Nimic nou, doar ma inseala

  •  
    • 7051 mesaje
    11 Apr 2012, 16:02
    0 0
    Tresor1 said:Care-i treaba aici???? e topic d gateala??

     da ce-ti mai place galceava

  •  
    • 9873 mesaje
    11 Apr 2012, 16:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 16:02
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:05
  •  
    • 9728 mesaje
    11 Apr 2012, 16:03
    0 0
    Tresor1 said:Care-i treaba aici???? e topic d gateala??

     
    Ihi, vampir  contra pastrav    

  •  
    • 3741 mesaje
    11 Apr 2012, 16:04
    0 0
    Ma duc sa fac si-o mamaliga...
  •  
    • 6798 mesaje
    11 Apr 2012, 16:05
    0 0
    miruna, pastravul e mai bun la gratar.
    dar ai grija sa nu uiti sa-l cureti inainte  
    pastravul, adica... 
  •  
    • 1798 mesaje
    11 Apr 2012, 16:07
    0 0
    Nu place galceava da place mancarica buna
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 16:08
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:06
  •  
    • 9724 mesaje
    11 Apr 2012, 16:08
    0 0
    bertha_ said:miruna, pastravul e mai bun la gratar.
    dar ai grija sa nu uiti sa-l cureti inainte  
    pastravul, adica... 

     
    Corect, cel mai bun e la gratar. Daca ai... Eu n-am  

  •  
    • 9724 mesaje
    11 Apr 2012, 16:09
    0 0
    svi said:
    samoa said:
    coralain said:Da ma samoa, mananc mere, ai tu o problema??

    Da am o problema, cand vad ca esti facuta morman si "ai indoieli", cu privire la sanatatea mintala a altora. De-aia zic, mananca mere si fa pasi! Pa! 

     

    Eu zic ca fata vede binisor si ti-e teama sa nu o convertesc. Pai ce ati face voi, vampirii, daca nu ar mai fi fraieri de jecmanit? Exact.

     

    Cora, cand cineva incearca sa te convinga de ceva printr-un atac nu e 'a buna. Se numeste ca iti impune punctul lui de vedere si te reduce la tacere. Ai grija, samoa te ataca pentru ca te simte mai vulnerabila. "Du-te tu de aici si nu ingrosa randurile celor care stiu de existenta vampirilor ca noi ce ne-am face daca ar sti tot mai multi oameni adevarul?"

     
    Nu e vulnerabila. E flescaita si agramata! Recomanda-i si ei niste "almanahe" de-alea de-ai citit tu. Poate se mai destupa!  

  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 16:14
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:06
  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 16:15
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:07
  •  
    • 14418 mesaje
    11 Apr 2012, 16:15
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    11 Apr 2012, 16:16
    0 0
    svi said:
    samoa said:

     
    Nu e vulnerabila. E flescaita si agramata! Recomanda-i si ei niste "almanahe" de-alea de-ai citit tu. Poate se mai destupa!  

     

    Nu, almanahe citesti tu. Te straduiesti, ca nu intelegi mare lucru.

    E fata destupata, de-aia nu-ti place tie.

     
    Gata, ma duc la sala, ca aici ma plictisesc deja. Tu te repeti, n-ai umor si esti martzafoaica! Si n-ai "manere"!
    Au revoir!  

  •  
    • 7051 mesaje
    11 Apr 2012, 16:19
    0 0
    Regina_Neagra said:deci banuiesc ca aici deja e vorba de orice altceva numai de inselat nu .

    huh....hai ca ne-am linistit. ma gandesc la ciobanita cand o intra pe eva si o sa vada atata amar de pagini de o sa fie sigura ca pe una din ele tot e solutia la problema ei

     o sa-l traga pe barbat in tepusa...si o sa-l perpeleasca ca pe pastrav? ar fi ceva idei

  •  
    svi
    • 553 mesaje
    11 Apr 2012, 16:19
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către svi: 2 Oct 2012, 00:07
  •  
    • 1798 mesaje
    11 Apr 2012, 16:20
    0 0
    samoa said:
    svi said:
    samoa said:
    coralain said:Da ma samoa, mananc mere, ai tu o problema??

    Da am o problema, cand vad ca esti facuta morman si "ai indoieli", cu privire la sanatatea mintala a altora. De-aia zic, mananca mere si fa pasi! Pa! 

     

    Eu zic ca fata vede binisor si ti-e teama sa nu o convertesc. Pai ce ati face voi, vampirii, daca nu ar mai fi fraieri de jecmanit? Exact.

     

    Cora, cand cineva incearca sa te convinga de ceva printr-un atac nu e 'a buna. Se numeste ca iti impune punctul lui de vedere si te reduce la tacere. Ai grija, samoa te ataca pentru ca te simte mai vulnerabila. "Du-te tu de aici si nu ingrosa randurile celor care stiu de existenta vampirilor ca noi ce ne-am face daca ar sti tot mai multi oameni adevarul?"

     
    Nu e vulnerabila. E flescaita si agramata! Recomanda-i si ei niste "almanahe" de-alea de-ai citit tu. Poate se mai destupa!  

     </p cine,cine?!

