deja m-a inlocuit

  •  
    • 1890 mesaje
    15 Nov 2015, 14:50
    0 0
    crina_12 said:nu e vorba de vreo impacare....din partea niciunuia dintre noi, nu imi pasa ca e cu alta femeie, cred ca stiam ca o sa isi gaseasca repede pe altcineva pt ca era foarte disparat inainte sa ne despartim, pe mine ma supara gandul ca cu ea s-ar purta mai frumos, doar ce imi imaginez eu, ca nu stiu ce este intre ei si cum se comporta, stiu doar ca este o relatie serioasa atat...si eu imi imaginez ca cu ea este un ingeras, sa zic asa )
    eu ma chinui singura stiu, am talent la asta ))

     Ba eu cred ca iti pasa al naibii de mult, degeaba bagi motive. Si mai cred ca dumnealui avea demult de gand sa te inlocuiasca, avea si amanta, numai ca stateai tu, "ghimpe", in coasta lui. Acum le-ai ridicat mingea la fileu oferindu-le o minunata ocazie de a fi impreuna. Si nu trebuie sa fii v'un vizionar ca sa iti inchipui ca la divort te poate baga la "parasire de domiciliu!" El a incercat sa dea de tine, nu i-ai raspuns, etc., etc...

  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 15:07
    0 0
    poate sa bage ce vrea la divort..imi este egal, el poate spune ce vrea, eu ce vreau si asa mai departe, avem doar o casa de impartit si atat
  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 15:08
    1 0
    si nu i-am permis sa se poarte urat cu mine, mereu ne certam pe tema asta cu respectul si am incercat foarte mult sa il fac sa fie diferit, sa se comporte diferit

    si la ce te referi ca ea poate nu accepta asa ceva?
    doar sa plece ar putea evita asta
  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 15:11
    1 0
    alya_27 said:Eu doar ti-am enumerat niste posibile variante, nicidecum nu am spus ca vreuna dintre ele este certitudine. Daca zici ca fostul sot se poarta urat cu toti cei apropiati, un comportament ireprosabil fata de actuala iubita ar putea fi determinat numai in anumite situatii: fie este constrans de imprejurari (in prezent nu are o postura care sa ii confere o siguranta de sine prea mare pentru ca inca nu este divortat, poate se teme ca partenera lui se va intoarce la fostul sot sau se poate orienta catre cineva cu o situatie mai putin complicata, pana la finalizarea partajului are o situatie locativa incerta etc.) , fie acum este foarte indragostit si se va purta bine pana cand va trece focul pasiunii si atunci va reveni la vechile obiceiuri. Si ar mai fi ceva: tu i-ai permis lipsa de respect, ceea ce poate actuala nu va face. Revin si spun ca nu are nicio relevanta pentru tine cum se comporta el acum, dar daca tu zici ca ai talent sa te chinui singura, cine te poate opri?

     

    asa este, asta nu inteleg eu, ca nu are nicio relevanta cum se poarta cu ea, avand in vedere  ca cu mine s-a comportat urat, niciodata nu voi putea fi ca ea si nici ea ca mine, e chiar absurd ce idei imi fac, aici iti dau dreptate

    asta cu talentul am zis-o ca pe o gluma, m-am autoironizat
    nu imi face placere sa ma chinui asa
     

  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 15:15
    1 0

     
    Acest mesaj a fost editat de către crina_12: 22 Mai 2016, 14:02
  •  
    • 1890 mesaje
    15 Nov 2015, 15:18
    1 0
    crina_12 said:probabil cand voi intalni pe cineva care sa ma trateze cu respect, voi intelege mai bine cum stau lucrurile, eu sunt inca singura si imi fac idei in cap ca el este foarte fericit si eu inca nu am pe nimeni

     Nu te mai stresa cu asta, mai bine invata din experienta si tura viitoare deschizi ochii mai bine.

  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 15:20
    1 0


    Acest mesaj a fost editat de către crina_12: 22 Mai 2016, 13:46
  •  
    • 12208 mesaje
    15 Nov 2015, 15:36
    3 0
    Sa stii de la mine ca naravul din fire nu are lecuire , un om violent ramane un om violent , chiar daca vorbim doar de violenta verbala , un om neeeducat poate evolua dar unul rau rau ramane oricat de bine te-ai purta tu cu el . Tu iti faci reprosuri pentru ce nu a mers bine intre voi dar buba era la el !iNCA UN LUCRU un om care nu are stima de sine nu ii respecta sau apreciaza nici pe ceilalti , de aici cuvintele grosolana si injuriile , el de fapt are o parere proasta despre el insusi si ca sa o mascheze te umilia pe tine . Nu ai vina , nu te mai blama singura ci treci la un alt nivel in care sa te pretuiesti cu adevarat si sa stii cine esti si incontro te inderpti !Spune-ti singura :MERIT PE CINEVA MAI BUN SI CREDE IN ASTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    SUCCES !
  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 15:56
    2 0
    asa este, Gabriela se vede ca sunteti o femeie matura in gandire, va multumesc pt incurajare, o sa pun in practica sfaturile celor de aici, sunt o peroana ambitioasa si stiu ca o sa reusesc
  •  
    • 7959 mesaje
    15 Nov 2015, 16:23
    0 0
    crina_12 said:si nu i-am permis sa se poarte urat cu mine, mereu ne certam pe tema asta cu respectul si am incercat foarte mult sa il fac sa fie diferit, sa se comporte diferit

    si la ce te referi ca ea poate nu accepta asa ceva?
    doar sa plece ar putea evita asta

     "Nu i-am permis...", ai vaz't cum l-ai indepartat? Cu cearta nu rezolvi nimic, va macinati nervii unul altuia si atat, va consumati inutil si va distrugeti relatia. Doua pietre tari nu fac o casa buna. Daca esti diplomata insa, asta nu inseamna ca esti slaba, moale, ba din contra inseamna ca esti isteata si stii sa eviti conflictele, iar pe termen lung se va vedea. Dar asta numai daca vrei  familia ta cu omul ala. Daca e un om normal se va  jena de propriile iesiri si incet, incet nu se vor mai repeta. Diplomatia!
    "Doar sa plece..." Dar stiu ca esti radicala, of tineretea asta!  Sunt femei printre femei, poate cu asta se potriveste altfel, poate ea este ce cauta el.
    Daca nu-l mai iubesti si nu-l mai vrei nu ti-ar pasa atat.
    Ce va mai place sa va complicati singure! 

  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 16:46
    0 0
    White_Storm said:
    crina_12 said:si nu i-am permis sa se poarte urat cu mine, mereu ne certam pe tema asta cu respectul si am incercat foarte mult sa il fac sa fie diferit, sa se comporte diferit

    si la ce te referi ca ea poate nu accepta asa ceva?
    doar sa plece ar putea evita asta

     "Nu i-am permis...", ai vaz't cum l-ai indepartat? Cu cearta nu rezolvi nimic, va macinati nervii unul altuia si atat, va consumati inutil si va distrugeti relatia. Doua pietre tari nu fac o casa buna. Daca esti diplomata insa, asta nu inseamna ca esti slaba, moale, ba din contra inseamna ca esti isteata si stii sa eviti conflictele, iar pe termen lung se va vedea. Dar asta numai daca vrei  familia ta cu omul ala. Daca e un om normal se va  jena de propriile iesiri si incet, incet nu se vor mai repeta. Diplomatia!
    "Doar sa plece..." Dar stiu ca esti radicala, of tineretea asta!  Sunt femei printre femei, poate cu asta se potriveste altfel, poate ea este ce cauta el.
    Daca nu-l mai iubesti si nu-l mai vrei nu ti-ar pasa atat.
    Ce va mai place sa va complicati singure! 

     

    am incercat toate variantele crede-ma...si m-am certat si am tacut si am fost diplomata, totul dar nu s-a schimbat si cu cat taceam mai mult si il lasam sa se calmeze tot mai sarit era . In fine sunt multe de zis si nu intelgeam iesirile lui de comportament dar eu nu l-am indepartat de mine, asta e clar

    in fine, fiecare interpreteaza ce vrea, mai ales in necunostinta de cauza
     

  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 16:48
    0 0
    inca o chestie, nu fac eu pe neprihanita, normal ca am gresit si eu dar atitudinea lui fata de mine a fost oribila si nu am inteles de ce dar ce mai conteaza acum....?
  •  
    • 169 mesaje
    15 Nov 2015, 16:55
    0 0
    Si atunci de ce ai stat cu el. Scuza-ma dar ai fost proasta. Te injura o data, de doua ori astepti sa te ia la pumni? Si de aia nu mai poti tu ca e cu alta. Ce daca se poarta frumos cu ea, crezi ca s-a schimbat? Pe dracu.
  •  
    • 169 mesaje
    15 Nov 2015, 17:00
    0 0
    De atat educatie a avut parte nu il schimbi nici tu, nici eu nici preafericitul Daniel. Ma rog, uita domne de el, stai sa bocesti pentru toti fraierii? Apropo unde ai gasit asemenea specimen?
  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 17:10
    0 0
    AndreeaC96 said:Si atunci de ce ai stat cu el. Scuza-ma dar ai fost proasta. Te injura o data, de doua ori astepti sa te ia la pumni? Si de aia nu mai poti tu ca e cu alta. Ce daca se poarta frumos cu ea, crezi ca s-a schimbat? Pe dracu.

