Demiterea lui TRAIAN BASESCU

  •  
    • 9899 mesaje
    27 Ian 2012, 14:20
    0 0

    Oh Mai Gad!
    Deci eu altceva nu mai stiu ce sa zic.


    Acest mesaj a fost editat de către dikens: 27 Ian 2012, 14:20
  •  
    • 9899 mesaje
    27 Ian 2012, 14:22
    0 1
    Cat despre Buzdugan si Morar...tot la fel.
    E frumos sa stai cu curu'  la caldura si sa dai din fleoarca.
    Vai de capul lor de muhaiele!
    Acest mesaj a fost editat de către dikens: 27 Ian 2012, 14:23
  •  
    • 8901 mesaje
    27 Ian 2012, 14:50
    0 0
    Cine ar fi putut fi cel mai potrivit pt un ultimatum dat Guvernului, decat secretarul general al partidului de la putere?
    A cui voce ar putea fi mai ascultata, decat una din propriul partid?

    Si iata ce spune acea voce:

    "Poate că furat de acordul tacit al populaţiei privind reformele a crezut că se poate continua la nesfârşit, că populaţia va putea să aştepte la nesfârşit. Populaţia a venit şi a tras un semnal de alarmă extrem de puternic: "opriţi-vă, am ajuns la maximă suportabilitate!" Şi aici Guvernul trebuie să înţeleagă acest lucru şi să găsească soluţii de rezolvare a problemelor pentru că altfel nu există decât o singură soluţie: plecarea Guvernului. Este clar. Dacă Guvernul nici acum nu realizează care sunt dificultăţile ţării şi nu se apleacă cu mai multă atenţie asupra soluţiilor ce se impun, aceea e soluţia pe care o spune strada. Eu nu că ţin cu strada, mă solidarizez cu greutăţile oamenilor şi cu modul paşnic în care reacţionează", a spus Oltean, citat de Mediafax.
  •  
    • 9899 mesaje
    27 Ian 2012, 14:55
    0 2


    Frate, cred ca Cretin Antenescu a molipsit pe toata lumea. Au inceput sa se isterizeze toti, vaz ca.
    Ce va facura nene? A zis ca va taie din indemnizatie daca nu faceti ca toate alea pe forumuri?





    PS _ HAI NOLEEEEE!!!!!
    Acest mesaj a fost editat de către dikens: 27 Ian 2012, 14:55
  •  
    • 8901 mesaje
    27 Ian 2012, 14:59
    0 0
    Daca la isteria celor din PDL te referi, nu pot decat sa te aprob.

    Sau...corabia se scufunda si....
  •  
    • 9899 mesaje
    27 Ian 2012, 15:24
    0 1
    andrada86 said:Daca la isteria celor din PDL te referi, nu pot decat sa te aprob.

    Sau...corabia se scufunda si....

     
    De cand Cretin Antenescu e la PDL?
    Si, da, se scufunda corabia, dar la USL. Nu va mai dati demisia din parlament?  



    Am uitat. HAI NOLEEEEE!!


    Acest mesaj a fost editat de către dikens: 27 Ian 2012, 15:25
  •  
    • 4009 mesaje
    27 Ian 2012, 16:04
    0 0
    am vazut la tv cel mai scump platit (cerb) lopatar in tara

    anyway, nici eu nu inteleg populismele astea. A venit sa intrebe de sanatate tiristii care stateau blocati de 12h si sa dea cu lopata la un audi... ca sa ii incurajeze si mobilizeze, puterea exemplului, alea alea... pai aia faceau asta 12h, Boc s-a urcat frumos in masina incalzita si a plecat. Halal empatie! Mai bine se ducea, vedea, cerea raport si pleca... Dar nu! putin capital de imagine nu strica, cand vii cu presa dupa tine

    Oricum, am auzit mai devreme la radio ca a survolat cu elicopterul autostrada, s-a intalnit cu niste neni de la deszapezire, a cerut rapoarte... asta e f ok! Asta e treaba lui, sa coordoneze. Ca nici CEO de fabrica de piulite nu se duce la banda sa faca si el un surub ca sa dea exemplu muncitorilor! Aaa, si sper ca firmele din constanta care avea contracte de deszapazire sa fie penalizate rau! Pentru ca la ei problemele au inceput de weekendul trecut si nu dadea nimeni de ei (a zis prefectul de CT, Palaz nustiucum care e PDL, parca!)
    Acest mesaj a fost editat de către Allegria_: 27 Ian 2012, 16:27
  •  
    • 8901 mesaje
    27 Ian 2012, 16:10
    0 0
    Astept cu mare interes ca premierul sa moseasca o gravida, sa boteze un copil si sa puna o perfuzie unui batran. Toate in direct, cu televiziunile dupa el, in ropotele de aplauze ale suporterilor infocati.
  •  
    • 10816 mesaje
    27 Ian 2012, 16:44
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    27 Ian 2012, 16:46
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 27 Ian 2012, 16:46
  •  
    • 4009 mesaje
    27 Ian 2012, 16:49
    0 0
    dalia05 said:
    Allegria_ said:am vazut la tv cel mai scump platit (cerb) lopatar in tara

    anyway, nici eu nu inteleg populismele astea. A venit sa intrebe de sanatate tiristii care stateau blocati de 12h si sa dea cu lopata la un audi... ca sa ii incurajeze si mobilizeze, puterea exemplului, alea alea... pai aia faceau asta 12h, Boc s-a urcat frumos in masina incalzita si a plecat. Halal empatie! Mai bine se ducea, vedea, cerea raport si pleca... Dar nu! putin capital de imagine nu strica, cand vii cu presa dupa tine

    Oricum, am auzit mai devreme la radio ca a survolat cu elicopterul autostrada, s-a intalnit cu niste neni de la deszapezire, a cerut rapoarte... asta e f ok! Asta e treaba lui, sa coordoneze. Ca nici CEO de fabrica de piulite nu se duce la banda sa faca si el un surub ca sa dea exemplu muncitorilor! Aaa, si sper ca firmele din constanta care avea contracte de deszapazire sa fie penalizate rau! Pentru ca la ei problemele au inceput de weekendul trecut si nu dadea nimeni de ei (a zis prefectul de CT, Palaz nustiucum care e PDL, parca!)

     

     

     

    Allegria, o fi cerb lopatar, dar fii sigura ca nu a chemat el televiziunile ci ca televiziunile s-au tinut scai de el. In Romania orice chestie se transforma in eveniment de senzatie si uite asa creste ratingul.

     

    Dalia, am glumit cu cerbul lopatar, ca am vazut ca se incinsesera spiritele pe aici.

    Pe ziaristi cine ii cheama? Ca doar nu citesc ei in stele sau au norocul sa fie acolo cand apare Boc sau altcineva.

     

    Anyway, pentru mine e mai putin important daca i-a chemat cineva pe ziaristi sau nu. Sensibilitatea mea la gesturi din astea patriotice nu a fost niciodata dezvoltata.

  •  
    • 10816 mesaje
    27 Ian 2012, 16:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8901 mesaje
    27 Ian 2012, 17:31
    1 0
    dalia05 said:Sa va readuc aminte cum a  cazut in direct in emisiunea lui Andrei Gheorghe, inainte sa devina prim-ministru?

    http://www.youtube.com/watch?v=RzhLO76xI3k

    Dupa cazatura s-a ridicat si a continuat sa participe la emisiune desi ulterior a avut nevoie de ingrijiri medicale. E un ardelean muncitor, destept, corect, cinstit, cu o tenacitate extraordinara

     

    Hai sa-i intrebam si pe ardeleni ce parere au. Cel mai simplu ar fi sa-i ascultam pe clujeni. Au avut mitinguri, in ultima vreme. Si ziceau ei ceva, pe-acolo, despre el...nu tocmai de bine.

     

    Cat priveste reactiile de ura despre care vorbesti tu, da-mi voie sa te contrazic. In ce ma priveste, nu nutresc asa ceva fata de el. Doar ca ma enerveaza faptul ca isi gaseste sa faca mereu lucruri nepotrivite cu functia pe care o detine. El trebuie sa conduca acest guvern si (daca se poate) s-o faca bine. Can-can-uri din astea ieftine nu-si au rostul.

