Relatia s-a racit,iar eu sunt insarcinata

  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 12:59
    1 0
    AndreeaC96 said:
    Maricon said:
    AndreeaC96 said:

     
    Macar trenul nu face scandal ca el. Pentru el mi-am incalcat principile,eu care voiam om cu facultate. Ai mei nu au fost niciodata de acord cu el dar daca eu l-am iubit si il iubesc ce puteau sa faca.

     

    De ce te-ai considera tu atat de superioara fata de ala cu care din mila sau dragoste, a impartit bucata lui de paine si acoperisul cu tine?
    Cred ca nu ai dat in branci pe la vecini sa speli podele si sa aduci bani in casa, sau cum ti-ai castigat existenta? Cine te-a hranit, cine te-a adapostit?

    Eu sincer, nu vad cum de esti tu mai breaza ca ala, te rog explica-mi si mie de unde "principiile" astea inalte despre baieti cu  facultate, cand tu nu ai fost in stare sa termini un amarat de liceu....
     

     Cand ai o facultate ai mai multe posibilitati. El nu vrea una sa munceasca ci sa stea acasa si sa faca mancare, curatenie, etc. Si cand invatam imi facea scandal ca ce imi trebuie atata scoala. Discutasem odata ca ce se va intampla daca fata lui vine gravida la 15 ani. El a zis ca o primeste ca e copilul lui. Pai la 7 clase ce sa cer. La 15 ani copil? Sa o tina el si pe mine ma pierde. 

     
    Serios? In ce an traiesti tu fetita? Cumva 1900 toamna? 
    Pentru ca in zilele noastre, femeile nu mai stau acasa, la mana barbatilor, facandu-le copii si slugarindu-i!
    Nu ai auzit de emanciparea femeilor?
    Nu ai auzit ca si ele au dreptul sa termine un liceu, sa faca facultati, sa faca masterate, doctorate, nu ai auzit ca au voie sa fie sefii de departamente sau conducatori de companii?

    Iti spun eu de ce, fiindca te-a mancat pasarica de micuta, nu ti-a ars de scoala cat ti-a ars de sexuiala!
    Acum, ce semni, aia aduni!
    Nu poti pretinde unul cu faculatte cat tu nu esti mai breaza ca ala!
    Ai vrut sex si copii, acum asta ai! Ai vrut unul fara scoala, acum asta ai! 
    Lasa, faci copii de mititica si o sa fii bunica la 35!

  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 13:01
    1 0
    AndreeaC96 said:
    veracara said: tu ești mare ...nu îți da nimeni mai mult de 10.
    Intre a spune și a face e cale luuuunga.El Îțispune ceva si face altceva...poate voia sa spună ca vrea copilul cu verișoara.
    De erai deșteaptă fugeai mâncând pământul.Vrei familie cu unu care se culca cu verișoara? ???? Tu ești întoate mmințile ?? Ma iau fiorii.

     
    Nu am de unde sa stiu daca se culca cu verisoara. Dar si daca o face o strang de gat. Mare pierdere nu ar fi, macar mananc coliva.  Dar dupa imbracamintea ei nimic nu e exclus. 

     
    Da, dar difera peisajul...
    Coliva iti va fi trimis cu prastia, boaba cu boaba, printre gratiile de la  parnaie!


    Andreea, eu zic totusi sa nu te superi pe verisoara, ce daca face copii cu iubitul... se cresc in familie, stati cu totii gramada, abia va obisnuiti! 


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 31 Aug 2015, 13:02
  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 13:05
    0 0
    Maricon said:
    AndreeaC96 said:
    Maricon said:
    AndreeaC96 said:

     
    Macar trenul nu face scandal ca el. Pentru el mi-am incalcat principile,eu care voiam om cu facultate. Ai mei nu au fost niciodata de acord cu el dar daca eu l-am iubit si il iubesc ce puteau sa faca.

     

    De ce te-ai considera tu atat de superioara fata de ala cu care din mila sau dragoste, a impartit bucata lui de paine si acoperisul cu tine?
    Cred ca nu ai dat in branci pe la vecini sa speli podele si sa aduci bani in casa, sau cum ti-ai castigat existenta? Cine te-a hranit, cine te-a adapostit?

