dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 1135 mesaje
    5 Iul 2006, 11:58
    0 0
    Salutare fete frumoase! Si eu tot pe aici, cu multa treaba din pacate si chef de concediu care inca e departe. Cu regimul am terminat, acum sunt intr-o faza de intretinere, care cred ca ar trebui sa-mi dureze cam toata viata. dimineata mananc putina branza si o rosie. La 10 bag fructe (azi au fost 2 nectarine. La pranz mananc un gratar cu salata. La 4 iar fructe. Seara mananc o salata cu ton/pui sau un gratar cu salata sau iaurt... Plus apa de rigoare, desigur.

    Cris, cum a ramas cu nunta?

    Korra, respectele mele pentru vointa pe care o ai. Mi-as dori sa mai pot si eu sa tin asa strict ca tine. Dar cred ca dupa un an de regim chiar nu mai merge. Ah, daca nu m-am laudat inca: am cu 20 de kile mai putin ca acum un an.

    Ely draga, ai grija ca o masa pe zi e cam putin. Felicitari si tie pentru greutatea atinsa, e fantastic! Sper sa ajung si eu acolo, chit ca merge mai greu.

    Alexia, multa bafta in continuare si tine-te tare pe pozitii, ca rezultatele vor fi tare vizibile.

    Pupici tuturor!
  •  
    • 508 mesaje
    5 Iul 2006, 12:39
    0 0
    draga anatea, toata stima.
    nunta, merge, ramane pusa, mai ramane sa vad data sau localul.
    acu's ocupata iar, fac scoala de soferi.
    fiecare cu ale lui.
    va pup pe toate si merci de intrebare....
    cristiana
  •  
    • 60 mesaje
    5 Iul 2006, 13:31
    0 0
    Fetelor vreau sa va spun ce am observatla mine(nu stiu sigur daca pe saitul asta am mai citit despre asta)atunci cand nu beau apa multa 3-4l ma simt balonata si greu de urnit dar cand beau apa parca sunt un fulg
    am o intrebare (am mai intrebat dar nimeni nu mi-a raspuns OUA POT SA MANANC(SCRIE 2 OUA PE ZI)?????ASA ESTE?
    PUPICI
  •  
    • 508 mesaje
    5 Iul 2006, 13:36
    0 0
    da , in perioadele si mai ales zilele in care sunt mentionate... sa nu le introduci tu in program , ca ai uitat ieri si le mananci azi, chiar daca e zi de legume...
    si intr-adevar apa te ajuta....

    fetelor beti apa MINERALA PLATA... contine minerale pe care le pierdeti acum vara oricum, dar daca mai tineti si regim....
    nu va prostiti cu apa DISTILATA cum am mai citit pe aici...

    va pup, cris
  •  
    • 60 mesaje
    5 Iul 2006, 15:04
    0 0
    EU SUNT IN PRIMA FAZA CEA DE 15 ZILE SI NU AM CUM SA MANANC LEGUME SI ALTE MINUNI DAR INTREBAM CA PANA ACUM NU AM MANCAT OUA SI DACA TOT AM VOIE 2 OUA PE ZI MA GANDEAM SA-MI INBUNATATESC M.D.
    TE PUPIC ....si mersi pt.intentie
  •  
    • 508 mesaje
    5 Iul 2006, 15:12
    0 0
    stai un pic sa ne intelegem... eu nu am fost sarcastica si nu cred ca ma poate acuza cineva ca i-am raspuns urat!
    asa ca nici la tine nu a fost cazul, ptr. ca mi s-a parut ca ai fi suparata...
    tot ce am vrut a fost sa atrag atentia ca face mai mult rau decat bine daca nu-l mananci cand trebuie.
    daca bine tin eu minte, pe forum a existat o intreaga polemica asupra acestui subiect: mancam sau nu oua?
    acum eu nu-ti cer sa citesti tot topicul, dar nici sa te superi daca eu iti dau niste informatii in avans.. care eu am crezut ca ti-ar fi de folos.
    te rog sa ma scuzi daca "tonul" nu a fost pe placul tau...

    te pup si sper ca nu vei considera acest incident un motiv de a nu mai tine dieta....

