regimul Atckins

  •  
    • 164 mesaje
    28 Aug 2010, 13:12
    0 0
    daca vezi ca stagnezi pacaleste un pic organismul...adica maninca ceva ce nu mincai in dieta ta si pe urma revi din nou la regim.....
  •  
    • 164 mesaje
    28 Aug 2010, 14:41
    0 0
    tu zici ca maninc putin dar sa ti zic ceva de cind tin atkins nu am simtit foame dar nu tin cu mezeluri ci carne pui si peste , ciuperci,oua fierte,foarte rar salata de varza.....
    ma apropii acusi de 10kg slabite......dar ....dau jos f incet dar DAU !!!!!
    daca reusesc inca 10 sa dau jos sunt cea mai tare!!!!!!
  •  
    • 164 mesaje
    28 Aug 2010, 22:01
    0 0
    ....nimeni??????
  •  
    • 164 mesaje
    29 Aug 2010, 21:46
    0 0
    mai fetelor ce mai faceti???? nu mai sunteti pe forum?????
  •  
    • 237 mesaje
    30 Aug 2010, 09:12
    0 0
    Gta...a trekut o luna...4 kg duse.....
    Dim 58 kg...sapt asta nmk...te-am asc sa sti...Sambata si Duminica m-am destrbalat cu mancarea....deci azi 58kg...de azi incep sa fiu cuminte din nou...vreau ca luna asta sa am tot 4 kg date jos....felicitari pentru cele 10 kg date jos....
  •  
    • 164 mesaje
    30 Aug 2010, 20:34
    0 0
    .....te felicit pt cit ai slabit ....sa fii cuminte sapt asta si fara dulciuri si sucuri.....eu tin tot atkins....cind slabesc te anunt....mi-ar placea sa fim mai multe fete pe forum ....era mai usor asa vazind cum se slabeste si in cazul altora ne ambitionam mai bine.....
    .....azi am mincat mai mult .... piept pui 1 buc , 2 buc ficat pui ,1 buc toba, cafea si apa......avantaj la atkins este ca nu ti-e foame ,doar pofta poate .....
  •  
    • 237 mesaje
    31 Aug 2010, 08:57
    0 0
    Cuminte sunt....
    Ieri...pui la gratar..2 oua fierte...banana cu iaurt..2 mere..apa
  •  
    • 164 mesaje
    31 Aug 2010, 14:14
    0 0
    ....ai mincat cum trebuie pt regim....dar te rog povesteste-mi cum te simti cu 4 kg mai slabuta (tu nu esti grasa dar daca asa vrei tu ....) ce zic prietenele tale ?
  •  
    • 164 mesaje
    31 Aug 2010, 14:19
    0 0
    .....eu azi 2 oua fierte (care tin de foame bine) si peste gol (pe la 14 si 16) apa cafea f slaba cu zaharina si completa
    aseara am comis o greseala grava....am mincat citiva biscuiti sarati si stiu ca nu aveam voie... bine ca nu am urcat la cintar
    sper ca nu voi mai face greseli de genul acesta..... mai vb pa
  •  
    • 49 mesaje
    31 Aug 2010, 15:33
    0 0
    buna ziua ! ce mai faceti fetelor? :> toate bune? la mine nu sunt foarte bune ca am ramas tot la 68 am fost plecata o saptamana la tara la niste rude si am mancat si ce nu trebuia,dar totusi masa de seara o inlocuiam cu 1 baton fribrobar si cred ca asta m-a ajutat sa nu iau in greutate. sper sa reusesc sa reincep "activitatea" si sa dau jos cele 8 kg kre ma supara voi sunteti bine? va pup !
  •  
    • 164 mesaje
    31 Aug 2010, 16:50
    0 0
    buna MONIKA si bine ai revenit ! vrei sa tii atkins cu mine ??? sau cel putin sa scrii pe forum aici cu noi !!!! eu am plecat de la 80 si mai am vreo 200gr pina la 70 deci 70 sa zic ....scopul meu era deocamdata 65 dar vazind tinerelele astea cu 45,-50de kg ....vreau si eu 60 sa fie
    le-am dat jos in aproape 2 luni
    mai vb pa !!!!!! si pe treaba ....DOAREU te astept la raport bine ??????
