Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 200 mesaje
    20 Nov 2009, 00:42
    0 0
    Sunt pe aici.
    Scuze ca nu am mai zis nimic, m-am simtit foarte rau cateva zile.
    t_ina eu cred ca mananci prea putin, adica ori ti post cu suc ori mananci, adica ceea ce faci tu acolo e infometare si nu ai sa rezolvi altceva decat sa iti dai organismul peste cap. Eu totusi cred ca ideea e sa gasim o balanta in alimentatie, nu sa incercam sa mancam cat mai putin in fiecare zi. Desigur ca sunt cam lupul moralist aici, ca nici mie nu imi iese.
    Nu am sa pot intra in urmatoarele zile,am niste probleme, dar am sa incerc sa citesc.
    Cu mancatul nu stau grozav, sunt un pic cam suparata si nu vreau altceva decat sa bag in mine constant - sa zicem ca nu am asa mare succes zilele astea la a fi organizata .
    Va pup si sper sa vin cu chestii mai pozitive.
  •  
    • 74 mesaje
    20 Nov 2009, 10:19
    0 0
    mitarro talk to me! sunt 100% alaturi de tine. noi stim la ce anume.
  •  
    • 1364 mesaje
    20 Nov 2009, 12:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 74 mesaje
    20 Nov 2009, 14:27
    0 0
    felicitari dear. ejti pe drumul cel bun! ai anorexie temporara
  •  
    • 158 mesaje
    21 Nov 2009, 03:57
    0 0
    Ada crezi ca manc prea putin? Eu zic ca dupa o zii de sucuri cred ca e normal sa mancanci mai putin.POate ai dreptate.
    Eu m-am gandit sa am o zi pe saptamana in care sa consum doar sucuri naturale.Apoi doua si apoi trei.Nu pot sa trec de la mancarea mea cea de toate zilele la 3 zile de pauza. Ce ziceti? Eu credeam ca plaunl meu e tare bun. Astep sugestii ,
    Sa aveti un weekend minunat!
  •  
    • 158 mesaje
    22 Nov 2009, 13:43
    0 0
    O duminica minunata tuturor!
    M-am laudat degeaba , ieri am mancat doua prajituri uriase si doua pahare bune de vine. Azi incer sa-mi revin .
    Voi pe unde sunteti? Ada sper ca ti-ai rezolvat problemele.
    Va pup
  •  
    • 18346 mesaje
    23 Nov 2009, 20:27
    0 0
    hopa sus t_ina. ei, trebuie sa ai putin grija sa nu iti dai organismul peste cap. adica nu numa ciugulit. e in regula ca dupa post sa mananci mai atent.
    pt prajiturile alea trebuie sa faci ceva sport, nu?

    pot sa ma laud? am reusit sa fac azi 30min de miscare. sper sa ma mai adun zilele ce urmeaza.

    apropo, eu sunt paralel pe topicul "detoxifiere". deci oshawa. cereale. azi am mancat putin.
    a trecut prima zi cu succes, fara sa ciugulesc nimic pe langa. o zi reusita. sper sa o tin asa in continuare. detoxul asta e de 10 zile, desi nu cred ca o sa reusesc atat.

    buuun... raman prin zona.

    ada, te asteptam. nu lasa problemele sa te afecteze, stii ca sunt trecatoare. esti tare si poti sa rezisti. ai grija de tine.
  •  
    • 158 mesaje
    24 Nov 2009, 01:10
    0 0
    Buna fetelor, cum sunteti?
    Me_eva stiu ca sunt cam haotica si nu imi place , dar nu reusesc nici cum sa ma organizez.AS vrea sa tin 4-5 zile de post( fara clisma fiindca nu am cum sa cumpar aici asa ceva) si apoi se incep un regim de viata sanatos, dietetic si sa slabesc incet si ptr todeauna, vise...........
    Voi ati facut careva post cu suc de fructe si legume? Am tinut doar o zi saptamana trecuta si pe la 3 dimineata m-am trezit cu niste senzatii de voma si un tremurat in tot corpul si m-am cam speriat de reactie. O zi pe saptamana sigur o sa fac nu stiu daca pot mai multe, vom vedea.
    VA pup isi sa aveti grija de voi
  •  
    • 18346 mesaje
    24 Nov 2009, 09:40
    0 0
    t_ina, ma gandeam ca o zi pe saptamana sa nu iti deruteze stomacelul.

