dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 1135 mesaje
    28 Apr 2006, 16:15
    0 0
    Cristiana, pai cu un antrenor ca tine nu e asa de greu. Pupici!
  •  
    • 508 mesaje
    29 Apr 2006, 23:03
    0 0
    buna
    multumesc, dar nu fac decat sa va impartasesc din experienta mea trecuta si actuala...am trecut de a 4-a zi si e ok.
    eu nu numar , stiu ca la 2 saptamani in ziua x trebuie sa ma uit pe dieta, dar eu cum am mai spus, am mai trecut odata prin asta.
    e totul ok!

    cand am spus apa minerala ma refeream atat la cea carbogazoasa, cea partial decarbozificata, cat si la cea plata.
    de evitat apa demineralizata si apa de la robinet.

    deci si apa plata are minerale......

    nu uitati de vitamine daca cumva va simtiti molesite....
    apa si ceaiul... la mare cinste.

    daca mai aveti intrebari, acum inainte de start... astept!

    cristiana
  •  
    • 508 mesaje
    29 Apr 2006, 23:04
    0 0
    buna
    multumesc, dar nu fac decat sa va impartasesc din experienta mea trecuta si actuala...am trecut de a 4-a zi si e ok.
    eu nu numar , stiu ca la 2 saptamani in ziua x trebuie sa ma uit pe dieta, dar eu cum am mai spus, am mai trecut odata prin asta.
    e totul ok!

    cand am spus apa minerala ma refeream atat la cea carbogazoasa, cea partial decarbozificata, cat si la cea plata.
    de evitat apa demineralizata si apa de la robinet.

    deci si apa plata are minerale......

    nu uitati de vitamine daca cumva va simtiti molesite....
    apa si ceaiul... la mare cinste.

    daca mai aveti intrebari, acum inainte de start... astept!

    cristiana
  •  
    • 508 mesaje
    29 Apr 2006, 23:04
    0 0
    buna
    multumesc, dar nu fac decat sa va impartasesc din experienta mea trecuta si actuala...am trecut de a 4-a zi si e ok.
    eu nu numar , stiu ca la 2 saptamani in ziua x trebuie sa ma uit pe dieta, dar eu cum am mai spus, am mai trecut odata prin asta.
    e totul ok!

    cand am spus apa minerala ma refeream atat la cea carbogazoasa, cea partial decarbozificata, cat si la cea plata.
    de evitat apa demineralizata si apa de la robinet.

    deci si apa plata are minerale......

    nu uitati de vitamine daca cumva va simtiti molesite....
    apa si ceaiul... la mare cinste.

    daca mai aveti intrebari, acum inainte de start... astept!

    cristiana
  •  
    • 508 mesaje
    29 Apr 2006, 23:08
    0 0
    s-a stricat ragalia asta de calc, nu stiu ce are de le trimite cate 3.


    elly sper ca te-ai facut bine!
    sanatate multa!

    fetelor ne auzim pe marti cred, ca am treaba si maine si luni (am un program....).

    cristiana
    cristiana
  •  
    • 186 mesaje
    30 Apr 2006, 19:47
    0 0
    Buna Cristiana,
    Multumesc de intrebare, acum ma simt mai bine...Am zacut pana in dimineata asta, niciodata nu am fost asa bolnava...temperatura, frisoane si delir. S-a speriat si medicul meu (eu luam deja antibiotice la recomandarea dumneaei, telefonica), cand m-a vazut Joi si mi-a schimbat tratamentul (acum fac injectabil).Am facut o pneumopatie virala urata care mi-a consumat toti nervii si toata energia, atat mie cat si intregii familii.
    Eu o sa va urmaresc pe cele care ati inceput dieta si o sa va anunt cand o sa o incep si eu pentru ca nu vreau sa renunt, dar saptamana viitoare nu cred ca este momentul potrivit ptr. asa ceva, deoarece sunt foarte slabita.Va trebui sa-mi fac urgent un set de analize.
    Mult succes in cursa de pierdere a surplusului de KG . Va pup, Elly.
  •  
    • 508 mesaje
    1 Mai 2006, 20:46
    0 0
    draga elly,
    bine ca te simti mai bine si nu-ti face probleme acum din cauza dietei.
    sunt sigura ca oricum ai dat ceva kg jos.
    sanatatea ta si binele familiei tale sunt pe primul plan.
    m-am dus in spate sa citesc primul tau mesaj, unde am vazut ca si tuseai, asa ca recomandarile mele erau cam deplasate.
    sa sti ca nu a fost un act de bravura..
    scuza-ma si te astept pe forum cand te simti tu in putere

