Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 89 mesaje
    7 Feb 2007, 10:55
    0 0
    Ah nu-mi da cu Gemma Ward in cap acum Este fotomodelul meu preferat dupa Ana Beatriz Barros ... dar stiu ca nu voi arata niciodata ca ele
  •  
    • 1620 mesaje
    7 Feb 2007, 11:36
    0 0
    Ma , da Monica Belluci vaz ca nu va inspira pe nici una !

    http://www.youtube.com/watch?v=eNfo8nwzKb4
  •  
    • 303 mesaje
    7 Feb 2007, 11:40
    0 0
    hai nu le speria!
  •  
    • 156 mesaje
    7 Feb 2007, 11:46
    0 0
    Gemma Ward nu e anorexica. Are niste gene incredibile din cauza asta e si "supermodel" doh.

    Anorexia nu arata ca Gemma, ci mai degraba asa :
    http://www.youtube.com/watch?v=U-N2Cv52gB8&mode

    (pt cele mai slabe de inger nu va uitatzi)
  •  
    • 161 mesaje
    7 Feb 2007, 12:06
    0 0
    Foarte disturbing Fata aia care sta cu mancarea in fatza si nu poate sa manance ...sau fata din final care plange si repeta "I wanna be thin, I wanna be thin, I wanna be thin" Imi e greu doar sa vad asa ceva .... nici nu imi pot imagina cum e sa traiesti asa
  •  
    • 89 mesaje
    7 Feb 2007, 12:59
    1 0
    Ok ... ok .... deci am acum in bratze cea mai frumoasa pisicutza din lume Am gasit-o in fatza blocului i-am dat ceva de mancaresi s-a tzinut dupa mine pana in fatza usii E alba cu galben , nu e chiar pui mic dar nici adulta ...cam 4 luni as zice ca are. Ma gandesc s-o pastrez. E suuuuuper moale si blanda si sta in cele mai ciudate pozitzii cum o pun asa sta lol )
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 13:12
    0 0
    Evelina pastreaz-o ! Eu de 5 luni de zile de cand am catzelul ma simt mult mai bine ... poate nu-tzi vine sa crezi dar sunt sincera cand itzi spun ca recuperarea merge mult mai bine de cand l-am luat pe cutzu. Cand ai grija de un animalutz parca incepe sa fie mai usor sa ai grija si de tine. Plus ca e bucuria mea din fiecare zi si ma iubeste neconditzionat
  •  
    • 260 mesaje
    7 Feb 2007, 13:37
    0 0
    eu am trecut printr-o perioada de depresie crunta....si la fel, am gasit un pui de pisica...nici nu iti poti imagina cat m-a ajutat!!! acum suntem cele mai bune prietene!