    Eu sincer, nu vad cum de esti tu mai breaza ca ala, te rog explica-mi si mie de unde "principiile" astea inalte despre baieti cu  facultate, cand tu nu ai fost in stare sa termini un amarat de liceu....
     

     Cand ai o facultate ai mai multe posibilitati. El nu vrea una sa munceasca ci sa stea acasa si sa faca mancare, curatenie, etc. Si cand invatam imi facea scandal ca ce imi trebuie atata scoala. Discutasem odata ca ce se va intampla daca fata lui vine gravida la 15 ani. El a zis ca o primeste ca e copilul lui. Pai la 7 clase ce sa cer. La 15 ani copil? Sa o tina el si pe mine ma pierde. 

     
    Serios? In ce an traiesti tu fetita? Cumva 1900 toamna? 
    Pentru ca in zilele noastre, femeile nu mai stau acasa, la mana barbatilor, facandu-le copii si slugarindu-i!
    Nu ai auzit de emanciparea femeilor?
    Nu ai auzit ca si ele au dreptul sa termine un liceu, sa faca facultati, sa faca masterate, doctorate, nu ai auzit ca au voie sa fie sefii de departamente sau conducatori de companii?

    Iti spun eu de ce, fiindca te-a mancat pasarica de micuta, nu ti-a ars de scoala cat ti-a ars de sexuiala!
    Acum, ce semni, aia aduni!
    Nu poti pretinde unul cu faculatte cat tu nu esti mai breaza ca ala!
    Ai vrut sex si copii, acum asta ai! Ai vrut unul fara scoala, acum asta ai! 
    Lasa, faci copii de mititica si o sa fii bunica la 35!

     
    Dar a spus cineva ca o sa stau acasa? Nu ma poate obliga. Nu stau la mila lui sa ma intretina. Si m-ati innebunit cu facultatea.  Da am intrat la Drept unde nu vreau.  Eu vreau sa fiu profesor de matematica dar nu m-a lasat nici dracu sa dau ca doar cum sa lucrez eu atatea ore. Asa ca am dat la drept ca e mai putin de munca decat un profesor.

  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 13:08
    0 0

    Da, dar difera peisajul...
    Coliva iti va fi trimis cu prastia, boaba cu boaba, printre gratiile de la  parnaie!


    Andreea, eu zic totusi sa nu te superi pe verisoara, ce daca face copii cu iubitul... se cresc in familie, stati cu totii gramada, abia va obisnuiti! 

     
    O invat sa zboare de la etajul 4, nu? 

  •  
    • 495 mesaje
    31 Aug 2015, 13:43
    0 0
    Dacă așa crezi ca rezolvi problemele atunci ai nevoie de un psiholog Bun.
  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 13:50
    0 0
    veracara said:Dacă așa crezi ca rezolvi problemele atunci ai nevoie de un psiholog Bun.

     
    Pai tu ce ai face daca verisoara iubitului tau s-ar culca cu el? Nu ai strange-o de gat? 

  •  
    • 11561 mesaje
    31 Aug 2015, 13:53
    0 0
    N ai auzit de "menage a trois"///
    Poate fi incitant si spectaculos , totul e sa l incerci!!
  •  
    • 495 mesaje
    31 Aug 2015, 13:55
    0 0
    Tu judeci????
    DE CE Mai stai cu el? Trebuia demult sa Îțiiei bagajele.TU ai o problema ...dechide mintea aia.
  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 13:58
    0 0
    pitipoanca69 said:N ai auzit de "menage a trois"///
    Poate fi incitant si spectaculos , totul e sa l incerci!!

     
    Cu varasa?! Ea in patul in care eu dorm sa nu o prind.  

  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 13:59
    0 0
    veracara said:Tu judeci????
    DE CE Mai stai cu el? Trebuia demult sa Îțiiei bagajele.TU ai o problema ...dechide mintea aia.

     
    Si acum ce vrei sa fac. De strans lucrurile mi le strang si merg la ai mei. Ok. Dar sunt gravida, trebuie sa priceapa si el asta. 

  •  
    • 11561 mesaje
    31 Aug 2015, 14:17
    0 0
    Cand ai ramas , l ai intrebat ca ii place sa fie strigat "tati"?????
    S ar putea sa fi descoperit ceva ce te ar fi scos din incurcatura in care esti!
  •  
    • 5609 mesaje
    31 Aug 2015, 14:19
    1 0
    AndreeaC96 said:
    pitipoanca69 said:N ai auzit de "menage a trois"///
    Poate fi incitant si spectaculos , totul e sa l incerci!!

