Relatia s-a racit,iar eu sunt insarcinata

  •  
    • 495 mesaje
    2 Sep 2015, 16:47
    0 0
    Eu nu înțeleg un lucru...Cum vine ca azi concepi copil cu unul și mâine îl faci analfabet, prost, etc???
    E dragoste asta? E un început bun pentru a crea o familie?
  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 17:00
    0 0
    veracara said:Eu nu înțeleg un lucru...Cum vine ca azi concepi copil cu unul și mâine îl faci analfabet, prost, etc???
    E dragoste asta? E un început bun pentru a crea o familie?

     
    Cum se numesc persoanele care au 7 clase? Adica el are dreptul sa ma faca orfana si eu sa tac? 

  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 17:05
    0 0
    White_Storm said:
    scorpion112 said:
    White_Storm said:Vero, odata cu nasterea se declanseaza si sentimentele materne, daca nu le-ai avut dinainte.

     Nu zau?! De-aia "e" atatia copii abandonati prin orfelinate?!

     Zau, mai exista orfelinate?
    E trist si sincer cred ca in ro este tampita ideea. 
    Copiii sunt abandonati de multe ori din vina parintilor, stiu caz concret, apoi de frica zvonurilor, a barfelor. Wtf?  
    In alte state, copilul e dat spre adoptie, nu omorat. Bineinteles ca la noi totul este greu si neajunsurile mari. 

     

    Pai in Romamica adoptia dureaza 2 ani. Bine, il poti lua acasa dar nu cu acte de la primarie ci de la centru. Data nasterii la mine e in anul 1996 iar certificatul meu a fost facut in 98, pentru ca statul nu a aprobat. Dar acum sa fim seriosi. Mai degraba il lasa intr-un spital decat sa il sugrume, sa il inece sau mai stiu eu ce.  Din pacate in Romania numai mediu steril nu e spitalul, in spitalul de copii langa un pat era un soricel. Noroc ca imi plac soarecii ca nu stiu ce face un alt copil in locul meu. Si la noi copiii sunt dati spre adoptie dar daca procedurile sunt ca naiba de grele.... 2 ani dureaza sa adopti cu domiciliu in Romania. Am inteles ca din America la noi 5 ani. In 5 ani copilul ala poate sa moara si ghici, nu ai cum sa il ingropi ca el nu figureaza nicaieri.

  •  
    • 495 mesaje
    2 Sep 2015, 17:10
    1 0
    Sì copilul ti-l crești în modul ăsta? ??? E sănătos?
    TU ca femeie așa Îți ții familia? Crezi ca având reacționând așa vei avea o familie normala? Dacă tot vrei o familie...ia învață cum sa menții echilibrul în familie.
    Un barbat vrea o femeie iubitoare, nu una sa concureze cu papagalul.
  •  
    • 1890 mesaje
    2 Sep 2015, 17:20
    1 0
    veracara said:
    Un barbat vrea o femeie iubitoare, nu una sa concureze cu papagalul.

     Sa concureze cu papagalul n-ar fi nimic. La urma-urmei toate femeile vorbesc cam mult. pe langa iubitoare, barbatul vrea o femeie puternica, intelegatoare, blanda, ancorata in realitate, nu de-asta care actioneaza/reactioneaza la primul impuls, isterica,

  •  
    • 1890 mesaje
    2 Sep 2015, 17:23
    1 0
    Si apoi, abia este iesita din adolescenta. Nu s-a gasit pe ea, d-apoi sa creasca un copil
  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 17:36
    0 0
    scorpion112 said:
    veracara said:
    Un barbat vrea o femeie iubitoare, nu una sa concureze cu papagalul.

