fetelor,voi ce mai gatiti???

  •  
    • 12 mesaje
    29 Iul 2009, 15:54
    0 1
    Cum sa faci bani multi repede, usor si legal cea mai noua metoda de a face bani pentru romani!BANI DE BUZUNAR PE TIMP DE CRIZA !!! Bani rapid si sigur pe internet. Testat! Eu am facut 1240 de lei in 3 saptamani!!! E randul tau!!!!!! Functioneaza!!!! Singurul care functioneaza cu adevarat!!! Nu risti nu cistigi. Nu este nici o gluma,crede-ma! depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 min. de citit iti pot schimba viata (si portofelul!), depinde numai de tine "poti face bani usor si repede" crede-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale).Aceasta este cea mai usoara si mai rapida cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. merge! e testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. eram sceptic, totusi... In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 6 lei. imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". dar, curios fiind, am continuat sa citesc. articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 1.00 leu la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol . apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe internet sau prin mail la cat mai multe adrese. pur si simplu! dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. la urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 6 lei si 6 timbre? cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. asa ca m-am interesat la pttr si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! deci am facut infima investitie de 6 lei. surpriza!...ghiciti ce s-a petrecut !!! .. intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. eram uluit! m-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! in prima saptamana am primit 37.00 de lei .la sfarsitul celei de-a doua aveam 109.00 lei . in a treia saptamana stransesem 1094.00 lei ! si banii continua sa vina cu repeziciune. in mod cert a meritat sa cheltui cei 6 lei si cele 6 timbre . sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. in primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. cum? Pasul 1: iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "m-am adaugat la lista ta", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). acum iei 6 bancnote de 1.00 leu si pui cate una in fiecare din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui fiecare coala in cate un plic si inchizi plicurile. ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 1.00 leu. acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese: 1 Barbu Cosmin Sergiu, str. Victoriei, bl.5, sc. 1, et. 5, ap. 23, cod 210165, Tg-Jiu, jud. Gorj ;2) Olaru Vicentiu Florentin, str. Alion, nr.61bl,IV1,sc1,ap.5. cod.postal 220206 ,Drobeta Turnu Severin ,Jud.Mehedinti ; 3) Tone Daniela, Str. Ionescu Gheorghe nr 1, bl.148, sc.2, et.3, ap.70, sector 4, Bucuresti, cod postal 042036 4) Doci Cristina,strada Principala,nr 258,Livezile,jud Bistrita-Nasaud,cod 427120.6 MARIN IOANA STR.SARARIEI NR 21 SLANIC MOLDOVA COD 605500 JUD BACAU 5 ) Benegui Marian ,Strada constructorilor ,Bloc 4 ,scara 2 ,apartament 71,Tg-jiu,Jud Gorj,cod 210194 6) Pascu Anamaria,str. 2 Graniceri , Bloc 21, scara B, ap. 18,Falticeni,jud Suceava,cod 725 200.Pasul 2: acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa ta aceasta pozitie.trebui
  •  
    • 2487 mesaje
    31 Iul 2009, 17:14
    0 0
    Aoleeeuuu mamica si aici,da ce ne crezi cu mintea dusa sa punem gurita la o tontosenie de genul asta,asta faceam in clasa 4a cu adrese sa avem prieteni si nu pe bani.
    Vorba circotasilor LASA-NE LASA-NE.
  •  
    • 2487 mesaje
    31 Iul 2009, 17:19
    1 0
    In alta ordine de idei,eu va pupacesc dulce pe toate evele mele dragi caci azi plec in concediu,URAAAAAAA.
    Si sa va fac sa rideti,cind aproape pusesem geanta la spinare de plecat de la munca,mi-a mai aparut o programare la 2h distanta, and I am very hapy ,
  •  
    • 13910 mesaje
    31 Iul 2009, 19:01
    0 0
    bim, vacanta placuta!
  •  
    • 1394 mesaje
    5 Aug 2009, 20:30
    0 0
    fetelor pe unde umblati?
    chiar nimeni nu mai gateste?sunteti toate la cura?
    sa va spun ce-am gatit eu: ciorba de fasole(boabe verzi,nu uscate) si mincare de fasole scazuta,cu castraveciori la otet!
    o bunatate!
  •  
    • 7673 mesaje
    6 Aug 2009, 14:56
    0 0
    pe caldurile astea cui ii mai arde de gatit?
    eu fac doar supa de galuste iar in rest ,salate,fructe la greu,dar in special muuult pepene,si rosu si galben
  •  
    • 1394 mesaje
    9 Aug 2009, 14:08
    0 0
    pilaf de orez cu pui;
    diseara merg la o aniversare,deci....iau cina in deplasare!
  •  
    • 1394 mesaje
    14 Aug 2009, 12:23
    0 0
    Angelie nu ne spui cum ti-au iesit ardeii umpluti cu carne de curcan?
  •  
    • 7673 mesaje
    14 Aug 2009, 15:09
    0 0
    ardeii cu carne de curcan sut un deliciu yam yam
    am facut si eu cand tineam dieta ,erau mai buni ai mei decat ceilanti facuti pt copii din pui ,porc si vita
  •  
    • 13910 mesaje
    14 Aug 2009, 23:27
    0 1
    cory, nu inteleg, de ce pt copii pui, porc si vita? de ce nu curcan pt toata lumea? sau doar pui? de ce trebuie bagat porcul ala peste tot?

