credeti in fermece? va dau sfaturi

  •  
    • 3526 mesaje
    28 Mai 2004, 09:00
    0 0
    bey, fetelor, nu prea ma pricep in astea, dar un lucru stiu sigur. nu te poate ajuta nimeni, dar nimeni in afara de biserica si aici sunt de acord cu Andra, duceti-va la:
    www.sfaturi-ortodoxe.fx.ro si veti gasi tot ce va trebuie, despre magie, vrajitorie
    etc. si apropo, magia alba ca si cea neagra e condamnata de biserica. cititi pe parintele Cleopa si alti mari parinti (arsenie papacioc) si sper ca Dumnezeu sa fie cu voi!
    p.s. vad ca tot aveti internet, folositi-l!
  •  
    • 11438 mesaje
    28 Mai 2004, 10:10
    0 0
    vai cripis...multumesc mult...dar cand naiba sa vin la voi ca am de lucru de moorrrrrrrrrr...stii ce te rog...poti sa-mi scrii pe privat nr. tau de telefon unde te pot gasi si te sun azi si vorbim....
    Merci mult...si te pupacesc dulce de tot.....
  •  
    • 562 mesaje
    28 Mai 2004, 10:51
    0 0
    Carmelia! iti scriu un privat.
  •  
    • 562 mesaje
    28 Mai 2004, 11:09
    0 0
    Rozamunda, ai un privat.
  •  
    • 11438 mesaje
    28 Mai 2004, 12:49
    0 0
    cripis..l-am luat..multam...
  •  
    • 442 mesaje
    28 Mai 2004, 14:41
    0 0
    Medeea, sa iti spun ce am patit acum 2 ani de craciun... Faceam curat la usa, pe scara blocului si am luat presuletul sa il scutur. Sub el am gasit un somoiog de par legat cu ata rosie, l-am aruncat afara. Atunci am fost putin speriata... am tot auzit cazuri...
    Dar ce a urmat... a fost groaznic, am avut parte de un ajun oribil, din cauza violentei provocate de alcool a taatalui meu. Crezi ca am farmece facute? Preotul meu duhovnic,, care din pacate s-a dus imi zicea sa ma rog Lui Dumnezeu si sa nu ma gandesc la rau, pt ca il provoc.
    Daca poti sa imi dai un sfat, o explicatie, si e ceva mai... nasol, te-as ruga sa imi scrii pe privata ivona4love@eva.ro
    Multumesc, astept raspuns.
  •  
    • 457 mesaje
    28 Mai 2004, 16:00
    2 0
    ivona4love, ai un mesaj privat.
  •  
    • 442 mesaje
    30 Mai 2004, 17:15
    0 0
    Maricica, Medenaaa... sper ca e careva on-line... Nu pot deschide mailu' la eva... Va rog tare mult daca se poate sa imi scrieti pe adresa de la yahoo sad_ivonne@yahoo.com
    Astept multumesc
  •  
    • 14 mesaje
    3 Iun 2004, 11:46
    0 0
    Draga Madena,
    Nu stiu daca este vorba de farmece sau nu, dar noi asa banium.Astept parerea ta.
    Cand a murit bunicul meu au disparut legaturile de la picioare (cu care am inteles ca se fac farmece). Bunica mea a zis ca le-a luat matusa mea (sora tatalui). s-a banuit la momentul respectiv ca le-a luat ca sa-i faca farmece tatalui meu. In timp am uitat, insa de ceva timp toata casa scartaie, taoata mobila trosneste, am gasit tot felul de chestii pe poarta (oua sparte, soparle moarte si alte chestii care nu aveau ce cauta in buricul bucurestiului).
    In afara de asta cam toate ne merg rau, sau daca reusim sa rezolvam cate ceva ne chinuim foarte mult timp.
    Am uitat sa-ti zic ca bunicul meu inainte sa moara l-a blestemat pe tatal meu.
