deja m-a inlocuit

  •  
    • 7959 mesaje
    26 Nov 2015, 18:55
    1 0
    crina_12 said:


    si da, gunoiul tot gunoi ramane chiar daca umbla cu altcineva si nu merita sa ma uit in urma
    Eu nu il regret pe el, ma mustrez ca poate as fi reusit ceva sa schimb la el, daca reactionam diferit si poate fata asta reuseste si o sa fie el mai bun cu ea, cum imi doream sa fie el cu mine 

     Ce pentru tine pare gunoi, alteia I se pare aur. De vina e compatibilitatea, chimia care n-a existat probabil si graba de a va casatori, sa nu mai spun de varsta, ca desi nu ai spus-o se intelege printre randuri.
    Dar ce mai conteaza? Ai ales, ai plecat, n-ai acceptat o intrevedere cu omul ala, ce-ti mai pasa? 
    E dreptul lui sa-si refaca viata. Tu nu mai fi geloasa, ca vine el si timpul tau!

  •  
    • 116 mesaje
    26 Nov 2015, 20:54
    0 0
    eu nu sunt geloasa pe fata respectiva....ma gandeam ca se poarta mai frumos cu ea...si nu inteleg de ce cu mine s-a comportat urat...atat tot...de ea nu imi pasa deloc
  •  
    • 7959 mesaje
    26 Nov 2015, 21:15
    0 0
    Eu ziceam sa nu mai fii geloasa pe fericirea lui, tu de fapt esti geloasa pe ea? : Gura pacatosului... Ai vazut cum spui tu singurica?
  •  
    • 116 mesaje
    26 Nov 2015, 21:44
    2 0
    nu ma astept sa inteleaga nimeni ce simt eu in legatura cu relatia lui...mai ales ca cei de aici nu cunosc situatia, nu mai am de gand sa ma gandesc nici de ce s-a comportat cu mine urat, nu mai suntem impreuna si cu asta basta...cu cat discut mai mult pe aceasta tema imi fac rau mie...au trecut destule luni de cand sunt singura, ar fi mai bine sa imi utilizez timpul cu cap nu gandidu-ma la un prost..

  •  
    • 10065 mesaje
    26 Nov 2015, 21:45
    2 0
    Ne urmareste trecutul , regrete , flacara de veghe a dragostei condimentata cu nitica ura ...



    Hai, recunoaste-ti ca inca-l mai iubesti (ramine secretul nostru, promit ) ...

  •  
    • 116 mesaje
    26 Nov 2015, 22:30
    2 0
    ViktorC said:Ne urmareste trecutul , regrete , flacara de veghe a dragostei condimentata cu nitica ura ...



    Hai, recunoaste-ti ca inca-l mai iubesti (ramine secretul nostru, promit ) ...

     


    )
    nu are nici cea mai mica importanta
     

  •  
    • 115 mesaje
    27 Nov 2015, 22:42
    3 0
    Este o vorba inteleapta:
    "Nu merita sa plangi pentru nimeni iar cei pentru care totusi merita sa plangi nu te vor face sa plangi niciodata"

    Viata ta trebuie sa se rezume la cata iubire poti oferi tu in lume..ajuta cat mai multi oameni prin orice mijloace cu o vorba buna, cu o paine, cu un pahar de apa, cu o haina,etc.. si atunci o sa simti o bucurie aparte si viata ta se va transforma intr-un RAI...succes
  •  
    • 116 mesaje
    28 Nov 2015, 04:52
    0 0

  •  
    • 48 mesaje
    5 Dec 2015, 19:51
    2 0
    Nu a-ti fost compatibili.Probabil ca sunteti caracter diferite.Dar asta nu e scuza pentru ca s-a purta urat.Sau poate fi cealalta varianta:ca intre fostul tau sot si actuala lui iubita e doar entuziasmul acela de inceput de relatie. Cine e badaran din fire, nu se schimba asa peste noapte si devine ingerash.Tu nu te mai inteba de ce, cum , in ce fel Nu mai conteaza de ce, s-a purtat urat, nu aveai de ce sa mai ramai in relatia aia, concentreaza-te pe viitor si intr-o zi vei fi fericita asa cum iti doresti. Dar fii foarte atenta cand alegi data viitoare, sa nu se mai repete situatia si sa suferi din nou..Lucruri marunte pot insemna mult.Daca e respect si iubire de bine, daca nu mai bine lipsa.Bafta iti doresc si nu te mai stresa. Ai grija de sufletul tau,. N-are rost sa ti-l amarasti cu neajunsurile trecutului. Nu conteaza ce a fost, important e ce va fi.
  •  
    • 7959 mesaje
    5 Dec 2015, 20:08
    1 0
    ghostbv said:Nu a-ti fost compatibili.Probabil ca sunteti caracter diferite.Dar asta nu e scuza pentru ca s-a purta urat.Sau poate fi cealalta varianta:ca intre fostul tau sot si actuala lui iubita e doar entuziasmul acela de inceput de relatie. Cine e badaran din fire, nu se schimba asa peste noapte si devine ingerash.Tu nu te mai inteba de ce, cum , in ce fel Nu mai conteaza de ce, s-a purtat urat, nu aveai de ce sa mai ramai in relatia aia, concentreaza-te pe viitor si intr-o zi vei fi fericita asa cum iti doresti. Dar fii foarte atenta cand alegi data viitoare, sa nu se mai repete situatia si sa suferi din nou..Lucruri marunte pot insemna mult.Daca e respect si iubire de bine, daca nu mai bine lipsa.Bafta iti doresc si nu te mai stresa. Ai grija de sufletul tau,. N-are rost sa ti-l amarasti cu neajunsurile trecutului. Nu conteaza ce a fost, important e ce va fi.

