Relatia s-a racit,iar eu sunt insarcinata

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 23:14
    1 0
    Ingriddiaconu said:
    ViktorC said:In baietasu ala nu vad o persoana cu care se poate face casa . Numai un dement o tine in chefuri zinlic. Una e sa te simti bine-n pielea ta, si alta e sa o tii in sprit , haleala si craceala cu turistii , nemurele - pasarele ...

     

    A citit bărbatu-meu postările de la topicul ăsta, că mă lansasem în explicații, nervi și argumentări. Iar la ce ai scris tu, Viktor, el a completat: "Un bagabont!" )))))

     

    Valeiii ..

     

    Banui ca in gluma o zis-o, adevarat ?

     

  •  
    • 48 mesaje
    31 Aug 2015, 23:17
    1 0
    ViktorC said:
    Ingriddiaconu said:
    ViktorC said:In baietasu ala nu vad o persoana cu care se poate face casa . Numai un dement o tine in chefuri zinlic. Una e sa te simti bine-n pielea ta, si alta e sa o tii in sprit , haleala si craceala cu turistii , nemurele - pasarele ...

     

    A citit bărbatu-meu postările de la topicul ăsta, că mă lansasem în explicații, nervi și argumentări. Iar la ce ai scris tu, Viktor, el a completat: "Un bagabont!" )))))

     

    Valeiii ..

     

    Banui ca in gluma o zis-o, adevarat ?

     

     

    Dar nu de tine a zis, ci de "bagabontu'" de care scriai tu! ))
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 23:22
    2 0
    Ingriddiaconu said:
    ViktorC said:
    Ingriddiaconu said:
    ViktorC said:In baietasu ala nu vad o persoana cu care se poate face casa . Numai un dement o tine in chefuri zinlic. Una e sa te simti bine-n pielea ta, si alta e sa o tii in sprit , haleala si craceala cu turistii , nemurele - pasarele ...

     

    A citit bărbatu-meu postările de la topicul ăsta, că mă lansasem în explicații, nervi și argumentări. Iar la ce ai scris tu, Viktor, el a completat: "Un bagabont!" )))))

     

    Valeiii ..

     

    Banui ca in gluma o zis-o, adevarat ?

     

     

    Dar nu de tine a zis, ci de "bagabontu'" de care scriai tu! ))

     

    Ops ...

     

    In cazul asta are perfecta dreptate ...

     

    Si io care ma imbujorasem degeaba ...

     

  •  
    • 292 mesaje
    1 Sep 2015, 02:33
    1 0
    Poate sunt doar inchipuiri de-ale tale iar relatia lui cu verisoara pur si simplu este doar o relatie foarte buna - sau nu. Nu trebuie sa-ti fie frica sa ii spui despre sarcina! este tatal si trebuie sa stie acest lucru. Afli cum reactioneaza doar daca ii vei spune
  •  
    • 5609 mesaje
    1 Sep 2015, 02:41
    1 0
    mirela, fa-ti timp si citeste, ca ai pierdut multe pagini, in care ea spune ca i-a lasat mesaj si testul cu sarcina...
    deci, el stie...mai citeste ultimile 5 pagini sa vezi ce ai pierdut
    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 1 Sep 2015, 02:42
  •  
    • 40 mesaje
    1 Sep 2015, 09:39
    1 0
    carmen008 said:Sunt pline orfelinatele de copii făcuți din mame naive și bărbați bețivi,curvari,imaturi. Copii părăsiți . Înainte de a îngroșa rândul acestor copii,viitori oameni ai nimănui ganditi-va ca dintr-un orgoliu de 2 lei condamnați vieți.
    Sunt atâtea mijloace de contracepție, dacă vedeți ca omul e aiurea ce draqu poate fi frumos să îți plângi în pumni așteptând fericirea ?
    Și eu am copii mă gândesc cu recunoștință ca am ce să le pun pe masă ,haine,ce le mai trebuie. Dar am luat taurul de coarne.
    Ce Doamne Iartă are asta de îl vrei? Are 2 ouă în plus? Tu nu vezi ca numa în genunchi stai ? Dacă ție îți place ok? Stai până te face asfalt. Dar copil NU trebuia să faci.

