Relatia s-a racit,iar eu sunt insarcinata

  •  
    • 414 mesaje
    1 Sep 2015, 22:59
    1 0
    veracara said:Andreea, trăiește viața cum vrei.E normal ca trebuie sa ai propriile experiențe, așa înveți.Tu vezi viața roz acum...19 ani , te bazezi pe banii părinților.Misto viața, nu? Eu sper sa nu te trezești dintr o data...Va fi urat pentru tine.

     Complicat....

  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2015, 22:59
    0 0
    veracara said:Andreea, trăiește viața cum vrei.E normal ca trebuie sa ai propriile experiențe, așa înveți.Tu vezi viața roz acum...19 ani , te bazezi pe banii părinților.Misto viața, nu? Eu sper sa nu te trezești dintr o data...Va fi urat pentru tine.

     

    Tare-mi pare mie ca "voi" va cunoasteti ...

     

  •  
    • 414 mesaje
    1 Sep 2015, 23:06
    0 0
    AndreeaC96 said:
    marlenalili said:

    Andreea, nu vad nici o logica in actiunile tale.

    Intai consolidezi relatia, apoi faci copilul. Daca faci pasii in ordinea gresita, e posibil sa iti iasa o varza, pricepi?

     

    Apoi, tot ce aud in comentariile tale, sunt impresiile prietenului tau despre cum isi doreste el o sotie, dar nu ai spus daca asta iti convine si tie sau te pliezi doar pe dorintele lui.

     

    Ultima chestie, dar nu in ultimul rand. Mama ta, ce zice?

     
    Eu aveam alte ganduri. Sa plec in strainatate dupa liceu si sa dau acolo la facultate. Eu vreau sa fiu profesor el nu. Carei fete ii convine sa faca o scoala si sa stea acasa. Mama nu l-a acceptat din prima el avand 7 clase. Dar cu timpul da pt ca a vazut ca il iubesc sim-am mutat cu el acum 1 an si ceva. SStie de sarcina si m-a intrebat daca e totul bine si am spus ca da, dar ca ar fi mai bine sa fac avort decat sa imi aud vorbe ca il leg de mine printr-un copil. Ea a spus ca nici sa auda de asta. Ea si-a dorit timp de 36 de ani un copil pe care nu a putut sa il aiba eu fiind adoptata. Am vorbit si cu el care nu ma lasa sa avortez. Chiar daca stiu ca ar fi mai bine sa fac asta numai cand ma gandesc cat de mult imi doresc un copil ma buseste plânsul

     Vai  vai,    cum  ai  reusit  sa   intrii  intr-o  astfel  de  belea?  greu...  solutii  exista intodeauna...

  •  
    • 495 mesaje
    1 Sep 2015, 23:20
    0 0
    ViktorC said:
    veracara said:Andreea, trăiește viața cum vrei.E normal ca trebuie sa ai propriile experiențe, așa înveți.Tu vezi viața roz acum...19 ani , te bazezi pe banii părinților.Misto viața, nu? Eu sper sa nu te trezești dintr o data...Va fi urat pentru tine.

     

    Tare-mi pare mie ca "voi" va cunoasteti ...

     


    sigur...cum ai ghicit  

     

  •  
    • 12625 mesaje
    1 Sep 2015, 23:37
    3 0
    Nu stiu daca e corect spus. Dar citind aberatiile domnisoarei imi aduc aminte de filmul Vagabondul. Ideea era ca dintr-un avocat poate iesi un vagabond, dintr-un vagabond nu faci avocat. 
    eu sa mor de inteleg logica vietii tale.
    adoptat , cu mama profesoara, eu insami invat 25 de ore din 24, nota mare la admitere si ..poc.. sularaul are 7 clase? Dar unde l-ai cunoscut? La scoala de handicapati cand ai impartit cadouri de Anul Nou?
    alta faza...bagi un bilet si un test de sarcina si pleci in gara? nu vorbesti omeneste la o masa cu cartile pe fata?
    si am mai citit acolo ceva ..nimeni nu imi va iubi copilul mai bine decat tatal lui. Ei aici da-mi voie sa iti scriu din experienta mea de fosta femeie divortata. Exista situatia in care un alt barbat poate iubi (si creste) un alt copil mai bine decat propriul tata.

    pot sa arunc ideea ca adminul se plictiseste?
     
