doare ceva, ca imi tragea cate o scuipatura de zile mari. am verificat-o si eu si veterinarul si am tras concluzia ca nu are decat nervisori; e cam incapatanata de felul ei. acum o scarpin cu o mana sub barba facand-o sa se intoarca in partea opusa fata de cea care o pieptan. daca vede peria (doar daca o vede), ma scuipa; daca insist, se apuca si de marait, lovit cu labuta.
    intr-un fel ma amuz, pe de alta parte nu-mi convine ca nu sta linistita la pieptanat.
  •  
    • 14418 mesaje
    29 Iun 2012, 20:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    29 Iun 2012, 20:54
    0 0
    Regina_Neagra said:pisicile ...... scuipa?

    scuzati-mi ignoranta, dar va zisei.....io si matzele ne ocolim  si nu am avut ocazia sa ne studiem reciprioc obiceiurile

    http://www.youtube.com/watch?v=JckAU6VTN44

    pauzele alea sasacahaitoare dintre mieunaturi, cam ca un serpisor care a consumat iarba

    daca eram fata in fata iti explicam mai clar, ca uneori scot sunete „mai originale” decat ale matelor


    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 29 Iun 2012, 20:55
  •  
    • 4208 mesaje
    29 Iun 2012, 20:55
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 29 Iun 2012, 20:57
  •  
    • 5144 mesaje
    29 Iun 2012, 21:06
    0 0
    joplin said:

    Acum le-am luat un furminator, scoate si subparul.


    http://furminatorreviews.hotfreereviews.com/

     si eu folosesc si furminator. dau de cateva ori cu ala si dupa asta mai insist cu peria clasica. mi-e frica sa nu-i smulga prea tare blana ala, desi mai curand comenteaza cand trec la perie.

  •  
    • 14418 mesaje
    29 Iun 2012, 21:11
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4208 mesaje
    29 Iun 2012, 21:27
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8715 mesaje
    29 Iun 2012, 21:33
    0 0
    samoa said:Am periat-o putin si pe Spoty, dar ea n-a fost foarte impresionata.

    Pai noa...

    Poate ii era teama sa nu o transformi in zebra...
    Orice pisica de camuflaj tine la petele din dotare.


     

  •  
    • 7051 mesaje
    29 Iun 2012, 21:42
    2 0
    sunt si eu bucuroasa...si impart bucuria cu voi

    am sa fiu bunica, nu stiu cand, ca nu ma pricep cat dureaza si nu stiu cand s-a intamplat evenimentul...am constatat numai ca pisicoanta mea se rotunjeste in pantece doarme mult si sta mai mult pe acasa...aaa, si mananca cat doua pisici ce sa spun, chiar sunt foarte bucuroasa...e o frumoasa si o scumpa...