    cristiana
  •  
    • 205 mesaje
    2 Mai 2006, 09:00
    0 0
    FETELOR NU VA SUPARTI CA MA AMESTEC, DAR PICATURI MINUNE A LUAT SI FINUL MEU, CARE IN LOC SA SLABEASCA S-A INGRASAT.
  •  
    • 74 mesaje
    2 Mai 2006, 09:17
    0 0
    Buna, evelor!
    De ieri, 1 mai, am inceput cura. Pentru moment e bine, dar sa vedem dupa o saptamana numai cu carne cum o sa fie. Mult succes tuturor si multa vointa, ca mie vointa imi lipseste.
    Mai vorbim! Va pup pe toate!
  •  
    • 52 mesaje
    2 Mai 2006, 10:29
    0 0
    Salutare fetelor,
    Korra, sa stii ca si mie tot vointa imi lipseste, dar sper sa ma puterea sa duc regimul la capat. In plus eu sunt o carnivora si o consumatoare de paine inraita, nu am tinut un post in viata mea, asa ca nu stiu ce am sa ma fac in zilele cand vom manca numai fructe sau numai legume. Si eu am inceput dieta tot de ieri, dar nimeni nu ma crede ca as fi in stare sa o tin. Eu vreau sa-mi pastrez ambitia sa urmez dieta ca sa pot fi frumoasa pentru mine si pentru fiica mea, nu vreau sa se simta jenata de imaginea mea cand o mai creste. Faptul ca ani de zile am avut 63 Kg la 1.87m apoi 74 kg la inailtimea mea mi se parea ok si mai tarziu 80 kg inca imi era acceptabil, acum la 104 kg disper si mi-e rusine de mine sa ma uit in oglinda. Inafara de faptul ca sunt grasa, mai am o lupta de dus, celulita! Din cauza ei nu am mai purtat o fusta de nici nu-mi mai amintesc! Deci am toate motivele sa tin dieta!Si inca ceva: nu am voie decat o cafea pe zi? E nu pun nici macar indulcitor, dar de obicei beau cate trei/patru. Va pup pe toate. Sanatate multa tie, Ely!
  •  
    • 508 mesaje
    2 Mai 2006, 11:01
    0 0
    buna!

    monica daca citesti putin pe topic o sa vezi ca nu e vorba despre picaturile minune, chiar spuneam ca sunt vrajeala.
    este un regim alimentar....

    eu am baut 1-2 cafele, dar ma lasasem de fumat si nu beam cafea dimineata, asa ca beam din cafea toata ziua din ea ca sa pot bea cei 2l de apa. cred ca poti sa bei.

    la carte spune ca trebuiesc eliminae viciile: zaharul, cafeaua, tutunul, prajelile...

    fetelor o sa puteti tine ....

    de la 104 o sa ajungi lejer la 80 si ceva...de acolo in jos o sa fie mai greau...

    bravo fetelor!
    ambitie multa!!!!
  •  
    • 186 mesaje
    2 Mai 2006, 12:39
    0 0
    Buna fetelor,
    Da, ma simt mai bine acum si vreau sa va multumesc ...tie Cristiana si tie Flory29 ptr. urarile voastre. Cristiana stai linistita ca nu ai fost deloc deplasata cu sfaturile tale, chiar mi-a facut mult bine grija ta. Iar eu nu sunt asa suparacioasa si primesc sfaturi de la toti, considerand ca mereu pot descoperi si invata ceva nou.
    Azi am terminat tratamentul intravenor, am scos branula, iar la ora 14,00 am programare la medic la control.Consider ca nu trebuie sa ma las infranta de o boala...asa ca de MAINE LA DIETA!
    Da, de maine, ptr. ca eu si asa consumam zilnic (exceptand cand eram bolnava)carne de pui, peste, branza, oua...
    Asa ca de ptr maine am :sunca de pui, 1-2 oua, 1-2 pulpe de pui fierte inabusit (cu asta slabesc eu mai mult),o cafea mare cu zaharina, 1 litru de ceai verde, o lamaie si 1 l apa plata.Eu voi manca sub forma de gustari numai cand mi se face foame, nu la ore regulate...asta pana cand se obisnuieste organismul cu dieta, apoi voi putea sa mananc si la ore fixe .
    Cristiana am o intrebare: Vitaminele trebuie sa le luam de la inceputul dietei sau numai atunci cand ne simtim slabite?
    Va pup si mult succes la topitul surplusului de kg! Elly
  •  
    • 186 mesaje
    2 Mai 2006, 12:43
    0 0
    Am uitat...Azi am 69 Kg, am slabit 2,5 Kg in timpul bolii...Ma mai cantaresc peste 2 saptamani (18 mai).
    Am uitat ceva? Daca da , spuneti-mi...
    Pa

