dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 508 mesaje
    24 Apr 2007, 10:10
    0 0
    buna

    nimeni astazi?
    sa va spun ce fac eu.. ieri l-am sarbatorit pe sotul meu si nu m-a tentat nimic... am mancat doar carne... am calcat stramb in sensul ca am mancat la o ora destul de inaintata din noapte
    si ca am mancat si un carnat fript. avea el ceva grasime prin el.. dar aste este... era sarbatoare!
    in rest.. ma revansez si umblu cu sticla de apa dupa mine...

    ma mentin.. nu stiu cat o sa dau jos.. dar, am o nunta la niste prieteni pe 19 mai.. pana atunci trebuie sa intru in ceva de imbracat..

    so.. nimeni azi la sporavait nu?
    asta este.. eu va astept..
    cris
  •  
    • 508 mesaje
    24 Apr 2007, 11:30
    0 0
    chiar nimeni?
    ok!
    ma reprofilez!
    ma duc pe un forum de retete culinare...
  •  
    • 2 mesaje
    24 Apr 2007, 13:23
    0 0
    vreau si eu reteta!!!
    vintila_nico2006@k.ro
  •  
    • 508 mesaje
    24 Apr 2007, 14:12
    0 0
    o gasesti la paginile 39-40.
  •  
    • 344 mesaje
    24 Apr 2007, 23:27
    0 0
    salut, fetelor!

    remember me?

    am revenit dupa o poveste lunga si chinuitoare, si cu probleme de sanatate din cauza regimului atkins(SA NU IL INCERCATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    am hotarat sa incep regimul cristianei.

    ei bineeeeeeeeeee!
    sunt in a doua sapt si RAPORTEZ:
    2 KG MINUS!

    zic ca nu e rau pt o saptamana1

    va pup!

    YOYO
  •  
    • 508 mesaje
    25 Apr 2007, 09:07
    0 0
    pai BINE AI REVENIT!

    eu va tot caut si pe tine si pe flory de ceva vreme.. am deschis un topic cu numele vostru, am vrut chiar sa-ti scriu pe adresa de email, citeste tu pe pagina anterioara, dar iata ca ai aparut singurica...

    si eu sunt tot pe la 2 kg.. azi am hering marinat... mai vad eu in pauza ce iau de mancare...

    dar, de ce ai fost bolnava? ce ai patit?
    care e treaba cu acel regim? parca e la fel ca asta, dar perioadele sunt de cate 2 saptamani...
    dar poate nu sunt eu informata, recunosc ca nu am avut rabdare sa citesc tot topicul fetelor...

    hai ca te pup si spor la treaba!!

    cris
  •  
    • 1135 mesaje
    25 Apr 2007, 13:27
    0 0
    Salutare!

    Yoyo, bine ai revenit si imi pare rau ca ai avut probleme. Esti sigura ca e o idee buna acest regim?? Nu de alta, dar sunt perioade lungi numai de carne, nu cred ca iti fac bine. Plus ca, vezi tu, si Cris, Elly si eu ne-am ingrasat dupa ce-am terminat dieta. Normal, vina a fost a noastra, ca nu ne-am controlat, dar totusi... eu acum nu ti-as sugera o dieta anume, ci un mod mai sanatos de a manca.

    Altfel eu sunt ok, aseara mi-am mancat portia de carne pe saptamana asta (3 mici si un carnacior) si continui cu multe legume, fructe, iaurturi. Ma simt ok, constipatia e sub control si sper sa mai si slabesc un picut.

    M-a dat foarte tare peste cap moartea fetei de la E&Y, am citit toata ziua numai articole despre burnout si downshifting. Cutremurator ce putem sa ne facem singuri.
  •  
    • 508 mesaje
    25 Apr 2007, 13:44
    0 0
    si eu am citit...
    am informat si eu pe altii la randul meu.. mare pacat!
  •  
    • 1135 mesaje
    25 Apr 2007, 13:46
    0 0
    Citeam acum pe topicul de la Cariera ca ITM a declansat o ancheta... mira-m-as sa atribuie macar o parte din responsabilitate celor de la E&Y.
  •  
    • 344 mesaje
    25 Apr 2007, 22:22
    0 0
    am lipsit eu mult , dar am spus ca tot la prima dragoste ma intorc!
    EEEEEEEEEEEEEEE ?!
    cristiana,multam de intrebare, mircea e bine, are un an si 8 luni, si e un smecher fara pareche, destept si frumos(ca doar e copilul meu, nu?!)