  •  
    • 144 mesaje
    27 Ian 2012, 17:40
    1 0
    Allegria_ said:am vazut la tv cel mai scump platit (cerb) lopatar in tara

    anyway, nici eu nu inteleg populismele astea. A venit sa intrebe de sanatate tiristii care stateau blocati de 12h si sa dea cu lopata la un audi... ca sa ii incurajeze si mobilizeze, puterea exemplului, alea alea... pai aia faceau asta 12h, Boc s-a urcat frumos in masina incalzita si a plecat. Halal empatie! Mai bine se ducea, vedea, cerea raport si pleca... Dar nu! putin capital de imagine nu strica, cand vii cu presa dupa tine

    Oricum, am auzit mai devreme la radio ca a survolat cu elicopterul autostrada, s-a intalnit cu niste neni de la deszapezire, a cerut rapoarte... asta e f ok! Asta e treaba lui, sa coordoneze. Ca nici CEO de fabrica de piulite nu se duce la banda sa faca si el un surub ca sa dea exemplu muncitorilor! Aaa, si sper ca firmele din constanta care avea contracte de deszapazire sa fie penalizate rau! Pentru ca la ei problemele au inceput de weekendul trecut si nu dadea nimeni de ei (a zis prefectul de CT, Palaz nustiucum care e PDL, parca!)

     

    bah, l-am trimis pe micutz, nu v-a convins? impartim ceai cu ce-ai bah

    Alle, care-i starea universitatii?

     

    Dalia, aseara am zis noapte buna pen' ca mergeam la treburile mele, nu ca sa ies mai putin elegant dintr-o disputa. Discutia o reluam cand vrei.

    Mi se pare prea putin important ce se intampla pe eva comparativ cu ceea ce mi se intampla cotidianul meu. 

    Si apropo de linckul pus de tine, tot asa ai fi procedat? (am vazut doar caderea lui Boc, nu si urmarea emisiunii.) Te-ai fi prefacut ca nu s-a intamplat nimic?

     

    Andrada, nu doar Oltean ci si C. Preda

     

    Si inainte sa umple pagina dikens cu rasete (desprinse de context), la cititul numelui  ,,Andrada", precizez ca nu-s membra nici simpatizant usl

  •  
    • 8901 mesaje
    27 Ian 2012, 17:48
    0 0
    Traian.Basescu said:

     

    Dalia, aseara am zis noapte buna pen' ca mergeam la treburile mele, nu ca sa ies mai putin elegant dintr-o disputa. Discutia o reluam cand vrei.

    Mi se pare prea putin important ce se intampla pe eva comparativ cu ceea ce mi se intampla cotidianul meu. 

    Si apropo de linckul pus de tine, tot asa ai fi procedat? (am vazut doar caderea lui Boc, nu si urmarea emisiunii.) Te-ai fi prefacut ca nu s-a intamplat nimic?

     

    Andrada, nu doar Oltean ci si C. Preda

     

    Si inainte sa umple pagina dikens cu rasete (desprinse de context), la cititul numelui  ,,Andrada", precizez ca nu-s membra nici simpatizant usl

     

     Da, sunt oameni care se prefac a nu se fi intamplat nimic, in orice situatie si trec nonsalant mai departe.

     

    C. Preda a fost primul, dar..la Oltean nu ma asteptam. Desi se aude tot mai des varianta potrivit careia insusi Basescu s-ar fi saturat de premier, insa acesta se tine tare pe pozitie.

     

    Dikens va umple pagina cu "siktir", repetat de n-spe mii de ori. E cuvantul care-i place cel mai mult si care, de altfel, il si caracterizeaza.

  •  
    • 144 mesaje
    27 Ian 2012, 17:58
    0 0
    Nu stiu variante, io-s om mic
    Nu ascult antena, sa nu fiu influentata, din acelasi motiv nici B1. Caut sa ma informez din surse legale.
    Nici patimas nu sunt, sau incerc sa nu fiu...
    ne revenim, mai spre seara
    noapte buna
  •  
    • 10816 mesaje
    27 Ian 2012, 17:59
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 27 Ian 2012, 18:01
  •  
    • 10816 mesaje
    27 Ian 2012, 18:04
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 27 Ian 2012, 18:07
  •  
    • 144 mesaje
    27 Ian 2012, 18:07
    0 0
    Dar ai fi participat la vreo emisiune, reportaj, ceva, fara sa fi amintit nimic de intamplare?

    Haz de necaz, cum zice rumanul.
  •  
    • 10816 mesaje
    27 Ian 2012, 18:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator