Astrograma

  •  
    • 2060 mesaje
    25 Apr 2006, 00:11
    0 0
    albinutzo...e amuzant cum tu care esti berbec ai ales o balanta...cateodata ma uluieste astrologia...balanta e semnul tau opus...ceea ce inseamna ca voi actionati diferit (tu esti probabil furtunoasa si impulsiva, el mai pacifist, tolerant dar cu reale talente de manipulare)insa va atargeti reciproc tocmai prin asta...deci exista atractie intre voi!Tu ai soarele pozitionat pe casa a 8 a ceea ce inseamna ca la un moment dat al vietii tale daca nu ai inceput deja vei fi atrasa de partile oculte ale vietii, mai putin accesibile oamenilor de rand, mai inseamna ca vei avea parte de ceva mosteniri de-a lungul vietii tale si probabil ca se va usura latura financiara prin casatorie, e posibil sa devii celebra dupa moarte..deci postmortem..faptul ca ai luna in pesti adanceste si mai mult ceea ce am spus mai sus...esti foarte sensibila, intuitiva...mercurul si venusul tau sunt in berbec ceea ce inseamna ca esti impulsiva, nu intotdeauna stii sa iti controlezi reactiile si asta nu iti aduce beneficii prea mari, faptul ca amandoua planetele sunt pe casa a 7 si mai sunt si retrograde semnifica ca una dintre lectiile din aceasta viata e legata de partener, de cuplu si de felul in care rezonezi cu ei.. si de parteneri in general, pot fi parteneri de afaceri de exemplu... cred ca trebuie sa inveti sa asculti, sa fii toleranta, si nu in ultimul rand mai putin "berbeaca" adica mai blandutza cu cei dragi...ai un stellium pe berbec ceea ce inseamna multa initiativa din partea ta in toate aspectele vietii...pe de alta parte atentie ca ai 7 planete retrograde deci ai multe de invatat in aceasta viata, ar trebui un studiu mai aprofundat al portretului tau astrologic...ai ascendent in fecioara ceea ce iti da spirit de analiza, de prelucrare a informatiilor, si probabil in ochii celorlalti apari asa ca o persoana stricta, constiincioasa si uneori criticista...dar iti poate da si o frumusete aparte acest ascendent mai ales ca ai luna in pesti...e posibil sa simti nevoia de protectie din partea sexului opus...tu esti un amalgam de furtuna si sensibilitate, uneori greu de "digerat" de catre ceilalti poate pentru ca nu reusesc sa iti surprinda starile....
    Prietenul tau e o balanta plina ...in sensul ca are si ascendentul in acelasi semn.. e o fire care stie foarte bine ce vrea numai ca maniera in care realizeaza ceea ce isi doreste este una frumoasa, toleranta, estetica unoeri...dar cu tinta bine ochita! ei aici se confirma si mai tare ceea ce am spus mai sus...prietenul tau are marte tot in balanta iar tu ai pozitionat vensuul in berbec...deci atractia semenlor opuse e aproape de netrecut, inevitabila...si el are stellium pe balanta...e o persona foarte interesanta cred, armonioasa mai ales ca aspect fizic (e posibil sa fie un barbat frumos!)...ii place frumosul in mod special, arta, muzica....de asemenea cred ca i s-ar fi potrivit o profesie in zona justitiei: judecator, avaocat, notar, jurist etc...balanta e semnul justitiei ("talerul" balantei...)eu cred ca acolo e o atractie fizica foarte puternica dar ar trebui totusi o harta compozita sau o sinastrie...incearca la un astrolog profesionist pt detalii...
  •  
    • 3548 mesaje
    25 Apr 2006, 09:55
    0 0
    aquamarina, te-as ruga si eu frumos o interpretare a datelor mele, se poate?

    31.03.1985, 14:30 -orar vara-, Bucuresti.
  •  
    • 147 mesaje
    25 Apr 2006, 11:50
    0 0
    Buna din nou.

    Cata dreptate ai.

    Intr-adevar prietenul meu este avocat . e profesia care il prinde cel mai bine si pentru care e dispus sa se "sacrifice" pentru ca o face din pasiune.

    Am consultat un astrolog profesionist, o doamna in varsta care a urmat cursurile de la facultate ale domnului Ion Tugui.

    Tot ce mi-ai spus tu mai sus nu sunt lucruri noi, tu doar mi le-ai confirmat.

    Hai sa-ti mai povestesc cate ceva.