    am avut o perioada mai agitata, am avut si ceva probl de sanatate(era sa fac guta si am fost la un pas de operatie de fiere-din cauza excesului de proteine de la atkins- mancam numai carne si oua si branza si maxim 1 mar si o rosie pe zi, e clar ca nu avea cum sa fie sanatos).
    in fine! bine ca a trecut.

    asaaaaaaaaaa!
    azi am mancat: carne de curcan cu usturoi si cimbru la cuptor, branza si un ou fiert, am luat vitamine am baut apa cu lamaie si inca o galeata de apa(CA MOR DE FOAMEEEE!!!)
  •  
    • 186 mesaje
    26 Apr 2007, 23:07
    0 0
    BUNA FETELOR,

    Imi pare rau ca nu mai reusesc sa intru pe net ...Sunt f ocupata si f obosita.
    Ce sa va zic...la mine nu prea merge...11 zile si doar 2 kg...
    Dar am calcat si stramb de Sf. Gheorghe...o feliuta de diplomat...
    Si nu reusesc sa beau 2 l de lichide/zi.
    Dar nu ma las si continui...tot e ceva zic eu...decat nimic...
    E rau ca trebuie sa mananc des iar la servici nu prea pot. Beau ceai, apa...peste tot la birou am cana, pahar si sticluta cu apa, ceai...cafea
    ca sa-mi fie la indemana...Ce mai ! fac haz toti de mine si incearca sa ma converteasca la cate o inghetata, prajitura, suc. dar ma tin tare pe pozitii, mai putin luni dupa cum v-am spus.
    Data viitoare sper sa va dau vesti mai bune.
    Ma chinui acum cu niste ficatei de pui, adica nu la ora asta , dar asta mi-am gatit...si o salata de castraveti. Oare salata de sfecla rosie am voie? Ce ziceti?

    Mult succes in continuare!
    Va pup si va doresc un weekend placut...si un 1 Mai "distractiv"!
    Elly
  •  
    • 508 mesaje
    27 Apr 2007, 10:07
    0 0
    buna

    yoyo, pote ar trebui sa nu incepi cu perioada 1. prea multe proteine pentru tine. dar probabil ca e destul de tarziu sa spun asta.

    danaelly.. si eu sunt tot acolo.. si tot 2 kg sau pe acolo.. in schimb da bine la pantaloni. pe mine nu incearca nimeni sa ma corupa. mai mult chiar, sotul meu fiind mai mult plecat, imi fac de cap. nici macar nu deschid frigiderul. mancarea o iau dimineata in drum spre servici de pe la againe, iar seara cand ajung eu acasa pe la 9-10, nu rea mai e ora de mancat. dimineata pana in 9 nu pot sa bag nimic in gura.. asa ca sunt ferita de tentatii. in weekend am gratar . in general.. atunci am mai mult timp.so..
    ma tin tare pt ca trebuie sa intru in niste haine decente pana pe 19. si apoi .. tin mai departe..
    vreau sa devin mamica, dar mai intai slabesc, ma las de fumat, imi acord 6 luni ca sa-si revina organizmul.. si daca vrea Dumnezeu, la anul pe vremea asta ma apuc de treaba...

    hai ca v-am explus cincinalul meu , cum imi place mie sa-l ametesc pe sotul meu..

    pana una alta, distractie placuta de "sarbatori", eu revin miercuri, dar incerc sa mai intru pana atunci...

