Nimic nou, doar ma inseala

  •  
    • 7967 mesaje
    11 Apr 2012, 17:48
    0 0
    sorell said:
    svi said:
    salmarose said:

    Brtha, esti gravida, sa nu uiti sa o scuipi pe asta...

     

    bertha, si tu esti gravida si ai intrat in arena cu mine? Ori te crezi mare smardoaica ori ai mizat exact pe povestea aia cu tablourile. Ai mizat pe faptul ca ma poti invinge pentru ca tu erai in gratiile mele, undeva sub pielicica mea. Gresit! Oricat de pe sub pielea mea ai fi, nu am nicio problema in a te trasni de nu te vezi. Deja ai constatat.

     

     fata draga, tu ai nevoie de ajutor de specialitate, zau de nu...s-a schimbat subiectul, am revenit la problema ciobanitei si tu inca mai rumegi...? mai trage aer, iesi la o plimbare...mai exista si altceva in viata, chiar asa sa te otravesti...n-am vazut...

    Mah, la modul cel mai serios, eu sunt convinsa ca fata asta e bolnava mintal. Noi ne amuzam pe seama ei, o ironizam, dar cred ca de fapt chestia asta o rastalmaceste si mai tare si ii amplifica simptomele...Cand o citesc imi da asa o senzatie ciudata, mai bine o lasam naibii in starile ei... 

  •  
    • 6798 mesaje
    11 Apr 2012, 18:05
    0 0
    mikizda said:Ce inteleg eu de aici ca Ber face trafic cu tablouri .

     

    da, miki, traficanta e my middle name  
    s-a nimerit sa cumpar tablouri de la un artist tanar pe care-l admira si svi.
    acum.... ce legatura o avea asta cu topicul initiatoarei si halul in care a deturnat svi topicul.... numai ea stie.
    dar sa nu mai lungim tampenia asta, deja svi a demonstrat ca traieste in lumea ei si n-are rost sa mai continuam.
    eu cel putin m-am plictisit de ea. 

  •  
    • 582 mesaje
    11 Apr 2012, 18:45
    0 0
    panselutas said:
    cafe_au_lait said:
    panselutas said:

     nu pot sa pun un link spre un topic deschis in 2003
    da' acolo scrie altfel cum statea treaba cu cafeaua si nu numai

     
    De ce nu poti sa il pui? Poate ne lamurim mai bine.  

     pentru ca nu ma lasa eva sau setarile calculatorului meu
    se cheama topicul "poate nu e locul meu"
    domnul nu e la prima abatere din cate scrie pe acolo si nici lucrurile nu au fost atat de roz
    dar poate ma insel...

     
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=4159&forum=8

  •  
    • 98 mesaje
    11 Apr 2012, 18:53
    0 0
    grace_one said:
    panselutas said:
    cafe_au_lait said:
    panselutas said:

     nu pot sa pun un link spre un topic deschis in 2003
    da' acolo scrie altfel cum statea treaba cu cafeaua si nu numai

     
    De ce nu poti sa il pui? Poate ne lamurim mai bine.  

     pentru ca nu ma lasa eva sau setarile calculatorului meu
    se cheama topicul "poate nu e locul meu"
    domnul nu e la prima abatere din cate scrie pe acolo si nici lucrurile nu au fost atat de roz
    dar poate ma insel...

    Am citit si sunt total in ceata. Nu recunosc nici macar un cuvant din ceea ce scrie acolo, ca fiind al meu!!! Nu mi se potrivesc fazele, scenele, frazele. Oi fi innebunit eu si nu mi-am dat seama? Nu as fi scris niciodat asa ceva. N-am explicatie. 

     
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=4159&forum=8

     

  •  
    • 10876 mesaje
    11 Apr 2012, 18:57
    1 0
    Ciobi, clar e al tau, contorul la mesaje urca si acolo la fel ca si aici. Poate e bine ca vazusi ce scrisasi acu 9 ani, chiar daca nu mai ti minte. Ca sa vezi ca si acum 9-10 ani aveai o problema. Io nu vreau sa stiu ce scriam acu ceva ani cand incepui activitatea pe eva.
  •  
    • 3311 mesaje
    11 Apr 2012, 19:06
    0 0
    mikizda said:Ciobi, clar e al tau, contorul la mesaje urca si acolo la fel ca si aici. Poate e bine ca vazusi ce scrisasi acu 9 ani, chiar daca nu mai ti minte. Ca sa vezi ca si acum 9-10 ani aveai o problema. Io nu vreau sa stiu ce scriam acu ceva ani cand incepui activitatea pe eva.

