Astrograma

  •  
    • 219 mesaje
    27 Apr 2006, 21:18
    0 0
    buna aquamarina,in cazul in care nu te deranjez prea tare,te-as ruga din suflet sa imi calculezi si mie,sunt foarte pasionata de astrologie.Din pacate nici eu nu stiu exact care e ascendentul meu,ori rac ori leu...
    Te rog mult daca poti:
    Eu- 08.12.1986,ora 20 si cateva minute,Timisoara
    El-12.07.1985,ora 01 noaptea,Sibiu.
    Multumesc mult!
  •  
    • 147 mesaje
    27 Apr 2006, 21:19
    0 0
    mie nu mi-ai mai raspuns
  •  
    • 2538 mesaje
    27 Apr 2006, 22:12
    0 0
    aqua,cind te gasesc pe mess?...noapte buna
  •  
    • 42 mesaje
    27 Apr 2006, 22:56
    0 0
    Aquamarina, multumesc mult pt. interpretare. Pupici si numai bine.
  •  
    • 1552 mesaje
    27 Apr 2006, 23:42
    0 0
    buna,te rog sa ma ajuti si pe mine eu 22.12.1982 ora 9 turnu magurele el 05.05.1980 turnu magurele ora 17.poti sa imi scri pe crys_tanase@yahoo.com multumesc
  •  
    • 2 mesaje
    28 Apr 2006, 12:46
    0 0
    Draga aquamarina, indraznesc si eu cu o rugaminte pt. interpretarea astrogramei:
    Eu: 26 septembrie 1981 ora 18:50 Craiova
    El: 20 septembrie 1981 Corabia, Judet Olt
    Multumesc din suflet!(adresa de e-mail marinarotaru26@yahoo.com)
  •  
    • 432 mesaje
    28 Apr 2006, 15:16
    0 0
    Buna aquamarina..am incercat sa caut pag de care ai precizat la inceput e-astrolog.ro...dar nu am gasit, asa ca tot pe tine te-as ruga sa ma ajuti si pe mine sa iau niste decizii descriindu-mi ce spun si stelele pe care eu nu stiu sa le interpretez .
    As vrea sa stiu pe plan profesional ce cariera mi se potriveste si ce drum sa aleg si pe plan sentimental...are relatia mea vreun viitor?Sa mai astept sau sa renunt? Sunt in cumpana si raspunsul tau m-ar putea ajuta mult. Multumesc anticipat si-mi cer scuze ca-ti rapesc si eu din timp, datele mele sunt:
    EA: 27.01.85 ora 06 30 Bucuresti
    EL: 31.08.84 ora 19 20 Bucuresti.
    Astept cu interes raspunsul tau,pupici!
    P.S.: sa-mi spui si ce ascendenti avem ca nu stiu sigur
  •  
    • 33 mesaje
    28 Apr 2006, 21:33
    0 0
    Iti multumesc mult de tot aquamarina...
  •  
    • 219 mesaje
    29 Apr 2006, 11:39
    0 0
  •  
    • 2060 mesaje
    29 Apr 2006, 13:00
    0 0
    Antropa cum adica esti PASIONATA de astrologie dar nu iti cunodti ascendentul???? tu esti pasionata de informatiile pe care ti le poate da nu de studiul ei sa inteleg...
    Esti sagetator cu ascendent in leu...maica ai la planete in pesti (de acolo pasiunea cred!!!)si multe in sagetator...asta arata ca esti o persona spirituala care cauta mai multe decat doar sfera materialului...planetele in pesti sunt si cele care dau compatbilitate cu racutzul tau...de asemenea el are ascndent in berbc deci in trigon si la soarele tau si la ascendentul tau...copii vor fi importanti in viata ta si cred ca vei avea 2 sau mai multi...nu ai nici o planeta retrograda si deci lectiile in viata ta nu vor fi excesiv de dure dar exista si riscul de a nu fi nevoita sa iti depasesti conditia ceea ce nu e tocmai bine...deci un fel de autosuficienta, automultumire...ai de asemenea venusul in scorpion care il da gata pe saracu racutz care mai are si martele in rac....tine de el...!