  •  
    • 14418 mesaje
    11 Apr 2012, 16:21
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 98 mesaje
    11 Apr 2012, 16:41
    2 0
    svi said:ciobanita, in lumea asta larga, exista oameni prinsi, in anumite momente ale vietii lor, in situatii inimaginabil de grele dar care si-au luat viata in maini si au iesit la liman.

    Exista doua categorii de oameni, in aceeasi lume larga:
    1. Cei care isi investesc energia in a-si construi destinul, oricat de potrivnic li se arata el, la un moment dat. Acestia sunt supravietuitorii, invingatorii, campionii.
    2. Cei care dau de greu si fug la altii sa le rezolve problemele, cei care isi investesc energia in a-i prosti foarte abil pe altii sa le furnizeze energie, in timp ce ei se complac in mizeria lor la nesfarsit. Astia sunt parazitii.

    Daca ai fi cerut sa ti se spuna despre vreun camin, unde sa poti merge cu fiul tau, ori datele de contact ale vreunui avocat pe divorturi etc, ar fi insemnat ca actionezi ca sa iesi din situatia ta. Nici vorba. Mai mult, chiar spui pe sleau (cata sinceritate, sunt impresionata!) ca nu intentionezi sa iesi din rahatul in care te afli.

    Si atunci, ce urmaresti tu, mai exact? Nu, confesiunile de jurnal se tin in privat. Tu ai venit pe eva, ti-ai desertat sacul de mizerie si, sub aluzia foarte subtila ca doresti ajutor, nu faci altceva decat sa cersesti energie, in timp ce continui sa te complaci in mizeria aia pe care tu o numesti viata si casnicie.

    Personal, nu am energie. De fapt, am foarte multa. Dar nu-ti dau tie niciun strop. Din partea mea, nu ai decat sa te perpelesti in continuare alaturi de sotul ala minunat al tau.

    Fetelor, haideti sa facem diferenta intre oamenii care cauta realmente ajutorul si cei care se plang ca sunt niste victime invinse de soarta care ne inseala increderea si ne jefuiesc de resurse. Sa deschidem bine ochii zic.

     

    Sa recapitulam: am aproape 50 de ani, un copil minunat, crescut si adus la zi cu multe-multe sacrificii, acum implicat intr-o multime de activitati extra-scolare, am un serviciu care-mi asigura satisfactie profesionala si posibilitatea de-a-mi plati datoriile la stat, dar doar atat, iar tu imi spui sa-mi iau copilul si sa merg la un camin, dupa o viata de munca. Scuza-ma, dar nu cred ca merita copilulnmeu asta! Si nici eu. Si, in afara de asta, daca as fi o femeie puternica, nu as veni aici, sa imi spun baiurile unor oameni necunoscuti. Nu mai am de unde sa-mi trag puterea. Se vede ca n-ai fost niciodata singura in fata unei asemenea situatii. Tu le stii pe ale tale, eu le stiu pe ale mele. Am avut un sot bun, m-ar bate Dumnezeu sa zic altceva, o familie inchegata.Acum, ca a venit o disperata si l-a deturnat, nu mi se pare corect sa renunt fara lupta. Cand ne-am casatorit, am inceput cu o furculita furata de la cantina facultatii, tot ceea ce avem am facut cu mainile si mintea noastra. Iar sotul meu nu ma bate, nu face scandal, ca sa fiu nevoita sa fug de el. Cu copilul se poarta minunat, cu mine la fel. V-am ascultat pe toate si credeti-ma, m-ati ajutat foarte mult, dar pe langa ceea ce se poate scrie pe un forum, sunt o multime de alte aspecte ce trebuie luate in seama. Nu sunt o fetiscana care sa nu stie cu ce se mananca viata, n-am trecut ca gasca prin apa. Iar faptul ca am apelat la voi, a fost ca aveam nevoie de sprijin. Nu v-am cersit energia, Doamne fereste! Voiam putina intelegere, pentru ca, nefacand publica situatia noastra, n-am avut cu cine vorbi, iar multe dintre sfaturile si povestirile vostre de viata m-au ajutat enorm. V-ati saturat sa auziti "motivul" copil? Ei bine, pentru mine el e important si nu ma intereseaza ce trebuie sa fac pentru el, pentru ca voi face absolut totul. Sunt o mama si-o femeie demodate? Da, sunt si sunt mandra de faptul ca mi-am pus viata la picioarele copilului meu. Am zis ca nu-l voi da afara niciodata pe sotul meu. N-o s-o fac, pentru ca la noi in familie nu au fost admise gesturi, remarci sau atitudini deplasate, asa ca, din respect pentru mine si pentru copilul meu, n-o s-o fac.
    Si, apoi, daca nu vrei sa vorbesti despre asta, esti libera sa treci la alt topic. Inteleg ca dusurile reci sunt deseori necesare, dar ceea ce faci tu se numeste rautate gratuita. Ce vreau eu? Habar n-am, acum incerc sa ma lamuresc. Speram sa ma ajutati voi si multe ati facut-o. De aceea, ma repet: va multumesc!

  •  
    • 6557 mesaje
    11 Apr 2012, 16:44
    0 0
    atunci e case closed

    sa revenim la vampiri, pastravi si ce-o mai fi
    de exemplu cum pot eu sa fac drob fara prapur? ca din ala nu am pe aici
    Acest mesaj a fost editat de către panselutas: 11 Apr 2012, 16:45