    eu, miine, "grataresc"......

    la multi ani evelor ce se sarbatoresc!
  •  
    • 5575 mesaje
    15 Aug 2009, 11:48
    0 0
    Azi gatesc si eu, ca sunt libera si am timp.
    Am deja facuta de consort o ciorbita de legume acrita cu rosii, iar eu fac niste cartofi taranesti (cu sunculita taraneasca, usturoi si condimente) si un orez cu lapte, ca nu am mai mancat de foarte mult timp.
  •  
    • 6557 mesaje
    15 Aug 2009, 15:57
    0 0
    ciorba fasole
    ciulama
    varza calita cu taietei
    prajitura cu nuci si crema nes
    dulceata caise
  •  
    • 118 mesaje
    16 Aug 2009, 19:17
    1 0
    hm, am ramas mult in urma cu acest subiect si am citit facandu-mi placere sa "ascult" cele discutate. am cumparat de curand un aparat de gatit cu aburi si sunt multumita de el. ceea ce ma bucura cel mai mult este ideea ca nu se pierde nimic din acele alimente, fiecare vitamina, fiecare nutrient se pastreaza in ele. azi am facut cartofi cu broccoli la el si friptura la gratar. bun! altadata am facut ciupercile la el ptr placinte si s-a simtit gustul intens al ciupercilor.
  •  
    • 7673 mesaje
    17 Aug 2009, 09:06
    0 0
    ellado,fac sarmale foarte rar cu carne de porc,dar atunci cand fac.....pun asa:jumate de compozitie pui,un sfert vita si-un sfert porc ,nu-ti inchipui ca le fac doar cu porc
  •  
    • 1394 mesaje
    17 Aug 2009, 21:04
    0 0
    azi mi-am etalat calitatile de gospodina;
    am gatit ciorba de legume cu scarita(coasta afumata),acrita cu bors de casa,cu aroma de leustean si patrunjel; am ''dres'' cu ou si smintina,a iesit super!
    ap copt ardei,am depielitat rosii si am facut o tocana de ardei cu ceapa si rosii; e inutil sa va maispun ca si aici am adaugat doua linguri bune de smintina!
    ce vreti,am facut o fixatie cu ''smintina'' astazi!
  •  
    • 2 mesaje
    19 Aug 2009, 10:47
    0 0
    In fiecare zi incerc sa gatesc ceva deosebit, si toate retelele le postez la mine pe blog...astazi spre exemplu o sa gatesc Pui cu migdale, reteta o gasiti pe urmatorul link: http://gatindcumira.blogspot.com/2009/08/pui-cu-migdale.html
  •  
    • 13 mesaje
    22 Aug 2009, 17:14
    0 0
    www.goblene.weebly.com
  •  
    • 13 mesaje
    22 Aug 2009, 17:15
    0 0
    www.goblene.weebly.com
  •  
    • 13 mesaje
    22 Aug 2009, 17:15
    1 0
    www.goblene.weebly.com
  •  
    • 366 mesaje
    23 Aug 2009, 18:19
    0 0
    Ce au oalele cu goblenul???