  •  
    • 1890 mesaje
    1 Sep 2015, 23:41
    1 0
    Este ea as la matematica si eu pilotez avionul. In primul rand unul care e bun la mate in general e bun la orice obiect, pentru ca matematicienii fac altfel conexiunile. Apoi daca era asa buna la mate isi urma visul. La tinerete extrema nu faci calcule de-astea meschine, doctorul castiga atat, avocatul castiga atat, economistul atat, profesorul atat, facem tabel si comparam. Si apoi, cum zicea o forumista, nici n-a intrat bine, poate nici nu apuca sa frecventeze cursurile si deja e pe salariu. Poti sa fii un avocat fara procese care o duce pe azi pe maine (nu cunosc sistemul, poate fac o afirmatie gresita) comparativ cu un profesor de mate sa zicem, excelent cotat, cu zeci de rezultate stralucite (copii la olimpiada si pregatire pentru facultate, lucrri stiintifice). Asa ca, o comparare pe salariu e relativa. In al doilea rand, un copil bun la mate, cu dragoste de carte, care rezolva culegeri clar nu are timp foarte mult pentru viata sociala nicicum pentru viata dezordonata. Isi selecteaza mai cu atentie prietenii, nu prea intra "in teica". De aici se deduc doua variante: ori minte in legatura cu situatia scolara, ori mosteneste v'o gena de "os de pampi" de la maicuta adevarata.
    Am o prietena care are fata la facultate la mate. Pai rupe cartea, in sesiune e fantoma,
  •  
    • 169 mesaje
    1 Sep 2015, 23:55
    0 0
    scorpion112 said:Este ea as la matematica si eu pilotez avionul. In primul rand unul care e bun la mate in general e bun la orice obiect, pentru ca matematicienii fac altfel conexiunile. Apoi daca era asa buna la mate isi urma visul. La tinerete extrema nu faci calcule de-astea meschine, doctorul castiga atat, avocatul castiga atat, economistul atat, profesorul atat, facem tabel si comparam. Si apoi, cum zicea o forumista, nici n-a intrat bine, poate nici nu apuca sa frecventeze cursurile si deja e pe salariu. Poti sa fii un avocat fara procese care o duce pe azi pe maine (nu cunosc sistemul, poate fac o afirmatie gresita) comparativ cu un profesor de mate sa zicem, excelent cotat, cu zeci de rezultate stralucite (copii la olimpiada si pregatire pentru facultate, lucrri stiintifice). Asa ca, o comparare pe salariu e relativa. In al doilea rand, un copil bun la mate, cu dragoste de carte, care rezolva culegeri clar nu are timp foarte mult pentru viata sociala nicicum pentru viata dezordonata. Isi selecteaza mai cu atentie prietenii, nu prea intra "in teica". De aici se deduc doua variante: ori minte in legatura cu situatia scolara, ori mosteneste v'o gena de "os de pampi" de la maicuta adevarata.
    Am o prietena care are fata la facultate la mate. Pai rupe cartea, in sesiune e fantoma 

     

    La 40 de ani sa fiu invatatoare? Nu stii ca mai nou profesorii ajung invatatori? Pentru ca se termina facultati de litere si de stiinte pe banda rulanta. Si ce sqa vezi... posturi ciuciu.  Ca avocat trebuie sa lucrezi din timpul facultati pentru un notar altfel degeaba o faci ca profesor daca vrei sa fi suplinitor te intreaba.Ai vorbit vreodata in fata a 36 de copii pe care trebuie sa ii faci atenti. Daca esti as in matematica asta nu inseamna ca nu ai o viata sociala. Depinde cat de repede intelegi. Eu am avut un profesor care azi era la o lectie maine te intreba din lectia pe care o studiai peste o luna. Nu stiai aveai 3,deci prin decembrie eram pe la finalul manualului cu toate ca nu am fost pe profil. Cei de la mate aveau o profesoara(saraca a murit la 33 de ani de tumoare) care nu asculta ce ziceai. Teste peste teste. Nu ii pasa teorie.Puteai sa o ei pe bajbaite. Eu nu am invatat o data cu restul matematica ci de mica. Cand am inceput sa merg la scoala eu ajunsesem cu materia prin clasa a 3-a deci mereu am fost inainte pentru ca ma plictiseam sa stau mult la un capitol usor. Am avut si parte de meditatori buni. Fetele meditatoarei din a 12-a sunt studente la Bucuresti. Una la medicina alta la Limbi straine, a si terminat. Putea sa fie profesor dar a zis ca pe salariul asta ea nu isi toaca nervii. Nu as avea de ce sa mint cu situatia scolara. Sunt doua categorii de oamenirosti si destepti, sa nu spun prosti ca suna urat ci putin inzestrati mintal. Stiu cazuri intrate la Informatica care nu i-au licenta si cazuri intrate la Silvicultura care i-au licenta cu 9. 