     
    Cu varasa?! Ea in patul in care eu dorm sa nu o prind.  

     
    daca ai fi fost asa de iute la limba cum te arati aici, pe forum, pana acum iti rezolvai problema cu verisoara lui, cu prietenii lui si-l puneai  si pe el la punct.
    Tare imi este teama ca te ascunzi intr-un colt si plangi, sau dai bir cu fugitii...plangand prin gari...

  •  
    • 495 mesaje
    31 Aug 2015, 14:19
    0 0
    Săracul copil!
    Dacă vrei sa fii o mama buna încearcă sa devii mai responsabila.Evita scandalurile...copilul poate avea traume încădin burtica si nu se va dezvolta sănătos.Lasa egoismul și mofturile și fa ce este mai bine pentru copil.
  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 14:22
    0 0
    Maricon said:
    AndreeaC96 said:
    pitipoanca69 said:N ai auzit de "menage a trois"///
    Poate fi incitant si spectaculos , totul e sa l incerci!!

     
    Cu varasa?! Ea in patul in care eu dorm sa nu o prind.  

     
    daca ai fi fost asa de iute la limba cum te arati aici, pe forum, pana acum iti rezolvai problema cu verisoara lui, cu prietenii lui si-l puneai  si pe el la punct.
    Tare imi este teama ca te ascunzi intr-un colt si plangi, sau dai bir cu fugitii...plangand prin gari...

     
    De felul meu sunt a dracu cu toti, dar cand nu am cu cine sa ma inteleg cedez. Daca tu te poti intelege cu niste analfabeti invata-ma. 

  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 14:24
    0 0
    veracara said:Săracul copil!
    Dacă vrei sa fii o mama buna încearcă sa devii mai responsabila.Evita scandalurile...copilul poate avea traume încădin burtica si nu se va dezvolta sănătos.Lasa egoismul și mofturile și fa ce este mai bine pentru copil.

     
    Ce mofturi am? Ca vreau sa aiba un tata? Sunt egoista ca il fac tata? Nu stiu care il accepta cu 7 clase si afemeat din cale afara. Alta in locul meu fugea cat vedea cu ochii. Evit scandalurile... ok iar la numele tatalui copilului sa fie liniuta nu?

  •  
    • 495 mesaje
    31 Aug 2015, 14:25
    4 0
    Noi nu ne putem înțelege cu tine, care eeștila facultate...iimaginează ti cum ne ințelegem cu analfabeții.
    Dar tu ești dovada vie ca a fi la facultate nu te face inteligent.
  •  
    • 169 mesaje
    31 Aug 2015, 14:27
    0 0
    veracara said:Noi nu ne putem înțelege cu tine, care eeștila facultate...iimaginează ti cum ne ințelegem cu analfabeții.
    Dar tu ești dovada vie ca a fi la facultate nu te face inteligent.

     
    Inseamna ca ala cu 7 clase are mai mult creier ca mine, nu? 

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 14:43
    2 0
    AndreeaC96 said:
    veracara said:Noi nu ne putem înțelege cu tine, care eeștila facultate...iimaginează ti cum ne ințelegem cu analfabeții.
    Dar tu ești dovada vie ca a fi la facultate nu te face inteligent.

     
    Inseamna ca ala cu 7 clase are mai mult creier ca mine, nu? 

     

    Aaa ... nici vorba ...

     

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 15:13
    0 0
    Iesi totusi pe locul trei (sau patru ) in povestea ta de dragoste .

    Calculele lor babesti e mai bune sau cum se explica fenomenul ?

  •  
    • 12625 mesaje
    31 Aug 2015, 15:34
    2 0
    Așa își mai merită unii soartă incat regret enorm ca am avut un moment de compasiune pentru o straina care are scuipat numai pe forum. 
    Nu văd de ce va agitați ? Încă o tânără elevata ,sac de box pentru un sularau analfabet.
    Domnișorică din genul asta de oameni nu faci casă. Te va călca în picioare încât la final ai să îți dorești ca pe tată să îl cheme Liniuță.