    vrei sa ma uit cum se cheama irigatorul? sunt sigura ca gasesti. e drept, eu am din tara.

    cum stai cu acidul gastric? daca ai ceva probleme atunci e greu sa tii detox cu fructe. deci am putea sa ne uitam pe net, pt alt tip de detox. ti.am spus, eu tin cu cereale. singurul risc e sa nu mai mananc dup.aia cereale, adica sa mi se ia de ele.
    nu stiu de la ce o fi fost tremuratul, dar e bine sa nu te mai risti.
    cum esti cu analizele apropo?

    eu am un colesterol mare e m-a speriat.
    buuu, capul sus, indiferent cum merge, trebuie ca noi sa mergem mai departe, da?
  •  
    • 200 mesaje
    24 Nov 2009, 12:52
    0 0
    Gata, sunt aici!
    Au trecut toate, sa zicem ca s-au rezolvat bine. Am picat eu intr-o mica depresie, dar acum o tulesc la sala poate imi trece .
    Interesant detoxul cu cereale me_eva, ma tenteaza si pe mine. O sa vad daca am timp sa vin acolo cu impresii. Cert e ca in primul rand trebuie totusi sa pot sa ma tin cateva zile .
    E asa de enervant, eu daca as mai da 4 kg jos as fi la greutatea mea ideala, dar cateodata mi se pare imposibil. Stiu ca nu sunt multe, si toata lumea imi zice acum ca arat bine, dar eu stiu ce vreau.
    Va las ca incep sa aberez .
    Va pup! Succes!
  •  
    • 158 mesaje
    24 Nov 2009, 13:40
    0 0
    Me_eva eu sunt in Irlanda si lucrez inntr-o farmacie , dar astia nu stiu ce e aia clisma. Cand am intrebat erau socati.
    Eu ma gandeam la o zi pe saptamana fiindca acum cativa ani o prietena de-a mamei mele a facut chestia asta ptr o perioada lunga de timp.Ea facea cura asta de sucuri si apa doua zile pe saptamana si arata extraordinar , slabise enorm.
    Problema mea acum e ca vreu sa slabesc 4-5 kg cat de repede cu putinta , nu ma mai pot privi in oglinda, nu mai intra nimic pe mine........iar saptamana viitoare joi trebuie sa arat bine ca avem petrecerea de Craciun.Si mai grav trebuie sa intre ceva pe mine.
    Stiu ca e aproape imposibil , mai ales fara ceva repercursiuni.Nu am probleme cu stomacul , dar nu mi-am facut analizele de ceva vreme.
    Fetelor voi cam cat vreti sa slabiti?
  •  
    • 200 mesaje
    26 Nov 2009, 19:14
    0 0
    Salut,

    Si eu aici pe baricade.

    Fetelor am o problema. De fiecare data cand merg la sala dupa ce plec imi e o foame de lup si simt ca vreau sa mananc tot frigiderul. E super greu sa ma abtin la a manca putin. In plus apoi mi se face rau de la ce am mancat (chiar daca nu am mancat asa de mult). Dupa ce am mancat nu mai pot de somn, si daca nu ma duc putin la somn nu pot sa fac nimic.
    Nu stiu ce sa fac, in ritmul asta eu nu mai fac sport, merg la sala si apoi dorm juma de zi si mai si mananc enorm de mult.

    Cu mancatul sunt in limite normale, doar ca mananc prostioare.

    Am mai observat ca ma simt cel mai bine cand la o masa nu fac combinatii de mai mult de 2 alimente. Nu imi iese intodeauna, dar ne mai zbatem.

    Cu kg stau tot acolo, nu se duc nici de nebune in jos . Ma gandesc sa fac si eu o zi sau doua pe saptamana de post, dar nu stiu cat de ok este.

