Astrograma

  •  
    • 2060 mesaje
    7 Mai 2006, 11:10
    0 0
    sufletzel casa a 9 a pe sagetator favorizeaza calatoriile si stabilirea in strainatate si deci minimalizeaza putin aspectele mai putin placute pe care ti le-am enumerat!succes!
  •  
    • 2538 mesaje
    7 Mai 2006, 11:19
    0 0
    aqua ,in sfarsitte pup ce mai faci?vii pe mess?
  •  
    • 2060 mesaje
    7 Mai 2006, 11:22
    0 0
    ilena_m tu esti capricorn cu ascendent in rac iar el este varsator cu ascendent in taur...in privinta ta ceva ma face sa cred ca nu esti o persoana foarte calda, cred ca esti o fire mai interiorizata asa, el fiind varastor e deschis are si trei planete pozitionate pe casa a 11 a ceea ce inseamna ca prietenii sunt f importanti pt el si il vor ajuta de-a lungul vietii desi nu vor lipsi nici surprizele din partea lor...acuma faptul ca el are ascendent in taur si soarele in varsator deci 2 semen fixe in pozitii esentiale il face extrem de incapatanat si rigid cand e vb de deciziile pe care le ia, tu esti probabil sensibila iar lui nu ii pasa de multe ori decat de propria persoana...insa atentie el e semn de aer are nevoie de deschidere, de caldura, de comunicare iar acest lucru nu se va schimba indiferent cine ii va fi partenera...atractia dintre voi e data de 2 aspecte venusul tau face conjunctie la martele lui ceea ce da o atarctie f puternica de ordin fizic, conjunctia e un aspect f puternic dar daca e singurul aspect bun si sunt inca 3 mai proaste de exemplu atunci ii scade din capacitate, voi mai aveti si ascndentele in sextil deci atarctie puternica si ai putea face casa buna cu el insa aceasta nu e o relatie karmica, nu este ceva f profund si f puternic...
  •  
    • 2060 mesaje
    7 Mai 2006, 11:30
    0 0
    liya_35 esti rac cu asc in varsator, ai venusul pozitionat in fecioara pe casa a 7 a a parteneriatului, o zodie duala, e posibil sa fi avut 2 casatorii dar e doar o posibilitate ca vad ca descendentul e pe leu deci o zodie fixa, in orice caz cred ca ai avut ceva esecuri in amor...cred ca esti o fermecatoare prin excelenta cu luna in scorpion si venusul in fecioara...despre el nu iti pot spune nimic ca nu am ora lui de nastere...pot doar atat el e scorpion deci in trigon cu soarele tau aspect pozitiv apoi soarele lui e in conjunctie cu luna ta, aspect f puternic cred ca la nivel emotional comunicati f bine daca alete aspecte nu spun altceva, apoi soarele lui face sextil la vensusul tau alt aspect benefic...ar trebui sa maerga bine dar daca nu am ora lui de nastere nu iti pot spune cu exactitate!
  •  
    • 2060 mesaje
    7 Mai 2006, 11:31
    0 0
    randunico nu cunosc nici un astrolog in constanta, pe de alta parte nu iti pot spune nimic pentru ca nu mi-ai scris in ce an te-ai nascut!
  •  
    • 2060 mesaje
    7 Mai 2006, 11:41
    0 0
    irinacer...tu esti taur cu ascendent in capricorn...tu esti o pamanteana prin excelenta care este doritoare de stabilitate financiara, emotional-afectiva, erotica etc...el este leu cu ascendent in gemeni, si cu luna in gemeni din pacate eu tind sa cred ca nu este loialitatea in persoana oricum va avea tendinta la viata dubla...martele in rac ii da o tendinta de a fi familist insa e si capricios totodata si greu de multumit...sunt acolo ceva trigoane care v-au facut sa mergeti unul catre celalalt...ar trebui o sinastrie sa va faceti la un astrolog profesionist!
  •  
    • 1094 mesaje
    7 Mai 2006, 20:19
    0 0
    aquamarina te rog muult de tot , imi spui si mie cate ceva? 15mai 1971 ora 5 dimineata ,localitatea fagaras.

    multumesc mult de tot
  •  
    • 592 mesaje
    7 Mai 2006, 21:47
    0 0
    Buna aquamarina daca ai timp sa-mi spui si mie in cateva randuri ceva..
    data nasterii: 20 noiembrie 1984 ora 20:30 (scorpion cu ascendent in rac) te tzuk
  •  
    • 122 mesaje
    8 Mai 2006, 10:14
    0 0
    Multumesc mult, aquamarina!
  •  
    • 16 mesaje
    8 Mai 2006, 11:09
    0 0
    Buna aquamarina!Te rog mult,imi poti spune cate ceva despre mine?Datele mele sunt:11.08.1979, 1:20,Pucioasa
  •  
    • 1259 mesaje
    8 Mai 2006, 11:53
    0 0
    Te rog mult Aquamarina, urmaresc de mult topingul tau . Eu nu-mi cunosc prea bine ora de nastere si nu mai am pe cine sa intreb . ziua 9 feb 1949 craiova . 11, 30 ziua . Iti multumesc anticipat
  •  
    • 280 mesaje
    8 Mai 2006, 13:53
    0 0
    Multumesc aquamarina!
