dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 1135 mesaje
    12 Mai 2006, 09:15
    0 0
    Korra, nici eu nu-s prea breaza, ieri am avut palpitatii toata seara, iar azi am o durere de cap oribila. De constipata nu mai sunt... ca ceaiul meu a inceput sa-si faca iar efectul. Am ajuns la 68 de kile... ceea ce ar fi minunat daca m-as simti bine. Azi am trecut pe la farmacie, am luat aspacardin si pliculete de calciu si magneziu, sa fiu pregatita la nevoie.
  •  
    • 553 mesaje
    12 Mai 2006, 09:39
    0 0
    eu luna asta n-am reusit sa dau decat 500 gr...nu stiu ce naiba am, mananc de 5 ori pe zi, iaurt 0% grasime, oua fierte tari, carne gratar si un mar pe zi....cantarul nu e blocat, stricat, inghetat, aaaa....si mai fac si aerobic, ce dreak am nu stiu...
  •  
    • 74 mesaje
    12 Mai 2006, 10:12
    0 0
    klarisse,
    asa am patit si eu anul trecut cand am tinut alt regim. doua saptamani nu am dat jos un gram. am fost la doctor si mi-a schimbat regimul. mancam mai putin si mi-a schimbat putin alimentele. s-a vazut automat. imediat am inceput sa slabesc. dupa doua saptamani mi-am reluat regimul normal. nu brusc. treptat.
    mult succes!
    korra
  •  
    • 16 mesaje
    12 Mai 2006, 10:50
    0 0
    cristiana , trimite-mi te rog si mie reteta lui Catalin Crisan pe adresa liviatripon@yahoo.com
    Multumesc anticipat.Am 92kg si trebuie sa incerc sa fac ceva.
  •  
    • 344 mesaje
    12 Mai 2006, 12:38
    0 0
    Angela, sorry, dar sunt BLEAGA. Am vrut sa-ti raspund si am apasat aiurea si am sters mes tau. Mai da-mi o data adresa ta.
    Iti trimit dieta cristianei. Despre cea pe puncte am scris aici pe topic.
  •  
    • 344 mesaje
    12 Mai 2006, 12:48
    0 0
    oniscuta, trimis!
  •  
    • 16 mesaje
    12 Mai 2006, 12:50
    0 0
    yoyo31, te rog trimitemi-o si mie.Merci.
  •  
    • 344 mesaje
    12 Mai 2006, 13:07
    0 0
    Pai tie ti-am trimis-o! verifica mailul!
  •  
    • 344 mesaje
    12 Mai 2006, 13:55
    0 0
    oniscuta, ai primit?
  •  
    • 7 mesaje
    13 Mai 2006, 15:07
    0 0
    buna,
    cristiana,multumesc mult pt.dieta c.c.(ti-am cerut-o printr-un mail, eu is ncdinca).
    1. cristiana imi pari o tipa incredibila. ai un suflet atat de generos, felicitari!
    2. multa bafta tuturor celor ce au inceput dieta !
    3. eu momentan sunt in ultima saptamana de cura de slabire dr.ionut moraru. pana acum nu am slabit nici macar 100 gr, dar am inceput-o si vreau s-o termin. dupa terminarea acesteia voi incepe dieta c.c. , am nevoie sa slabesc 10 kg.
    4. MARE ATENTIE cu ceaiul acela verde chinezesc, eu am avut o colega care din cauza acestui ceai a ajuns sa nu se mai poata tine pe picioare, iar doctorita ei de familie i-a interzis total consumul acestui produs chinezesc in cutie verde, patrata si costa aprox.8 lei
    va doresc tuturor zile frumoase de weekend, si ganduri bune!
  •  
    • 508 mesaje
    13 Mai 2006, 20:47
    0 0
    buna evelor!
    nu uitati ca luni este recensamantul..

    nico iti multumesc frumos, dar sa sti ca nu fac mare lucru. va urmaresc pe forum doar de cateva luni si daca pot ajuta, de ce sa nu o fac? nu ma costa nimic sa bat un raspuns pentru cineva care are nevoie de el.
    cat despre sufletul meu generos... citeste ce am postat ptr elly acum cateva mesaje ca sa-ti faci o idee despre cum sunt eu, de fapt.
    pe forum, in spatele anonimatului, oricine poate fi bun. oricum iti multumesc frumos, esti draguta!

    elly sper ca nu esti suparata pe mine!
    ce mai faceti voi?
    eu m-am trezit acum ca trebuia sa trec de ceva zile la etapa 2, dar io sunt tot la prima... si ptr ca am marturisit la inceput, ca intr-un acces de furie, am scapat la oala cu smantana, m-am decis sa mai prelungesc putin perioada cu carne...sa consider ca prima saptamana de la inceput nu facea parte din dieta si a fost de fapt, de acomodere.
    bineinteles tin cont de faptul ca o fac pe pielea mea, dar ptr ca eu am grupa 01, suport bine carnea, mai ales ca am si o hiperaciditate gastrica.. si ptr ca, colita mea nu-mi permite sa mananc fructe, legume crude, si cu cele fierte nu ma omor... tot raul spre bine... oricum inafara de branza foarte uscata nu pun gura pe lactate(doar iaurt din cand in cand)... asa ca intelegeti ca mie nu-mi este foarte greu...
    DAR , fetelor nu va recomand sa faceti ce fac eu....