    Va pup si spor la treaba!
  •  
    • 48 mesaje
    28 Nov 2009, 14:51
    0 0
    Mi s-a facut dor de voi! Vesti bune,nu am...bine nu sant. Sunt suparata rau!!! M-am ingrasat iar! Cred ca e ceva in aer...mi-e foame in disperare si somn si lene...am 59kg si toate sansele sa depasesc 60kg. Mor de ciuda!
    Voi? cum stati? Ca eu sunt bleaga rau si mai am putin si cad in depresie.
  •  
    • 200 mesaje
    29 Nov 2009, 22:25
    0 0
    Buna,

    Revin si eu dupa cateva zile de destrabalare...sincer imi e rusine de mine. Help! De ce nu imi gasesc deloc disciplina?
    Nu ma simt bine deloc, sunt asa de suparata pe mine.
    Chiar nu mai stiu ce sa fac .
    Va pup, succes!
  •  
    • 158 mesaje
    2 Dec 2009, 04:11
    0 0
    1 Decemblie, La muti ani noua , tuturor romancelor!!!!
    ! Decembrie,deci mai putin de o luna pana la marea petrecere , Revelionul. Pai ce ne facem fetelor? Eu zic sa ne mobilizam si sa dam jos macar doua kilograme de slaninuta pana la sfarsit de an, ce ziceti? Cine se inscrie????Haideti sa mancam cat mai multe cruditati, insotite de peste sau carne slaba si multa multa apa plata cu lamaie, plus mult sport
    Va astept cu drag
  •  
    • 18346 mesaje
    2 Dec 2009, 08:42
    0 0
    deci am un stres....

    am multe de facut zilele astea, mult de alergat, plus stresul psihic de care nu ma pot rupe. buuuun.
    am primit niste chestii traditionale. nasol.

    t_ina, m-am gandit si eu la asta. sa incercam sa ne unim fortele - impropriu spus, dar ajuta.

    insa, uite, nu am nici eu putere, cum zice Ada, deci trebuie sa ne imobilizam cumva...

    dana, ma bucur ca ai revenit. e greu, si nu stiu de ce fugim cand ne este greu. poate ne-ar ajuta sa ne plangem una alteia.

    fetelor, nu stiu cum si cand mai scriu. dar revin.

    promit sa am grija la ce manc, si sa incerc sa dau ceva jos pana de sarbatori- suna amuzant.

    aveti grija de voi!!!!!!!! va pup!
  •  
    • 158 mesaje
    4 Dec 2009, 18:13
    0 0
    Pe unde sunteti fetelor? Cum stati cu dieta? Dar cu exercitiile? Eu sunt bine cu mancatul ,dar ca si de obicei nu exista sport in viata mea, rusine sa-mi fie.
    Am slabit un kg!!!!!!!!!!!!!! Mare victorie. Asta fiindca in ultimele zile am mancat multe salate cu oua sau sunca sau piept de pui, fructe, branza de vaci si cereale, sucuri naturale din fructe sau fructe crude si in fiecare zi doua cani mari cu ceai verde.Daca imi e pofta de dulce am mancat cate o inghetata si se pare ca a fost ok.MAi am de labit macar 3 kg si apoi sa raman fara ele pentru totdeauna.
    Mai scieti si voi sa ne incurajam reciproc.
    Va doresc un weekend minunat!
  •  
    • 18346 mesaje
    9 Dec 2009, 21:23
    0 0
    nici nu vreau sa va mai spun ce catastrofa am facut.

    asta e: am luat un kil si ceva. deci sunt si mai departe de tel. am fo la gratare vreo 4 zile, sunca, toate alea. m-am simtit bine, m-am distrat, am mancat si m-am ingrasat. era normal. normal la mine.

    deci iata-ma din noi: de la capat

    fac miscare: calc rufe. promit ca ma cumintesc si eu candva.

    t_ina, deja sunt intr- maxima atentie.
    ma bucur ca iti merge bine si ca rezisti. fii cea mai tare si ajuta-ne motivandu-ne si pe noi. noi- eu- cei ce au nevoie.

    fetelor? cum sunteti?
  •  
    • 158 mesaje
    9 Dec 2009, 23:44
    0 0
    Me_eva e bine daca te simti bine. Ai petrecut timp de calitate si te simt intr-o forma minunata. Iti promit eu ca daca nu mananci dupa 6 doua zile dai jos kg acela proaspat depus. Ma bucur ca esti bine, te pup
    Pe unde or fi restul fetelor?????????????
  •  
    • 18346 mesaje
    10 Dec 2009, 09:07
    0 0
    a fost fun. deja sunt in lucru- procesul de eliminare a celor doua kg, plus altele.
    bine, ca am congelatorul plin cu carnati de ro, afumati, tot felul de nebunii, e partea a doua.
    tie cum iti merge? cam ce mananci intr-o zi?

    asteptam si fetele sa vb cu noi.

    o zi buna!!