Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 2312 mesaje
    7 Feb 2007, 18:12
    0 0
    Pai taratele contin ff multe fibre deci..practic nu se absorb.Am incercat cu pauza intre mese, fara rontaieli, dar ma apuca o foame..crunta.Ce ma incanta e ca mi-a reglat tranzitul.Da ceaiul asta verde o dependenta!!!Slabesti ff usor cu el dar din nefericire daca il intrerupi nu mai iesi o saptamana afara.
    Stresul trebuie sa invatam sa-l eliminam!Nu stiu cum inca..
  •  
    • 552 mesaje
    7 Feb 2007, 19:56
    0 0
    .
  •  
    • 4411 mesaje
    7 Feb 2007, 20:23
    0 0
    N am vrut sa enervez pe nimeni sorry

    Vreau sa va intreb si eu ceva ,poate ma ajutati.eu nu pot sa mananc nimic aproape toata ziua.daca ma trezesc devreme stau si pana la 2 dupa amiaza nemancata si tot asa.Mananc ceva putin atunci pt ca ma doare stomacul is pe urma pe seara mai mananc ceva mai consistent,mi se intampla sa mananc si la 10 seara,de obicei o friptura la gratar cu salata (ceva de genul asta).Cum sa fac sa mi fie foame devreme?Daca as manca de dimineata nu mi s ar mai face foame atat de tarziu.Cum sa pacalesc foamea asta?
  •  
    • 552 mesaje
    7 Feb 2007, 23:30
    0 0
    andreea,am citit ca lipsa foamei de dimin. e cauzata de faptul ca masa de seara se ia tarziu si e copioasa.Cica ar fi un cerc vicios.Incearca sa mananci ceva foooarte usor seara si cu cel putin 4 ore inainte de culcare(stiu ca e greu,e un adevarat supliciu)si garantat de dimineatza te vei trezi cu o foame de lup.(eu care dorm mult dimin.,cand fac asa,ma trezesc vretnica si la 6-7 doar ca sa mananc)Daca mananci bien de dimin,la pranz iar foarte bine,seara nu vei mai simti asa o mare foame si vei putea face ce ti-am descris mai sus.
    pups
  •  
    • 150 mesaje
    8 Feb 2007, 10:01
    0 0
    Ia uite ca a inceput sa se vorbeasca si la noi de anorexie, azi am vazut la emisiunea Oanei Cuzino pe protv tratata anorexia, prin intermediul psihologilor.eu zic ca e un pas inainte...
  •  
    • 235 mesaje
    8 Feb 2007, 11:39
    0 0
    ... si pe tvr2 a fost un reportaj de citeva minute, in cadrul jurnalului...
  •  
    • 60 mesaje
    8 Feb 2007, 11:47
    0 0
    .
  •  
    • 3729 mesaje
    8 Feb 2007, 11:49
    0 0
    se spunea la un moment dat aici, ca se pot tine posturi scurte, fara a exista riscul sa ne indreptam spre ana...
    vreau sa stiu mai multe.
    am inteles ca daca exista grasime, postul ataca direct grasimea...
    vreau sa stiu cum, cat, si recomandari...
    intr-o zi de post se poate consuma cafea?suc natural fara zahar?sau doar apa? postul se face o zi sau doua zile? ce se mananca dupa post?
  •  
    • 345 mesaje
    8 Feb 2007, 13:17
    0 0
    Sabbra, circula o dieta de 3 zile pe la Hollywood cu suc de mere (numai) dar din mere stoarse nu cu suc " natural" cumparat
  •  
    • 1303 mesaje
    8 Feb 2007, 14:26
    0 0
    cred ca fetele au fost sursa de inspiratie si pentru oana cuzino si pentru jurnalul ala.
    cu atat mai bine, cine stie cate fete bolnave mai sunt si nu au curaj sa ceara ajutorul
  •  
    • 3729 mesaje
    8 Feb 2007, 16:03
    0 0
    deci inebunesc!
    am fost sa ma uit prin magazine...nu cautam nimic special...totusi mi-am luat un maieu...
    ma uitam la o bluza...dragalasha..si vanzatoarea s-a bagat in seama "nu cred ca va vine...e prea mica"
    mi-a venit sa o iau de par! si am probat niste maieuri, ma uitam in oglinda, si dupa ce mi-a zis ea, aveam impresia ca sunt URIASA!
    m-am enervat!
  •  
    • 1620 mesaje
    8 Feb 2007, 16:14
    0 0
    Da, asa e. Vanzatoarele te evalueaza si imediat te taxeaza cum ca n-au marimi asa mari.
    Ba mai mult. La multe produse marimea L = large este la marimea 42.
    deci daca ai un 44-46 , cum multe femei poarta te incadrezi la XL . Ma mai da-o dracu... chiar asa??? Gata, dupa marimea 42 care e mare, e large, poti sa te omori, nu mai existi. Ma da e tzara lu liliput?
    Cum naiba in Germania nu e asa , ma? Cum naiba la H&M gasesti si 44 si 46 si 48 si chiar mai sus???
    Ma intreb a cui e boala de cap. Cert este ca din partea celor care reactioneaza si -si pierd propria imagine corporala la prima remarca a cuiva- este o problema.
  •  
    • 2312 mesaje
    8 Feb 2007, 16:19
    0 0
    Hi, hi, si eu am fost azi la shopping si m-am enervat asa rau ca nu mi-am mai luat ce vroiam..adica un sutien.De cand am slabit tot caut un sutien frumos, push-up..da' parca l-as cumpara cu tot cu sanii de rigoare..
    Of, nu putem slabi doar asa..de unde vrem noi?
  •  
    • 3729 mesaje
    8 Feb 2007, 16:28
    0 0
    oana iti recomand helene...in unirii...au super sutiene!

    faza e ca primisem destule complimente ca am slabit...scazand de la 56 la 50 de kg...si eram relativ ok...
    STIU ca bluzita mi-ar fi fost buna...dar s-a aflat ea in treba sa-mi spuna! acum turbez...
    mi-a ramas intiparita fraza...
    oricum ma bag iar la dieta...strong!
  •  
    • 2312 mesaje
    8 Feb 2007, 16:42
    0 0
    O sa caut..merci de pont.Azi am frecat-o iar la cap pe tipa de la Jolidon..cand m-a vazut cred ca a apucat-o iar durerea de cap.Vreau ceva sa fie nr meu(70-75..nici eu nu mai stiu..cat alaptam aveam 90 ) si sa nu para asa mici..
  •  
    • 3729 mesaje
    8 Feb 2007, 16:45
    0 0
    sunt unele cu push up, la helene, jumatate burete,jumatate dantela...rosi,albe,negre,acelasi model...si arata bine, materialul e bun...aripa calarasi...
    mai ieftine si mai de calitate ca la jolidon...
    eu i-am luat lui sora-mea care avea sanii...mici...si i-a placut
  •  
    • 4411 mesaje
    8 Feb 2007, 17:33
    0 0
    Cele jolidon au destul buretel in cupa si se aranjeaza bine din cate stiu,eu nu i folosesc.Cred ca ti ar placea.ai probat de la ei ceva?
  •  
    • 4411 mesaje
    8 Feb 2007, 17:34
    0 0
    rossana merci pentru sfat voi incerca sa fac asa cum m ai sfatuit,sper s mi iasa
  •  
    • 2312 mesaje
    8 Feb 2007, 20:24
    0 0
    pai tu ce crezi ca am facut eu azi?nu m-a dat pe spate nici un model.imi plac alea cu dantela..dar nu nimeresc sa imi placa si modelul si dantela..si culoarea dantelei.
  •  
    • 552 mesaje
    8 Feb 2007, 20:50
    0 0
    Fetelor,aveti amabilitatea sa nu mai deviati de la subiect intr-atat.Postati la frumusete/moda daca e.Sa nu va fie cu suparare,dar nici nu mi-a mai venit sa scriu ceva cand am citit ultimele 2 pagini.Ms pt intelegere!