deja m-a inlocuit

  •  
    • 11561 mesaje
    20 Nov 2015, 13:26
    0 0
    ViktorC said:Io totusi mi-s curios de ce fu asa magar ...

    Dara laptele in foc sau ce fu asa suparacios de-aiurea ...

       Ca  nu  fu  porc!!!

  •  
    • 116 mesaje
    20 Nov 2015, 16:55
    0 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Io totusi mi-s curios de ce fu asa magar ...

    Dara laptele in foc sau ce fu asa suparacios de-aiurea ...

       Ca  nu  fu  porc!!!

     


    sincer nu stiu, se enerva repede si imediat ma jignea...de ex de la gps..ca nu i-am zis de o iesire..eu fiind in dreapta cand el conducea...sau nu ii suporta pe ai mei...nu puteau sa vina la mine si daca ii sunam imi zicea ca dde ce vorbesc asa mult cu ei...si vorbeam la cateva zile...nu in fiecare zi


    tot felul de chestii ciudate 

  •  
    • 742 mesaje
    20 Nov 2015, 21:22
    0 0
    Crina..in orice despartire sunt de vina amindoi,mai mult sau mai putin,nu trebuie sa gindesti negativ in legatura cu viitorul tau.E foarte grea o despartire ,numai cineva foarte puternic te poate face sa treci peste despartire,nu mai te uita inapoi....gunoaiele ramin tot gunoaie.
    BAFTA 
  •  
    • 116 mesaje
    20 Nov 2015, 22:06
    0 0
    Alin42 said:Crina..in orice despartire sunt de vina amindoi,mai mult sau mai putin,nu trebuie sa gindesti negativ in legatura cu viitorul tau.E foarte grea o despartire ,numai cineva foarte puternic te poate face sa treci peste despartire,nu mai te uita inapoi....gunoaiele ramin tot gunoaie.
    BAFTA 

     

    normal ca am gresit si eu, nu sunt vreo sfanta..am reactionat de multe ori aiurea, am fost nesigura dar mereu am incercat sa discut cu el, de ce se poarta asa si de fiecare cand intrebam mai rau facea? mai mult tipa prin casa, sa ne auda vecinii, zici ca e crescut in copac


    si da, gunoiul tot gunoi ramane chiar daca umbla cu altcineva si nu merita sa ma uit in urma
    Eu nu il regret pe el, ma mustrez ca poate as fi reusit ceva sa schimb la el, daca reactionam diferit si poate fata asta reuseste si o sa fie el mai bun cu ea, cum imi doream sa fie el cu mine 

  •  
    • 10065 mesaje
    20 Nov 2015, 22:46
    0 0
    crina_12 said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:Io totusi mi-s curios de ce fu asa magar ...

    Dara laptele in foc sau ce fu asa suparacios de-aiurea ...

       Ca  nu  fu  porc!!!

     


    sincer nu stiu, se enerva repede si imediat ma jignea...de ex de la gps..ca nu i-am zis de o iesire..eu fiind in dreapta cand el conducea...sau nu ii suporta pe ai mei...nu puteau sa vina la mine si daca ii sunam imi zicea ca dde ce vorbesc asa mult cu ei...si vorbeam la cateva zile...nu in fiecare zi


    tot felul de chestii ciudate 

     

    Da' bine ca nu i-ai umblat la radiou, Crina, ca atit iti trebuia cu nalucu ...

     

    Azi n-ai mai fi avut chef sa-i porti de grija ...

     

     

    Acu ... sincer, de cite ori ai ridicat tonu la nenea ?

     

  •  
    • 116 mesaje
    21 Nov 2015, 09:51
    0 0
    )))
  •  
    • 742 mesaje
    21 Nov 2015, 19:16
    0 0
    Nu trebuie sa ai nici o mustrare in legatura cu fostul,viata ta e in miinile tale,si eu am avut o cumpana de genul asta.Drept sa-ti spun....mi-am revenit,am sanatete,serviciu foarte bun,si acasa am ce nu credeam vreodata sa ajung sa am,desi visam la asa ceva.Sunt foarte sigur ca sunt foarte multe intrebari adresate fostului...incet..incet tu vei gasi raspunsurile ,cel mai important e sa-ti gasesti pe cineva care are intradevar ceva pentru tine.
    BAFTA 
  •  
    • 116 mesaje
    22 Nov 2015, 13:46
    0 0
    Alin42 said:Nu trebuie sa ai nici o mustrare in legatura cu fostul,viata ta e in miinile tale,si eu am avut o cumpana de genul asta.Drept sa-ti spun....mi-am revenit,am sanatete,serviciu foarte bun,si acasa am ce nu credeam vreodata sa ajung sa am,desi visam la asa ceva.Sunt foarte sigur ca sunt foarte multe intrebari adresate fostului...incet..incet tu vei gasi raspunsurile ,cel mai important e sa-ti gasesti pe cineva care are intradevar ceva pentru tine.
    BAFTA 

     


    asa este, ce a fost a fost, nu poti intoarce timpul si oricum nu cred ca as putea realiza ceva daca as intoarce timpul, e un om dificil, ori e ca el, ori deloc..