    va pup,
    cris
  •  
    • 39 mesaje
    28 Apr 2007, 13:11
    0 0
    buna fetelor,si eu am reusit sa mai dau putin jos! acum am maiputin cu 2,5 kg. Nici eu nu prea beau apa pt ca nu pot,dar continui sa mananc sanatos.Nu stiu cat o sa pot dar stiu ca nu ma gandesc deloc la dulciuri si la toate celelalte "bunatati"!astazi mi-am facut preparate din peste proaspat si o salata de fructe.
    Elly, ce mai faci?ce face fata ta?livia,asa o cheama pe fata mea, a plecat la costinesti pt 2 zile.eu am ramas acasa cu Pufulet ,catelul meu,si nu merg nicaieri deocamdata pt ca sotul meu lucreaza,Poate luni pt ca el doar atunci e liber.asa ca ascult muzica si trebaluiesc prin casa.si bineinteles ma odihnesc.Va doresc tuturor o minivacanta frumoasa!
  •  
    • 186 mesaje
    30 Apr 2007, 08:57
    0 0
    Va pup fetele.....
    ce mai faceti?
    Cum mai e la dieta?
    Liliana, ce sa fac? sunt cam obosita...Andra-fata mea nu a mai plecat la Vama Veche....asa era vorba...nu stiu , cred ca au renuntat prea multi din grup, si nu s-a mai dus si ea.
    Ieri, in schimb am avut tot familionul program....Am fost la munte la Rezervatia Naturala "Piatra Craiului". Am fost 4 familii...Nebuni...Am facut mici, carne de porc la gratar, pulpe de pui si saramura de peste...Am gatit cat ptr un batalion de ne-am intors cu jumatate acasa...Ne-a prins si o ploicica, am si dansat...Dar cel mai rau pr mine este ca am baut o gura de vin...Hmmm!!! bun...iar apoi s-au "pus toti pe mine" sa mananc din prajituri...si am scapat la 2 bucatele...Asta e...
    Azi si maine sunt libera numai eu si copii ca sotul meu lucreaza...asa ca poate iesim dupa ora 17,000 undeva la o terasa si atat...
    Intre timp poate reusesc sa-mi mai termin din proiectele care le am de predat saptamana viitoare la master...
    sa-mi tineti "pumnii" ca intru in sesiune...
    Cristiana, ce mai faci?...Abia astept sa faci un bebe si noi sa fim nashele lui virtuale...
    Hai , va las sa va distrati...va pup pe toate!
    Elly
  •  
    • 508 mesaje
    2 Mai 2007, 09:27
    0 0
    buna..

    pai eu fac bine...m-am ars pe fata.. am fost la pescuit duminica si marti si acum trag.. lumea umbla cu paltoane si eu ma dau cu creme de protectie... "after sun"..ha-ha..

    dar a fost bine.. eu mi-am intrerupt minivacanta si am fost luni la servici, dar nu am avut cum sa intru sa va salut..

    m-am tinut de regim si nu am scapat in mancare "rea".. am luat o gura de bere, dar acum nu am omorat pe nimeni...

    pai va astept dragi nasici. pana una alta... trebuie sa-i rup turta finutei mele.... nu chiar acum, dar puneti si voi o lista aici ci ce trebuie sa pun pe tava.. asa de control..

    va pupic si mai intru...
    ma cantaresc zilele astea..
  •  
    • 39 mesaje
    2 Mai 2007, 17:53
    0 0
    eu am trei finuti botezati.la noi ,la Fetesti,se pun pe tava urmatoarele:bani,carte, pix,un pahar cu o bautura,farduri,bijuterii,pieptan,parfum,o crema de fata si cam atat.sa-ti traiasca finuta!
  •  
    • 4 mesaje
    3 Mai 2007, 04:42
    0 0
    Salutare tuturor ! De azi incep si eu acest regim , am sa va tin la curent.
  •  
    • 508 mesaje
    4 Mai 2007, 09:13
    0 0
    buna

    bine ai venit kuka!

    din cate stiu eu, trebuie sa pun pe tava: farfurie cu sare si paine, papiota ata si ac, oglinda/farduri, foarfeca, pieptane, chei masina/casa, bani, bijuterii orice.. si o veregheta cununata, o foaie/carnetel si un pix.. o sa mai pun si ce mi-ai zis tu.
    fata se aseaza pe o pernuta, asezata pe un tocator, la randul sau asezat pe o galeata noua, de plastic in care se pune apa/vin. copilul se da de grinda de 3 ori dupa ce i se rupe turta.
    atat stiu eu. si mai trebuie sa o imbrac din cap pana in picioare...

    fetelor ma scuzati ca am deviat de la subiect...

    pana una alta, au niste prieteni nunta, si eu cum imi bag nasul in toate, alerg si eu in rand cu ei..
    asa ca ma iertati daca intru mai rar..

    am mai dat jos 1 kg. de maine sunt la 1 zi si 1 zi.. perioada II.

    pana luni nu stiu can dmai vin, dar va pupicesc si un weekend minunat!
    cris
  •  
    • 698 mesaje
    6 Mai 2007, 16:57
    0 0
    buna...fetele e super ce scrieti voi aici...si o dieta cu carne...wow...eu am grupa sanguina 01 precum cristina si fara carne mor. dar eu vreau sa slabesc doar 5 kg...ce fac? tin numai prima perioada?
  •  
    • 508 mesaje
    7 Mai 2007, 12:26
    0 0
    buna fetelor!
    ce mai faceti?

    ti-am raspuns pe mail-ul personal.

    cris