     

    Bine zis Carmen. Noi inainte de a face copii ne-am gandit si ne-am dat cu capul de pereti, ca degeaba faci copii daca nu ai cu ce il creste, la 19 ani ne gandeam la scoala nu la alte prostii, dar acum ce sa faci ca fetele din ziua de astazi daca intalneste unul si o face sa se simta importanta imediat pune botul si hop le trantesc cate un copil.ea probabil credea ca se schimba domnul daca ii face un copil, peste cativa ani mai intalneste altul si ii face alt copil si lu ala si uite asa sia distrus fata viata.nu tot ce zboara se mananca
  •  
    • 11561 mesaje
    1 Sep 2015, 09:48
    0 0
    Nu va mai raciti gura degeaba , astea "mici" se cred destepte si irezistibile , dar de fapt si de drept nu stiu decat sa desfaca cracii!!
    Despre tehnica fututului , habar n au!!
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2015, 14:16
    1 0
    serena_van said:
    carmen008 said:Sunt pline orfelinatele de copii făcuți din mame naive și bărbați bețivi,curvari,imaturi. Copii părăsiți . Înainte de a îngroșa rândul acestor copii,viitori oameni ai nimănui ganditi-va ca dintr-un orgoliu de 2 lei condamnați vieți.
    Sunt atâtea mijloace de contracepție, dacă vedeți ca omul e aiurea ce draqu poate fi frumos să îți plângi în pumni așteptând fericirea ?
    Și eu am copii mă gândesc cu recunoștință ca am ce să le pun pe masă ,haine,ce le mai trebuie. Dar am luat taurul de coarne.
    Ce Doamne Iartă are asta de îl vrei? Are 2 ouă în plus? Tu nu vezi ca numa în genunchi stai ? Dacă ție îți place ok? Stai până te face asfalt. Dar copil NU trebuia să faci.

     

    Bine zis Carmen. Noi inainte de a face copii ne-am gandit si ne-am dat cu capul de pereti, ca degeaba faci copii daca nu ai cu ce il creste, la 19 ani ne gandeam la scoala nu la alte prostii, dar acum ce sa faci ca fetele din ziua de astazi daca intalneste unul si o face sa se simta importanta imediat pune botul si hop le trantesc cate un copil.ea probabil credea ca se schimba domnul daca ii face un copil, peste cativa ani mai intalneste altul si ii face alt copil si lu ala si uite asa sia distrus fata viata.nu tot ce zboara se mananca

     

    Si in cazul bajetilor lucrurile erau mai la locul lor.

     

    Ai mei mi-au hotarit, ca de las o nevinoavata bortosa, ma vor stringe de git , sa-mi fie clar !

     

    Ei nene ... daca cu ai mei am dat de dracu, oare la ce sa ma astept de la ai ei ? Ha ?

     

  •  
    • 12625 mesaje
    1 Sep 2015, 14:24
    2 0
    Bre..buna mai era armata. Macar facea din baiat barbat. Acum toti parca sunt niste muieratici. No ofense "adevaratilor barbati" de pe aici.
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2015, 14:36
    1 0
    carmen008 said:Bre..buna mai era armata. Macar facea din baiat barbat. Acum toti parca sunt niste muieratici. No ofense "adevaratilor barbati" de pe aici.

     

    - Tara, tara ... vrem ostasi !

     

    - Pe cineee ???

     

  •  
    • 12208 mesaje
    1 Sep 2015, 14:44
    0 0
    ViktorC said:
    carmen008 said:Bre..buna mai era armata. Macar facea din baiat barbat. Acum toti parca sunt niste muieratici. No ofense "adevaratilor barbati" de pe aici.

     

    - Tara, tara ... vrem ostasi !

     

    - Pe cineee ???

     

    cred ca sunt sanse mari sa se bage iar armata de se supara putin Putin 

  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2015, 14:50
    1 0
    gabriela42 said:
    ViktorC said:
    carmen008 said:Bre..buna mai era armata. Macar facea din baiat barbat. Acum toti parca sunt niste muieratici. No ofense "adevaratilor barbati" de pe aici.

     

    - Tara, tara ... vrem ostasi !

     

    - Pe cineee ???

