Nimic nou, doar ma inseala

  •  
    • 6798 mesaje
    11 Apr 2012, 21:40
    0 0
    svi said:
    bertha_ said:

    doamne, saraca  
    mie mi-e mila de fata asta.....  la cum se manifesta pun pariu ca n-are prieteni, n-are pe nimeni, cine ar rezista langa asa ceva? 

     

    salmarose said:

    Brtha, esti gravida, sa nu uiti sa o scuipi pe asta...

     

    Deci, bertha, tu esti in masura sa vorbesti despre ce inseamna sa ai prieteni? Tu ai prieteni? Esti sigura? Eu sunt convinsa ca nu. Ai mai sus o mostra clara. Salma, din dorinta de a-si aduce aliati in lupta, te expune intr-un moment in care esti vulnerabila. Adica face scut din tine in fata inamicului.

     

    Fata, ce ai tu nu se cheama prieteni. Sunt niste martafoi care te baga la inaintare, la o adica, fara sa cracneasca, fata de care faci compromisuri la greu. Asta nu este prietenie. Deci, decat cu prieteni din aia de-ai tai ca salma, mai bine lipsa.

     

     

    oh my god!
    fata mea, tu ai probleme grave, iata inca o dovada.
    eu am prieteni, si inca foarte buni si pe care ma pot baza si care ma inconjoara zilnic.
    Acesti prieteni sunt IN VIATA REALA, NU PE FORUM!
    daca tu spui ce spui mai sus, e clar ce fel de perceptie ai asupra vietii si prieteniei.
    Habar n-ai ce sunt aia prieteni si ce-i aia viata reala. 

  •  
    • 7743 mesaje
    11 Apr 2012, 21:46
    1 0
    nu sunt povesti, ea se minte singura saraca, incearca din rasputeri sa-si bage in cap ca totul e ok
    dupa un timp creierul ajunge sa creada ca e ok
    ..dar cat o sa se chinuie asa?
     nu e bine ce faci ciobanito, e viata ta, nu esti copil, esti femeie matura.tu ii dai lui liniste si el isi vede de treaba. esti doamna.cred si eu ca ii convine, cui nu i-ar conveni?
    te minti singura ca el este langa tine, pe celalat topic spuneai undeva ca nici nu este asa apropiat de copil, avea 5 ani pe atunci..acum spui ca e apropiat, care e adevarul il mai stii oare?
    nu e in regula ce faci, iti scade increderea in tine, nu mai ai putere, ciobanito si daca aici te ascunzi dupa cuvinte n-ar trebui sa existe minciuna intre tine si eul tau care nu te va trada niciodata. esti doar tu cu tine. mediteaza si vezi chiar merita salvata casnicia asta cu orice pret?
    chiar daca constient te minti,subconstientul nu-ti va da pace..vorbesti de sacrificiu, ajungi sa-ti  anulezi eul interior dar vei putea trai cu asta o viata? care esti tu fara masca, unde esti tu cea impacata cu tine insuti?
    stiu, ce te-ai face fara iluzia ta, fara confortul tau, nu?
    dar ce te faci daca isi pune palma-n fund si pleaca lelea si te lasa balta?
    aa, are o varsta si-i trece? copilul creste si e groaznica singuratatea in doi..

    casa e doar a lui?
    cauta si vezi de un plan B, nu ai nici o garantie ca gestul nu se va repeta, ai pierdut ani pretiosi, ciobanito.

    lasa grija pentru el,lasa iluzia cafelei la pat, nu stii cand ii vin bazdacii,deschide ochii si ai grija de tine, ridica capul din pamant si lupta pentru demnitatea ta! mama lui de mascul, ce-a facut din tine!!

     

  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 21:47
    2 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:09
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 21:57
    1 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:09
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 22:06
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:09
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 22:07
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:10
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 22:18
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:10
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 22:22
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:10
  •  
    • 7051 mesaje
    11 Apr 2012, 22:29
    0 0
    svi...e usor sa stai pe laita si s-o judeci pe ciobanita...lucrurile nu-s atat de simple...in fine...e viata ei si sper sa gaseasca intelepciunea sa faca ce-i mai bine pentru ea si familie...
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 22:33
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:11
  •  
    • 3741 mesaje
    11 Apr 2012, 22:34
    3 0

    Da ma, ce bine ca stii tu viata ciobanitei si ce e la ea in dormitor! Te miri ca ai idee si ce e la mine in frigider si sub pat! 

    Exista femei pentru care iubirea inseamna ceva si altele pentru care inseamna altceva. Daca ea se simte bine asa, nu vrea sa divorteze, ii place cum se poarta sotul cu ea, care-i baiul? De la ce vreti voi sa o salvati? 

    Copilul poate nu stie ca o inseala, ce treaba ar avea el? (probabil e mare si nu-l mai intereseaza relatie de cuplu a parintilor) 

    Femeia a vrut si ea sa se descarce si tot o impungeti in coaste. A luat o decizie care nu e ca a voastra, e greu sa fie respectata decizia omului de a face fix ce vrea cu viata lui si a nu se lua dupa un forum? 

  •  
    • 9873 mesaje
    11 Apr 2012, 22:36
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    11 Apr 2012, 22:39
    0 0
    svi said:
    coralain said:Samoa, lasa ma cu puroaiele tale. Ma "inclin" in fata maldarului tau de inteligenta. iti doresc o viata frumoasa. Hai Pa! Pa!

     

    cora, cora. Ti-am scris 3 mesaje si nu mi-ai raspuns nici macar o litera.

     

    Da, lipsa de recunostinta este o alta trasatura specifica unui vampir.

    (...)



    Auzi svi dar  tu de ce stai pe un forum unde e plin de vampiri?  
    Ai placeri diabolice, sau cum?   

    Ia  lasa-ne nene in vampireala noastra, si tu mergi s-aprinzi o lumanare  




    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 11 Apr 2012, 22:40
  •  
    • 2554 mesaje
    11 Apr 2012, 22:39
    1 0
    gata, is pasata mentorului svi

    dau tot sangele pentru asta
    ce mai fac in continuare?
  •  
    • 4455 mesaje
    11 Apr 2012, 22:41
    2 0
    trili said:
    svi said:

     

    mda, nu pot sa zic decat  ........... sa ne fereasca Dumnezu de specii ca tine!

     

    yep, de aia is io pro-avort.

    btw, io credeam ca s-au oprit doctorii doar de la avorturi in saptamana mare, nu si ca le refuza medicatia unora.

  •  
    • 4034 mesaje
    11 Apr 2012, 22:42
    0 0
    am zis SVI  si am tras apa
  •  
    • 18346 mesaje
    11 Apr 2012, 22:42
    0 0
    fetelor, eu zic ca mai bine va dau ceva de baut. lasati-o sa se zbata singura. zau asa.
  •  
    • 9724 mesaje
    11 Apr 2012, 22:43
    0 0
    svi said:
    coralain said:Samoa, lasa ma cu puroaiele tale. Ma "inclin" in fata maldarului tau de inteligenta. iti doresc o viata frumoasa. Hai Pa! Pa!

     

    cora, cora. Ti-am scris 3 mesaje si nu mi-ai raspuns nici macar o litera.

     

    Da, lipsa de recunostinta este o alta trasatura specifica unui vampir. Are impresia ca totul i se cuvine. Cere, ii dai si nu spune nimic. Pleaca de langa tine multumit ca a obtinut ce a vrut si cu un aer de "Cine esti tu, ma? Deci mi-ai zis ce ma interesa, fraiere, te-am facut, la gara!" Tare urat.

     

    Si inca ceva: atitudinea corei este specifica falsilor invatacei: iti cer detalii, vor surse, pretind ca vor sa stie mai mult si cand le dai uneltele, nu misca nimic in front. Sigur, este cool sa te lauzi in fata cunoscutilor ca ai auzit de un subiect aparte, asta trebuie sa te faca special. 


    Sau vor sa le dai cunoasterea ta ca sa poata sa te priveasca apoi superior. Cora, poti sa studiezi tone. Nu-mi vei fi superioara niciodata.

    Cora...Cora era o catea tare draga mie la un moment dat. Si tu esti tot o catea. Periculos vampirul din categoria asta.

     

    )  Pai nu o laudai mai devreme ca e destupata? Atat ti-a durat prietenia? Pana n-a percutat la mesaje......
    O fi avand femeia treaba, mai iese si ea din casa. Mai iesi si tu, ca faci bataturi in dos

  •  
    • 9873 mesaje
    11 Apr 2012, 22:44
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 18346 mesaje
    11 Apr 2012, 22:49
    0 0
    dau. de-ala de care zici