    ce spunea nico despre ceaiul verde chinezesc , am auzit si eu de mai multe ori, eu dealtfel l-am inlocuit cu unul cu ginseng, am mai povestit pe aici pe undeva....

    yoyo iti multumesc ptr ajutor, chiar imi cer scuze ca nu am mai intrat si n-am trimis fetelor dieta...

    anatea, nu am uitat, o sa verific dieta si pun pe forum constatarile, dar abia luni cred ca o sa reusesc, cu scuzele de rigoare...

    andreea, am depasit faza, daca te-am plictisit cu mesajul meu lung...sorry
    tu ce mai faci?

    flori, cum se simte fata ta? tu ce mai faci?


    va pup pe toate, cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    14 Mai 2006, 17:05
    0 0
    Cristiana, cand ai tu timp, desigur! Ma bate gandul sa continui cu regimul alternativ, ala pe care l-am postat, tocmai pentru ca nu m-am simtit prea grozav zile astea (plapitatii, dureri crancene de cap) si ma gandesc ca 3 zile de legume si fructe mi-ar prinde bine. Dar inainte vreau parerea ta, ca te pricepi mai bine. Azi sunt mai bine oricum. Cred ca numai ideea ca maine termin etapa 1 imi da aripi.

    Nico, multumesc si tie de ce-ai spus ce ceaiul chinezesc, cred ca si asta e un motiv pentru care mi-a fost rau.

    Va las, ca am chef sa ma colorez un pic cu autobronzant, ca tot a venit vara. Pupici si ne auzim maine la apel!
  •  
    • 7 mesaje
    14 Mai 2006, 17:59
    0 0
    cu multa placere, anatea.
    te rog insistent daca nu l-ai consumat deja pe tot, arunca restul. colega mea s-a indopat ulterior cu o gramada de vitamine,minerale.....tot tacamul, si tot i-a trebuit vreo luna si ceva sa-si revina.
    sanatate si zile frumoase, doamnelor!
  •  
    • 74 mesaje
    15 Mai 2006, 08:24
    0 0
    Buna, evelor!
    Se pare ca sunt prima la recensamant. Poate pentru ca eu incep programul de la 7.30.
    Azi sunt in a 15 zi, adica ultima din prima etapa. La kg: -7. Se vad mai mult la cantar dacat la haine, dar bine si acolo. Am inceput de la 91 kg si in acest moment am ajuns la 84 kg.
    Cam atat pentru acum. Astept rezultatele voastre.
    Pupici!
    korra
  •  
    • 1135 mesaje
    15 Mai 2006, 09:17
    0 0
    Salutare!

    Si eu termin azi prima etapa si raportez 68 kg, plecat de la 72,5 kg, deci -4,5 kg.
  •  
    • 16 mesaje
    15 Mai 2006, 09:26
    0 0
    Multumesc yoyo31, am primit reteta,ma apuc de ea.
  •  
    • 74 mesaje
    15 Mai 2006, 10:15
    0 0
    Cristiana, am si eu o intrebare.
    In primele trei zile din etapa a doua se mananca o zi da, una nu o lamaie si legume. Intrebarea mea este: se mananca si lamaia si legumele in aceeasi zi si ziua urmatoare nu se mananca nici lamaie, nici legume sau se mananca o zi lamaie, o zi legume.
    Multumesc mult.
    korra
  •  
    • 52 mesaje
    15 Mai 2006, 10:28
    0 0
    Salutare evelor,
    Felicitari, ma bucur pentru voi ca ati slabit!!! Eu am cam calcat in strachini zilele astea, dar de azi iar sunt copil cuminte. Teodora mea e mai bine, doar ca e mai alintata ca de obicei. I-a iesit si cel de-al IV-lea dintisor iar pe corp vad ca nu i-a mai erupt nimic. Oricum, mai astept vreo 2 zile pana o scot din casa. Duc munci de lamurile cu parintii mei sa tinem dieta impreuna, fiind bolnavi si supraponderali cred ca le-ar pride bine si lor cateva kg in minus. In plus, o sa-mi fie mai simplu si mie sa pot tine dieta.
    Inca o data felicitari si astept sa vad si rezultatul celorlalte fete.
  •  
    • 1021 mesaje
    15 Mai 2006, 11:09
    0 0
    Buna ziua fetelor!
    As dori si eu dieta despre care vorbiti si pe care o tineti voi. Adresa este cdistress@yahoo.com.
    Multumesc anticipat!
  •  
    • 74 mesaje
    15 Mai 2006, 11:14
    0 0
    Ti-am trimis-o. Mult succes!
    korra