Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 552 mesaje
    7 Feb 2007, 15:07
    0 0
    .
  •  
    • 5364 mesaje
    7 Feb 2007, 15:21
    0 0
    runny, la pofte cat mai mari. Te pup. Citesc din umbra .... si-mi place cum decurge .... me so happy !!!
  •  
    • 156 mesaje
    7 Feb 2007, 15:24
    0 0
    runny sa-mi spui si mie ce ai mancat te rog
  •  
    • 1620 mesaje
    7 Feb 2007, 15:28
    0 0
    Pai Evita, pentru ca e evident faptul ca atunci cand esti asa te deranjeaza mai tare orice remarca , in consecinta se vede... ma gandesc ca o invitatie mai mult sau mai putin politicoasa sa-si vada de fizicul propriu ar fi binevenita.
    Eu am reactionat cu urmatoarele:

    Draga mea, o sa te rog sa-mi atragi atentia asupra cat de mult m-am ingrasat/slabit //atunci cand trupul tau va fi fost perfect// atunci cand te va fi interesat si ce simt, gandesc, traiesc// atunci cand vei fi stiut despre ce e vorba, se face un curs , costa 500 de euro, te inscriu?

    Draga mea, nu am chef sa vorbesc despre asta.

    Alta treaba nu ai decat sa te uiti in curu' meu? acu ma uit si eu in al tau si n-o sa-ti convina ce o sa vad!

    Nu cumva vrei samafuti si nu stii cum sa-mi spui?
    si tot asa
  •  
    • 156 mesaje
    7 Feb 2007, 15:29
    0 0
    scufita_rosie
  •  
    • 4411 mesaje
    7 Feb 2007, 15:30
    0 0
    off topic (uitasem sa criu):miriamm vrei sa spui ca jeu este masculin,jeux este deja masculin plural
  •  
    • 89 mesaje
    7 Feb 2007, 15:31
    0 0
    loooool

    offtopic : dupa investigatzii amanuntzite am gasit si eu in sfarsit sectzia "ajutor" de unde iau fetzele astea care rad
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 15:49
    0 0
    Am mancat o portzie de supa de vita cu legume (de fapt mai mult de legume cu vita ) si doar ce mi-am pus sa-mi incalzesc felul 2 : dovlecei umpluzi cu mozzarella, piper si cimbru. La masa de pranz trebuie sa mananc felul 1 si 2
  •  
    • 89 mesaje
    7 Feb 2007, 15:52
    0 0
    hm ...suna interesant, dovleceii au doar vreo 20 calorii la 100 de grame si cimbru intensifica arderile ... dar nu prea ma convinge mozzarella aia. Tu pui si ulei in mancare ? Auzi, de fapt mai bine scrie retzeta, sa vada si ochiu meu
  •  
    • 131 mesaje
    7 Feb 2007, 16:00
    0 0
    Ce spui tu acolo straine ? Vreau si eu retzeta aia. Btw eu vreau sa spun ca urmaresc topicul asta zilnic si pt ca vreau sa stiu ce mai facetzi dar si pt ca aflu tips-uri uimitoare de dieta Fetele astea ar putea sa fie nutritzionist la ce cunostintze au
  •  
    • 270 mesaje
    7 Feb 2007, 16:42
    0 0
    da merci de info stiam si eu de vreo hmmmm 15 ani ca jeux e masc plural..dar fiind atunci p mare fuga am scris doar asa,fara sa verific.oricum eu ce vreau sa zic chiar zic si daca apare o eroare asta e errare humanum est nu?
  •  
    • 1620 mesaje
    7 Feb 2007, 16:53
    0 0
    Fetelor, am corectat. Va multumesc mult. E masculin, da stie cineva cate calorii are?