     Sa concureze cu papagalul n-ar fi nimic. La urma-urmei toate femeile vorbesc cam mult. pe langa iubitoare, barbatul vrea o femeie puternica, intelegatoare, blanda, ancorata in realitate, nu de-asta care actioneaza/reactioneaza la primul impuls, isterica,

     Nu, el vrea o servitoare mai degraba. Nu una intelegatoare. Daca se poate sa sterg zilnic geamuri, sa sterg zilnic praful,zilnic sa dau cu aspiratorul

  •  
    • 1890 mesaje
    2 Sep 2015, 17:45
    5 0
    Draga mea, ce ai cautat, aia ai gasit. N-ai vrut sa continui studiile, n-ai vrut sa fii studenta si sa ai doar grija invataturii, n-ai vrut sa-ti traiesti tineretea, acum asta e situatia. As zice ceva mai vulgar: ti-a placut sa dai din craci, acum leagana si taci
  •  
    • 495 mesaje
    2 Sep 2015, 17:50
    1 0
    AndreeaC96 said:
    scorpion112 said:
    veracara said:
    Un barbat vrea o femeie iubitoare, nu una sa concureze cu papagalul.

     Sa concureze cu papagalul n-ar fi nimic. La urma-urmei toate femeile vorbesc cam mult. pe langa iubitoare, barbatul vrea o femeie puternica, intelegatoare, blanda, ancorata in realitate, nu de-asta care actioneaza/reactioneaza la primul impuls, isterica, Nu, el vrea o servitoare mai degraba. Nu una intelegatoare. Daca se poate sa sterg zilnic geamuri, sa sterg zilnic praful,zilnic sa dau cu aspiratorul
     

    Pentru ca când faci copilul îl ții în mizerie?? Ce figuri ai pe tine.Sa faci curat nu e rușine, sa nu faci este. Vezi sa nu se ia oja de pe unghii.Poate la curățenie o chemi tot pe mama...săraca și lucrează, și Îți creste copilul, și face pe menajera ta...nu mai zic ca te întreține. RUSINICA! !!

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către veracara: 2 Sep 2015, 17:55
  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 17:57
    0 0
    veracara said:
    AndreeaC96 said:
    scorpion112 said:
    veracara said:
    Un barbat vrea o femeie iubitoare, nu una sa concureze cu papagalul.

     Sa concureze cu papagalul n-ar fi nimic. La urma-urmei toate femeile vorbesc cam mult. pe langa iubitoare, barbatul vrea o femeie puternica, intelegatoare, blanda, ancorata in realitate, nu de-asta care actioneaza/reactioneaza la primul impuls, isterica, Nu, el vrea o servitoare mai degraba. Nu una intelegatoare. Daca se poate sa sterg zilnic geamuri, sa sterg zilnic praful,zilnic sa dau cu aspiratorul
     

    Pentru ca când faci copilul îl ții în mizerie?? Ce figuri ai pe tine.Sa faci curat nu e rușine, sa nu faci este. Vezi sa nu se ia oja de pe unghii.Poate la curățenie o chemi tot pe mama...săraca și lucrează, și Îți creste copilul, și face pe menajera ta...nu mai zic ca te întreține. RUSINICA! !!

     

     

     
    Nu ai priceput. Fac curatenie de la 11 ani. Dar nu pot zilnic sa spal geamurile nu e logic asta? Tu dai zilnic cu aspiratorul in casa? Stergi zilnic aceasi mobila? Sunt de acord o data pe saptaman si sa dau cu aspiratorul de 2 ori pe saptaman dar nu zilnic. Daca toata ziua spal, calc mancarea cine o face?

  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 17:59
    0 0
    AndreeaC96 said:
    veracara said:
    AndreeaC96 said:
    scorpion112 said:
    veracara said:
    Un barbat vrea o femeie iubitoare, nu una sa concureze cu papagalul.

     Sa concureze cu papagalul n-ar fi nimic. La urma-urmei toate femeile vorbesc cam mult. pe langa iubitoare, barbatul vrea o femeie puternica, intelegatoare, blanda, ancorata in realitate, nu de-asta care actioneaza/reactioneaza la primul impuls, isterica, Nu, el vrea o servitoare mai degraba. Nu una intelegatoare. Daca se poate sa sterg zilnic geamuri, sa sterg zilnic praful,zilnic sa dau cu aspiratorul
     

    Pentru ca când faci copilul îl ții în mizerie?? Ce figuri ai pe tine.Sa faci curat nu e rușine, sa nu faci este. Vezi sa nu se ia oja de pe unghii.Poate la curățenie o chemi tot pe mama...săraca și lucrează, și Îți creste copilul, și face pe menajera ta...nu mai zic ca te întreține. RUSINICA! !!

     

     

     
    Nu ai priceput. Fac curatenie de la 11 ani. Dar nu pot zilnic sa spal geamurile nu e logic asta? Tu dai zilnic cu aspiratorul in casa? Stergi zilnic aceasi mobila? Sunt de acord o data pe saptaman si sa dau cu aspiratorul de 2 ori pe saptaman dar nu zilnic. Daca toata ziua spal, calc mancarea cine o face?

    Si nu imi fac unghile niciodata, nu suport. Nu sunt pisica ca sa am gheare de 5 metri. 
    Nici papagal cu 7 culori ca mai nou asa e moda sa iti face cate o unghie de o culoare.  

     

  •  
    • 6557 mesaje
    2 Sep 2015, 18:26
    2 0
    1. esti troll
    2. 5+5=10, nu 7 )
  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 18:30
    0 0
    panselutas said:1. esti troll
    2. 5+5=10, nu 7 )

     
    1,Propozitia incepe cu litera mare.
    2. 7 venind de la cuvantul ROGVAIV(rosu,orange,galben,verde,albastru,indigo,violet).Grea lectia de desen din gimnaziu nu?
      

  •  
    • 6557 mesaje
    2 Sep 2015, 18:40
    0 0
    adevarul e ca nu sunt decat 7 culori de oja pe lumea asta
    sa nu-mi zici ca restul sunt nuante ca nu se pune )))

    iar faptul ca se incepe propozitia cu litera mare nu anuleaza faptul ca esti troll )
    Acest mesaj a fost editat de către panselutas: 2 Sep 2015, 18:42
  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 18:48
    1 0
    panselutas said:adevarul e ca nu sunt decat 7 culori de oja pe lumea asta
    sa nu-mi zici ca restul sunt nuante ca nu se pune )))

    iar faptul ca se incepe propozitia cu litera mare nu anuleaza faptul ca esti troll )

      
    Nu ma apuc sa fac teoria culorilor.  Exista 3 culori principale,3 secundare iar indigo e un amestec de albastru cu violet. Derivatele se obtin cu alb si negru. Nu cred ca le pot numii nuante neaparat, ci derivate de la o anumita culoare. Cauta in dex ce inseamna nuanta si ce inseamna culoare. Sau intreaba un pictor. Nu ma apuc sa ma cert cu tine pe nimic. Nu ma cunosti ma poti considera ce vrei [ (chiar si troll), (desi nu sunt) ] 

  •  
    • 129 mesaje
    2 Sep 2015, 19:52
    2 0
    "poti sa fii inteligent ...DAR FARA INELIGENTA EMOTIONALA NU FACI NIMIC IN VIATA."

    aici ii dau dreptate verei, problema e ca nu te invata nimeni ceva despre inteligenta emotionala

    si in legatura cu posibilitatea de a fi insarcinata vera, tu esti mai matura, ai avut anumite experiente, de aceea nu ai facut atata drama

    Acest mesaj a fost editat de către alexa.maria40: 2 Sep 2015, 19:54
  •  
    • 129 mesaje
    2 Sep 2015, 20:51
    2 0
    veracara said:Eu nu înțeleg un lucru...Cum vine ca azi concepi copil cu unul și mâine îl faci analfabet, prost, etc???
    E dragoste asta? E un început bun pentru a crea o familie?

     

     

    nu ai observat pana acum cate fete inchid ochii la anumite lucruri legate de barbati (ca nu au scoala, ca vb urat, ca o tin numai in chefuri, ca nu le place munca ... etc) ?

     

    doar de dragul de a avea pe cineva sau de a avea o relatie?

    crezi ca acesta ar fi singurul caz?

     

  •  
    • 7959 mesaje
    2 Sep 2015, 20:57
    0 0
    AndreeaC96 said:
    White_Storm said:
    scorpion112 said:
    White_Storm said:Vero, odata cu nasterea se declanseaza si sentimentele materne, daca nu le-ai avut dinainte.