  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2015, 23:55
    3 0
    Imi faceti si mie va rog un rezumat ?

  •  
    • 12625 mesaje
    1 Sep 2015, 23:58
    1 0
    ViktorC said:Imi faceti si mie va rog un rezumat ?

     
    Tu pregateste-te ca te ia in armata  

  •  
    • 495 mesaje
    2 Sep 2015, 00:00
    1 0
    poti sa fii inteligent ...DAR FARA INELIGENTA EMOTIONALA NU FACI NIMIC IN VIATA.
  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 00:00
    0 0
    scorpion112 said:Este ea as la matematica si eu pilotez avionul. In primul rand unul care e bun la mate in general e bun la orice obiect, pentru ca matematicienii fac altfel conexiunile. Apoi daca era asa buna la mate isi urma visul. La tinerete extrema nu faci calcule de-astea meschine, doctorul castiga atat, avocatul castiga atat, economistul atat, profesorul atat, facem tabel si comparam. Si apoi, cum zicea o forumista, nici n-a intrat bine, poate nici nu apuca sa frecventeze cursurile si deja e pe salariu. Poti sa fii un avocat fara procese care o duce pe azi pe maine (nu cunosc sistemul, poate fac o afirmatie gresita) comparativ cu un profesor de mate sa zicem, excelent cotat, cu zeci de rezultate stralucite (copii la olimpiada si pregatire pentru facultate, lucrri stiintifice). Asa ca, o comparare pe salariu e relativa. In al doilea rand, un copil bun la mate, cu dragoste de carte, care rezolva culegeri clar nu are timp foarte mult pentru viata sociala nicicum pentru viata dezordonata. Isi selecteaza mai cu atentie prietenii, nu prea intra "in teica". De aici se deduc doua variante: ori minte in legatura cu situatia scolara, ori mosteneste v'o gena de "os de pampi" de la maicuta adevarata.
    Am o prietena care are fata la facultate la mate. Pai rupe cartea, in sesiune e fantoma,

     
    Si te contrazic la prima afirmatie. Unul as la matematica nu va stii niciodata engleza calumea, geografie calumea sau latina careia nu ii vad rostul. Ca sa fi un profesor cu rezultate trebuie sa treaca vreo 10 ani de cariera. Nici un profesor nu are rezultate doar cu definitivat. Bine daca el face meditatii cu 30 de lei bravo lui. Mai stiu o profesoara Welt, nemtoaica femeia batrana am impresia ca iese la pensie. Femeia e super desteapta daca ii dai acum o problema sa rezolve in 2 minute termina. Dar nu stie sa transmita informatie. Mai sunt si alte cazuri. Doi profesori frati la liceul la care ma fost. De nota 10 ca si desteptaciune pt amandoi dar pentru psihologie unul pica clar. Deci degeaba esti profesor daca nu stii sa vorbesti ca un copil sa inteleaga. Asta i-am reprosat si profesoarei mele de biologie. Femeie, explicate pe intelesul unui elev de a 12 nu unul de facultate care invata cu termeni stintifici pentru ca nu ma ajuta cu nimic niste denumiri pe care ma pui sa le memorez si nu au nici o importanta. Explica concret ceea ce vrei sa transmiti nu o fa numai pe intelesul tau.  

  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 00:02
    0 0
    veracara said:poti sa fii inteligent ...DAR FARA INELIGENTA EMOTIONALA NU FACI NIMIC IN VIATA.

     
    Aici iti dau dreptate. Poate ca nu am trecut eu printr-o perioada foarte buna, ingropandu-mi si cea mai buna prietena care murise in ziua majoratului si cu toata situatia asta, dar cred ca daca am putin timp numai pentru mine imi pot revenii. 