     

    cred ca sunt sanse mari sa se bage iar armata de se supara putin Putin 

     

    Ma tem ca m-oi da cam singurel pe front,  ca vitejii vor ramine in spatele monitoarelor sa faca galerie (deh, coltul lor preferat de unde sa-si arate muschiuletii ... )

     

  •  
    • 12208 mesaje
    1 Sep 2015, 14:58
    0 0
    ha ha sunt sanse 100%!
  •  
    • 169 mesaje
    1 Sep 2015, 20:05
    0 0
    alexa.maria40 said:" De felul meu sunt a dracu cu toti, dar cand nu am cu cine sa ma inteleg cedez. Daca tu te poti intelege cu niste analfabeti invata-ma. "

    nu te inteleg....aici de ce vrei sa ramai langa un analfabet? ai facut o greseala...nu trebuie sa ramai in continuare acolo sa continui aceasta prostie...

    trebuie sa iti vezi de viata ta...si te contrazic ca si profesor nu inveti atat de mult cat pt a deveni avocat. Nu inteleg de ce ai zis ca nu te-a lasat nimeni sa mergi la facultatea la care vrei? adica tu faci numai ce zice x si y? propria ta parere nu ai? la varsta de 19 ani ar trebui sa ai propria parere... si oricum legat de verisoara obsesia asta pt ea nu iti face bine si relatia dintre ei nu o sa se schimbe...mai ales daca el nu isi doreste asta. Te lupti cu morile de vant.

     
    Da avocatul invata mai mult decat profesorul dar ca profesor ai ore dimineata sau seara poti sa ai o ora acum si inca una peste 4 ore. Ca avocat stii ca lucrezi legat 6-8 ore si gata. 

  •  
    • 4350 mesaje
    1 Sep 2015, 20:10
    0 0
    AndreeaC96 said:
    alexa.maria40 said:" De felul meu sunt a dracu cu toti, dar cand nu am cu cine sa ma inteleg cedez. Daca tu te poti intelege cu niste analfabeti invata-ma. "

    nu te inteleg....aici de ce vrei sa ramai langa un analfabet? ai facut o greseala...nu trebuie sa ramai in continuare acolo sa continui aceasta prostie...

    trebuie sa iti vezi de viata ta...si te contrazic ca si profesor nu inveti atat de mult cat pt a deveni avocat. Nu inteleg de ce ai zis ca nu te-a lasat nimeni sa mergi la facultatea la care vrei? adica tu faci numai ce zice x si y? propria ta parere nu ai? la varsta de 19 ani ar trebui sa ai propria parere... si oricum legat de verisoara obsesia asta pt ea nu iti face bine si relatia dintre ei nu o sa se schimbe...mai ales daca el nu isi doreste asta. Te lupti cu morile de vant.

     
    Da avocatul invata mai mult decat profesorul dar ca profesor ai ore dimineata sau seara poti sa ai o ora acum si inca una peste 4 ore. Ca avocat stii ca lucrezi legat 6-8 ore si gata. 

     Care e faza cu programul de munca?

  •  
    • 169 mesaje
    1 Sep 2015, 20:14
    0 0

    Da avocatul invata mai mult decat profesorul dar ca profesor ai ore dimineata sau seara poti sa ai o ora acum si inca una peste 4 ore. Ca avocat stii ca lucrezi legat 6-8 ore si gata. 

     Care e faza cu programul de munca?

     

    Daca citeai de la inceput intelegeai. Iubitul meu care mi-a spus ca imi sparge usa daca nu ii deschid sa discutam nu vrea o femeie care sa stea din 24 de ore 18 la servici ci acasa. Terminand cel mai bun liceu din oras,dupa transfer in a 10-a ,diferente ,nu puteam sa nu dau la facultate.Insemna ca sunt tampita ca am invatat atat. E,el nu vrea una sa fie plecata de acasa ci una care sa stea pe acasa sa stea cu copiii, sa faca treburi casnice etc dar sa aiba si servici maxim 8 ore. 

  •  
    • 4350 mesaje
    1 Sep 2015, 20:18
    0 0
    AndreeaC96 said:

    Da avocatul invata mai mult decat profesorul dar ca profesor ai ore dimineata sau seara poti sa ai o ora acum si inca una peste 4 ore. Ca avocat stii ca lucrezi legat 6-8 ore si gata. 

