Astrograma

  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 14:56
    0 0
    Eu sunt scorpion cu ascendent in varsator...
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 15:02
    0 0
    just do it...el e berbec...oooppss tu esti leoaica deci amandoi semne de foc, atractie inevitabila, daca nu am ascendentul nu pot sa calrific multe aspecte din pacate, pot sa iti spun despre el ca e impulsiv ca si tine sau asta tind sa cred...cu soiare, mercur si marte in berbec el promite multe si initiaza multe insa nu stiu daca se implineste ceea ce promite si daca isi duce la bun sfarsit actiunile...hmmm...marte in berbec....in domiciliu, ehh aici e multa energie, dorinta de cucerire,e foarte focos...are si venus in taur asta inseamna ca apreciaza frumosul, senzualul la o femeie...dar eu te saftuiesc sa te tii bine caci el este un cuceritor si e prin isnasi natura lui asa...inceraca sa fii mai putin dependenta ci cat mai puternica pentru ca tinsd sa cred ca apreciaza femeiel puternice, luminoase, independente care stiu sa se "joace" cu el...
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 15:09
    0 0
    liqueur casele 8 si 12 sunt casele karmice dar cu profnde radacini spirituale, casa a 8 este casa scorpionului si predispune la schimabri drastice in viata in sensul de ditrugere-renastere (accidente, mosteniri, sexualitate) asemenei pasarii phoenix care e simbolul scorpionului, cas a 12 a este casa pestilor deci e ecasa de sacrificu acesta poate fi sacrificu prin boala grea, spitalizari, poate fi prin inserarea continua in viata unui individ a situatiilor penibile, greud e dus si de iesit din ele, mai poate inseamna exil,dusmani puternici dar ascunsi sau inchisoare asta depinde de configuratii si de aspecte!
    tu nu ai incarcata astrograma de case a 8 a deloc...ai doar o casa a 12 a pe luna in leu care în bune aspecte, va asigura succesul oricarei munci îndeplinite în locuri retrase, departe de ochii lumii, în închisori, spitale sau institutii de caritate... indica de asemenea posibilitatea de a avea o legatura amoroasa clandestina care va ramâne secreta, daca luna este bine aspectata. Luna stresata indica pericol din partea dusmanilor secreti care vor suscita suferinte si persecutii...asta depinde de cum se aseaza astrograma ta pe astrogramele fiecarei zile din viata ta... dar e bine aspectata de soare la care face trigon as aca nu iti face probleme!
  •  
    • 655 mesaje
    26 Apr 2006, 15:10
    0 0
    Hmmm... de asta mi-era frica.Il ia mama naibii de cuceritor De aici deduc ca nu prea avem sanse.Eu dependenta emotional (asta asa e), iar el cuceritor...shit!
    Multumesc mult!
  •  
    • 48 mesaje
    26 Apr 2006, 15:19
    0 0
    Aqua...multzumesc mult. Si eu am aceiasi pasiune ca si tine pt astrologie dar ma consider un novice, pe cand tu potzi cu usurintza sa i iei locul Uraniei , esti incredibila, e ff adevarat ce ai spus, merci inca o data ca ti faci timp pt noi toate, care te asaltam non stop cu astrograme
    Totusi m ai lasta pe ganduri cu ce ai spus : "copii vor fi importanti in viata ta dar intr-un mod imprevizibil cci e varstaorul acolo, uranus planeta surprizelor e intr-un semn muatbil asa ca te poti astepta la ceva schimbari imprevizibile in viata ta".
    Cum adica copii..in mod imprevizibil? M am speriat! Poti sa largesti un picutz fraza...pls
    Astrograma mea indica o viatza linistita sau tumultoasa? Adica o sa am probleme in viatza din cauza " imprevizibilului?
    merci
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 15:20
    0 0
    nu am spsu asta...tocmai am spsu ca va potriviti ca exista atarctie fiind amandoi semne de foc, si ia in considerare ca nu ii cunosc acsendentul deci e cam problematic...pe de alta parte apropos de depndenta ta trebuie sa ti- o corectezi caci nici unui barbat nu ii face foarte mare placere...si inca ceva acestea sunt tendinte, nue musai sa se intample asa...sunt si alti factori foarte importanti: mediul, familia in care a crescut, cum a fost educat etc si etc...
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 15:24
    0 0
    baby...varsatorul e un semn fix dar este semnul imprevizibilului patronat de uranus care la tine e in sagetator...e bine ca e in sextil cu soarele...imprevizibil in sensul ca iti poate aduce bucuriii sau tristeti intr-un mod pe care nu il poti preveni...lucruri mai deosebite, mai neobisnuite...dar casa a 5 a mai e responsabila si de creativiatte...deci poate fi si asta..sa dispui de o creativiatte mai neobisnuita...
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 15:27
    0 0
