dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 508 mesaje
    17 Apr 2007, 10:07
    0 0
    yap, suna bine.. doar ca eu nu ma inteleg cu legumele..asa ca..
    imi aduc aminte ca te-ai chinuit cu constpatia, gasisesi parca niste pastilute care te ajutau.. eu am problema asta de cand ma stiu .. asa ca.. nu mai conteaza...
    a sa vad cat pot sta la carne si apoi ma orientez si eu.. v-am spus ca si eu am pus dupa nunta.. daca la nunta mai eram cum mai eram ... acum.. sunt dubla...

    cine ma ajuta sa fac si eu un album pe net?... vreau sa ma laud....

    va pupic..
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    17 Apr 2007, 10:31
    0 0
    Da, herbolax, sunt naturale si nu dau dependenta, zic ei. Dar prefer sa controlez fenomenul din alimentatie (lingurita de miere pe stomacul gol, apoi un iaurt cu 2 lingurite de tarate), e mai bine asa. Nu sta constipata!!! Doar stii ca nu slabesti, plus acumularea fantastica de toxine cu tot soiul de efecte in timp... eu am cam ajuns obsedata sa nu fiu constipata.

    Pentru album: http://www.webshots.com/

    Te inregistrezi si apoi uploadezi pozele. Daca nu te descurci, tipa!
  •  
    • 508 mesaje
    17 Apr 2007, 11:02
    0 0
    aha.. stai asa sa vad daca pot..

    nu stau.. sunt timid, dar m atratez...
    stai ca vreau sa incerc..

    cris
  •  
    • 1135 mesaje
    17 Apr 2007, 11:12
    0 0
    Hai, hai, ca vreau sa te vad mireasa!
  •  
    • 508 mesaje
    17 Apr 2007, 12:04
    0 0
    am reusit sa pun cateva, dar nu am terminat... se incarca foarte greu...
    offff
    incerc sa le trimit pe mail cuiva sa mi le incarce, poate de pe calc sau merg mai bine....

    sunt debusolata!!!
  •  
    • 186 mesaje
    17 Apr 2007, 18:32
    0 0
    Salut,

    nu am reusit sa intru pe net de la servici...Ma bucur mult fetelor ca ati inceput si voi odata cu mine dieta....Dar, despre ce vorbiti?
    Ce cantarire?
    Nu cantaresc nimic....Este dieta hiperproteica, mananc ce mananci si tu Cris....carne, branza, oua, cu exceptia ca acum la inceput nu cred ca voi reusi sa renunt dintr-o data la unele alimente, cum ar fi iaurtul, smantana sau mai stiu eu ce...asa ca voi apela partial la dieta pe puncte...dar nu cantaresc nimic...totul e din ochi. Poate gresesc, dar zic ca nu trebuie sa cantaresc 2-3 linguri de smantana, sau o cutie de iaurt...
    Mai rau ma chinui cu lichidele...Abia reusesc...
    In sfarsit , ma voi cantari sambata dimineata sa vad daca merge...asta in caz ca reusesc sa nu calc stramb pana atunci.
    Ieri si azi am rezistat cu stoicism la la toate tentatiile...
    Va las acum, va pup si la cat mai multe kg date jos!
    Elly
  •  
    • 39 mesaje
    17 Apr 2007, 18:52
    0 0
    anatea,si eu ma bucur ca v-am gasit!da,am vointa!si asta pt ca, asa cum v-am spus ,am probleme de sanatate.aici pe forum ne impartasim experientele si invatam lucruri noi.cris,ai dreptate!pana la urma cred ca atunci pe vremea mea ca si acum in aceste timpuri noi,totul depinde doar de noi.daca pt mine nu-i tarziu, atunci nici pt voi nu e!eu nu pot tine o anumita dieta.vreau doar sa mananc sanatos!va pup!
  •  
    • 508 mesaje
    18 Apr 2007, 09:05
    0 0
    buna

    anatea, azi promit sa pun afurisitele astea de poze ... cumva

    danaelly, nu de dieta ta vorbeam.. cel putin eu.. ma batea gandul sa incerc si eu una din aia fulger, da cum incepea cu 300 g spanac la pranz.. m-am lasat pagubasa..
    eu am renuntat si la smantana si iaurt... doar branza, oua si carne.. cat mai slaba.

    liliana .. pai hai sa vedem cum facem sa mai dam si noi jos ceva..