    cristiana
  •  
    • 60 mesaje
    5 Iul 2006, 17:08
    0 0
    dar eu nu m-am suparat am crezut ca ai raspunsin general eu ma refeream la ce am eu de facut
    Si nu vreau sa ma intelegi gresit nu cred ca este cazul sa punem intrebari de genul astapt ca pana la urma eu am multe de invatat de la voi
    Poate ca raspunsul meu a fost mai dur(si acum ce face m transformam forumul in tribunal????)
    Imi pare rau nu am vrut sa iasa asa cred ca nu esti suparata
    pupicii
  •  
    • 508 mesaje
    5 Iul 2006, 17:15
    0 0
    nu sunt...
    ai scris cu majuscule si m-am gandit ca e o forma de protest.
    hai sa trecem mai departe... eu nu am mancat oua ptr. ca le metabolizez greu..
    tie ti-a spus cineva de ceaiul verde?
    nu am vazut sa-ti atraga cineva atentia!
    se bea infuzat in fiecare seara, cate o cana (nu fiert).
    are rezultate.. de detoxifiere, dar trebuie sa fi aproape de o buda..

    unele voci il critica... ar crea probleme la rinichi. intr-un fel, faptul ca bei multe lichide iar ceaiul este diuretic, obliga rinichii sa lucreze mai mult si sa filtreze mai multe lichide, in care se gasesc si mari cantitati de saruri... se depun si iata nisipul...cel putin asa imi explic eu... il bei pe pielea ta, dar eu l-am baut si a avut rezultate.
    te pup, cristiana

    aaaaa si fetele, sustinere? nimic-nimic
  •  
    • 508 mesaje
    6 Iul 2006, 16:46
    0 0
    fetele', trebuie sa fiu certata...
    am calcat pe bec... si s-au pus vre-o 2 kg... vai, vai ce pacat!!
    tocmai acum cand doream sa plec la mare...
    da' pana ajung mireasa le dau eu jos (acum mi-am gasit motivatie..).
    cine ma urecheaza si pe mine?

    voi cum stati?
    pupici, cristiana
  •  
    • 60 mesaje
    6 Iul 2006, 20:21
    0 0
    Fetelor ma las de dieta asta sper sa nu va suparati pe mine dar se pare ca nu pot sa o tin este intradevar eficienta dar eu tin si la sanatate Sunt o constipata din fire si de cand m-am apucat de cura nu am avut scaun este dret ca am o sapt de cura dar prefer sa ma transfer la Monti inainte de cura asta am tinut o sapt de Monti si intradevar merge mai greu dar ma ajuta mai mult sper sa nu fiti suparate pe mine eu va doresc multa bafta si am sa mai intru si la voi savad ce face ti bafta multa si multiu pupici
  •  
    • 508 mesaje
    7 Iul 2006, 08:53
    0 0
    si anatea a scimbat frontul, dar asta nu inseamna ca nu o mai sustinem. nu ne suparam si te asteptam aici, la noi, sa ne spui ce si cum ai mai facut.
    succes in lupta ta cu kg si asteptam vesti!
    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    7 Iul 2006, 09:19
    0 0
    Cristiana, inghetata aia s-a razbunat, dar lasa, cateva zile si rezolvi tu problema! Nu de alta, dar faptul ca tre sa arati de milioane in rochia de mireasa te mobilizeaza mai mult ca orice. Si la mine inghetata e o maaare tentatie si nu intotdeauna rezist. Vad ca deocamdata nu-s consecinte, dar le pandesc zilnic la cantar.

    Alexia, nu-i cu suparare, in fond alegi ce simti tu ca ti se potriveste cel mai bine. Multa vointa in continuare.

    Chiar Yoyo ce-o mai face, ca n-a mai trecut pe la noi de cand a schimbat dieta.

    Pup U!
  •  
    • 508 mesaje
    7 Iul 2006, 09:52
    0 0
    anatea, acum am vazut ce am scrise... zici ca am consumat alcool.. scuzele mele, yoyo a schimbat dieta...
    nu cred ca mai pun gura, una ptr. rochie si alta ptr. ca am mancat una veche si mi-au aparut tot felul de chestii pe la gura... nu pot sa va descriu cat ma mananca... si eu lucrez in mediu "semi-toxic" si tot sunt tentata sa pun mana...
    weekend placut la toate... pupici,
    cristiana
  •  
    • 74 mesaje
    7 Iul 2006, 11:03
    0 0
    Fetelor, in momentul asta am o bomboana de ciocolata pe birou si e asa tentanta!!! Azi e ziua unui coleg si ne-a adus bomboane. Nu puteam sa refuz asa ca am luat si eu una. Dar nu o mananc, o dau altui coleg.
    Incepand de azi am 4 zile numai cu fructe si legume. In perioada asta ma doare stomacul ingrozitor. Aveti si voi problema asta? Cum se poate rezolva? O colega mi-a dat niste pastile care se dizolva in apa si apoi apa se bea. Are gust de creta. Tare nasol!
    Cristiana, se pare ca nu te-a certat nimeni pentru ca ai calcat stramb. Sincera sa fiu iti trebuie mult curaj sa calci stramb intr-o dieta. Eu dau acum cam 1 kg pe sapatamana si mi se pare ca merge foarte greu. Daca as calca pe bec si as pune chiar si 1 kg inapoi cred ca as inebuni de tot. Ma chinui mult prea tare sa slabesc ca sa-mi permit sa trisez cu regimul.
    Faptul ca te pregatesti pentru nunta ar trebui sa te motiveze in plus.
    Gata, te-am certat eu!
    Mult succes in continuare si weekend placut!

    korra
  •  
    • 60 mesaje
    9 Iul 2006, 00:54
    0 0
    va multumesc ca m-ati inteles darvreau sa va spun ca imi mersese rau de tot nu cu kgcu ele a fost ok dar ce ma fac ca eu amo probelma grava si dieta asta m-a afectat si mai mult
    Ce sa va spun am inceput Monti este aproximativ la fel si ma simt mai bine incet incet si cu kg in rest toate bune
    Muñlta vointa si nici otentatie
    Cristiana sunt sigura ca ai sa fii o mireasa foarte frumoasa si sper sa nu ai abateri ca este foarte important
    P.S sper ca pot sa-mi permit sa cert si eu??? daca deranjez sa-mi spune ti ca nu ma supar
  •  
    • 508 mesaje
    10 Iul 2006, 09:02
    0 0
    buna!
    nu ma supar!
    va pup pe amandoua, si pe restul
    acum nu am timp, dar intru mai tarziu!
    cris
  •  
    sol
    • 292 mesaje
    10 Iul 2006, 18:11
    0 0
    Buna evelor, sunt si eu printre acelea care are de dat kilograme, multe jos si tot citesc, citesc si ma minunez.Dieta asta cred ca m-ar putea ajuta si pe mine, asa ca va rog tare tare tare mult sa mi-o trimiteti si mie. Adresa mea de mail este moldovan_ioanamaria@yahoo.com. Va multumesc anticipat.
    Spor la slabit...spre sa fim colege in curand.
    O seara racoroasa!
  •  
    • 74 mesaje
    11 Iul 2006, 09:46
    0 0
    Buna, Sol!
    Dieta este postata la pag 39-40.
    Mult succes!
  •  
    sol
    • 292 mesaje
    11 Iul 2006, 18:34
    0 0
    Buna fetelor. Korra, multumesc esti tare draguta. Am citit aseara topicul dar nu am ajuns decat pana la pagina 35. Azi aprofundez dieta, sper sa tina si la mine...ca voua trebuie sa va transmit complimente, felicitari pentru ambitie, perseverenta si reusita.Multumesc si slabire usoara. Daca am intrebari, si sigur o sa am o sa va agasez cu ele asa ca va rog indurare si rabdare...
  •  
    • 508 mesaje
    12 Iul 2006, 09:06
    0 0
    nu se simte nimeni agasat pe aici!
    avem si noi ocazia de a ne arata "buni".
    bine ai venit sol!
    carmen ai mesaj!

    fetelor ce mai faceti?
    unde ati disparut? (rade ciob de oala sparta).
    va pup,
    cris