     Gramatica si carnea de porc!

  •  
    • 48 mesaje
    5 Dec 2015, 20:43
    1 0
    White_Storm said:
    ghostbv said:Nu a-ti fost compatibili.Probabil ca sunteti caracter diferite.Dar asta nu e scuza pentru ca s-a purta urat.Sau poate fi cealalta varianta:ca intre fostul tau sot si actuala lui iubita e doar entuziasmul acela de inceput de relatie. Cine e badaran din fire, nu se schimba asa peste noapte si devine ingerash.Tu nu te mai inteba de ce, cum , in ce fel Nu mai conteaza de ce, s-a purtat urat, nu aveai de ce sa mai ramai in relatia aia, concentreaza-te pe viitor si intr-o zi vei fi fericita asa cum iti doresti. Dar fii foarte atenta cand alegi data viitoare, sa nu se mai repete situatia si sa suferi din nou..Lucruri marunte pot insemna mult.Daca e respect si iubire de bine, daca nu mai bine lipsa.Bafta iti doresc si nu te mai stresa. Ai grija de sufletul tau,. N-are rost sa ti-l amarasti cu neajunsurile trecutului. Nu conteaza ce a fost, important e ce va fi.

     Gramatica si carnea de porc!

     

    Da, scuzele mele. Nu m-am gandit ca pe aici sunt numai oameni inteligenti si mi-am permis sa imi dau cu parerea. Seara buna !

     

  •  
    • 116 mesaje
    6 Dec 2015, 14:43
    3 0
    ghostbv said:Nu a-ti fost compatibili.Probabil ca sunteti caracter diferite.Dar asta nu e scuza pentru ca s-a purta urat.Sau poate fi cealalta varianta:ca intre fostul tau sot si actuala lui iubita e doar entuziasmul acela de inceput de relatie. Cine e badaran din fire, nu se schimba asa peste noapte si devine ingerash.Tu nu te mai inteba de ce, cum , in ce fel Nu mai conteaza de ce, s-a purtat urat, nu aveai de ce sa mai ramai in relatia aia, concentreaza-te pe viitor si intr-o zi vei fi fericita asa cum iti doresti. Dar fii foarte atenta cand alegi data viitoare, sa nu se mai repete situatia si sa suferi din nou..Lucruri marunte pot insemna mult.Daca e respect si iubire de bine, daca nu mai bine lipsa.Bafta iti doresc si nu te mai stresa. Ai grija de sufletul tau,. N-are rost sa ti-l amarasti cu neajunsurile trecutului. Nu conteaza ce a fost, important e ce va fi.

     


    multumesc in primul rand pentru incurajare,
    in ultimele zile am reflectat asupra situatiei si mi-am dat seama ca ma preocup mult prea mult de viata lui cand viata mea este mult mai importanta si nu cred ca o sa se poarte mai bine cu ea, el se crede perfect asa, eu imi doream asta sa se schimbe el insa nu si am transpus aceasta dorinta in relatia lui actuala, nimic mai fals...

    am luat anumite decizii care imi vor schimba atitudinea fata de situatie, in bine
    sunt pe drumul cel bun...
     

  •  
    • 12208 mesaje
    6 Dec 2015, 18:00
    0 0
    crina_12 said:

     


    multumesc in primul rand pentru incurajare,
    in ultimele zile am reflectat asupra situatiei si mi-am dat seama ca ma preocup mult prea mult de viata lui cand viata mea este mult mai importanta si nu cred ca o sa se poarte mai bine cu ea, el se crede perfect asa, eu imi doream asta sa se schimbe el insa nu si am transpus aceasta dorinta in relatia lui actuala, nimic mai fals...

    am luat anumite decizii care imi vor schimba atitudinea fata de situatie, in bine
    sunt pe drumul cel bun...
     

     Oricum s-ar comporta el cu oricine ,pentru tine acest lucru nu conteaza, nu iti afecteaza viata in nici un fel . Tu de fapt nu te apreciezi destul , nu intelegi cat de importanta esti pentru tine in primul rand !Stima de sine conteaza foarte mult in evolutia unui om , cred ca ti-am mai recomandat sa citesti despre asta , sa incerci sa afli ce anume iti place , ce vrei sa faci cu viata ta . Perioada asta a sarbatorilor te poate face sa te simti ciudat singura dar va trece cu bine daca incerci sa iti faci singura viata cat mai frumoasa , mergi la sala , la coafor , cumparati haine care sa te faca sa te simti ok in pielea ta . E timpul perfect sa citesti, sa faci ceva pentru sufletul tau !
    http://www.personalitatealfa.com/blog/despre-respect-si-incredere-in-sine-4-pasi-pentru-respectul-ce-il-ai-pentru-tine/
     http://www.mayra.ro/timp-liber/jurnalul-utilizatorului/respectul-de-sine-respectul-celorlalti/
     http://semneletimpului.ro/social/10-intrebari-care-iti-arata-cum-sa-iti-construiesti-respectul-de-sine.html

  •  
    • 116 mesaje
    6 Dec 2015, 23:24
    1 0
    gabriela42 said:
    crina_12 said:

     


    multumesc in primul rand pentru incurajare,
    in ultimele zile am reflectat asupra situatiei si mi-am dat seama ca ma preocup mult prea mult de viata lui cand viata mea este mult mai importanta si nu cred ca o sa se poarte mai bine cu ea, el se crede perfect asa, eu imi doream asta sa se schimbe el insa nu si am transpus aceasta dorinta in relatia lui actuala, nimic mai fals...

    am luat anumite decizii care imi vor schimba atitudinea fata de situatie, in bine
    sunt pe drumul cel bun...
     



     

     Oricum s-ar comporta el cu oricine ,pentru tine acest lucru nu conteaza, nu iti afecteaza viata in nici un fel . Tu de fapt nu te apreciezi destul , nu intelegi cat de importanta esti pentru tine in primul rand !Stima de sine conteaza foarte mult in evolutia unui om , cred ca ti-am mai recomandat sa citesti despre asta , sa incerci sa afli ce anume iti place , ce vrei sa faci cu viata ta . Perioada asta a sarbatorilor te poate face sa te simti ciudat singura dar va trece cu bine daca incerci sa iti faci singura viata cat mai frumoasa , mergi la sala , la coafor , cumparati haine care sa te faca sa te simti ok in pielea ta . E timpul perfect sa citesti, sa faci ceva pentru sufletul tau !
    http://www.personalitatealfa.com/blog/despre-respect-si-incredere-in-sine-4-pasi-pentru-respectul-ce-il-ai-pentru-tine/
     http://www.mayra.ro/timp-liber/jurnalul-utilizatorului/respectul-de-sine-respectul-celorlalti/
     http://semneletimpului.ro/social/10-intrebari-care-iti-arata-cum-sa-iti-construiesti-respectul-de-sine.html



    multumesc de link-uri, o sa le citesc
     

     

  •  
    • 10065 mesaje
    7 Dec 2015, 00:52
    0 0
    Seara buna, domnisoara Crina .

    Ma bucura sa aud ca esti pe drumul cel bun .

  •  
    • 116 mesaje
    8 Dec 2015, 19:05
    1 0
    gabriela42, am citit fiecare link...sunt sfaturi bune...treb puse in aplicare...

    va multumesc
  •  
    • 12208 mesaje
    8 Dec 2015, 19:34
    0 0
    crina_12 said:gabriela42, am citit fiecare link...sunt sfaturi bune...treb puse in aplicare...

    va multumesc

    de tine depinde ca viata ta sa fie buna , asculta si asta si tine cont ....https://www.youtube.com/watch?v=htWWCAILbPQ 

  •  
    • 116 mesaje
    8 Dec 2015, 21:37
    1 0
    foarte tare clipul...am ascultat cartea audio

    multumesc

    nu-i poti ajuta pe ceilalti dandu-le peste, trebuie sa ii inveti sa pescuiasca.

    adevarat
     
    Acest mesaj a fost editat de către crina_12: 8 Dec 2015, 21:43
  •  
    • 12208 mesaje
    9 Dec 2015, 09:01
    0 0
    Daca vrei sa te lamuresti , asculta si iubirea explicata sau cearta in cuplu tot ale lui Robert Ionescu , pe youtube le gasesti , ...a si neaparat compatibilitatea in cuplu . e fenomenala !!!!!
  •  
    • 5 mesaje
    14 Ian 2016, 02:15
    0 0
    insela si tu ma tata ma nu mai pierde timpu viata este scurta