     Care e faza cu programul de munca?

     

    Daca citeai de la inceput intelegeai. Iubitul meu care mi-a spus ca imi sparge usa daca nu ii deschid sa discutam nu vrea o femeie care sa stea din 24 de ore 18 la servici ci acasa. Terminand cel mai bun liceu din oras,dupa transfer in a 10-a ,diferente ,nu puteam sa nu dau la facultate.Insemna ca sunt tampita ca am invatat atat. E,el nu vrea una sa fie plecata de acasa ci una care sa stea pe acasa sa stea cu copiii, sa faca treburi casnice etc dar sa aiba si servici maxim 8 ore. 

     Sa inteleg ca tu ai dat la o anumita facultate ca sa fie prietenul multumit de programul tau de munca, dupa absolvire? In ce an esti?

  •  
    • 169 mesaje
    1 Sep 2015, 20:24
    0 0
    roseblue said:
    AndreeaC96 said:

    Da avocatul invata mai mult decat profesorul dar ca profesor ai ore dimineata sau seara poti sa ai o ora acum si inca una peste 4 ore. Ca avocat stii ca lucrezi legat 6-8 ore si gata. 

     Care e faza cu programul de munca?

     

    Daca citeai de la inceput intelegeai. Iubitul meu care mi-a spus ca imi sparge usa daca nu ii deschid sa discutam nu vrea o femeie care sa stea din 24 de ore 18 la servici ci acasa. Terminand cel mai bun liceu din oras,dupa transfer in a 10-a ,diferente ,nu puteam sa nu dau la facultate.Insemna ca sunt tampita ca am invatat atat. E,el nu vrea una sa fie plecata de acasa ci una care sa stea pe acasa sa stea cu copiii, sa faca treburi casnice etc dar sa aiba si servici maxim 8 ore. 

     Sa inteleg ca tu ai dat la o anumita facultate ca sa fie prietenul multumit de programul tau de munca, dupa absolvire? In ce an esti?

     
    De abia intru. Si banii din avocatura sunt mai multi decat un amarat de salariu de profesor care nu depaseste 2200 de lei pe cand un avocat are peste 4000 usor, bine-nteles daca stie ce face. Cine stie poate o sa fac si eu o data Matematica sa fiu fericita. 

  •  
    • 4350 mesaje
    1 Sep 2015, 20:35
    0 0
    Tu nici nu ai inceput, mai esti si insarcinata si te gandesti deja la salariu? La cursuri cum vei putea merge, stii cate ore pe zi trebuie sa fii acolo? Plus biblioteca, lucrari, etc. Iar matematica teèar face fericita? Ce anume din ea? Stii ce inseamna sa faci facultatea de matematica?
  •  
    • 169 mesaje
    1 Sep 2015, 20:43
    0 0
    roseblue said:Tu nici nu ai inceput, mai esti si insarcinata si te gandesti deja la salariu? La cursuri cum vei putea merge, stii cate ore pe zi trebuie sa fii acolo? Plus biblioteca, lucrari, etc. Iar matematica teèar face fericita? Ce anume din ea? Stii ce inseamna sa faci facultatea de matematica?

     
    Stiu. Mama a facut-o si vreau si eu sa fac aceeasi facultate. Daca as putea as rezolva toata viata numai probleme de matematica. Asta ma reprezinta nu istoria,psihologia limbi straine etc. Nu am fost la mate-info in liceu din clasa a 9a ci la stiintele naturi cu germana deci eu faceam 4 ore de chimie,6 de germana etc si 3 de mate. In a 10a am at diferenta informatica cand eu aveam numai o ora si am luat 9 pt ca mi-am dorit din suflet sa fac cel mai bun liceu din oras cu profil mate-info.Daca reusisem sa ajung la un liceu de fite pt ca asta e. Daca e mama inspector copilul poate sa nu se prezinte la examen ca intra. De ce nu as putea face si facultatea de matematica? Sunt care fac cate 2 facultati de odata diferite. Verisoara mea face dreptul si finante banci tot de la stiintele naturii.