    Crede-ma ca sunt novice...daca ai sti cat de vasta este aceasta stiinta si cat de greu e de cuprins si cat de greu e sa interpretezi...e matematica in toata regula...e foarte grea dar fascinanta si eu am descoperit lucruri uimitoare...pe langa altii care sunt si ei doar pasionati sunt cat unghia de la degetul mic in privinta cunostiintelor...
  •  
    • 48 mesaje
    26 Apr 2006, 15:35
    0 0
    Am incercat sa ti trimit un msg pe privat...dar nu stiu de ce ...nu merge. mi ar placea ffff mult sa vb pe privat...numai daca vrei si tu bineintzeles
    Id de mess: baby_blue9933399
  •  
    • 21 mesaje
    26 Apr 2006, 15:35
    0 0
    Mesajul privat nu merge,nu stiu din ce motive...ti-am trimis un mail,aici pe eva!Cand ai timp poate ai sa-l citesti!
    Mersi
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 15:53
    0 0
    fetelor aveti mail amandoua...
  •  
    • 12 mesaje
    26 Apr 2006, 16:11
    0 1
    Buna, indraznesc si eu cu rugamintea pentru calcul: Ea 24.02.1967 ora 05 Roman, El 29.12.1955 ora 05 Iasi. Cu multumiri anticipate
  •  
    • 128 mesaje
    26 Apr 2006, 17:08
    0 0
    Buna aquamarina! Nu vreau sa abuzez de amabilitatea ta dar as dori foarte mult sa-mi interpretezi si mie astrograma cand ai tu timp. Si eu sunt pasionata de astrologie si chiar as vrea sa fac niste cursuri in domeniu insa nu stiu exact unde ar fi indicat sa fac aceste cursuri. Datele mele sunt 01.12.1982 ora 21.40 Targoviste/Dambovita. Adresa mea este anna22@eva.ro. Iti multumesc anticipat.
  •  
    • 95 mesaje
    26 Apr 2006, 17:20
    0 0
    buna aquamarina, ti-am trimis un mesaj privat. daca poti sa interpretezi si pentru mine. iti multumesc mult. i.
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 21:15
    0 0
    anna22...si tu "arzi" cu soare in sagetator si cu inca 4 planete in acests emn de foc si cu ascndnet in leu...cred ca esti ambitioasa, focoasa, intrerprinzatoare, impulsiva, baietoasa unoeri, irascibila, iti "sare mustarul" repede, si ai calitati de lider....cred ca iti place sa conduci si esti cea careia ii vin idei nastrusnice...ai o minte deschisa, un spirit liber...si tit place sa evadezi cat mai mult din locurile care iti sunt foarte cunoscute, de asemenea cred ca esti o inraita a caaltoriile sau cel putin ti-ai dori...se prea poate sa ai parte de schimbari in viata ta avand atat de multe planete in semne mutabile inclusiv luna in gemeni...cred ca ai prieteni multi...si iti place sa te inconjori de ei...Mc in taur asta predispune la dorinta de avere, deci afaceri pe domeniu profesioanl, sau ceva in legatura cu arta dar din care poti sa faci bani...sumara descrierea...daca te apsioneaza astrologia cumpara-ti carti si studiaza...
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 21:28
    0 0
    enya...tu esti peste cu ascendent in capricorn, ai mijlocul cerului in scorpion ceea ce ma afce s acred ca te apsioneaza tot ce inseamna ocultul sau la un moment dat te va pasiona...luna in leu predipsune la poezie, ori scrii tu, ori traiesti ca intr-o poezie, ori iti plac foarte mult...mercur in pesti retrograd pe casa a 2a banilor...ma afce sa cred ca nu ti-e prea usor cu banutzii, si ca ai avut ceva dificultati financiare sau le mai ai inca...sau le vei avea...credca te sacrifici mult pentru ceilalti desi nu foarte vizibil pentru cei din jurul tau...dar esti si ambitioasa datorita ascendentului....
    el...este capricorn cu acsendent in scorpion...cred ca e o buna compatibiliatte intre voi as ala prima vedere pt ca tu ai ascndent pe soarele lui, iar el are ascendent in trigon cu soarele tau...deci atractie a fost clara si foarte puternica, dar au fost probabil momente cand nu v-a fost chiar bine, o relatie interesanta care are unele bariere de trecut avand in vedere ca trei planete grele pe sinastrie le aveti in casaa 12 a...inceraac o sinastrie concreta la vreun astrolog!
  •  
    • 2538 mesaje
    26 Apr 2006, 22:51
    0 0
    aqua,ti-am lasata mesaj pe mess.Nu stiu daca ai vazut.Te rog frumos,stiu ca esti asaltata..dar poate gasesti putin timp.Pupici multi.poate mai vb pe mess.20 ianuarie 1965,23.45,Bucuresti.
  •  
    • 147 mesaje
    26 Apr 2006, 23:11
    0 0
    Inca una :

    EA- 6 aprilie 1970, ora 10:30, Maruntei, jud OLT
    EA - 27 aprilie 1968, ora 01:00 , Draganesti Olt, jud OLT

    merci mult
  •  
    • 42 mesaje
    26 Apr 2006, 23:30
    0 0
    Draga aquamarina, indraznesc si eu cu o rugaminte pt. interpretarea astrogramei:
    Eu: 15 iulie 1973 ora 21:20 Bucuresti
    El: 8 martie 1956 ora 14:00 Bucuresti
    Multumesc din suflet!
  •  
    • 2060 mesaje
    26 Apr 2006, 23:47
    0 0
    Irina nu am primit ce mi-ai scris...
    Fetelor maine o sa incerc sa va interpretez cand ajung acasa de la servici daca am timp...azi am fost ceva mai libera....
    albinutzo mai incet mama...ca uite cate vor sa stie despre ele insele...dpdv astrologic!