    In ultima perioada tatal meu a inceput sa-i viseze foarte des pe parintii lui (morti amandoi) si in ziua imediat urmatoarel se intampla cate ceva rau.
    Mai nou ii visez si eu - erau amandoi la noi in casa si spunea ca nu o sa mai plece de la noi pana cand o sa moara.
    Toata familia are probleme, adica tot ce incercam sa facem se blocheaza pe ultima suta de metri. Parca ni se inchid toate usile fix cand sa le trecem pragul..
    Care e parerea ta?
  •  
    • 457 mesaje
    3 Iun 2004, 13:21
    0 0
    Îmi pare rãu fetelor, pentru tot ce vi se întâmplã eu nu pot sã vã ajut am sã o rog pe madena sã o facã cât mai repede cu putinþã, a primit mesajele voastre eu le-am listat si i le-am dus acasã ea este foarte stresatã din cauza exemenului pe care o sã-l dea.
    Din câte ºtiu eu e destul de grav cu legãturile astea de la mort, întradevãr cu ele se pot face cele mai îngrozitoare farmece, ºi care nu ºtiu dacã se mai pot dezlega. Când ajung acasã am sã o rog pe madena sã rãspundã mãcar celor cu probleme mai grave.
  •  
    • 80 mesaje
    4 Iun 2004, 08:33
    1 0
    tsunami, de unde stii ca au disparut legaturile? ele se desfac de la picioare si se lasa in cosciug in momentul cand se ingroapa mortul, poate nu ati fost atenti!? toate lucrurile cu care s-a umblat la mort se lasa in cosciug, nu se i-a nimic. Daca e adevarat ca le-a luat matusa ta atunci ea va face ceva, vreau mai multe amanunte. Este important sa stiu si cum a blestemat bunicul tau, sa nu se fii inteles amandoi. De ce a suferit bunicul tau? Incearca sa aduci preotul sa va faca o sfestanie. referitor la vise roag-o pe rozamunda sa te ajute.
    Ne mai auzim.
  •  
    • 14 mesaje
    4 Iun 2004, 12:52
    0 0
    Draga Madena,
    Multumesc de raspuns mai ales pentru ca am inteles ca ai examen (BAFTA MULTA!!!).
    Legaturile au disparut - cel putin asa a zis bunica mea. Si stiu sigur ca matusa mea se pricepea la vraji. Era foarte suparata ca bunicul ii lasase tatalui meu casa si nu ei, si probabil ca de asta a facut ce a facut.
    Bunicul meu a murit de bolile batranetii (84 de ani) - inima, probleme cu respiratia, mai multe.
    S-a suparat foarte tare pe tatal meu pentru ca a plecat din bucuresti si nu a stat langa el tot timpul dar ii adusese si asistenta si chiar si tub cu oxigen acasa si tata trebuia sa plece din bucuresti cu treaba.
    Nu mai stiu cum a sunat blestemul - cred ca ceva simplu la modul: " sa fii blestemat pentru ca pleci" - nu stiu exact.
    Cu preoti am incercat, am facut mai multe slujbe la casa. am adus si preoti de la manastirea Caldarusani. Dar tot degeaba.
    Multumesc mult
  •  
    • 509 mesaje
    4 Iun 2004, 13:02
    0 0
    madenuta, bafta la examen!!!!iti tin pumnii.
  •  
    • 43 mesaje
    6 Iun 2004, 22:36
    1 0
    mmm!am patit si eu chestii de genul asta.de cand eram copil am auzit prin casa vorbindu-se desprea asta.sora mea cica ar avea cununiile legate...
    ..mi-am amintit ca in clasa a5a,eram la scoala .aveam la mine o iconita pe acre o purtam mereu,era iconita de la botez.am gasit in ea niste fire de par oubian...erau ca un smoc...stiu ca le-am aruncat la cosh atunci .
    stie cineva ce influenta au avut sau in ce scopuri"bine" intentionate a fost pus acolo?