     


    adevarul este ca oamenii nu se schimba usor, draga mea nu jigni asa repede...e adevarat ca nu a fost cea mai inteligenta idee cand am ramas cu el desi el ma injura si ma jignea dar eu am vrut sa lupt pt casnicia noastra, stiu ca multe fete fac aceasta greseala dar asta nu inseamna ca sunt proaste, au facut o greseala, e uman sa gresesti 

  •  
    • 7959 mesaje
    15 Nov 2015, 17:40
    0 0
    crina_12 said: stiam ca o sa isi gaseasca repede pe altcineva pt ca era foarte disparat inainte sa ne despartim, 

     De ce era disperat?

  •  
    • 1890 mesaje
    15 Nov 2015, 20:22
    1 0
    White_Storm said:

     "Nu i-am permis...", ai vaz't cum l-ai indepartat? Cu cearta nu rezolvi nimic, va macinati nervii unul altuia si atat, va consumati inutil si va distrugeti relatia. Doua pietre tari nu fac o casa buna. Daca esti diplomata insa, asta nu inseamna ca esti slaba, moale, ba din contra inseamna ca esti isteata si stii sa eviti conflictele, iar pe termen lung se va vedea. Dar asta numai daca vrei  familia ta cu omul ala. Daca e un om normal se va  jena de propriile iesiri si incet, incet nu se vor mai repeta. Diplomatia!
    "Doar sa plece..." Dar stiu ca esti radicala, of tineretea asta!  Sunt femei printre femei, poate cu asta se potriveste altfel, poate ea este ce cauta el.
    Daca nu-l mai iubesti si nu-l mai vrei nu ti-ar pasa atat.
    Ce va mai place sa va complicati singure! 

     Exact! Depinde de perceptie. O femeie "plimbatoare" de unii e perceputa drept curva, de altii o femeie moderna, independenta, deschisa la nou, emancipata,

  •  
    • 1890 mesaje
    15 Nov 2015, 20:23
    1 0
    AndreeaC96 said:De atat educatie a avut parte nu il schimbi nici tu, nici eu nici preafericitul Daniel. Ma rog, uita domne de el, stai sa bocesti pentru toti fraierii? Apropo unde ai gasit asemenea specimen?

     Exact cum l-ai gasit si tu pe al tau. Si nu mai face pe lupul moralist, ca nu esti mai cu mot!

  •  
    • 414 mesaje
    15 Nov 2015, 21:15
    0 0
    crina_12 said:sunt foarte legata de trecut, imi pun intrebari tampite, de genul: de ce nu m-a iubit? ce am facut gresit? chestii aiurite...si nu imi traiesc viata, el nu mai exista fizic in viata mea dar emotional exista, asta e greu

     Legatura  cu  trecutul  e un  ghimpe  destul  de  greu  de  trecut  pentru  multi...  si  te  dezlipesti  greu  de  el...  da  constientizeaza...  oare  are  sens?  sa  te  tot  intorci  in  trecut  sa  cauti  solutii  eu  cred  ca  nu  are  rost...  pentru  multi  urmatoarea  capcana  este  viitorul....  pur  si  simplu  din  trecut  sar  in  viitor  si isi  imagineaza  o  viata  care  inca  nu  a  sosit  si  oricum  nu  va  sosii.... nu  se  va  intampla  asa....
    Stai  in  prezent...  arunca  ancora  ca  corabia  la  mal,  nimic  nu  e  mai  frumos  decat  prezentul  sa  il  traiesti  total...  e  superb.. eu  as  traii  din  plin  emotiile  negative..  m-as  inplica  greu  sa  le  simt.,  sa  le  absorb...   cand  toata  durerea  este  absorbita  eliberarea  e  Divina..  gandurile  legate  de trecut  vor  pleca  isi  dau  seama  ca  nu  mai  au  rost  sa  ramana....  atunci  eliberarea  e  atat  de  frumoasa...  insa  sunt  foarte  putini  ce  ce  ar  alege  aceasta  cale....  si  este  extrem  de  greu...
    E .....   mi-am  zis  parerea  ... 

  •  
    • 116 mesaje
    15 Nov 2015, 21:34
    0 0
    scorpion112 said:
    AndreeaC96 said:De atat educatie a avut parte nu il schimbi nici tu, nici eu nici preafericitul Daniel. Ma rog, uita domne de el, stai sa bocesti pentru toti fraierii? Apropo unde ai gasit asemenea specimen?

     Exact cum l-ai gasit si tu pe al tau. Si nu mai face pe lupul moralist, ca nu esti mai cu mot!


    aici ai dreptate...cine se gaseste sa arunce cu piatra in mine este exact cine a facut aceasi greseala ) mereu este asa..

    oricum ce pot spune este ca imi asum greseala, nu e cazul sa ne jignim