  •  
    • 2060 mesaje
    8 Mai 2006, 15:57
    0 0
    liya35 imi pare rau sa aud asta...semne duale pe venus si mai ales pe casa casatoriei arata clar esecuri in dragoste si casnicii multiple sau relatii esentiale pt acel om mai multe sau egale cu cel putin 2....oricum capul sus!
  •  
    • 2060 mesaje
    8 Mai 2006, 16:04
    0 0
    carol111 esti leu cu asc in gemeni ceea ce presupune ca dupa 30 de ani te vei deschide mult vei dori sa comunici si vei fi foarte agitata la nivel mental ascendnetul in semnul gemenilor iti dau asa un aer adolescentin si si vei ramane cu alura asta tanara pana la adanci batraneti...ai un stellium pe leu deci 4 planete in zodia leului ceea ce te face o persoana orgolioasa, mandra si doritoare de onoruri...probabil esti un bun lider daca asc si luna in semne duale nu isi fac simtita prezenta...ai luna in pesti ceea ce iti da o anumita sensibilitate care da o aura de mister stralucirii leonine...ai o karma pe familie...familia ta are un rol esential in viata ta...atentie ca descendentul tau e in sagetator cu asc in gemeni doua sau mai multe casatorii sau relatii care sa iti schimbe viata in mod radical, sau vei avea cel putin 2 copii si cel putin 2 domicilii...grija la prieteni...nu intotdeauna sunt atat de sinceri cum par!
  •  
    • 2060 mesaje
    8 Mai 2006, 16:12
    0 0
    doica presupunand ca aceasta e ora corecta la care te ai nascut esti varsator cu asc in taur, 2 semne fixe...esti probabil rigida si foarte incapatanata...ai nevoie de multa comunicare luna in gemeni iti da asta..apoi vad ca ai luna si uransu in gemeni pe casa a 2 a si unul si retrograd probabil cu banutzii nu ti a fost usor multe schimbari...gemenii semn mutabilll...dar probabil asc in taur a ami imbunatatit situatia...descndentul tau in scorpion imi spune ca esti o persoana puternica chiar prea puternica...e posibil sa vrei, sa ceri multe de la partener si de aici dezamagiri...ai 4 planete in casa a 10 inclusiv soarele care spune ca esti o persoana populara, ai fi putut deveni ceebra prin ceva...si esti un membru respectat al societatii in care traim...casa a 10 pe soare inseamna ca ai o faima buna printre cei cu care ai de a face!
  •  
    • 967 mesaje
    8 Mai 2006, 16:17
    0 0
    mama mea a zis ca sint nascuta la 20:30-21:00 si eu acum nu stiu ;am ascendent berbec(ora20:30) sau ascendent taur(ora 21:00).
    poti sa imi dai in particular mai multe sfaturi referitor la deciziile pe care tr sa le i-au?
    26.08.1977 ora20:30-21:00 iasi
  •  
    • 2060 mesaje
    8 Mai 2006, 16:18
    0 0
    jass...ai o astrograma grea...esti taur cu asc in taur deci taur plin...uarsti probabil schimbarea de orice fel ar fi...esti incapatanata si f rigida...dar e posibil sa fi o femeie cu "nuri" , o femeie frumoasa, senzuala si poate putin materialista, adori luxul...faptul ca ai 4 planete pe casa a 12 a ma face sa cred ca nu ai avut tocmai o viata usoara, ori ai avut pb cu legea ori ai avut de a face cu situatii grele care pareau fara iesire, situatii penibile, ori boli cronice sau din care te ai recuperat greu...in dragsite te-ai sacrificat mult probabil si ai primit exact pe dos, dar tu esti o impetuoasa in amor o initiatoare o impulsiva care nu cunoaste limite cand e indragostita, probabil lasi greu pers iubita chiar daca relatia e dezastruoasa...2 planete pe casa a 7 a a casatoriei pe sagetator semnifica ca au existat ceva schimbari in viata ta amoroasa...neaparat sa iti faci o astrograma profesionista!
  •  
    • 371 mesaje
    8 Mai 2006, 16:19
    0 0
    aquamarina m-ai facut curioasa.
    TE ROG, cand ai timp, spune-mi si mie
    22.01.1972 ora 7.01 (cam pe acol vaslui
    Multumesc.
  •  
    • 2060 mesaje
    8 Mai 2006, 16:23
    0 0
    aeyra iubito esti intardevar scorpio cu asc in rac...o sensibila si o emotioanla prin definitie...esti puternicsa la nivel emotional...cu luna in balanta cred ca esti o femeie frumoasa...martele tau in varsator pe casa casatoriei sau a parteneriatului ma face sa cred ca ai avut si probabil vei avea relatii furtunoase, cu tente agresive dar care te iau prin surprindere...vei avea surprize de la partener...in rest atentie la sanatate si inca ceva...copii vor fi importanti in viata ta sub orice forma ar fi...casa a 5 a e foarte locuita la tine..de asemenea aceasta casa iti confera o capacitate imensa de creativitate...te tzuc si eu!
  •  
    • 2060 mesaje
    8 Mai 2006, 16:25
    0 0
    pisica_salbatica daca nu stie ora cu exactitate pendulezi...daca ai sa stii putina astrologie te vei regasi intr-una din ele..sfaturi nu imi permit sa dau la acest nivel pt ca nu sunt astrolog profesionist si ar insemna sa ma hazardez...sfaturi poate sa iti dea o persoana care iti analizeaza in amanunt harta personala!