Indian Wells

Simona Halep, în finala Indian Wells: Serena Williams s-a retras

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA, a acces în finala turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells, după ce americanca Serena Williams, locul 1 WTA, s-a retras înaintea partidei directe, din semifinale, din cauza unei accidentări la genunchiul drept, a anunţat WTA, citată de...
Simona Halep, învinsă de Serena Williams

Românca, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă, joi, cu scorul de 6-4, 6-3, de americanca Serena Williams, locul 1 WTA, în sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells, rezultat în urma căruia românca nu va pierde locul 5 în clasamentul WTA.
Simona Halep va juca împotriva Serenei Williams la Indian Wells

Românca, în prezent locul 5 WTA, a trecut, miercuri dimineaţă, de Barbora Strycova (Cehia, 37 WTA), cu scorul 6-3, 1-0 (abandon), în turneul de tenis de la Indian Wells, Statele Unite ale Americii, şi s-a calificat în sferturile de finală ale competiţiei, unde o va întâlni pe Serena...
De ce-și schimbă Simona Halep atât de des antrenorii?

În ciuda asigurărilor date de Virginia Ruzici, managerul Simonei Halep, e o problemă. Victor Ioniță a plecat pentru că a fost lăsat să plece, chiar dacă i s-a terminat contractul
Simona Halep, o avere din tenis. Cum a câştigat 8 milioane de dolari în doi ani?

Simona Halep este, de departe, cea mai importantă femeie din România ultimilor ani, devenind dintr-o tânără pasionată de tenis, un adevărat star la nivel mondial.
Moment amuzant cu Simona Halep: Românca nu a putut ridica trofeul de la Indian Wells - VIDEO

Jucătoarea a fost protagonista unui moment amuzant la conferinţa de presă de după câştigarea turneului de la Indian Wells. Convinsă că are "forţa necesară" să ridice trofeul, ea a încercat fără succes să demonstreze acest lucru, spre deliciul jurnaliştilor aflaţi în sală.
Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Indian Wells

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA şi a treia favorită, a învins-o, miercuri, cu scorul de 5-7, 6-1, 6-1, pe sportiva spaniolă Carla Suarez Navarro, locul 13 WTA şi cap de serie numărul 12, şi s-a calificat în semifinalele turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells.
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Indian Wells

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a învins-o, marţi, cu scorul de 6-4, 6-4, pe sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 15 WTA şi cap de serie numărul 14, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells.
Simona Halep s-a calificat în optimile de finală la Indian Wells

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 6-1, 3-6, 6-1, pe sportiva americană Varvara Lepchenko, locul 31 WTA şi cap de serie numărul 26, calificându-se în optimile de finală ale turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells.