deja m-a inlocuit

  •  
    • 12208 mesaje
    16 Nov 2015, 11:21
    1 0
    crina_12 said:
    scorpion112 said:
    crina_12 said:

    oricum ce pot spune este ca imi asum greseala, nu e cazul sa ne jignim 

     Tu zi mersi ca ai scapat la timp. A fost, bine ca s-a terminat, priveste cu incredere in viitor. Si nu-l lasa la partaj.

     


    da...e bine si ai dreptate.
    la partaj sincer imi era mila de el, ca stiu ca nu are bani sa imi dea dar acum nu imi mai este, s-a terminat cu mila pt un prost si nu las nimic, cat mi se cuvine legal...si am muncit mult de tot la casa

    iar lui nu i-a fost niciodata mila de mine, a fost un nenorocit cu mine 

     Draga mea nu mila trebuia sa ii fie de tine , iubirea nu inseamna mila fata de cel drag , inseamna apreciere , respect , sinceritate si devotiune , el nu cunoaste acesti termeni , dar nici tu nu stii ce inseamna iubirea de aceea iti recomandasem materialul lui Robert Ionescu ,ai grija de tine si nu te mai raporta la o relatie esuata !

  •  
    • 117 mesaje
    16 Nov 2015, 15:28
    0 0
    :",ai grija de tine si nu te mai raporta la o relatie esuata !"

    ce vrei sa zici aici?
    as vrea sa te rog sa dezvolti putin asta..

    eu mereu l-am respectat si apreciat, sentimentul nu a fost reciproc, iar cu mila ma refeream la faptul ca atunci cand am plecat din casa s-a comportat ca un nemernic...cu mine de parca eram cea mai rea femeie din lume si vedea ca sufar...


    aici ma regasesc si eu...in situatia asta

    Acest mesaj a fost editat de către corina_ioana56: 16 Nov 2015, 20:04
  •  
    • 151 mesaje
    16 Nov 2015, 16:25
    3 0
    corina_ioana56 said::",ai grija de tine si nu te mai raporta la o relatie esuata !"

    ce vrei sa zici aici?
    as vrea sa te rog sa dezvolti putin asta..

    eu mereu l-am respectat si apreciat, sentimentul nu a fost reciproc, iar cu mila ma refeream la faptul ca atunci cand am plecat din casa s-a comportat ca un nemernic...cu mine de parca eram cea mai rea femeie din lume si vedea ca sufar, la asta m-am referit

     

     

    Am citit povestea ta; trebuie sa stii ca barbatii tin doliu si jelesc dupa o singura femeie: ma-sa !

     

    Restul femeilor sunt inlocuite cu viteza luminii ... (cu riscul de a va plictisi...):

     

    stiu pe un domn, proaspat vaduv, care si-a gasit jumatatea pe drumul de la cimitir spre casa , jelind-o pe raposata (alaturi de care traise 20 ani batuti pe muche) pe umarul unei doamne trecute de a doua tinerete. Asa de mult a avut nevoie de un umar pe care sa planga, incat doamna a ramas la el inca din acea seara... aranjand prin casa (ca asa e dupa mort, deranj mare..), daruind lucruri de pomana, aranjand fotografii in albume cu vaduvul inlacrimat... I-am revazut dupa un an intr-o croaziera pe Bosfor , mâna-n mâna...

     

    mai stiu pe cineva , o femeie care i-a dat papucii partenerului pt ca ... nu muncea. Toti angajatorii erau imbecili si exploatatori, dupa spusele lui, iar el era un geniu neinteles. Satula sa tot plateasca facturi si sa-l aibe de picior ca o ghiulea, i-a dat un branci definitiv. A urmat un scandal monstru : domnul a facut turul prietenilor comuni amenintand cu depresia, cu sinuciderea, declarand ca a pierdut dragostea vietii lui , unica, incomparabila... 

    Dupa o vreme a disparut din peisaj. Apoi a reaparut dupa 2 ani cu ...o nevasta si 3 copii sugari, ranjind cu satisfactie , dintr-o tara nordica, unde ... surpriza.. nici aici nu munceste nimic, dar traieste din ajutoare sociale si alocatia copiilor. A impanzit mailurile cunoscutilor cu poze emanand fericirea familiei perfecte ( in jurul bradului, la masa, la patinoar...) si cu cateva randuri in genul : "prostilor, asta numesc eu reusita... astia ne dau de mancare gratis, ne imbraca copiii si nu trebuie sa muncesc nici macar o ora pe luna.."

     

    Asta asa, ca sa vezi ca nu exista barbat sa regrete pe fosta, sau sa o jeleasca.. Daca e sa regrete ceva: doar confortul pe care l-au pierdut, dar nu pe tine, ca persoana...

     

    Hai, mult curaj, si vezi de pune mana pe casa, ca doar n-o sa o lasi ticalosului (ai grija sa nu-ti instraineze din lucruri...)

     

    cu drag,

    coana mare

  •  
    • 10065 mesaje
    16 Nov 2015, 16:38
    0 0
    Doamna , coana mare ...

    Va dati seama ca s-ar alege praful de cite unu de si-ar jeli toate dragutele ?

    Chiar credeti ca noi nu suferim, nu ne doare, nu jelim, nu bocim, nu ... ne chinuim ?

    Asta-i buna ... io cred ca va inselati amarnic ... doar noi stim ce tragem ...



  •  
    • 10065 mesaje
    16 Nov 2015, 16:43
    0 0
    corina_ioana56 said::",ai grija de tine si nu te mai raporta la o relatie esuata !"

    ce vrei sa zici aici?
    as vrea sa te rog sa dezvolti putin asta..

    eu mereu l-am respectat si apreciat, sentimentul nu a fost reciproc, iar cu mila ma refeream la faptul ca atunci cand am plecat din casa s-a comportat ca un nemernic...cu mine de parca eram cea mai rea femeie din lume si vedea ca sufar, la asta m-am referit

     

    Tu ? Rea ?

     

    Ai de capul meu ...

     

    Omuletu' ala mincara bureti salbatici ? Iote la el paduchele ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    16 Nov 2015, 17:26
    1 0
    corina_ioana56 said::",ai grija de tine si nu te mai raporta la o relatie esuata !"

    ce vrei sa zici aici?
    as vrea sa te rog sa dezvolti putin asta..

    eu mereu l-am respectat si apreciat, sentimentul nu a fost reciproc, iar cu mila ma refeream la faptul ca atunci cand am plecat din casa s-a comportat ca un nemernic...cu mine de parca eram cea mai rea femeie din lume si vedea ca sufar, la asta m-am referit

     O relatie esuata nu te defineste pe tine ca si om, Corina , iar omul din greseli invata , invatand din ele progreseaza la asta m-am referit , dar scuze raspunsul era  pentru fata care a deschis topicul !

  •  
    • 12208 mesaje
    16 Nov 2015, 17:27
    0 0
    pentru Crina!
  •  
    • 116 mesaje
    16 Nov 2015, 20:28
    0 0
    cred ca multe femei se regasesc in povestea mea...dar oricum e aiurea sentimentul...
    cred ca vroiam sa ramana mai mult singur, sa vada cum e fara mine )

    dar ma amageam degeaba...cum facem noi femeile, vrem sa fim importante


    oricum nu cred ca m-a iubit vreodata, de aici si comportamentul aiurea fata de mine, cel mai naspa e ca stau sa bocesc dupa unul asa. imi mai fac si ganduri aiurea...
     
    Acest mesaj a fost editat de către crina_12: 16 Nov 2015, 20:35
  •  
    • 414 mesaje
    16 Nov 2015, 21:20
    0 0
    ViktorC said:Doamna , coana mare ...

    Va dati seama ca s-ar alege praful de cite unu de si-ar jeli toate dragutele ?

    Chiar credeti ca noi nu suferim, nu ne doare, nu jelim, nu bocim, nu ... ne chinuim ?

    Asta-i buna ... io cred ca va inselati amarnic ... doar noi stim ce tragem ...


     E...  da  ,    mie  mi  se  pare  cand ma  duc  sa  fac  cumparaturi...  mai  ales  hainute,  ca  pentru  doamne  si  domnisoare  sunt  de  toate ..  multe  modele  ,  diferite  culori,  diferite  marimi...hainute  minunate  cu  tot  felul de  accesorii ...  odata  cand  ma  invarteam asa  intr-un  magazin..  pur  si  simplu  am  zis  vanzatoarei ...  vai  ce  de  lucuri  dragute  aveti  pentru  doamne  si  domnisoare.. la  care  o  doamna  putin  mai  in  varsta  ca  mine ,  bine  aranjata cu  o  talie  ok,  imi  reproseaza..
    Sa  o  crezi  tu ....  barbatii  au  de  toate  ..  eu  niciodata  nu  gasesc  nimic...
    Coana  mare...  toata  lumea  are  reusite,  si  nereusite  si  fetele  si  domnisoarele  si  doamnele  si  baietii  si  domni....  si  copii...  s.a.m.d.
         

  •  
    • 10065 mesaje
    16 Nov 2015, 23:29
    0 0
    Macar de-as fi si io asa indraznet sa ma bag in seama cu domnisoarele, doamnele vinzatoare ...

    Dara na, ti-ai gasit ... caut ca apucatu fara pic de ajutor din partea lor ...

  •  
    • 12208 mesaje
    17 Nov 2015, 10:40
    0 0
    ViktorC said:Macar de-as fi si io asa indraznet sa ma bag in seama cu domnisoarele, doamnele vinzatoare ...

    Dara na, ti-ai gasit ... caut ca apucatu fara pic de ajutor din partea lor ...

     Spor la cumparaturi , dar ce cauti asa de indarjit prin magazine Viktore ...?

  •  
    • 414 mesaje
    17 Nov 2015, 13:15
    0 0
    ViktorC said:Macar de-as fi si io asa indraznet sa ma bag in seama cu domnisoarele, doamnele vinzatoare ...

    Dara na, ti-ai gasit ... caut ca apucatu fara pic de ajutor din partea lor ...

     Nu  imi  fac  probleme  din  cauza  ta...  ai  tu  curaj  si  si  mult  umor,  iar  umorul  face  cat  10 barbati  curajosi....
    Oricum  succes.... 

  •  
    • 11561 mesaje
    17 Nov 2015, 13:42
    0 0
    gabriela42 said:
    ViktorC said:Macar de-as fi si io asa indraznet sa ma bag in seama cu domnisoarele, doamnele vinzatoare ...

    Dara na, ti-ai gasit ... caut ca apucatu fara pic de ajutor din partea lor ...

     Spor la cumparaturi , dar ce cauti asa de indarjit prin magazine Viktore ...?

     
      O  "vanzatoare"  draguta!!!!

  •  
    • 10065 mesaje
    17 Nov 2015, 14:56
    1 0
    Caut o pereche de budigai misto, d-na Gabitza .

    Ca cine stie ... de-o mai cade vreun ministru sa fiu si io pregatit de-o poza pe gustul damelor ...

    N-oi avea io nik in cap, da macar pozez misto ... suficient ami atrage voturi ...



  •  
    • 116 mesaje
    17 Nov 2015, 15:31
    2 0
    zilele astea am deja programare la avocat in vederea divortului si partajului, nu e bine sa pierd timpul aiurea
  •  
    • 116 mesaje
    17 Nov 2015, 15:31
    0 0
    zilele astea am deja programare la avocat in vederea divortului si partajului, nu e bine sa pierd timpul aiurea
  •  
    • 12208 mesaje
    17 Nov 2015, 15:34
    0 0
    succes Crina!
  •  
    • 10065 mesaje
    17 Nov 2015, 15:36
    1 0
    crina_12 said:zilele astea am deja programare la avocat in vederea divortului si partajului, nu e bine sa pierd timpul aiurea

     

    Asa ai zis si rindul trecut si ... iote-ma , tot flacau ramas ...

     

  •  
    • 12208 mesaje
    17 Nov 2015, 15:37
    0 0
    La ce revista pozezi Viktore????Sa te votam si noi !Sau te-ai hotarat insfarsit sa iti schimbi avatrul din liceu ...??/
  •  
    • 10065 mesaje
    17 Nov 2015, 15:39
    1 0
    gabriela42 said:La ce revista pozezi Viktore????Sa te votam si noi !Sau te-ai hotarat insfarsit sa iti schimbi avatrul din liceu ...??/

     

    La nici o revista, ci la misto doar ...