    Initial nu am crezut ca este adevarat... am ajuns la doamna asta prin intermediul prietenului meu, este prieten cu dumneaei.
    Din curiozitate i-am dat datele mele si sa vezi ce a iesit ( dar cred ca deja ai vazut tu... cum nu ma pricep am sa-ti scriu ca un profan, dar sunt sigura ca tu vei intelege mai bine)cand am fost la consultatii mi-am mai notat eu cate ceva... si sper ca impreuna le vom putea descifra

    Despre mine:

    - marte - se afla in casa a 8 a, adica mostenirea din trecut (din vietile anteioare) se afla pe Nodul Nord, axa karmica ( cica am murit in razboi) si lectia de viata acum este aceea de a ma face sa-nteleg ce inseamna violenta.
    - casa 1, Balanta-Venus= am blandete, salinitate, sunt frumoasa, calda, pasionala dar razboinica.
    - tot doamna asta imi zice ca e posibil ca in razboi sa fi omorat foarte multi oameni si acum am o datorie karmica, trebuie sa ajut oamenii.
    - marte e planeta guvernator dar pe langa el imi apare acea stea fixa ALGOL- despre care se zice ca e cea mai mare catastrofa - deci eu nu trebuie sa fiu violenta.
    - am si vise premonitorii (ceea ce e foarte adevarat) si cica acestea imi vn de la Nodul Sud


    Ce e interesant acum : ca si eu si prietenul meu avem in casa a 5 a pe jupiter- tipa a interpretat ca vom aveam un baietel.
    Prin sinastra: avem venus-mercur deci avem siguranta unei fericite casnicii.
    ( problema mea, in viata curenta, este aceea ca il reneg pe prietenul meu, inca de cand ne-am cunoscut, dupa cateva luni cand am vazut ca il iubesc am tendinta de a ma rupe de el , inexplicabil, pentru ca eu in fapt il iubesc mult,,, aici e un fenomen inexplicabil)
    - cica as avea o singura casatorie, si e vb de o casatorie karmica, aven de platit unele datorii unul fata de celalalt.
    - tot ea mi-a spus ca am o falsa imagine despre casotoria mea cu prietenul meu ( si asa si este, am tendinta de a iesi mereu din aceasta relatie, nici nu vreau sa aud de planuri de casatorie, si daca el nu era atat de perseverant in mom. asta nu mai eram impreuna)
    -tot ea a mai depistat satur-soare pe astrograma mea- adica posibilitatea invatarii lectiei de viata, imi rezolv karma.

    Ceea ce a ramas un pic nedescifrat. tipa mi-a spus ca nu mi-am ales tocmai cariera potrivita ( eu vreau sa ma fac judecator ) si ca eu am harul de a ajuta oamenii, pe care mi-l neg... si nu fac bine. ca am talent la scris asa cum ai spus si tu

    tu ce parere ai legata de profesia ce vreau sa o urmez. ea imi recomanda medicina (off am uitat cum ii zice, cea cu plante cu vindecari prin energii.etc.etc)

    astept raspunsul tau c nerabdare si daca mai ai ceva de adaugat cu draga inima astept.


    A cat despre prietenul meu: la el a spus ca e mai simplu in ceea ce priveste relatia cu mine. el ma iubeste, stie ce vrea ( pe mine si va lupta mereu pt mine) ca el este bun de pus pe rana si ca eu daca nu am grija cu ascendentul meu in fecioara am sa-i mananc ficatii . ce parere ai?

    te pupi si numai bine.
  •  
    • 621 mesaje
    25 Apr 2006, 12:23
    0 0
    aquamarina, ti-am trimis un mesaj privat
  •  
    • 213 mesaje
    25 Apr 2006, 15:19
    0 0
    Aquamarina, imi poti face si mie astrograma si pe cea a prietenului meu?
    te rog mult...am nevoie sa stiu daca suntem compatibili , suntem in aceasta relaite de 8 ani si pana acum nu tu casatorie,,,
    ma mai intereseaza aspectul profesional.. nu stiu daca mi-am ales bine cariera. am eu un sentiment ca merg pe un drum care nu ma defineste, in luna mai imi dau def-ul ca avocat.
    Eu - 14 iulie 1979 ora 18:00 , Bucuresti
    El - 14 iulie 1979, ora 1:00, Rosiori de Vede, jud Teleorman.
    iti multumesc din suflet, chiar ma intereseaza relatia mea cu prietenul... e foarte imp.
    toate cele bune, iti doresc o zi frumoasa!
  •  
    • 14 mesaje
    25 Apr 2006, 15:49
    0 0
    Aquamarina te rog ajuta-ma si pe mine
    15 noiembrie 1964, ora 19, targoviste.
    multumesc
  •  
    • 2060 mesaje
    25 Apr 2006, 16:05
    0 0
    Mai fetelor unde saracie sunt mesajele private ca eu sunt harbarnista la capitolul asta...ginxy nu iti pot raspunde ca nu stiu unde sunt mesajele private si nici nu stiu cum sa trimit!

    Albinutzo...meseria de medic ar fi una potrivita pentru ca ai luna in pesti pe casa a 6 a a sanatatii...pestele fiind o zodie de intrajutorare, de sacrificu pentru ceilalti etc...ar fi o meserie buna...intradevar ai putea fi de ajutor celorlalti avand in astrograma luna in pesti cum spuneam si asc in fecioara care este si el un semn de sacrificiu pentru ceilalti...acuma daca tu vrei sa te faci judecatoare e ok...asta nu inseamna ca nu poti ajuta in alt fel..pe de alta parte spui ca ceva te impiedica sa ajuti.. acela e berbecul care e initiator insa e doar pentru el nu si pentru ceilalti...hoatarste cum iti dicteaza inima si la ce crezi ca te potrivesti! Eu te-am trimis la un astrolog profesionist pentru ca eu nu sunt de meserie...e doar o pasiune...
  •  
    • 2060 mesaje
    25 Apr 2006, 16:15
    0 0
    liqueur...tu esti toata un soare ...esti foarte solara...esti berbecutza cu asc in leu...deci 2 zodii focoase si foarte puternice...fiind in trigon poate sa iti dea mult noroc, abilitati de lider, o fire arzatoare, optimista increzatoare, unoeri prea mult...ai foarte multe planete in zodii de foc..ceea ce poate fi bine caci esti o raza de lumina pentru ceilalti dar nu intotdeauna poate fi bine pentru tine...pt ca "arzi" prea mult...luna in leu te poate indruma spre poezie...iar faptul ca esti nascuta in martie ma face sa ma gandesc ca nu esti chiar atat de impulsiva ca un berbec de aprilie ci ca ai tendinte de visare (corespunzatoare zodiei pestilor care domiciliaza luna martie!!!) probabil si interese oculte la un moment dat...mai ales ca si tu ai 7 planete retrograde deci ai ceva lectii de invatat..ai si mijlocul cerului in berbec...deci cred ca ai fi un lider innascut atata vreme cat iti infrangi initiativele fara gandire in prealabil, si atata timp cat inveti sa tolerezi si persoanele mai putin focoase...interesanta astrograma...la un astrolog profesionist ai sa afli mai multe
  •  
    • 2060 mesaje
    25 Apr 2006, 16:33
    0 0
    nefertiti...e interesant...mijlocul cerului il ai plasat in balanta deci nu e de mirare ca ai ales avocatura, se prea poate sa fii buna in profesie...pe de alta parte soarele tau in rac plus luna in pesti amandoua semen de apa e posibil sa iti releve capacitati artistice, scris, poezie, muzica...sau ceva care sa aiba legatura cu intrajutorarea celorlalti...actiuni umanitare...cred ca esti o sentimentala incurabila si o romantica la fel...o fire emotionala care raspunde bine la stimuli senzitivi..ai venus si marte cele doau planete care sunt responsabile de viata erotico-sentimentala plasate in casa a 7 a....deci casa parteneriatului...iar venusul il ai de asemenea plasat in rac...cu alte cuvinte pentru tine casatoria e esentiala, e un scop in viata, si copiii de asemenea...faptul ca ai nodul nord in fecioara si ascndent in sagetator s-ar putea sa cauzeze doua casatorii...plus marte care e si el in semnul dual al gemenilor...te-as sfatu sa nu fortezi nota cu casatoria...
    El are aproape aceeasi astrograma cu tine fiind in aceeasi zi nascut in acelasi an...deci e cam, similar desi unele lucruri sunt altfel pentru el...ei bine...el are ascendent in berbec deci compatibilitate cu ascndentul tau ceea ce nu e rau...e un aspect bun...insa si el are marte in gemeni ceea ce favorizeaza o a doua casatorie...parerea mea este sa nu il fortezi sa faca pasul mai ales ca sunteti de multi ani impreuna...este clar insa ca pe harta voastra compozita e o relatie karmica sunt 3 planete pe casa a 8 a...inclusiv soarele...deci aceasta relatie trebuia sa fie...in plus venus si marte la ambii pe casa a 7 a a parteneriatului...nu stiu ce viitor va avea...insa aceasta relatie exista oricum la un moment dat al vietii voastre!
  •  
    • 2060 mesaje
    25 Apr 2006, 16:46
    0 0
    maybe...tu esti scorpion cu ascendent in rac...o fire emotionala, care raspunde bine la tot ce inseamna romantism, probabil si subiecte oculte, dar cred ca esti o fire care isi interiorizeaza mult starile, nu cred ca esti foarte deschisa cand e sa vorbesti despre tine insati...soarele in scorpion plasat in casa a 6 a poate fi cauzator de boli lungi din care te recuperezi greu si unoeri poate chiar cronice sau poate avea legatura cu serviciul unde ai porbleme, ori nu te prea intelegi cu patronul ori esti tu sefa si ai succes in afaceri dar nu te prea intelegi cu angajati sau acestia iti fac sicane...avand si luna in berbec cred ca esti o fire impulsiva care se controleaza mai greu uneori..mercur in sagetator iti da o agilitate a mintii, dar si infantilism unoeri, iar exact cand nu trebuie tu devii idealista facand trigon cu luna este totusi de bun augur...ai venus in balanta (in domiciliu)ceea ce ma face sa cred ca esti o femeie atragatoare...plasata in casa a 5 a semnifica ca esti creativa in amor si ai o relatie frumoasa cu copiii atata timp cat nu intervin pozitionari ale astrelor nefavorabile..atentie la cele doua casa a 12 a ambele retrograde care semnifica spitalizari, situatii penebile din care esti obligata sa iesi dar nu va fi usor...
  •  
    • 2060 mesaje
    25 Apr 2006, 16:50
    0 0
    Ginxy m-am desteptat si am vazut unde e mesageria privata...eu nu o vedeam pentru ca nu eram intrata in forum...am sa raspund in masura timpului...!
  •  
    • 213 mesaje
    25 Apr 2006, 17:10
    1 0
    ufaa...m-a cam intristat vestea cu casatoriile. am inteles eu bine?? noi o sa ne despartim? o sa mergem fiecare pe drumul nostru??
    pana acum ai perfecta dreptate, am ramas un pic socata de toate adevarurile spuse. e foarte interesant cate poate face o astrograma
    poti sa-mi detaliezi mai multe despre mine si el. ( la mine, despre cariera, copii, moartea cum intervine)
    te rog, acum ard de nerabdare sa aflu cat mai multe, mi-ai starnit interesul!
    te pup si numai bine!
  •  
    • 147 mesaje
    25 Apr 2006, 17:34
    0 0
    Nu vreau sa fac abuz te timpul tau liber , dar mi-s tare curioasa de ce ai sa-mi zici despre urmatoarele astrograme:

    ea_ 13 februarie 1966, ora 13:30, draganesti -olt , jud.Olt
    el_ 26 ianuarie 1958, ora 23:30, butimanu. jud Dambovita

    te pupik , esti o dulce.
  •  
    • 2538 mesaje
    25 Apr 2006, 20:42
    0 0
    pt r_o_x_y.Draga mea,nu te duce la Radu Stefanescu,presupun ca despre el este vorba ,el facea la antena 1 horoscopul.Sunt convinsa ca este foarte bun in ceea ce face dar nu pentru "oamenii de rand".Am facut prostia sa ma duc la el,costa 1500000,consultatia de 2 h si ma asteptam la ceva detaliat si nu la un monolog despre experientele lui din Iran,si tot felul de povesti despre el.Am pierdut timpul si banii.Daca vrei,te poti duce la Cristina Demetrescu,eu am fost .Costa 800000 ora dar nu pierde nici un un minut din timpul tau.O gasesti pe net.Tot cer mi-a spus despre trecut dar si despre viitorul apropiat s-a adeverit.Te pup.Oricum aqua ti-a spus mai mult decit ti-ar fi spus"marele astrolog"
  •  
    • 8901 mesaje
    25 Apr 2006, 21:00
    0 0
    Aqua,daca mai esti prin zona te rog sa-mi recomanzi o carte de astro de unde pot sa-mi inerpretez singura astrograma ca banuiesc ca ai fost suprasolicitata in ultimul timp pe forum.In caz ca mai ai timp:07,iunie,1982.20:45h vaslui.
  •  
    • 250 mesaje
    25 Apr 2006, 23:26
    0 0
    aquamarina, stiu ca toate am sarit pe tine, dar daca ai timp, ma ajuti si pe mine cu o astrograma?
    sincer, am incercat, dar nu imi reuseste nimic.
    eu 12.oct.1968-ora 22,30
    el.13 iunie 1964-ora 01,05
    iti multumesc si repet, doar cand ai mai mult timp liber.
    te pup
  •  
    • 14 mesaje
    26 Apr 2006, 08:59
    0 0
    Aquamarina iti multumesc si trebuie sa recunosc ca este adevarat ceea ce ai spus. Te rog in masura in care ai timp liber daca poti sa-mi spui si despre baiatul meu - 22 martie 1986, targoviste, ora 13.10
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 10:39
    0 0
    Nefertiti pentru ce ai cerut tu aici trebuie o progresie facuta si o astrograma karmica...e mult de muncit...ceea ce am spsu eu aici fiecaruia in parte e extrem de sumar...in privinta mortii, acest lucru nu ti-l va spune nimeni, nici un astrolog profesionist nu face asta, e chestiune de etica! te sfatuiesc sa iti comanzi o astrograma de preferat la domnul Firicel Ciarnau si ai sa iti explici mai multe lucruri! Atentie: toate pozitiiile astrelor dau TENDINTE nu e neaparat sa se si intample asa...
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 10:43
    0 0
    adina din punctul meu de vedere cele mai bune carti sunt scrise de A. Cotrobescu si Alexandru Nicolici...sunt carti editate la Teora pe care le gasesti oricand...cea mai vasta este Astrologia Practica a lui Cotrobescu..e o carte groasa si extrem de bine pusa la punct in ceea ce priveste informatiile insa trebuie sa invet ianinte de asta sa utilizezi un soft in asa fel incat sa reusesti sa inveti un pic de astrologie, caci ai acolo tot cea ce inseamna planete, case astrologice, aspecte, pozitionari insa pentru a le cunoaste trebuie sa stii sa alcatuiesti o harta!
    Despre harta ta: esti gemeni cu ascendent in sagetator, o fire foarte schimbatoare, foarte fluctuanta, dar isteata, vad ca ai si mercur in germeni care e in domiciliu...deci mentalul tau e supraamplificat, esti o fire mentala care gandeste non stop, as putea spune ca esti foarte inteligenta, prelucrezi repede informatiile din jur dar atentie ai mercur in gemeni pe casa a 6 a si pe deasupra si retrograd acolo e o lectie da invatat in sfera muncii, a profesiei a felului in care colaborezi cu cei din jurul tau, este posibil sa inchei si afaceri foarte benefice pentru tine...mijlocul cerului e in balanta deci in trigon cu soarele tau si cu mercur ceea ce mai da inca un aer mental in portretul tau astrologic...te pricepi sa convingi oamenii, stii sa comuncii foarte bine, deci o profesie in publicitate, administratie publica chiar si ceva in domeniul justitiei cred ca ti s-ar potrivi...ai ceva planete retrograde si tu aici trebuie o analiza mai profunda...venus in taur...apreciezi frumosul pe casa a 5 a inseamna ca esti creativa si ca vei avea multe satisfactii din partea copiilor tai...e o astrograma frumoasa si echilibrata daca iti inveti propriile lectii de la planetele retrograde si daca minimalizezi putin superficialitatea caracteristica semnelor de aer pe care tu le ai din plin aici!
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 10:56
    0 0
    Albinutzo ea este varsatoare cu ascendent in rac...deci un varsator mai putin exteriorizat...faptul ca are nu mai putin de 8 planete in semne duale ma face sa ma gandesc ca a avut parte d emulte schimbari in viata, sutn 5 planete cu mijlocul cerului inclus in pesti ceea ce da mare sensibilitate, intuitii, o fire care se interiorizeaza mult si a carei viata emotionala e foarte bogata in plus toate acestea fac trigon la ascendent deci vorbim aici de o persoana care se adapteaza greu la aceasta lume...este posibil sa se fi sacrificat pentru altii, de fapt e posibil ca viata sa ii fie un intreg sir de sacrificii majore in beneficiul altora si mai putin in cel propriu...sunt si ceva retrogradari acolo deci e chemare la a invata lectii importante...
    el...el este si el varsator dar cu ascendent in balanta deci un semn mental prin definitie...avand in vedere ca avem de a face cu 2 semne de aer, el este mai putin sentimental, mai putin emotional, si mai activ ca perceptie, de asemenea observ ca are marte in sagetator e posibil sa fi avut 2 casanicii sau 2 femei si-au pus amprenta pe viata lui...aici trebuie vazute mai multe aspecte, desi si acestea sunt tendinte doar nue obligatoriu sa se si intample asa...si el are mijlocul cerului intr-un semn de apa insa acesta e racul...deci exista si aici ceva senzitivitate dar foarte ascunsa...e posibil sa acumuleze avere si sa tina mult la familie dar in felul sau nu totdeauna inteles de ceilalti!