    pastreaz-o! iti faci si tie un bine, ii faci si ei!
  •  
    • 552 mesaje
    7 Feb 2007, 13:37
    0 0
    eveleena,subscriu la ce a scris runny.Patreaza kitty catul ,e un suflet acolo cu tine(k tot spuneai tu k iti e urat sa fi singura) si e mai usor de intretinut decat un cutzu(pe care tre sa il scoti la plimbare la ore fixe).O sa-ti faca bine,ai sa vezi!
    eu am ramas inca cu gandul la ce ti-a scris scufita_rosie,cum ca abia de acum incepe cu adevarat vindecarea ta,k ai depasit un anumit "prag".Nu am cuvinte sa-ti spun cat ma bucura asta!
    ralucea,simt putina malitiozitate in cuvintele tale.Daca ai citit cu atentie,dupa tot ce povestea eveleena si alte fete,alizee spunea kiar ea ca nu vrea sa treaca prin asa ceva,k stie k ana e un dushman de care greu scapi,ea doar argumenta ca vrea sa slabeasca.Slava Domnului,ea nu e inca ana si e probabil momentul in care cantareste si pune in balantza varaintele.So...
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 14:18
    0 0
    E greu ... sa imi bag picioarele dupa ce ca e atat de greu, trebuie sa fie si mai greu Adica incerc...incerc din rasputeri sa ma intrept catre o viatza cat mai normala, sa mananc de 3 ori pe zi si toate astea ... si vine cineva si imi ia tot elanul. Adica oameni pe care practic nu ii cunosc vin la mine sa-mi spuna ca m-am ingrasat. NU am nevoie de asa ceva ! Nu vreau sa aud de la altzii ca m-am ingrasat . Cum naiba isi permit ? Mai toata lumea stie ca sunt anorexica, stie ca am fost in spital, ca am fost hranita cu tubul 3 saptamani ca bla bla bla ... de ce nu pot sa-mi respecte dreptul la intimitate ? Prietenii mei m-au intzeles, nimeni nu imi vorbeste de asa ceva. In schiiiiimb vorbesc cei care NU imi sunt prieteni, pe care abea ii cunosc. Adica ma duc si eu pana la paine (NU sa imi iau paine, nu mananc paine, sa imi iau cereale). Vine o vecina, de varsta cu mine ...vine glontz la mine "mai, vad ca ai inceput sa pui pe tine, bravo tzie ! Eu imi iau niste prajituri Boema doar ce le-au adus ia-tzi si tu sunt asa bune". STIU ca lumea cand imi zice asa ceva nu o face cu rea intentzie dar imi e ATAT de greu sa aud "ai inceput sa pui pe tine" "te-ai mai ingrasat" si chestii din astea !! Imi e atat de greu ma simt atat de grasa cand aud asa ceva ..incep sa ma uit la mainile mele si "uhmmm ... ce dolofane sunt, ce maini subtzirele aveam inainte". Avetzi idee cat de greu imi e acuma sa mananc ? Se apropie ora 15 si deja ma ia panica ... sa ma ingras MAI mult ??? Si stiu, teoretic, ca sunt foarte slaba ... imi repet asta mereu. Adica pana si blugii XS imi sunt largi (scurtzi, dar largi). Deci ... inseamna ca (,) chiar SUNT slaba ...dar nu ma vad deloc asa si cand ma gandesc ca urmeaza sa mai pun INCA o gramada de kg pe mine, ca cu fiecare zi mainile mele or sa fie mai dolofane ..ca sa nu spun de restul ... devine atat de greu De ce isi permit oamenii sa faca asta ? De ce nu ma pot respecta ??? Fac eforturi atat de mari si ma lupt in fiecare zi cu mine iar peste toate astea ... mi se spune sa-mi iau o prajitura. De ce isi permit oamenii sa imi spuna mie sa mananc sau ce sa mananc sau sa faca asemenea comentarii despre greutatea mea ? Ce treaba au ei ??? Si mai ales oameni cu care de abea vorbesc ... e atat de dificil sa se uite constant toata lumea la tine si sa STII ca se uita, basca mai si comenteaza si isi dau cu presupusul ... ca sunt subiect de barfa in bloc si in cartier si greutatea mea e atent supravegheata de oameni care au chef sa se bage cu bocancii in viatza altor oameni ... of
  •  
    • 3729 mesaje
    7 Feb 2007, 14:32
    0 0
    runny, ia-l ca un compliment! stiu ca iti e greu, mintea ta a fost setata invers atata timp, dar nu te gandii ca PUI PE TINE, gandeste-te ca ATINGI normalitatea. gandeste-te ca mainile tale erau SLABE, OSOASE, si acum se fac rozalii, sanatoase, puternice!
    lupta ta continua! inainte luptai spre in jos...te adanceai intr-o sinucidere lenta, te indreptai spre pamant, deveneai un schelet, acum te nasti, infloresti, te ridici!
    doar tu poti sa reusesti! gandeste-te cat esti de speciala pentru ca ai reusit sa mananci, sa triaesti, sa lupti zi de zi!
    formele tale ies in evidenta, oasele trebuie ascunse!
    LUPTA!!!
  •  
    • 2144 mesaje
    7 Feb 2007, 14:33
    0 0
    Runny, pur si simplu sunt oameni care simt ei neparat nevoia sa isi dea cu parerea. Asa sunt ei, si asa fac cu toata lumea, sa nu crezi ca te trateaza pe tine diferit. Cea care ti-a spus chestia aia, evident ca habar n-are prin ce treci si prin ce ai trecut dar simte nevoia acuta sa-ti spuna ce mananca ea, in ideea ca poate-poate iti face pofta (o idee tampita de altfel avand in vedere ca boala psihica nu se trateaza cu mancare). Stiu ca suna prozaic, dar incearca sa faci abstractie de ideile celor care nu-ti sunt prieteni/rude/cunostinte. Ei nici macar nu stiu adevarata ta boala insa, in limitare lor, simt nevoia sa dea sfaturi.
    Pliiizzzz girl, nu ii mai baga in seama!
    Tu mergi inainte cu tupeu (avem o vorba aici pe eva:inainte ca mistretzu ).
  •  
    • 89 mesaje
    7 Feb 2007, 14:36
    0 0
    Runny ... cand se mai baga cineva in seama sa-tzi taie elanul (sau elefantul, sau girafa ) just give them the middle finger Eu am facut asa cu o vecina care mereu se lua de viatza mea si de atunci nici buna ziua nu-mi mai zice Ma rog, am zis mai mult in gluma dar uneori e mai bine sa fii rude si sa te protejezi decat sa induri. Si ce lume ignoranta ...auzi sa mananci o prajitura. Care nu contzine proteine, nu minerale, nu vitamine ... doar ingrasha si nu te ajuta cu nimic.