  •  
    • 49 mesaje
    31 Aug 2010, 20:35
    0 0
    buna danieala ! sincer as vrea sa tin,dar nu stiu daca o sa reusesc. am mai incercat odata si nu am reusit decat cateva zile. de maine o sa incerc sa tin iar. ma uit acum pe aici sa vad ce papati voi .. si de maine ma apuc de treaba. ma incanta ideea.. pentru ca slabesti repede cu atkins si eu tot la 60 vreau sa ajung si dupa cum bine stii am 68..deci noi suntem cam pe aceeasi lungime de unda :* succes !
  •  
    • 237 mesaje
    1 Sep 2010, 10:35
    0 0
    Daniela cum sa ma simt....am cu 4 kg mai putin..sunt fericita si asta ma face sa continui....Luna aceasta vreau inca 4 kg sa dau jos....am 58 dimineatza, si Luni dim vreau sa am 57...asha cum imi propuneam 1 kg pe sapt..
    Am inceput sa beau si ceai verde pe langa apa...spor la slabit fetele...rabdare si ambitie multa.
  •  
    • 164 mesaje
    1 Sep 2010, 14:47
    0 0
    eu pt azi 2 oua fierte si la fel carne de pui prajita......aseara am mincat si ciuperci calite si amestecate cu 2 ling smintina....se pare ca din nou stagnez......vreau sa va intreb ce inaltime aveti voi?
    monica ai inceput regimul? daca da, spune-ne ce maninci?
  •  
    • 237 mesaje
    1 Sep 2010, 14:59
    0 0
    am 1.64 cm...58 kg
    Vreau sa am 52 kg...atunci voi fi fericita
  •  
    • 164 mesaje
    1 Sep 2010, 17:36
    0 0
    eu zic ca esti perfecta asa dar daca tu zici iti respectam dorinta.....la regim atunci....
  •  
    • 237 mesaje
    1 Sep 2010, 20:47
    0 0
    nu sunt crede-ma....cam 10 kg minus de inaltimea ta cam trebuie sa ai...deshi dupa parerea mea e nevoie de 12-14...
  •  
    • 49 mesaje
    2 Sep 2010, 00:26
    0 0
    buna fetelor. din pacate nu am reusit sa incep de astazi ... dar maine o sa mananc asa .. de dimineata 2 oua fierte..la pranz carne de pui fiarta si putina salata.. seara ..cred ca tot putina carne. cam atat. aa..si vroiam sa va intreb daca am voie sa mananc drob ... multumesc ! :*
  •  
    • 164 mesaje
    2 Sep 2010, 10:46
    0 0
    monica daca maninci ce ai scris este f bine ......drob cred ca ai voie din cit am citit eu pe forum fetele din urma parca mincau....si eu astazi pulpe dezosate fierte , 2 oua,si mai vad eu ....eu ma descurc f bine in prima faza a zilei , dupa masa spre seara e problema la mine si nu ca mi-ar fii foame ci asa de pofta sa maninc ceva si atunci imi mai fac o cafea fffff slaba cu completa si zaharina si apa(restul din 2-2,5litri) ....si tot gust din ele ca si cind as minca cine stie ce bunatati
    sa stiti ca de cind tin regimul s-a intimplat sa mai gresesc si eu gen o clatita sau o nectarina ,sau gordon bleu ,sau aripioare de la donalt ...c-am astea ar fii greselile mele si singurele in 2 luni.....
    acum stagnez pe 70 kg poate in cm am mai dat jos dar cintarul s-a intepenit
    mai vb pa fetelor !
  •  
    • 49 mesaje
    2 Sep 2010, 11:50
    0 0
    Buna daniela. la mine ziua a inceput foarte bine.. Pe la ora 14 o sa mananc de pranz.. inca nu imi e foame. sper sa mearga totul bine. va pup. si tu sa nu te dai batuta,perioada de platou o sa treaca si o sa dai jos kg in plus.