    Elly
  •  
    • 1135 mesaje
    2 Mai 2006, 15:14
    0 0
    Fetele, am intrat si eu in hora.

    Azi am 72 de kg, inaltimea 1.67m.

    Am mancat de dimineata 2 felii de jambon si la pranz piept de pui la gratar. Diseara tot ceva gratar slab si branzica. Ou nu cred ca rezist sa mananc zilnic. In rest: o cana ceai de slabit, mai beau inca una diseara, cateva pahare de apa si o cana de cafea cu indulcitor. Bine?

    Presupun ca asa o sa o tin 2 saptamani, nu?

    Va pup si multa vointa!
  •  
    • 508 mesaje
    3 Mai 2006, 09:18
    0 0
    buna evelor!

    elly bine ai venit!
    vitamine iei cand te simti slabita in primul rand si obligatoriu!!!
    poti lua vitamine si fara sa te simti slabita, tocmai ptr a evita starea de slabiciune, ptr ca organismul este supus unui stress si are o carenta de vitamine......

    elly tu poti lua de astazi vitamine ptr ca esti dupa boala.....

    va pup,
    cristiana
  •  
    • 508 mesaje
    3 Mai 2006, 09:19
    0 0
    anatea,

    mananca mai mult!!!!
    sa nu-ti fie foame!!!!

    da o tii 2 saptamani asa!!!
    bine ai venit,
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    3 Mai 2006, 09:32
    0 0
    Da, da, 2 saptamani, desigur.

    Foame nu cred ca o sa-mi fie, ca eu nu prea pot sa mananc carne goala, nu intra deloc fara o salata, ceva pe langa. Oricum, daca vad ca mi-e foame, mananc, desigur.

    Pupici!
  •  
    • 344 mesaje
    3 Mai 2006, 10:24
    0 0
    Buna fetelor,
    De luni sunt la dieta. Acu' e atunci!
    eu sunt obisnuita cu dieta pe baza de carne. nu mi-a fost greu la inceput ci abia dupa o sapt cand ma saturasem sa mananc carne cu carnita.
    elly, fa-te bine si ai grija de tine.

    Moamaaa, sa vezi ce tipe bune o sa ne facem!!!!!

    Nu ca n-am fi si acum!!
  •  
    • 74 mesaje
    3 Mai 2006, 12:05
    0 0
    Buna!
    Azi e a treia zi de regim si a inceput sa se vada la pantaloni. Incepe sa imi placa.
    Am si eu o intrebare. In prima etapa, in loc de branza, se poate manca crema de branza, cum e Almette? Nu prea ma impac cu branza, dar crema aceea e chiar buna.
    Mult succes in continuare!!
  •  
    • 508 mesaje
    3 Mai 2006, 13:12
    0 0
    din pacate este foarte grasa acea crema de branza.
    in plus mai contine si agenti de ingrosare, care nu au nici o legatura cu laptele sau branza.....
    in regim scrie, si daca nu scrie va spun acum, branza tare... nu creme, nu de burduf, nu branzica de casa, nu branza cu smantana, nu cas proaspat!!!

    felicitari!!!!
    nu-i asa ca acum regimul iti place si mai tare?

    imi pare rau de raspunsul negativ, dar tinand cont de rezultate, merita nu?

    cristiana