    fetelor, daca dau eu serch.. prin mail-urile mele, sau pe forum si gasesc adresele de mail ale lui flory29 si yoyo31.. sa le scriu? poate le deranjez..
    sau sa incerc pe eva mai intai?

    voi ce spuneti?
    cristiana
  •  
    • 186 mesaje
    18 Apr 2007, 16:31
    0 0
    Buna,

    Cris e o idee f buna. Nu cred ca se vor supara...Ar fi bine sa ne strangem mai multe...
    Buna Liliana...
    Ma bucur ca te-ai alaturat noua, chiar daca numai ptr discutii. Dupa cum am observat suntem de aceeasi varsta....si fetele noastre sunt cam de aceeasi varsta...Sper din tot sufletul sa te simti ca la 20 de ani...eu nu las pe nimeni sa-mi zica ca imbatranesc...Sufletul meu este ca la 20...Poate sa-ti confirme si Cris.....Imi pare rau ca ai avut probleme, iar daca vrei mai putem vorbi si sa ne imoartasim experientele noastre aici pe forum..ce zici?
    Gata, acum plec...ma duc la master, ca nu am mai fost demult.
    Va pup!
  •  
    • 39 mesaje
    18 Apr 2007, 19:05
    0 0
    buna Danaelly,ce sa-ti spun?mie mi se pare uneori ca ceva nu e in regula cu mine pt ca ma simt ca la 20 de ani!imi place muzica si cea noua dar si cea de pe vremea noastra,sunt o romantica incurabila,am trait alaturi de fiica mea ,cu care sunt si prietena,povestile ei de iubire.acum pt ca da bacul si se pregateste pt facultate,am inceput sa visez noaptea ca dau si eu.m-a intristat putin cand am implinit 40 de ani,dar peste 3 zile mi-a trecut deoarece fiica mea a implidit 18 ani.suntem capricoarne.in general sunt o mama buna zic eu,stresanta cateodata,dar cred ca toate mamele sunt asa.am avut si inca am probleme de sanatate,dar lupt cu mine si cu ele pt ca nu vreau sa ma dau invinsa!ma bucur ca v-am cunoscut si cand am timp cu placere vorbim!papa!
  •  
    • 508 mesaje
    19 Apr 2007, 09:19
    0 0
    buna

    permiteti sa raportez: primul kilogram minus!

    fetelor va astept sa raportati si voi.
    inca nu le-am scris fetelor..
    va pupic si va astept la cafea.
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    19 Apr 2007, 09:29
    0 0
    Si eu ma apropii de 73.

    Fug la treaba, sper sa revin mai incolo. Pup!
  •  
    • 186 mesaje
    19 Apr 2007, 20:19
    0 0
    Buna fetele!

    Ma bucur ptr voi...Eu inca nu m-am cantarit, dupa cum v-am spus abia sambata am s-o fac, ptr ca nu vreau sa ma descurajez...dar ceva, ceva se simte si la mine .
    Liliana, ma bucur nespus ca mi-ai raspuns, dar mai ales ma bucur de ceea ce simti. Trebuie sa ne simtim bine in pielea noastra si sa luptam ptr noi.
    Imi pare rau ca nu pot sa stau mai mult la taclale...acum am sosit si eu de la scoala...sunt plecata de azi dimineata...iar acum ne asezam la masa pregatita de sotul meu si de fiica mea...ce bucurie pe mine ca am scapata azi de bucatareala...
    Dupa cum stiti fetelor eu sun din Pitesti, iar maine este "Simfonia Lalelor" editia a 30-a, iar cu ocazia asta orasul nostru va fi in sarbatoare....delegatii straine, defilare,etc...tot tacamul...Iar eu am de gand sa cam trag chiulul de la servici maine, asa ca imi iau baiatul cu mine , doar , doar voi pleca cu el la Simfonie, prin oras....Asa ca acum, evident dupa masa ,imi voi rezolva niste treburi care sunt alocate zilei de maine...
    Mai vorbim si maine...
    Succes tuturor si va pup!
    Elly
  •  
    • 508 mesaje
    20 Apr 2007, 10:38
    0 0
    buna..

    fetelor, dupa ani si ani am reusit sa am si eu un album cu cateva poze... noroc cu prietenii.. ptr ca eu si tehnica suntem in continuare .. paralele..

    asa ca, hai sa facem cunostinta:

    http://picasaweb.google.com/marian.ilciuc/CristianaCununieNunta

    anatea, astept comentarii

    p.s. scoateti spatiile goale..
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    20 Apr 2007, 12:00
    0 0
    Ai fost absolut minunata!!! Atat de radioasa, de zambareata, de fericita! Ma bucur asa de mult ca nunta a iesit cum ati visat si se citea pe fetele voastre cat de mult va iubiti. Casa de Piatra si sa va ajute Dumnezeu sa fiti toata viata atat de indragostiti si fericiti!
  •  
    • 508 mesaje
    20 Apr 2007, 12:31
    0 0
    sarut mana!!!
  •  
    • 186 mesaje
    20 Apr 2007, 17:08
    0 0
    Are dreptate Anatea....Radiai de fericire.
    Foarte frumoase fotografiile.
    Ai fost extraordinara ca mireasa, iar carliontii tai m-au dat gata.
    Sunteti o pereche frumoasa . "Casa de Piatra!" si sa aveti parte in viata numai de bine !
    Te pup!
  •  
    • 508 mesaje
    20 Apr 2007, 17:26
    0 0
    buna..

    a fost o surpriza pentru toata lumea..
    si rochita si costumul de cununie mi le-am luat insotita de cele 2 domisoare de onoare. numai ca una din ele a trebuit sa plece din tara.

    sotul meu nu prea ma vazute cu zulufi si in mod cert atat el cat si fratele sau aveau lacrimi in ochi cand au venit sa ia mireasa la cununia civila.. iar florile din parul meu au dat gata pe multi...

    nici rochita nu a fost de colo... nici macar nu am avut-o acasa.. in mare parte din cauza fratelui meu.. care apropo, m-a pupat si mi-a zis ca-s cea mai frumoasa mireasa... atunci isi incepuse recuperarea, iar acum jucam tenis de picior...

    hi-hi.. am vrut sa ma laud si eu..
    cum v-am spus, nunta a iesit asa cum mi-am dorit eu..daca tinem cont de faptul ca sotul a sponsorizat si nu a intrebat... si ca a avut incredere in mine, dand la o parte alergatura... a fost cea mai fericita zi din viata mea.. de pana acum...

    va pupic si va doresc weekend placut!

    p.s. merg la baie c-am baut 3L de apa...
  •  
    • 226 mesaje
    21 Apr 2007, 00:51
    0 0
    SI EU VREAU DIETELE!!!VA ROG FRUMOS SA IMI TRIMITETI!!!
    alecsutza5@yahoo.com

    ps:as vrea sa putem vb si pe mess ptr consultatii ulterioare!!!
  •  
    • 508 mesaje
    23 Apr 2007, 11:18
    0 0
    iubita,
    dieta mea este afisata la paginile 39-40.
    ce diete tin fetele? nu cred ca tin o dieta anume, dar mai bine le las pe ele sa-ti raspunda.
    din pacate eu nu pot sta pe mess, asa ca ne raman doar mesajele postate aici.
    oricum esti binevenita!


    fetelor, am incercat pantalonii "rosii"
    stiti voi.. acel obiect vestimentar..in care nu intram...

    numai ca in cazul meu, sunt o pereche de blugi care i-am cumparat de Craciun sa-i port de Revelion, cand nu am mai intrat in ei. Odata cu saptamanile ce s-au scurs, au disparut si sansele de a ma indesa in ei...
    Insa, acum intru in ei, DAR nu sunt suficienti de decenti pentru a iesi cu ei pe strada...

    Sper ca pana pe 1 mai sa pot intra in ei...

    Va pupic!

    aaaa .. si am facut prostii.. in cursul saptamanii, la birou, am baut 3L lichide.. in weekend.. cred ca nici 3 cani... dar imi iau revansa...


    si acum reteta zilei: una bucata punga de macrou pusa la dezghetat (fara ambalaj daca nu vreti sa patiti ce-am patit eu cand cumnatul meu a pus-o cu totul in chiuveta si a plecat lasand apa curgand...si scurgerea infundata cu punga).. un stropsor de condimente dupa gust (sau deloc)..pusa pe gratar.. si apoi direct de pe jar intr-un castron unde am facut un mujdei slab de usturoi cu apa, un picut de otet (eu am pus de la ardei iuti) si zeama de lamaie...

    se mananca cu mana...

    astept idei la schimb..