    Apropo de asta spuneam ca din cand in cand imi permit sa mananc inghetzata pt ca dintre toate junk-urile de dulciuri care exista pe lume inghetzata e cea mai inofensiva. Eh, ideea e ca daca mananc inghetzata de ceai verde nu ma simt asa vinovata.... evident contzine fix aceleashi chestii ca inghetzata de capsuni dar cumva mintea mea debila nu se agita daca mananc cu aroma de ceai verde Cat de dusa pot sa fiu ? haha
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 14:40
    0 0
    bwahahahah cat de tare asta cu elanu ))
  •  
    • 1620 mesaje
    7 Feb 2007, 14:43
    0 0
    Runny , ai avut 36 de kile. In afara de performanta de a fi trecut pe langa moarte ai avut si alte succese datorate acestei greutati?
    Ai fost fericita? Ai admirat apusul de soare mai intens? Ai fost mai iubita? Te-a ales vreunu drept femeia vietii lui tocmai datorita slabiciunii?
    OGLINDA MINTE! si tu stii asta.
    Hai sa facem un brainstorming sa gasim raspunsuri de inchis gura la ingrijorati.
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 14:44
    0 0
    cat despre prajitura ai mare dreptate ... cata ignorantza zace in unii oameni. Sau mai demult nu spun ca se trezeau cate unii sa vina la mine cu pizza ... Eu am nevoie de PRO-TE-I-NE ca nu imi mai trec mainile prin par si sa vad ce dragutz arata parul meu cand il tzin in maini ... auzi prajitura ...
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 14:53
    0 0
    scufita, stiu. Acum vreo 2 ani am fost la cinema cu prietenele si am vazut "the notebook". Tzin minte ca m-a impresionat filmul si am plans la final. Cand am ajuns acasa nu stiam despre ce a fost vorba ... nu imi aminteam decat vag un film care cu o ora in urma ma impresionase atat de mult. Sambata asta am vazut The Illusionist si mi-a placut atat de mult si mi se pare o reusita doar faptul ca mi-a ramas in minte si imi pot derula in minte scenele care m-au impresionat. Crezi ca Evelina a uitat tot ce a invatzat cu o seara inainte pt ca atat o duce mintea ?

    Normal ca stiu ca imi e mai bine si o sa imi fie mai bine dar e greu atunci cand cladesti ceva ... si te chinui sa cladesti lucrul ala si fiecare piatra necesita din ce in ce mai mult efort si durere si lacrimi .. crezi ca e usor sa-l darami ? Cand am fost intrnata prima data eram efectiv disperata, ajunsesem destul de slaba, adica asta era viatza mea, pt asta muncisem eu atat si ma chinuisem iar ei vor sa imi ia asta ?? E un brain-battle ...
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 14:53
    0 0
    mda, tre` sa ma duc sa mananc
  •  
    • 89 mesaje
    7 Feb 2007, 15:02
    0 0
    M-ai atins Runny, oricum eram frustrata ca memoria mea e la pamant si ca invatz degeaba ... cred ca sesiunea asta o sa fie neagra

    Posta buna. Btw ce mananci acum ? De curiozitate asa, ca idee
  •  
    • 199 mesaje
    7 Feb 2007, 15:04
    0 0
    Pofta buna runny


    Chiar, scufitzo ..oare ce ar putea raspunde fetele astea ca sa se transmita mesajul ca vor sa fie lasate in pace ?