    bine ca a trecut 

  •  
    • 116 mesaje
    22 Nov 2015, 13:50
    0 0
    o greseala foarte mare este aceea ca eu am luptat mult prea mult pt relatie, sa il fac sa inteleaga ca greseste fata de mine iar el nu facea nimic...cred ca era responsabilitatea amandurora
  •  
    • 5 mesaje
    22 Nov 2015, 15:18
    0 0
    i ti faci rau singura bine ca nu aveti copii ai un job parerea mea refati viata,,,
  •  
    • 116 mesaje
    22 Nov 2015, 16:03
    0 0
    yondor said:i ti faci rau singura bine ca nu aveti copii ai un job parerea mea refati viata,,,

     

    asa este...trebuie sa accept ca imi fac rau singura cu aceste intrebari...si cu imaginatia mult prea bogata )

     

  •  
    • 742 mesaje
    22 Nov 2015, 21:18
    0 0
    Ai grija ce-ti doresti ...ca s-ar putea indeplini.iti tin pumni..
    BAFTA 
  •  
    • 116 mesaje
    22 Nov 2015, 21:51
    0 0
    ))



    Acest mesaj a fost editat de către crina_12: 22 Mai 2016, 13:51
  •  
    • 10065 mesaje
    22 Nov 2015, 23:12
    0 0
    crina_12 said:))

    da...e adevarat...nu vreau sa mai fiu singura...simt ca as vrea sa ies cu cineva...sa uit de fostul...

     

    Si tu mi-ai lipsit mult, Crinutza ...

     

  •  
    • 292 mesaje
    24 Nov 2015, 19:19
    0 0
    Ai putea sa-i oferi divortul pentru ca pe viitor sa nu te mai chinui cu astfel de prostii. Odata ce el a plecat, plecat sa fie. Daca esti isteata iti vei da seama ca in anturajul tau sun multi altii mai buni care te doresc nu doar ca femei ci si ca sotie . "Tipul" daca a plecat nu mai merita iertarea ta chiar daca va veni la tine in genunchi!
  •  
    • 116 mesaje
    24 Nov 2015, 20:21
    1 0
    IMirelaeu said:Ai putea sa-i oferi divortul pentru ca pe viitor sa nu te mai chinui cu astfel de prostii. Odata ce el a plecat, plecat sa fie. Daca esti isteata iti vei da seama ca in anturajul tau sun multi altii mai buni care te doresc nu doar ca femei ci si ca sotie . "Tipul" daca a plecat nu mai merita iertarea ta chiar daca va veni la tine in genunchi!

     


    normal ca nu exista sanse de impacare...nici nu ma gandesc...oricum ce vreau sa zic este ca...omul chiar nu ma merita...eu sunt cuminte, muncesc, imi vad de treaba, arat bine (nu o zic sa ma laud)

    eu merit ceva mult mai bun...cred ca asa trebuie sa o iau, nu daca cu ea se poarta frumos...e treaba lui 

  •  
    • 10065 mesaje
    24 Nov 2015, 21:51
    1 0
    Asa e , Crina , adevar graiesti , chiar ca nu te merita paduchele ala ...



    De vrei sa vii cu mine, sa n-ai nici un regret.
    Nu hotari in pripa. Decide-te incet,
    Spunandu-ti:
    – El e omul cu care-mpart iubirea,
    necazurile, boala si moartea, fericirea.

    De vrei sa vii cu mine, asa zicand sa vii:
    – Acesta e barbatul cu care vreau copii,
    Cu care impart patul si painea de pe masa,
    Cu care sap ogorul, cu care-am sa fac casa.
    Si nu spera sa fie perfect de la-nceput.
    Iti trebuie rabdare, curaj si suflet mult,
    Sa-nvingi parerea lumii si ce-i pe lume slut –
    Si sa ramai curata, asa cum te-am avut.

    De vrei sa vii cu mine, sa-ti spui in gand asa:
    – Acesta mi-e destinul si nu voi regreta.
    E Fat-Frumos din basme si-s Cosanzeana lui,
    Ii apartin cu totul si altui – nimanui.

    Asa te vreau venindu-mi si-asa voi fi si eu:
    Nestinsa valvataie arzand de dragul tau.

  •  
    • 1890 mesaje
    24 Nov 2015, 22:11
    0 0
    Sa nu spui ca poezia asta ai facut-o tu!
  •  
    • 116 mesaje
    24 Nov 2015, 22:18
    0 0
    frumoasa poezia
  •  
    • 10065 mesaje
    24 Nov 2015, 22:25
    1 0
    scorpion112 said:Sa nu spui ca poezia asta ai facut-o tu!

     

    Adica ... ma crezi prost, ai ?

     

     

    Ca io n-oi fi in stare a scrie citeva rinduri misto ...  De parca amaritu' de Romeo spunea si autorul pe cind dadea seama sub balcon ...

     

     

    Nu , nu imi apertine , dar am cautat-o , expres domnisoarei Crina .

     

    Autorul : http://www.poeziile.com/autori/Radu-Zaharescu/asa-te-vreau.php