Demiterea lui TRAIAN BASESCU

  •  
    • 22 mesaje
    15 Ian 2012, 22:32
    4 3
    Sustine si tu DEMITEREA Presedintelui TRAIAN BASESCU si a PARTIDULUI ANTI - NATIONAL !! DISTRIBUIE MAI DEPARTE http://www.facebook.com/pages/Demiterea-Presedintelui-Traian-Basescu-si-a-Guvernului-Antinational/328014250565081
  •  
    • 10876 mesaje
    15 Ian 2012, 22:46
    6 2
    Ai tras ceva pe nara?
  •  
    • 1394 mesaje
    15 Ian 2012, 22:47
    4 1
    mikizda said:
    Ai tras ceva pe nara?

      acu-l demitem - de pe facebook 
  •  
    • 59 mesaje
    15 Ian 2012, 23:01
    6 2
    bre, decat sa faceti pagini facebook mai bine iesiti afara si cereti-va drepturile !!
  •  
    • 4034 mesaje
    15 Ian 2012, 23:03
    2 0
    nu voi l ati votat?ca nu s a pus singur in functie
  •  
    • 10876 mesaje
    15 Ian 2012, 23:52
    3 3
    Io am ascultat mintenas al sfat al lui.
    Daca nu va place aici, sunteti liberi s-o taiati.
    Stiti bancul ala:
    -care e calea cea mai rapida a iesirii romanilor din criza?
    -Aeroportul Otopeni.
  •  
    • 4034 mesaje
    15 Ian 2012, 23:55
    0 0
    pacat......
  •  
    • 4034 mesaje
    15 Ian 2012, 23:58
    0 0

    mie mi e ciuda ca n am fost asa "barbata" sa ies sa mi urlu nemultumirile cum au facut o si altii in 89. ei au putut,eu nu..ma simt jalnic. cred ca nici nu am dreptul sa mai ma vait atata timp cat nu fac nimic in acest sens.. astept cu interes emisiunea de maine a lu badea de la radio..


    Acest mesaj a fost editat de către creatza23: 15 Ian 2012, 23:58
  •  
    • 18346 mesaje
    16 Ian 2012, 00:03
    0 0

    care-i faza? revolutie?

  •  
    • 4034 mesaje
    16 Ian 2012, 00:08
    0 0
    eu sunt curioasa unde e basescu.probabil sta ascuns sa nu scoata cine stie ce perla. doar de atat este in stare prin aroganta care o afiseaza de fiecare data...
  •  
    • 5575 mesaje
    16 Ian 2012, 09:23
    10 0
    Ce copii sunteti....
    Aveti impresia ca daca erau Gioana, Crin si gashca lor vesela la conducerea tarii, era mai bine??
    Mi-e teama ca ne era mai rau.
    Daca va uitati, cred ca e primul mandat de presedinte dupa revolutie in care economia noastra a inceput sa se descurce pe baza exporturilor.
    Stam rau, e foarte adevarat, dar ganditi-va ca mai bun de atat nu exista, ceilalti au condus tara asta 15 ani si ne-au adus unde suntem azi, adica de la zero datorii in afara la datorii uriase.
    Au vandut, au furat si-au distrus tot ce construise ceausescu.
    Nu zic ca nu fura si astia de acum, dar puii mei, vroiati sa ajungem ca grecii? Oricum nu suntem prea departe de ei, dar macar au constatat europenii ca masurile noastre anti criza au fost mai bune ca ale ungurilor. Ceea ce mi se pare o chestie buna.
    Nu va mai lasati influentati de niste agitatori de spirite!
    Ne intoarce rusia favoarea pentru ca ne-am bagat nasul la moldoveni, probabil.
  •  
    • 5575 mesaje
    16 Ian 2012, 09:28
    3 0
    p.s: nu l-am votat pe base, nu-l simpatizez si nu fac nici politica.
    asta e pur si simplu situatia. ceilalti sunt mult mai incapabili si-au dovedit-o cand aveau tot ce le trebuia sa faca treaba.
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    16 Ian 2012, 09:34
    0 0
    mai...nu neg treaba cu economia, dar persoana t basescu este de nesuportat. este de o aroganta iesita din comun. cand face cate o "rautate" romanilor, dintr-aia necesara si propusa de fmi...parca o face din placere. nici eu nu l-am votat, uneori tind sa-i dau dreptate in masurile pe care le ia, dar modul cum o face...parca e singurul om , iar restul sunt animale.
  •  
    • 9873 mesaje
    16 Ian 2012, 09:35
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12819 mesaje
    16 Ian 2012, 09:36
    0 2

    ma doare capu mohicane...

     

    ultimul_mohican said:
    Ce copii sunteti....
    Aveti impresia ca daca erau Gioana, Crin si gashca lor vesela la conducerea tarii, era mai bine??
    Mi-e teama ca ne era mai rau.

     

    ultimul_mohican said:
    p.s: nu l-am votat pe base, nu-l simpatizez si nu fac nici politica.
    asta e pur si simplu situatia. ceilalti sunt mult mai incapabili si-au dovedit-o cand aveau tot ce le trebuia sa faca treaba.

     

    deci, opozitia e mai slaba dar nu i-ai votat p-astia de la putere. rezolva-mi problema ca sunt in dilema...cu cine-ai votat pan la urma?

  •  
    • 5575 mesaje
    16 Ian 2012, 09:47
    4 0
    nu, tsu, uite, la mine in familie, ani la rand au fost ai mei pro psd si inca sunt.
    dar asta nu inseamna ca eu nu am capacitatea sa discern si sa observ ce jaf au facut aia cand au plecat de la datorii zero.
    de ce n-au facut o autostrada, un spital, o fabrica, in anii aia multi de mandat ai lui iliescu?
    ar insemna sa nu fiu in toate facultatile sa-i cred pe cei din opozitie "buni de ceva", in conditiile in care Crin antonescu (singura varianta eligibila momentan, sa zicem) nu-i in stare sa se prejinte la dezbateri, fiind unul dintre cei cu extrem de multe absente din Parlament. Cum sa-l vreau eu pe asta sa ma salveze, daca pe el il doare la basca?
    Sau pe ponta?
    Sa am pardon, dar chiar nu ai pe cine alege din opozitie, zicand ca vrei sa-i schimbi pe cei de acum.
  •  
    • 12819 mesaje
    16 Ian 2012, 10:04
    1 2
    ultimul_mohican said:
    nu, tsu, uite, la mine in familie, ani la rand au fost ai mei pro psd si inca sunt.
    dar asta nu inseamna ca eu nu am capacitatea sa discern si sa observ ce jaf au facut aia cand au plecat de la datorii zero.
    de ce n-au facut o autostrada, un spital, o fabrica, in anii aia multi de mandat ai lui iliescu?
    ar insemna sa nu fiu in toate facultatile sa-i cred pe cei din opozitie "buni de ceva", in conditiile in care Crin antonescu (singura varianta eligibila momentan, sa zicem) nu-i in stare sa se prejinte la dezbateri, fiind unul dintre cei cu extrem de multe absente din Parlament. Cum sa-l vreau eu pe asta sa ma salveze, daca pe el il doare la basca?
    Sau pe ponta?
    Sa am pardon, dar chiar nu ai pe cine alege din opozitie, zicand ca vrei sa-i schimbi pe cei de acum.

     

    lasa mah, nu e vorba de cu cine voteaza fiecare. lumea voteaza din amintiri.

    e vorba de tine care zici ca nu votasi cu peneleu si pesedeu, ca-s mai slabi decat astia, dar nu votasi nici cu astia de la ciolan'

    nu stau si analizez acum.

     

    parerea mea e ca e o tampenie prosteasca sa manifesti acum. adica sa nu te duca logica prea departe.

    pentru ce?

    JOS BASESCU!

    pai opozitia proasta de pica, dadu cadou puterii a doua functie in stat. deci, jos basescu, sau, moarte lu base, vine presedinte.. blaga, tot n-au facut nimic

    alegeri anticipate:

    1. pai alegerile sunt anticipate pentru base. chiar el a propus, ia rpentru restul sunt in noiembrie

    2. cand ii chema opozitia si sindicatele la manifestatie, acum vo 6-7 luni, ei alergau saramaua prin casa, ii durea-n fund.

     

    in conditiile in care la alegeri au participat data trecuta in jur de 35%

  •  
    • 7967 mesaje
    16 Ian 2012, 10:36
    2 2
    Care-i planul B? Adica, daca-l dam jos pe cine punem? Eu cu cine votez?
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    16 Ian 2012, 10:47
    0 0
    e fix egal cu zero pe cine votam...nu cred ca se va schimba mare lucru...poate doar modul in care ni se baga pe gat diverse...si mai ales minciunile astea la care suntem martori cu totii.
  •  
    • 7967 mesaje
    16 Ian 2012, 10:50
    2 2
    Pai politica e politica mah Beo! Cum vrei politica fara minciuni?