    PS Daca cumva sar calul cu caterincile va rog sa-mi spuneti
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 16:54
    0 0
    gata, am terminat ...finnaly

    Uitatzi si retzeta :

    8 dovlecei
    350-400 g non-fat mozzarella (depinde de cat de mari sunt dovleceii)
    piper
    cimbru
    6 linguri de ulei de masline (mda,stiu ..dar trebuie din pacate)

    dovleceii se spala in apa rece si se pun 10 minute la fiert in apa cu sare. In timpul asta se scurge mozzarella, se taie in bucatzi mici si se amesteca cu cimbru, piper si ulei de masline.
    Se iau dovleceii de pe foc, se dau prin apa rece, se taie capacul dovleceilor si se scoate cu o lingura contzinutul
    Se umplu dovleceii cu mozzarella, se aranjeaza in tava si se dau 10-15 minute la cuptor la foc mediu.

    eu folosesc mozzarella non fat, care la 100 de g are :

    - 168 calorii
    - 0 % grasime (yay!)
    - 4 g carbohidratzi
    - 1.7 g zaharuri
    - 35.8 g proteine
    - 1085.9 mg calciu



    Mie imi ajunge 4 zile mancarea asta pt ca mananc cate 2 odata, la masa de pranz. O portzie cu 2 dovlecei = cca 350 calorii, din care doar vreo 250 se asimileaza (restul se ard la digestie)
  •  
    • 1620 mesaje
    7 Feb 2007, 17:15
    0 0
    Cel mai eficient lucru pe care l-am putea face este un schimb de asistentza:
    Fetele Ana in recuperare sa le ajute pe fetele Mia si Pia in diete si tipsuri , iar fetele Mia si Pia sa le sustina fara indemnuri la indopare pe fetele Ana.
    Pia le-am numit pe cele care nu-s ana nu-s mia da' vor sa slabeasca.
  •  
    • 159 mesaje
    7 Feb 2007, 17:27
    0 0
    eu cateva zile cred ca o sa "chiulesc" ca am niste examene zilele astea pana miercuri.

    tare asta cu pia (am gasit si eu iconitzele )
  •  
    • 3729 mesaje
    7 Feb 2007, 17:37
    0 0
    eu sunt PIA am 1.63-1.65 si 50 kg...da oscilez intre 49-51 si vreau 47
    astept retetele...dau la schimb sustineri si chiar kg...problema mea e ca tot ce mananc se depune...sunt destul de activa, mananc de maxim doua ori pe zi...uneori chiar o singura data...
  •  
    • 1620 mesaje
    7 Feb 2007, 17:55
    0 0
    Eu am fost Mia, acu sunt Pia. Si eu astept suport oferind in schimb ceva sacaiala.
    Obiectivul e sa scad controlul balelor la orice cacatdecovrigel asupra mea pana la minimum acceptabil.
    Sunt constienta ca problema e mai degraba afectiva decat lipsa de vointza.
  •  
    • 2312 mesaje
    7 Feb 2007, 18:01
    0 0
    Eu am gasit o solutie impotriva senzatiei de foame.Taratele cu iaurt 0,1%.Pastrez o masa principala care contine carne slaba si legume sau salata..fara paine binenteles..iar in rest ii dau cu tarate din astea, care regleaza si tranzitul(capatasem obisnuinta de la ceaiul verde..pe care l-am redus la 1 pliculet pe zi) si fructe, in special gref deoarece are calorii negative.E bine sa ne bazam pe alimentele cu calorii negative deoarece in procesul de digestie acestea consuma mai multe calorii decat aduc organismului.Deocamdata sunt entuziasmata de metoda si ziceam sa va zic si voua.E bine sa si mancam des..cate un cacatel..pt a mentine un metabolism accelerat.
  •  
    • 2312 mesaje
    7 Feb 2007, 18:02
    0 0
    Scufito, la mine nu-i problema de bale..ca am babetele de la fii'mea cate vreau.
  •  
    • 1620 mesaje
    7 Feb 2007, 18:06
    0 0
    Ok, ce faci cand apare un stress? Mai merge treaba cu iaurt 1% cu taratze? Oana mie, dimpotriva, mi se potriveste mai bine pauza intre mese. Pastrandu-mi obiceiul gustarilor dese, scapa la hidrocarbonate grupa mare...