     bai da

    29 Oct 2003, 11:02 Mirabella, din cand in cand, il bag in sedinta si-i spun toate nemultumirile mele. Ma asculta (ca si cand m-ar auzi), o zi e perfect (mesaje de amor, surprize, milioane de apeluri, etc., apoi totul revine la normal. Imi spun ca seamana cu taica-sau, si el e un urs.

     
    asta cu sedinta e aceeasi
    si faptul ca si atunci era cam rece.. si acu'
    da cu virgula! 

  •  
    • 6557 mesaje
    11 Apr 2012, 19:16
    0 0

    mie imi da cu virgula rau de tot ca nu e numai topicul ala
    hmmmm

    mai e unul care se cheama tradare


    Acest mesaj a fost editat de către panselutas: 11 Apr 2012, 19:22
  •  
    • 251 mesaje
    11 Apr 2012, 19:21
    0 0
    michelin in topingul din 2003 spune:

    '' Ciobanito,te rog eu mult sa nu-l mai lasi sa te umileasca.Te stiu destul de bine.Urmaresc de mult raspunsurile tale si la alte subiecte si te apreciez.Trebuie sa-l iubesti tare mult daca accepti asa ceva.I-mi aduc aminte deasemeni(tot din spusele tale)ca a indraznit sa te si insele.Crede-ma ca am trecut si eu prin asta si in prima faza tot asa am procedat.Dar stiu ca nu te simti bine.Respecta-te tu in primul rand si ai sa vezi ca in timp ai sa-i atragi si lui atentia tocmai pentru ca nu se asteapta si va fi contrariat.Fii mai egoista.Stiu ca va fi impotriva firii tale dar incearca.Te vei simti mai bine. ''


    deci te inseala demult nu este o noutate.
  •  
    • 582 mesaje
    11 Apr 2012, 19:43
    0 0
    panselutas said:

    mie imi da cu virgula rau de tot ca nu e numai topicul ala
    hmmmm

    mai e unul care se cheama tradare

     
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=3562&forum=4

    mai mie mi se pare f trist

    Ciobanita, unde e familia ta fericita? unde e armonia dintre voi? Poate e doar in mintea ta....


    Acest mesaj a fost editat de către grace_one: 11 Apr 2012, 19:46
  •  
    • 3311 mesaje
    11 Apr 2012, 19:48
    0 0
    grace_one said:
    panselutas said:

    mie imi da cu virgula rau de tot ca nu e numai topicul ala
    hmmmm

    mai e unul care se cheama tradare

     
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=3562&forum=4

    mai mie mi se pare f trist

     in 2003, copilul avea 5 ani 
    acu' are 13, dupa cum ne zice ciobanita acum vreo cateva postari
    poi 2012 - 2003 = 9 + 5 = 14. cam pe acolo, ca nu stim si data
    trebuia sa ma fac militzianca  

    revenind la initiatoarea topicului.. chiar ca "nimic nou" 

  •  
    • 13910 mesaje
    11 Apr 2012, 19:55
    1 0
    dupa ce an citit topicul asta si cele din 2003, nu pot sa zic decit MDA!

    si, cu placere, mi-am amintit de carme, donna....


    Acest mesaj a fost editat de către ellado: 11 Apr 2012, 19:57
  •  
    • 9728 mesaje
    11 Apr 2012, 19:58
    0 0
    Mda, deci initiatoarea topicului are probleme in casnicie, cu inselatul din partea sotului de mai multi ani.


    Si  ce folos acum sa rasucim cutitul in rana?

    Banuiesc ca ciobanita a expus problema cea mai actuala, vazand ca nu mai sunt pe forum evele de-atunci, haaat 2003

     
    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 11 Apr 2012, 19:59
  •  
    • 7051 mesaje
    11 Apr 2012, 20:06
    0 0
    Panselutas...si tu ti-ai adus aminte de ea, tocmai din 2003... asta da, memorie...cred ca nu se mai astepta sa-si aminteasca cineva...
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Apr 2012, 20:32
    1 0
    grace_one said:
    panselutas said:

    mie imi da cu virgula rau de tot ca nu e numai topicul ala
    hmmmm

    mai e unul care se cheama tradare

     
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=3562&forum=4

    mai mie mi se pare f trist

    Ciobanita, unde e familia ta fericita? unde e armonia dintre voi? Poate e doar in mintea ta....

     Sincer, mie mi se pare foarte trist ca o femeie sa indure toatea astea si sa se minta ca o face pt binele copilului...Ea isi gaseste motive ca sa continue casnicia. Cafeaua la pat nu e de ajuns pt o casnicie. Dar ea stie cel mai bine...

  •  
    • 18346 mesaje
    11 Apr 2012, 20:44
    0 0
    waw!

    si eu ma intreb daca mai are argumente. pana acum imi parea rau pt ea, acum imi pare si mai rau.
  •  
    • 57 mesaje
    11 Apr 2012, 20:55
    0 0
    ciobanita said:De cate ori ati auzit :"ma inseala!"?  E aproape normal. Dar ce inseamna pentru un suflet dedicat familiei o veste data sambata dimineata, intr-o atmosfera cum nu se poate mai familiala: "Casnicia noastra-i de rahat,  am pe altcineva!" Simti cum ti se ridica parul pe ceafa si respiratia e tot mai sacadata, spre lesin. Nu poti sa digeri fraza, pentru ca nu-ti vine sa crezi ca ti se intampla tie, dar, daca stai sa te gandesti, semnale au fost, si inca multe. Dar tu ai fost prea ocupata cu a-i face pe plac, a-i indeplini dorintele inainte sa le rosteasca, a tine casa, copil, a te aranja ca, deh, ai o varsta. El, dragalasul, ce treaba are, in afara sa-si caute "alinare"? Am discutat, fara nervi, fara scandal (nu sunt genul ), i-am explicat ca diferenta de varsta dintre el si cealalta o sa aiba mare importanta mai tarziu si , de atunci, nu mai stiu cum sa ma comport cu el. Lucrurile merg perfect, privite din afara: nu intarzie acasa, nu pleaca in weekend, e atent la dorintele mele si incearca sa faca lucrurile sa mearga, daaaar doar pentru confortul lui, sa nu incep "sedintele", cum numeste el incercarile mele de a lamuri situatia. E complicat sa locuiesti cu omul tau si sa stii ca nu mai e al tau. Iar eu nu stiu cum sa ma comport. Nu vreau sa se termine, il iubesc! Dar...

     
    ti-am subliniat ce ma indus in eroare, deoarece esti mirata de ceea ce ti se intampla.
    in postarea din 2003 te inselase deja ... deci??


    sincer, imi pare rau si iti doresc putere pentru a trece peste impasul care te macina.
    numai bine!

  •  
    • 6557 mesaje
    11 Apr 2012, 21:01
    0 0
    nu pe memorie m-am bazat
    era un fel de pattern care nu-mi suna bine, pur si simplu
    si am dat o cautare cu google si m-am lamurit de ce nu-mi suna bine
    eu sper insa sa fie doar niste povesti de dragul de a mai trece amorteala de pe forum
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 21:18
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:08
  •  
    • 3741 mesaje
    11 Apr 2012, 21:28
    1 0
    Svi, n-am vrut sa ma bag pana acum ca ma amuza cumva toata situatia, dar nu inteleg de unde atata energie ca sa faci pe maica tereza pe un forum. Ai niste convingeri batute in cuie de parca ai fi indoctrinata! Stiu ce inseamna vampiri energetici, dar daca as vrea sa vb despre asta m-as duce pe un forum special pt astfel de discutii. E treaba ta despre cum iti consumi energia, dar reciteste-ti posturile si ai sa vezi ca singura persoana insistenta in toataaa discutia asta ai fost tu. Lumea te-a mai lasat in pace, tu ai venit iar si ai inceput sa impungi. Deci, care-i vampirul din toata chestia, eva.ro, iar tu esti salvatorul? 
  •  
    • 2554 mesaje
    11 Apr 2012, 21:31
    0 0
    Miruna, ai pronuntat cuvantul ,,energie"? Mbampir te numesti

    Panse, in loc de prapur folosesti tava unsa si tapetata cu pesmet (sau hartie de copt cred - n-am folosit la drob, dar cred ca merge)