  •  
    • 2060 mesaje
    29 Apr 2006, 13:24
    0 0
    draga mea silv_s ceea ce ai cerut tu trebuie sa iti interpreteze concis un astrolog eu nu ma incumet sa o fac...nu sunt profesionista si orice raspuns iti dau te atinge...deci imi pare rau nu pot sa fac ceea ce ai cerut!
    ascndentele voastre sunt: tu il ai in capricorn iar el are asc in vasartor...de aici si atractia ascndnetul tau face trigon la soarele lui pe semn de paamnt, iar soarele tau face conjunctie la ascndentul lui un aspect f bun! pe de alta parte atentie ca el are atat venusul cat si martele in semne mobile ceea ce nu il face neaparat foarte loial, adica e cam schimbator! si tu la fel ai ambele zodii care raspund de sfera erotico-sentimentala in semne mutabile ambele in pesti...tue sti o idelaista prin excelenta dar nici tu poate ca nu esti extrem de "fixata"...exista atarctie acolo insa am rezerve totusi...o sinastrie iti va spune exact!
  •  
    • 432 mesaje
    29 Apr 2006, 13:45
    0 0
    Multumesc frumos aquamarina!!
    Ce zici,zici bine
    Crezi totusi ca ai putea sa-mi recomanzi un bun astrolog? Si preturi informative...ca sunt putin cam pe langa domeniul asta,dar cred in stele
    Multi pupici!
  •  
    • 2060 mesaje
    29 Apr 2006, 13:49
    0 0
    da un search pe google si cauta site-ul domnului Firicel Ciarnau, nu stiu exact acum unde functioneaza si cam cat costa...daca nu da-i un search pe google si caut-o pe Cristina Demetrescu...are ea site si afli acolo preturile...este si ea un astrolog bun!
    succes!
  •  
    • 432 mesaje
    29 Apr 2006, 13:51
    0 0
    Multumesc pt promptitudine! Esti o comoara!!!
    Week-end placut!
  •  
    • 219 mesaje
    29 Apr 2006, 14:04
    0 0
    aquamarina,multumesc mult!m-ai facut tare fericita!imi place astrologia insa nu ma pricep deloc sa calculez
  •  
    • 2060 mesaje
    29 Apr 2006, 14:17
    0 0
    nu e simplu...eu nu stiu aproape nimic si am studiat 4 ani, aproape 5 ...mi-am cumparat cele mai bune carti in domeniu pe care mi le-am putut permite..insa e matematica si trebuie sa stii cum sa iti coordonezi munca..la un moment dat ai senzatia ca te pierzi in detalii dar ca de fapt nu stii nimic, ca nu ai sedimentat informatia...acuma mai depinde si de tipul de invatare care e diferit!oricum succes...cel mai corect e sa te duci la niste cursuri de astro ca se fac destule...
  •  
    • 1552 mesaje
    29 Apr 2006, 20:54
    0 0
    buna aquamarina.te rog sa imi faci si mie astrograma.22.12.1982 ora 9 turnu magurele si el 5.05.1980ora 17 turnu magurele.iti multumesc
  •  
    • 2060 mesaje
    29 Apr 2006, 22:26
    0 0
    cristi22na ti-am scris pe messenger azi dupa amiaza!
  •  
    • 1280 mesaje
    29 Apr 2006, 23:18
    0 0
    te rog fa-mi si mie astrograma. Sunt nascuta pe 29.08.1971 , ora 11:10 la Brasov

    multumesc
  •  
    • 2060 mesaje
    30 Apr 2006, 00:04
    0 0
    rozzz esti fecioara cu ascendent in scorpion la 7 grade, ai 4 planete in fecioara ceea ce cred ca potenteaza atat defectele cat si calitatile zodiei, cred ca nu e cazul sa le enumar tu stiindu-le mai bine...ascndentul in scoprion iti da forta interioara, intuitie, un aspect fizic care poate sa seduca, farmec, dar iti poate da de asemenea si posesivitate, fire razbunatoare, patimasa...cred ca uneori esti super ordonata iar alteori anarhica, haotica...ai mijlocul cerului pe gemeni si mercur in fecioara ceea ce iti da o minte ascutita, dorinta de comunicare fara de care nu poti exista, esti foarte dotata la nivel mental si de aceea cred ca ti s-ar fi potrivit un job, o profesie care sa aiba de-a face cu tot ceea ce inseamna comunicare, prelucrae de informatii...mai ales ca ai trei palnete situate pe casa a 10 a si chiar soarele pozitionat acolo...ceea ce iti poate aduce succes in public, o anumita celebritate, esti cunoscuta sau ai posibilitatea asta!Este unul dintre indicii cei mai siguri ai unui succes general în viata. Soarele în Casa a X-a acorda favoarea de a fi printre persoanele cele mai înalte pe scara sociala si procura situatii de încredere si responsabilitate...este posibil sa fii foarte respectata de anturaj si adesea onorata de a fi aleasa într-un post public....cred ca, comunici foarte bine cu semnele de aer: gemeni, balanta, varsator!