     Nu zau?! De-aia "e" atatia copii abandonati prin orfelinate?!

     Zau, mai exista orfelinate?
    E trist si sincer cred ca in ro este tampita ideea. 
    Copiii sunt abandonati de multe ori din vina parintilor, stiu caz concret, apoi de frica zvonurilor, a barfelor. Wtf?  
    In alte state, copilul e dat spre adoptie, nu omorat. Bineinteles ca la noi totul este greu si neajunsurile mari. 

     

    Pai in Romamica adoptia dureaza 2 ani. Bine, il poti lua acasa dar nu cu acte de la primarie ci de la centru. Data nasterii la mine e in anul 1996 iar certificatul meu a fost facut in 98, pentru ca statul nu a aprobat. Dar acum sa fim seriosi. Mai degraba il lasa intr-un spital decat sa il sugrume, sa il inece sau mai stiu eu ce.  Din pacate in Romania numai mediu steril nu e spitalul, in spitalul de copii langa un pat era un soricel. Noroc ca imi plac soarecii ca nu stiu ce face un alt copil in locul meu. Si la noi copiii sunt dati spre adoptie dar daca procedurile sunt ca naiba de grele.... 2 ani dureaza sa adopti cu domiciliu in Romania. Am inteles ca din America la noi 5 ani. In 5 ani copilul ala poate sa moara si ghici, nu ai cum sa il ingropi ca el nu figureaza nicaieri.

     Moaaaama, ce de lucruri stii tu, io nu stiu d'astea! Si ai doar 19 ani?
     Io am mai multi ca tine, dar zau ca nu m-a interesat "subiectu'" , so nu stiu nik despre.

  •  
    • 169 mesaje
    2 Sep 2015, 21:06
    1 0

     Moaaaama, ce de lucruri stii tu, io nu stiu d'astea! Si ai doar 19 ani?

     Io am mai multi ca tine, dar zau ca nu m-a interesat "subiectu'" , so nu stiu nik despre.

     
    Nu a fost greu sa aflu. Mi-am intrebat parintii si pe cineva in domeniu.  Am fost la casa de copii de unde sunt si in pozele de cand eram mica apar si alti copilasi care erau fericiti ca mancau tort. Numai cand sunt zile de nastere, sau adoptii mananca dulce. Daca ai cauta putin pe net de lucruri trebuie pentru o adoptie innebunesti. Imi povestea mama ca pana sa ajunga la casa de copii de unde m-au luat dadusera de o femeie care  le-a spus ca au nevoie de o compunere despre copii. Eu am un dosar desore ce trebuie sa contina actele pentru adoptie si are cam 10-15 pagini. Si gandestete ce greu e sa adopti nefiind casatorit, vaduv.

  •  
    • 1890 mesaje
    2 Sep 2015, 21:57
    1 0
    AndreeaC96 said:

    Nu a fost greu sa aflu. Mi-am intrebat parintii si pe cineva in domeniu.  Am fost la casa de copii de unde sunt si in pozele de cand eram mica apar si alti copilasi care erau fericiti ca mancau tort. Numai cand sunt zile de nastere, sau adoptii mananca dulce. Daca ai cauta putin pe net de lucruri trebuie pentru o adoptie innebunesti. Imi povestea mama ca pana sa ajunga la casa de copii de unde m-au luat dadusera de o femeie care  le-a spus ca au nevoie de o compunere despre copii. Eu am un dosar desore ce trebuie sa contina actele pentru adoptie si are cam 10-15 pagini. Si gandestete ce greu e sa adopti nefiind casatorit, vaduv.

     Cu atat mai mult ar trebui sa-ti apreciezi mama adoptiva. Nu e mama cea care te face,  pot face pui toate femelele. Ma gandesc cu durere la tot chinul femeii asteia sfinte, care te-a cules din iad, te-a ingrijit si ocrotit, te-a facut mare sacrificandu-se si tu, rebela si teribilista te-ai inciocalat cu unul semianalfabet, afemeiat si acum vii cu un bebe nelegitim la varsta cand trebuia sa fii studenta fara griji. Frumoasa rasplata!