  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 00:05
    0 0
    carmen008 said:Nu stiu daca e corect spus. Dar citind aberatiile domnisoarei imi aduc aminte de filmul Vagabondul. Ideea era ca dintr-un avocat poate iesi un vagabond, dintr-un vagabond nu faci avocat. 
    eu sa mor de inteleg logica vietii tale.
    adoptat , cu mama profesoara, eu insami invat 25 de ore din 24, nota mare la admitere si ..poc.. sularaul are 7 clase? Dar unde l-ai cunoscut? La scoala de handicapati cand ai impartit cadouri de Anul Nou?
    alta faza...bagi un bilet si un test de sarcina si pleci in gara? nu vorbesti omeneste la o masa cu cartile pe fata?
    si am mai citit acolo ceva ..nimeni nu imi va iubi copilul mai bine decat tatal lui. Ei aici da-mi voie sa iti scriu din experienta mea de fosta femeie divortata. Exista situatia in care un alt barbat poate iubi (si creste) un alt copil mai bine decat propriul tata.

    pot sa arunc ideea ca adminul se plictiseste?
     

     
    El m-a cunoscut pe mine dupa ce m-am intoxicat in ultimul hal cu mancarea unui hotel de 4 stele care chipurile se respecta. Am vazut ce s-au respectat de am ajuns la spital deshidratata dupa o noapte nedormita,vomitand in ultimul hal. 

  •  
    • 12625 mesaje
    2 Sep 2015, 00:05
    0 0
    AndreeaC96 said:
    veracara said:poti sa fii inteligent ...DAR FARA INELIGENTA EMOTIONALA NU FACI NIMIC IN VIATA.

     
    Aici iti dau dreptate. Poate ca nu am trecut eu printr-o perioada foarte buna, ingropandu-mi si cea mai buna prietena care murise in ziua majoratului si cu toata situatia asta, dar cred ca daca am putin timp numai pentru mine imi pot revenii. 

     
     si cu asta fiind spuse ma retrag
     

  •  
    • 495 mesaje
    2 Sep 2015, 00:05
    1 0
    Timp pentru tine???Fataaaaa astepti un copil.Sau inca nu realizezi.
    Ne pierdem timpul degeaba cu tine...nu avem cu cine.
  •  
    • 4350 mesaje
    2 Sep 2015, 00:06
    1 0
    Andreea, dar profesorul de romana cum a fost? Nici el n-a vorbit pe intelesul tau la ora de gramatica?
  •  
    • 495 mesaje
    2 Sep 2015, 00:07
    1 0
    Batem in perete sperand sa il transformam intr o usa
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Sep 2015, 00:07
    1 0
    carmen008 said:
    ViktorC said:Imi faceti si mie va rog un rezumat ?

     
    Tu pregateste-te ca te ia in armata  

     

    Ah, si cind m-oi intoarce (de m-oi intoarce ) sa vezi atunci cind o iesi cocosul din mine si ma iau la harta cu damele sa arat io ce barbat am devenit ...

     

  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 00:09
    1 1
    roseblue said:Andreea, dar profesorul de romana cum a fost? Nici el n-a vorbit pe intelesul tau la ora de gramatica?

     
    O nebuna(vorbesc serios, tipa chiar are probleme mintale) care daca putea venea  si in costum de baie. Nu treceai clasa daca nu ii dadeai o atentie pe semestru avea pata pe uni sa faca meditatii cu ea. 80 de lei sedinta. Meditatia era asta. Ea bea cafea,fuma si tu copiai ca tampitul dintr-o carte in caiet

  •  
    • 5609 mesaje
    2 Sep 2015, 00:13
    0 0
    carmen008 said:Nu stiu daca e corect spus. Dar citind aberatiile domnisoarei imi aduc aminte de filmul Vagabondul. Ideea era ca dintr-un avocat poate iesi un vagabond, dintr-un vagabond nu faci avocat. 
    eu sa mor de inteleg logica vietii tale.
    adoptat , cu mama profesoara, eu insami invat 25 de ore din 24, nota mare la admitere si ..poc.. sularaul are 7 clase? Dar unde l-ai cunoscut? La scoala de handicapati cand ai impartit cadouri de Anul Nou?
    alta faza...bagi un bilet si un test de sarcina si pleci in gara? nu vorbesti omeneste la o masa cu cartile pe fata?
    si am mai citit acolo ceva ..nimeni nu imi va iubi copilul mai bine decat tatal lui. Ei aici da-mi voie sa iti scriu din experienta mea de fosta femeie divortata. Exista situatia in care un alt barbat poate iubi (si creste) un alt copil mai bine decat propriul tata.

    pot sa arunc ideea ca adminul se plictiseste?
     

     
    Total de acord!
    Evei ii scazuse traficul...asa ca, s-au mai inventat ceva povesti sa atate lumea!