  •  
    • 48 mesaje
    8 Iun 2004, 23:55
    0 0
    FEtelor, am citit in mesajul Adrianeilintz ca exista biserici in Bucuresti unde se fac slube vinerea seara (Moliftele Sf. Vasile. MA intereseaza si pe mine (am 41 de ani, am avut o relatie de 9 ani terminata brusc si de atunci, de cca 2-3 ani) nu reusesc sa mai "leg" nici macar o prietenie. In tinerete (acum vreo 20 de ani) mi s-a spus de o batrana ca as avea cununiile legate. se prea poate. Merg le biserica, la manastiri (Manastirea Cernica, Ghighiu, Namaiesti), am facut si rugaciunile cu 33 de lumanari si celelalte sfaturi date de Parintele Argatu in Cartea de capatai. ajutati-ma si pe mine daca stiti bisericile respective si unde se pun cununiile de 3 ori pe cap la femeile care nu se casatoresc.
    Multam
  •  
    • 21 mesaje
    11 Iun 2004, 14:10
    0 0
    madena, nu ne mai raspunzi si noua la astea cu farmecele?ca am si eu o problema aici.de cand am citi subiectul asta mi-am adus aminte de toate.........
  •  
    • 28 mesaje
    13 Iun 2004, 01:29
    0 0
    O Doamne, cate am citit pe aici.. cred in aceste lucruri, dar mai mult cred in D-zeu si sunt de parere ca acolo unde este credinta se poate trece peste orice.
    am incercat si eu sa "practic" spiritismul. aveam in jur de 13-14 ani si ma aflam in vacanta la tara. verisoara mea (de aceeasi varsta cu mine) gasise o carte pe aceasta tema si am zis: "de ce nu?". in fond, era chiar palpitant sa aflam ce ni se poate intampla in viitor, ce nota vom lua la examenul de admitere in liceu, daca x sau y ne vor cere prietenia sau alte tampenii similare. mie personal nu mi s-au intamplat lucruri extraordinare dupa aceasta experienta cu exceptia unor "mesaje" ciudate care m-au speriat destul de tare si a unor zgomote la fel de ciudate auzite in casa noaptea si nu numai, dar care au incetat o data cu stoparea practicii si bineinteles cu o sfestanie.
    verisoara mea insa a avut parte de o multime de lucruri ciudate; va povestesc cateva ciudatenii.. au trecut destui ani si nu-mi mai aduc f bine aminte; ea ajunsese sa acorde 8-9 ore/zi spiritismului; de pilda, cand invoca spiritul strabunicii ei (care in timpul vietii nu suporta pisicile), pisica vara-mii o lua la fuga ca lovita cu parul si se ascundea; "vorbea" frecvent cu o "persoana" de sex masculin care sustinea ca murise timpuriu intr-un accident si ca-i place f mult fotbalul -sau mai corect ii placea-; inclusiv matusa mea (mama v.), care nu avea nici o legatura, povestea cum aude noaptea zgomote de mingi in usile casei, batai de minge. o intamplare a determinat-o pe v. mea sa renunte la a mai invoca sprite: intr-o noapte s-a trezit in timp ce plapuma ii era "trasa" de pe pat...
    asa ca, ii sfatuiesc din suflet pe cei sau cele care sunt tentate sa experimenteze acest subiect sa nu o faca!!
    si cu vrajitoria am avut tangente, dar va povestesc alta data...
  •  
    • 457 mesaje
    14 Iun 2004, 11:00
    0 0
    brrozy, madena nu v-a uitat numai ca nu a avut timp sa se ocupe de voi o sa revina sa raspunda la fiecare, dar cand o sa termine cu examenele, acum da primul examen, va roaga sa aveti putina rabdare.
  •  
    • 43 mesaje
    14 Iun 2004, 20:29
    0 0
    cati ani are madena?
  •  
    • 457 mesaje
    15 Iun 2004, 10:50
    0 0
    Am sa-ti raspund pe privat.